Vhodná antikoncepce po jednom porodu. Po Sunya je mi špatně fyzicky i psychicky.

Zodpovězené
6. kvě 2019

Dobrý den,

otázka se netýká přímo gynekologických zánětů, ale potřebuji radu v oblasti antikoncepce. Už několik let s přestávkami užívám Citalec 10, v současné době 1/2 ráno, dál nic, snažím se postupně pod dohledem lékaře opět odbourat. Jsem po prvním porodu, synek má 10 M. Gynekoložka mi předepsala antikoncepci Sunya, užívala jsem v pubertě Lunafem, prý má totožné složení, a proto mi ho paní doktorka znovu nasadila v podobě Sunya. Vzala jsem pouze dvě tabletky a bylo mi neskutečně zle, psychicky i fyzicky. Paní doktorka tvrdila, že to není možné. Ihned po vysazení problémy odezněly. Konzultovala jsem toto i s panem doktorem, zda je možná indikace s Citalecem. Nemyslí si to, protože mám velmi nízkou dávku, doporučil mi pouze hledat jinou antikoncepci. Tělísko nechci, ráda bych zůstala u tablet. Tak jsem se chtěla zeptat na Váš názor, případně doporučení.

Děkuji. Krásný den!

Dobrý den,

opravdu nezvládnu více, než názor. Pokud Vám bylo po téhle AK špatně a chcete tabletky, musíte vyzkoušet jinou - nesnášenlivost nějakého jednoho produktu (a úspěch s jiným) je poměrně častá a nezáleží na tom, že Vám dříve seděl - naše tělo se mění, vyvíjí. A pokud nenajdete tabletkovou náhradu, asi budete muset zkusit jiný typ AK...

Držím palce!


Mějte krásný zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň