Vezmou manžela do sanitky, až mě povezou rodit?

kvakulka
16. črc 2009

Ahoj holky, mám na to sice ještě čas, ale už uvažuju o tom, jestli kdybychom čekali při rozběhlém porodu doma co nejdýl, můžeme počítat s tím, že vezmou manžela do sanitky. Bydlíme v Praze, auto nemáme, příjde mi ale krkolomný, aby manžel jel v taxíku za námi a pak mě někde v porodnici hledal- a já se s ním musela při kontrakcích domlouvat mobilem.
A ještě dotaz- pokud nepraskne voda, dokdy je bezpečný zůstat doma a neriskovat porod v sanitce?
Díky moc

majina
16. črc 2009

Tak proč to takhle hrotit? 😕 Jeďte taxíkem oba a hotovo....

kvakulka
autor
16. črc 2009

Maji a vezme nás taxíkář? Asi pitomý dotaz, ale aby se nebál, že mu začnu rodit v autě a znečistím mu vozítko🙂

majina
16. črc 2009

Určitě vezme.... 😉 těhulku vezmou všude 😀 a myslím si že i do té sanitky by manžu vzali

kvakulka
autor
16. črc 2009

Dík, maji!!! Moc mě to potěšilo- chci se rozroďovat doma, mezi našema kočkama to půjde jistojistě jedna báseň

majina
16. črc 2009

Já si také myslím že jet urychleně do nemocnice okamžitě jak odteče plodová voda je zbytečné... hlavně aby si doma nemusela rodit 😀

morgan
16. črc 2009

kvakulka: nám na porodním kurzu u Apolináře říkali, že manžela do sanitky nevezmou, tak jen pro info 😉

majina
16. črc 2009

morgan... a neříkali jaké k tomu mají důvody? 😅

whoknows
16. črc 2009

ahoj, manžela do sanitky určitě nevezmou. dvakrát se mi udělalo špatně, jednou jsem omdlela a podruhý mě chytil na ulici akutní slepák a pokaždý byl manžel se mnou. ani jednou ho nevzali. mají na to prý předpisy. 😒

janinac
16. črc 2009

I mě v poradně řikali, že manžela do sanitky nevezmou, že mu jen řeknou, kam mě vezou.
Jela jsem do porodnice po 8h bolestí ...měla jsem pořád bolesti po 10ti minutách a dřív se mi tam nechtělo...ale pak už mi to přišlo divný,že se to nezkracuje.
Určitě by Vás měl taxikář vzít oba dva. Nechci to přirovnávat, ale opilce taky taxikáři vezmou a od nich hrozí "znečištění" spíš než od porodu 😉

lenkabu
16. črc 2009

Nevezmou.......jsou oprávněni brát jen rodiče dětí do 15 let.Je tam málo místa a každej navíc hodně překáží.

kvakulka
autor
16. črc 2009

Hm, no tak asi to bude jistit taxikář🙂

lada82
16. črc 2009

ja jela sanitou 2x za posledni tyden a nevezmou ani menzela, ani mesicni mimi!!

morgan
16. črc 2009

majina: tak holky už odpověděli 😉

majina
16. črc 2009

No já tu na to koukám jak péro z gauče 😀 Je teda pravda že sanitka není taxík ale co by jim to udělala co??? 🤐 🙂

senja
17. črc 2009

Mi manzela do sanitky nevzali, a to byly 3 hodiny v noci 😒 Malem jsem se rozbrecela, kdyz trochu nevrlej zachranar prohlasil, ze manzel bude muset dojet sam zvlast.

kar.la
17. črc 2009

Četla jsem letáček záchranky a píšou tam, že berou jedině a pouze rodiče malých dětí, pokud odvážejí to dítě...
Takže manžela 100% ne 😒

lucenek
17. črc 2009

holky 100% manžela ne, jen rodiče dětí případně překladatele cizince či hluchoněmého, pracuju na záchrance 😉
majino..kpoukej jako péro...ale počet lidí v autě je omezen tzv pojištěným sedadlem, já jako "velitel" posádky si nevemu na triko, případnou bouračku sanity a když se něco posere nebudu platit rodině milionové odškodné takže asi tak, má to svoje opodstatnění,V autě mám u tak málo místa na to abych resucitovala a sami sobě se neplantali pod nohama.....

lucenek
17. črc 2009

...ale zase..když vezu starou babinku se zlomeným krčkem a starý dědulínek se o hůlčiče třepe, co že ji ma donest.....tak pobalíme věci aj dědu a jedem...ale je to na moje triko a opravdu jen ve výjímečných případech

lada82
19. črc 2009

Lucenek, ahoj, moc Te obdivuji, ja uz nekolik dni porad jen premitam o tom, jak me kluci zachranari opravdu zachranili 🙂 Je to uzasna a smysluplna prace!
Me mrzelo, ze se nemuze vzit ani to mimco, ale duvod je zcela jasny.

mili84
19. črc 2009

kvakul: a ještě jedna věc - pokud budeš pozitivní na streptokoka (stěry se dělají po 36.týdnu), žádné čekání doma neexistuje - v případě prasklé plodovky musíš ihned do porodky, aby Ti stihli dá antibiotika. Pokud bude plodovka zachovaná a budeš mít "jenom" kontrakce, doma čekat můžeš. Já jsem na streptokoka pozitivní (prý jsou až 3 z 5ti těhulek) a mám takovéto intrukce od své lékařky 😉

kvakulka
autor
19. črc 2009

Dík Mili, no to koneckonců neva, snažím se to nehrotit, prostě bude-li to nutný, pojedeme, pojedeme hned na začátku porodu, ale to asi zase oba taxikem, sanita přece není nutná, když se porod rozjíždí, to nic nehrozí. Ale dík moc za info 😵

xxxjaninkaxxx
19. črc 2009

Holky, já jela teď v pondělí do porodnice - sice předčasně - no nějak byly ty poslíčci silný. Jela jsem sanitou a vzali i přítele. A před dvěma lety jsme jeli také - v Praze k Apolináři a přítele vzali také. To se ty poměry za ty dva roky tak změnili?

mili84
19. črc 2009

kvakulka: není za co. Hlavně at to všechno dobře dopadne 😉

lucenek
19. črc 2009

ladi...no asi byl pádný důvod....ono přece jen se muselo s tebou "pracovat! a takhle to bylo pro všechny lepší...i když.....
xxxjanikaxxx asi v praze to maj jinak...ale většinou je to v krajích tak, jako u nás...ono je těžké dohodnout s pojištovnou tyhlety případy a každé místo v sanitě je pojištěné a zahrnuje řidiče, záchranáře, sestru a lékaře, ne v případě posádky sesterské čili RZP, která z 99% porody veze. Pak je pojištěný paciet sedíí a ležící, někdy bývá ještě jedna sedačka..ale ta není taková jako ta první je to spíš sklápěcí bobek

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru