Vlastní gynekolog u porodu. Měly jste?

mitote
26. lis 2011

Ahoj holky. Napadlo me, mit vlastniho gynekologa (pokud porody dela) u porodu. Duvodu je nekolik, nechci, aby se v pripade dlouheho porodu u me stridali sluzby-vice porodnich asistentek nebo lekaru, dale chci aby me rodil nekdo, kdo zna cele me tehotenstvi a neposledni duvod je, ze ji verim a je mi sympaticka a pro me je to proste nejprijemne. Porod povazuji za natolik vaznou, soukromou a intimni chvili, ze bych to takto rada. Jeste jsme premysleli o soukrome porodnici, ale nenasli jsme zadnou.
Meli jste nekdo u porodu vlastniho gynekologa? Co to obnaselo? Kolik vas to stalo? Jak to zpetne hodnotite?

mikulka
10. únor 2012

@mitote Omlouvám se, u tebe jsem to špatně pochopila a opravdu si myslela, že službu porodník na sále vnímáš jako dobročinnou. Špatně jsem asi četla.

mitote
autor
10. únor 2012

@mikulka no to nevim, ja jsem treba byla u znameho onkologa, reditele zlutaku a zadarmo me prijal, vysvetlil me ze jsem pouze vydesena, prohmatal a rekl ze rakovinu nemam a ze kdykoliv mam zavolat...a jeho pacienti maji vsichni na nej mobil... dokonce nam ted pomohl dostat dedu z LDNky jednim telefonatem...tim jaka je uznavana kapacita, tak staci aby zvedl telefon a vsichni skakaj a pro pacienty by se rozdal...a nikdy si za to nic nevzal!!!! A vlastne i kdyz jsem byla dite a meli u me podozreni na rakovinu, tak me prijal, i kdyz mu pojistovna nedala ani korunu, udelal zakladni vysetreni, ktera mohl, rekl take tenkrat ze to rakovina neni a objednal me k primari do detske.. takze asi tak...kazdy lekar nedela svoji praci jen pro prachy, to mi ver... a ja nemam problem si za nadstandartni sluzby priplatit, naopak zaplatim si za ne rada...

mitote
autor
10. únor 2012

@mikulka ne pouze jsem psala, ze kdyby to bylo do deseti tisic a ma gyndarka to delala, tak ze toho vyuziju

sonica
10. únor 2012

@mikulka ver ze by si nevzal ani korunu 😉 ja byla ochotna mu za to zaplatit, taky jsem to brala, ze neni jeho povinnost byt u meho porodu a presto mi to sam od sebe navrhl 😉
a takovyhle doktori jsou k nezaplaceni 😵 bohuzel jsem se prestehovala a vim, ze z poloviny takoveho uz nesezenu ☹

mikulka
10. únor 2012

@mitote To je super, ze dnes ještě takoví dr. jsou.
Ale ... to je, myslím, něco jiného. dělal to u sebe v ordinaci, nemusel nikam jezdit a tak. 😉 I když oběť taky velká.
Ale samozřejmě, to je zase jiné téma, když někteří doktoři neudělají nic navíc, nepošlou na vyšetření, neudělají rozbor krve a nepředepíší dobré léky, a jiní se mohou přetrhnout, jako ten tvůj dr. - takových je málo, ale naštěstí jsou.

Porodník je do 10 tis. Já tu cenu znám, ale nechci jí sem přesně psát.. 😕

mitote
autor
10. únor 2012

no jako se muze doktor urazit, ze mu nezaplatis, muze se doktor i urazit, ze mu zaplatit chces 🙂 kazdy jsme z jineho testa

mikulka
10. únor 2012

@sonica Aha, ok. To jsou přesně dr. na svých místech, kteří dělají svou práci jako poslání a skutečně pomíhají lidem.

mitote
autor
10. únor 2012

@mikulka no delal to u sebe v reditelne a stalo to jeho reditelsky cas 🙂 moje mama mu volala ze si myslim ze mam rakovinu ze me zemrela kamoska, on rekl, aha to je akutni, at prijde hned pozitri...proste clovek co ma pochopeni...
ja chci porodnika v brne....ale zeptam se kamoska porodni asistentky, co ona o tom u nich v jiznich cechach vi

mikulka
10. únor 2012

@mitote Já myslím, že je nejlepší se na tom domluvit s dr. předem. Prostě se ho zeptat, jestli přijde k mému porodu a co mne to bude stát. Já sama jsem to tak udělala u prvního porodu.

mitote
autor
10. únor 2012

@mikulka no ja nevim jestli to ta ma vubec dela, porody :-/

sonica
10. únor 2012

@mikulka presne tak a takovych by melo byt vic 😉
a kdyz budu treba jednou znovu rodit, tak pojedu opet za nim i pres to ze tentokrat bych si to platila komplet 😉

mikulka
10. únor 2012

@mitote Kdyby ne, může ti někoho doporučit... Pokud se tedy rozhodneš mít u porodu někoho zajištěného. A já myslím, že ej to lepší, v dnešní době nikdy nevíš, na koho narazíš.

mitote
autor
10. únor 2012

@mikulka tak me nekoho z brna a okoli napis do IP 🙂

mikulka
11. únor 2012

@mitote
Myslelaj jsem to tak, že kdyby nerodil tvůj gyn., může ti někoho doporučit. Já jsem z Phy, v Brně nikoho neznám.

luckap123
11. únor 2012

tak můj gynekolog má přímo v kabince v ceníku nehrazených služeb naspánou částku za účast u porodu na přání..tuším 3000 Kč ted s ním chci tuto možnost taky probrat,protože ač rodím podruhé moc se bojím 😒

mitote
autor
11. únor 2012

@mikulka hm uvidime, zkusim se poptat po znamych 🙂
@luckap123 tak to je super a trojka je krasna 🙂

smoulinka.ciko
11. únor 2012

Tak ja u prvního porodu měla svého gynekologa, měla jsem vyvolavaný a jsem ráda že tam byl. Teď u druhého jsem ho neměla... bohužel mě ani nenapadlo se ho zeptat, jestli by to šlo 😒 .... Kdyby mě to napadlo možná by bylo všechno jinač a malý by byl snáma doma a ne už skoro 2 týdny v nemocnici na přístrojích 😢

jancip
11. únor 2012

Já v tom příliš velkou výhodu nevidím. Jednak má takový doktor hodně pacientek, a pokud mají normální těhotenství, tak si stejně detaily nepamatuje a důležité věci jsou napsány v průkazce. Za další bych asi víc věřila porodníkovi, který je specializovaný na porody než gynekologovi, co dělá "vše". To je podobné, jak kdybych chtěla po obvoďákovi, aby mi udělal něco specializovaného. A pak je ještě jedno riziko. Když takových pacientek bude mít víc, které budou rodit zároveň, tak podle čeho si vybere, ke které pojede? A to nemluvím o praktických věcech, jako např, na kom bude zodpovědnost? Na nemocnici nebo doktorovi, apod.?

zdezli
11. únor 2012

Ja mela sveho gynekologa u obou porodu - je to jeho bezna praxe. Ma sice soukromou kliniku, ale kdyz se do porodnice dostavi jeho pacientka, tak mu to PA oznami, po telefonu s nim konzultuje prubeh porodu a medikaci a v pravy cas ho privola. Tedy v pravy cas, abych to napsala zcela pravdive, druhy porod prosvihl, synacek to vzal na svet hopem, ale to nemohl nikdo cekat 😀 Jinak jsem za tuto "sluzbu" nic neplatila...

lucy222
26. únor 2012

@mitote porodnika jsme si vybrali dle referenci a take podle doporuceni meho gyn,ktery uz porody nedela. Co to obnaselo? Muj Dr.mu zavolal a rekl mu o mne- od te doby jsem mela v porodnici nadstandartni peci. Cena? 5000 Kc,ale stalo to za to-mohli jsme volat kdykoliv ci se s cimkoliv obratit na nemocnici - v prukazce a pak i ve slozce jsem mela napsano "volat primare" a u vseho byl on. Porod byl zcela dle meho prani. Mluvila jsem s jinymi rodickami - jedne trval porod 37 hodin a nedostala NIC - ani na bolest,ani na uvolneni-proste smula,nikdo se s ni nebavil...ja dostala nabidnuto vse co snad nase lekarstvi umoznuje,personal se choval skvele - a to vsichni - nikdo netusil "co jsem zac",ze jde primar kvuli mne o vikendu do prace 😅 takze za mne rozhodne ano-pokud mas moznost,jdi do toho. Rodit budes jen 1-5x 😅 za zivot a nevim jak Ty,ale ja fakt nestojim o to,aby se na mne ucil nejaky nouma vysivat 😉

werunqa
26. únor 2012

Ahoj 😎 , me teda porod teprve ceka-ale rada bych tam mela sveho gynekologa, je hrozne fajn a ja mu duveruji.On dela u nas v nemocnici i porodnika-takze by me to nic nestalo..jen se mu trefit do sluzby 😉

ajerdna
2. bře 2012

Ahoj, ja som nemala svojeho gynekologa, ale mala som dohodnuteho svojeho porodnika (vybraneho na zaklade doporuceni), chodila som k nemu do poradny a viedol aj samotny porod. Zijeme v Prahe, ceny za podobne sluzby su tu vyssie, ale ak budeme mat dalsie dieta urobime to rovnako, pre mna to bol pocit istoty a dovery ku schopnostiam toho cloveka a moje poziadavky ohladne porodu boli brane v potaz.

penelope11
11. lis 2016

@helcenka ahojky v jakem meste si rodila prosim ? 🙂 rodil tady s asistenci sveho gynekologa v Brne?

penelope11
11. lis 2016

@mitote ja bych taky prosilano kontakt na gynekologa porodnika se kterym bych si domluvila porod..zaplatik kolik bude potreba

penelope11
11. lis 2016

@luckap123 prosimte jso z Brna?

penelope11
11. lis 2016

@lucy222 odkud si prosim ? 🙂

luckap123
12. lis 2016

@penelope11 ne ne Ústí nad Orlicí,tenkrát jsem tu možnost porodníka nevyužila,rodila jsem sekcí...

penelope11
14. lis 2016

ja se snazim zjistit jak se v Brne dostanu ke gynekogolovi co je aj porodnik

mitote
autor
14. lis 2016

@penelope11 ja myslim ze to jde vsude.... resp. brnenska porodnice ma cenik na webu a tam napsano, kolik stoji takovy a makovy porodnik... a odrodi te pak ten, kdo chces 🙂

magdadunajova
14. lis 2016

Ahoj, ja mela svoji gynekolozku u porodu taky, ale byla to ciste nahoda🙂 akorat mela sluzbu tento den, a ja jsem mela prijit na dalsi kontrolu, ktera se uz nekonala protoze jsem zacala rodit 😀 a bylo to moc fajn, citila jsem se v bezpeci, doktorka kazdou hodinu prihazela kontrolovat, do konce i po ukoncene sluzbe cekala nez se miminko narodi a pak me zasivala.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru