Vlastní gynekolog u porodu. Měly jste?

mitote
26. lis 2011

Ahoj holky. Napadlo me, mit vlastniho gynekologa (pokud porody dela) u porodu. Duvodu je nekolik, nechci, aby se v pripade dlouheho porodu u me stridali sluzby-vice porodnich asistentek nebo lekaru, dale chci aby me rodil nekdo, kdo zna cele me tehotenstvi a neposledni duvod je, ze ji verim a je mi sympaticka a pro me je to proste nejprijemne. Porod povazuji za natolik vaznou, soukromou a intimni chvili, ze bych to takto rada. Jeste jsme premysleli o soukrome porodnici, ale nenasli jsme zadnou.
Meli jste nekdo u porodu vlastniho gynekologa? Co to obnaselo? Kolik vas to stalo? Jak to zpetne hodnotite?

helcenka
28. lis 2011

Já ho měla teď u druhého porodu (u prvního můj gynekolog k porodům nechodil, měla jsem jiného).
Nedá se to srovnat, měl mě v péči celé těhu, věděl tedy o všem. Předem jsme se domluvili, co a jak. 14 dní před termínem mi dal své soukromé telefonní číslo. Měla jsem termín na Velký pátek letos na Velikonoce, tak mi řekl, že můžu volat kdykoli, ale hlavně ať nerodím v neděli, to že bude mimo 😀 . Nakonec jsme do porodnice jeli v úterý ráno po Velikonocích, manžel zavolal mého dr. (já už při kontrakcích po 2 minutách nebyla schopná). V porodnici mě přijala porodní asistentka, prohlídla, řekla, že rodit ještě nebudu a napojila mě na monitor. Po monitoru mě znovu zkontrolovala a okamžitě hnala na porodní sál bez jakékoli přípravy, že už to bude a že musí zavolat doktora, který má službu, protože horzí, že můj dr. to nestihne. Nakonec to bylo v pohodě, dr. to stihnul a malá se narodila tři hodiny po jeho příjezdu.
Nestálo mě to vůbec nic, jen dobré víno pro dr. jako poděkování. Bylo to pro mě naprosto skvělé, věděla jsem, že můj dr. mě zná, měla jsem k němu důvěru, dopředu jsme byli domluvení na postupu.

mitote
autor
28. lis 2011

@helcenka to rada slysim, to je prave ten duvod, proc to chci ja, duvera a to ze me zna, navic jeme velice sympaticka a prijemna...jen musim zjistit, jestli porody dela. Ale rikam si, ze kdyz dela revize i potraty, tak by snad mohla

helcenka
29. lis 2011

@mitote - opravdu je to úplně něco jiného, celé těhu chodíš k jednomu dr a pak u porodu máš úplně někoho jiného, kdo nezná průběh těhu a vlastně neví skoro nic, takhle tě dr zná a ví co a jak a pak i důležitá rozhodnutí u porodu se odvíjí od toho, jaký byl průběh těhu. A hlavně tam je člověk, kterému věříš. Já byla o to klidnější a míň se bála.
Můj dr také dělá gynekologické zákroky svým pacientkám, pokud tedy chtějí a porody také, tedy ne u všech pacientek. Nevím, podle čeho si je vybírá, ale já se s ním normálně domluvila a nebyl problém.

mitote
autor
29. lis 2011

@helcenka a jak jsi se s nim domluvila? navrhl ti to nebo ses ho zeptala? me se ta myslenka libi cim dal vic

helcenka
29. lis 2011

@mitote - zeptala jsem se ho, někdy ve druhé půlce těhu. Tak říkal, že ano, a že se domluvíme, až se bude blížit porod. Asi tři týdny před porodem jsem měla na prohlídce již nález, který vypadal, že se porod blíží. Tak mi mudr sám od sebe dal své soukromé tel. číslo a z legrace říkal, kdy prý nemám rodit, kdy bude někde na školení. Tak jsem se teda bála, abych fakt nerodila zrovna v tu dobu. No nakonec se malá narodila stejně 4 dny po termínu, i když nález už jsem měla kdy...

mitote
autor
29. lis 2011

@helcenka tak to je super...ja prave vubec nevim, jestli ma doktorka rodi, ale na to mam nastesti jeste dost casu.

gumidek
29. lis 2011

@mitote U obou porodů jsem měla svojí doktorku a super. Měla jsem to jednodušší v tom, že oba porody jsem měla vyvolávaný (kvůli tlaku). Dopředu mi tedy hlásila, kdy nemám rodit, že bude mimo, ale nakonec to stejně dopadlo jinak... vidím velkou výhodu v tom, že člověk má svého doktora u porodu - znáte se, navíc doktor ví všechny podrobnosti o průběhu těhotenství, ty mu věříš, prostě samá pozitiva.
Poprvé mě to stálo (teda manžela) lahev kvalitního vína a kytku, tentokráte to bude zase lahev (a něco k tomu, uvažujeme o poukazu do oblíbené luxusní restaurace), ale až na kontrole po šestinedělí.

mitote
autor
29. lis 2011

@gumidek tak to je super, ja spise cetla treba ze si doktor rekl i 20 tis..me by to do deseti asi nevadilo. Ja prave tyhle pozitiva taky vidim, ale zase znama porodni asistentka me od toho odrazovala, ze bude doktorka v cizim prostredi a bdou ji tam hazet klacky pod nohy i me....tak nevim :-/

gumidek
29. lis 2011

@mitote Porodnici jsem si vybrala podle mojí doktorky - pracuje i tam (krom toho že má svojí ordinaci), takže žádnej problém v tom, že by jí někdo házel klacky pod nohy. Spíš naopak, ona dala jasný pokyny a sestry mi pak i hlásily, kde je, za jak dlouho přijde.. docela sranda😀
S tou cenou podle mě záleží na doktorovi (hlavně na tom, jestli je spíš obchodník nebo člověk). Snad ti to vyjde tak, jak si přeješ 😉

mitote
autor
29. lis 2011

@gumidek no ja se obavam, ze ta ma v zadne porodnici nepracuje, vzhledem k jejim ordinacnim dobam, to by jinak musela delat nocni, nebo nevim 😅 😅 😅 Uvidime, manzel rika, ze to je na me. Vime ze chceme i nadstandart pokud bude volny aby mohl byt porad s nami.

deniskaka
9. únor 2012

@mitote Koukám, že nejsem jediná, která uvažuje tímto stylem 😉 Také bych si přála mít svou gynekoložku i u porodu...Nebudeme rodit každý den, tak radši se vyhnout rizik a trochu si to tím nadstandartem zpříjemnit.

Mám docela dobrou story 😀 Asi před 2-mi lety jsem začala měni veškeré své lékaře a tedy i svého gynekologa po té, co jsme se s manželem domluvili, že po nehodě a předchozích problémech si dáme 2-3roky, aby se vše pečlivě zkontrolovalo a limitovali jsme rizika a hold jsem se pořádně "konečně" vyléčila, jelikož prognózy nebyly moc pozitivní a posílali mě v ČR od lékaře k lékaři.Vše zakořenilo, když jsem vzala manžela ke svému gynekologovi a on mě odmítal pořádně vyšetřit, že jsem ještě panna a vážně mě neposlouchal, normálně se se mnou hádal?! 😀 😀 😀 Po tomto manžel zamítl, že budu rodit jednou v ČR.

Teď mám novou gynekoložku, která je úžasná, za měsíc vyřešila mé 5-ti leté problémy a manžel mohl být u celé prohlídky se mnou.Bylo to poprvé, kdy jsem se musela svléci úplně do naha a obdržela jen jednorázový župan a kdy mě gynekolog vážil a dělal veškeré testy, ale nesmírně jsem to ocenila. Sama si s námi povykládala o tom, kdy plánujeme mít děti, prošla celou genetiku a informovala se i u manžela na jeho případné problémy.Informovala nás o tom, že nás bude jednou doprovázet celé těhotenství a i odrodí naše děti v nemocnici, která je hned kousek od ni. Prý je to samozřejmost, jelikož jen ona bude celé těhoteství a případné komplikace sledovat a celý vývoj plodu. Mrzí mě, že to není tak automatické i v ČR 😉 Nemocnici nám již také ukázala a přišla nám úžasná.Máme nárok zdarma na nadstandart (bonus z práce od manžela), kde je pokoj pěkně barevně vymalován, kožená křesla, vlastní koupelna, šatní skřín apod, ale hlavně postel pro manžela, který tam zdarma může celou dobu být (je součásti nadstandartu). Výběr ze 3 jídel a osobní trenérka po porodu v době hospitalizace na reformování těla mě přesvědčily 🙂 😉

mikulka
9. únor 2012

Holky, ale porodník by se měl vždy zaplatit, je na to oficiální - neoficiální ceník. Stejně jako na operace. Nedávno to říkali i ve zprávách. Nejsem si jista, zda dobré víno stačí, ale lékař jede přímo k vám, platí za cestu a jede ze svého volného času!!! Udělá pro vás službu navíc, tak myslím, že by se měl zaplatit stejně jako jiná služba.
Když vám přestane téct voda a zaviláte si havárku mimo pracovní dobu, taky vám to neopraví skoro zadarmo. 😉

mitote
autor
9. únor 2012

@deniskaka kde ze rodis? balim kufry a stehuju 😀 nemo na dobu porodu odjizdim k tobe 😀
@mikulka kazda nemocnice nebo poorodnik nema cenik, ja jsem to nevidela u nikoho. Ve zpravach rikali z to v jedn enemocnici zavedlo a ze to nemelo uspech tak ze ty ceniky zase zrusili. A nevim co myslis tim, ze lekar jede k vam...ke me domu nikdo nepojede, ja budu rodit v nemocnici.

helcenka
9. únor 2012

@deniskaka - jojo, to je super, ale o tom si můžeme tady v ČR nechat jen zdát, že ☹ .
Nicméně ne každý doktor je tady špatný. Hodně ale bývá, že gynekologové prostě nechodí k porodům. Já mám tedy štěstí na gynekologa, je super, o své pacientky se stará kompletně - takže vykonává i gynekologické operace, rodí - to všechno u jeho pacienek je prý normální. A o mě se staral fakt úžasně, to jsem u jiného dr. nezažila. A to jsem mu nemusela nic dávat, jen pak na kontrole po šestinedělí jsem mu dala dobré vínko, ani si ho nechtěl vzít.
Já nechápu, proč je v Čechách zažité, že pokud chceme mít lepší péči, musíme doktorům něco dávat. A je pravda, že spousta doktorů to i očekává.
Ale teď mě napadá, jestli ono to nebude tím, že on to není Čech, že 😀 😀 😀

mitote
autor
9. únor 2012

@helcenka a odkud jsi? ja jen kdybys byla v okoli, tak bych hned menila gynekologa 🙂

levandule_vanilkova
9. únor 2012

Ahojky. Tak já jsem si se svým doktorem nic nedomlouvala, ale rodila jsem v porodnici, se kterou spolupracuje. Když jsem začala rodit, doktoři mu zavolali a on se za mnou přijel podívat a potom mě i zašíval. Upřímně nevím jestli to tak dělá u všech svých pacientek, ale asi ne, to by přeci nemohl stíhat svojí ordinaci. Popravdě mám s ním hodně dobrý vztahy já i můj přítel - proto taky vždycky jezdí se mnou i na obyčejnou prohlídku, aby s ním mohl pokecat 😀 Takže já jsem u porodu svého doktora měla, nic jsem neplatila. 😉

helcenka
9. únor 2012

@mitote - já jsem z Jižních Čech 😉 To máme k sobě dost daleko, coo? Ale na druhou stranu, k mému dr. jezdí i pacientky z Německa a Rakouska...

mitote
autor
9. únor 2012

@helcenka Hm ☹ ach jo, nerikej me, ze Brno je tak maly, aby tu nebyl gynekolog co i rodi 😀

rydal
10. únor 2012

Mela jsem a hodne ocenila jistotu dlouholete zkusenosti (predvidat vyvoj a tim padem vest porod uspesne), schopnosti naslouchat a vyhovet mym pranim. Byla jsem rada, ze se pri porodu nemusim zaobirat tim, jestli se mne ten dr. zda nebo jeho rozhodnuti a chovani neberu. Odstranil se tim stresovy faktor.
Dr. prijela k memu prijmu vecer, udelala UZ a probraly jsme situaci, pak prijela znovu rano na kontrolu a pak k vlastnimu porodu. Jinak se o me starala PA, ktera konzultovala muj stav telefonicky s dr.
Placena byla z meho pojisteni. S vykonem dr. jsem byla velmi spokojena, porod dopadl skvele a dle mych predstav.

Jinak ale povazuju za automaticke, ze pokud nebude dr. zaplaceny z pojisteni, tak by mu mel pacient naklady hradit - ucast u porodu neni zadna petiminutovka navic a je to proste vykon, do ktereho investoval/a cas i finance. Je to mirne receno dost nefer ocekavat ho vpodstate zadarmo. Kdyz jde clovek ke kadernici nebo na nehty ci pozaduje jiny servis viz prispevek od @mikulka, tak to preci taky platime, ne?!

mikulka
10. únor 2012

@mitote Myslím, že pojede do nemocnice za tebou, i v době, kdy nemá službu.
Samozřejmě, že se platí za službu, kterou udělá dr. navíc. Tedy v noci jede z domova do porodnice a je tam ze svého volného času.
Jen jsem psala, jak to je (jsem zdravotník), že prostě za porod se platí jako za službu navíc. Nedovedu si přestavit, že by porodník za tuhle službu nic nedostal. Je to logiské, ne? Vy byste jely třeba o víkendu z rodinné oslavy někam, kde strávíte ze svého volna 10 hodin jen tak pro hezké oči? 😉
Samozřejmě, pokud je někdo se svým dr. kamarád a tak, tak pak je to jiné a domlouvaj spolu a mají jiné podmínky.

mitote
autor
10. únor 2012

@rydal a tady to snad nekdo ocekava zadarmo? ja teda ne, ale zase nad 10 tisic uz by se me asi jit nechtelo...
@mikulka pokud vim, tak doktor muze mit bud smlouvu s nemocnici a nebo to muze proplacet pojistovna...to je ale jaksi uz individualni jak to ktery gynekolog ma

mikulka
10. únor 2012

@mitote Samozřejmě, že ten ceník je neofiiciální a není nikde vystavený. Že by si dr., pokud nemá svou vlastní ordinaci, nechal porod proplatit od pojišťovny, tak to asi ne. Ale pokud má svou ordinaci, možná to jde, s tím nemám zkušenost.
Jinak nad 10 tis. je hodně a ani se tolik nedává. 😉

mitote
autor
10. únor 2012

@mikulka ale v tehle nemocnici co byla ve zpravach oficialni byl....

vzp
10. únor 2012

Ahoj holky. Zkuste se jen zamyslet nad tím, že ten vybraný porodník nejde jen k samotnému porodu, ale musím být cca měsíc 24 hodin na telefonu a Vám kdykoli k disposici(dostupný). To rozhodně není standartní služba. Zadarmo? Opravdový nadšenec.

sonica
10. únor 2012

tak ja teda musim napsat, ze takovy doktori existuji 😉
ja mela to stesti takoveho potkat...
pomohl mi k miminku, provedl celou poradnou a nakonec i odrodil... 😵
porodnici jsem si vybirala tu, kde miva obcasne vikendove sluzby, takze zadny problem, ze bych si ho privolala k porodu, v dosahu jsem mela dalsi asi tri porodnice, sam mi dal sve soukrome cislo se slovy kdykoliv volejte, i kdyz nakonec jsem volat nemusela, vse dopadlo tak, ze zrovna mel sluzbu v porodnici, ale je skvele vedet, ze jsou jeste i doktori, kteri jsou v prvni rade lidi 😉

vzp
10. únor 2012

@sonica Milá Sonico, tos měla opravdu velké štestí. Logicky vzato, pokud by takových budoucích maminek jako Tebe měl 10 / měsíc, k tomu víkendové služby( o kterých mluvíš), soukromou ambulanci a snad i soukromý život, pak by to vydržel max. tak půl roku. Nebo....je to opravdu téměř pánbůh.p.s.nechci zlehčovat tu tvou náhodu, že byl u Tvého porodu zrovna ve chvíli, kdy měl službu. Jsi na 100% přesvědčená, že by přišel i mimo zrovna probíhající službu?

sonica
10. únor 2012

@vzp ano jsem si jista ze by prisel 😉 pokud by zrovna neoperoval v jine nemocnici 😉
a mozna to je i takovy fanatik, dela v centru asistovane reprodukce, dela operace dva krat tydne, dvakrat tydne jeste do vecera ma soukromou ambulanci a jeste ma vikendove sluzby v porodnici jednou mesicne, obcas i dvakrat 😅
soukromy zivot ma taky, ma krasne dve deticky, doma manzelku ktera je taky gynekolozka, taky pracujici... 😅 pohoda a spokojenost z nich primo zari, jsou oba uzasni 😉

mitote
autor
10. únor 2012

@vzp sakra a kdo tu pise, ze to chci zadarmo?

mitote
autor
10. únor 2012

@sonic haha @vzp jen tyhle dva prispevky a ted registrovana 😀 Jen do tebe ryje 😉

mikulka
10. únor 2012

@sonica A právě takovýhle dobří doktoři by si zasloužili za své nadstandardní chování odměnu, tedy zaplatit (pokud by ti přišel k porodu mimo svou službu).
Holky, věřte, že tím, že doktorovi za jeho službu navíc nic nedáte, ho můžete i urazit. Já prostě nemůžu věřit, že si někdo může myslet, že se za služby navíc neplatí. je to zneužívání dobroty lékařů, kteří svou práci milují a obětují se jí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru