Vliv měsíce v roce na (spontánní porod) ukončený císařem

hlavinka
12. čer 2011

Ahoj holky, jiz z nekolika stran (lekari, porodni asistentky) se mi dostalo jakehosi potvrzeni tajneho, ze kdo rodi na konci roku, eventuelne mesice (ale spis ke konci roku), tak se snazi za kazdou cenu dovest porod do konce prirozene, i kdyz to nejde uplne normalne a jindy by udelali cisare. (jde o to, ze pojistovny proplaci urcity pocet cisaru za mesic/rok, a taky o statistiky, ze lepsi vypada vic prirozenych porodu nez cisaru).
Sama jsem rodila na Silvestra v Podoli a presne to byl muj pripad (nepostupujici porod, 3 dny kontrakci, vyvolavani a nic - neotvirani, ruptura 2. stupne, mnohonasobne siti, ale cisare neudelali, ackoliv by indikace byla jiz nekolikrat).

A pokud by se tady nasel odvazny lekar, asistentka ci nekdo dokonce z pojistovny, kdo o tom neco vi a potvrdil by nam to, bylo by to uplne nejlepsi. Ja bych aspon mela potvrzene a uzavrene (pro sve svedomi), proc nas tam tak trapili a mucili za ziva.

Takze, prosim napiste, kdo jste zacal rodit bud prirozene ci vyvolavane, po jak dlouhe dobe Vam udelali/neudelali cisare a v kterem mesici jste rodily. Moc vam dekuju.

P.S. nejde mi o planovane cisare. diky

karol84
12. čer 2011

ja rodila od 30. (odpoledne) do 31. 3., porod zacal prirozene, akutniho cisare mi udelali vecer 31. 3. kvuli komplikacim u ditete. nikoho ani nenapadlo, ze by se to prodluzovalo - kdyz komplikace nastaly, hned se rozhodlo o cisari. a akutnich cisaru bylo ten den tolik, ze byla naplnena cela jipka. nedokazu si predstavit, ze by nekdo riskl umrti ditete kvuli tomu, aby vylepsil statistiky (to by casem veskere statistiky mohly jit kvuli vysoke mortalite taky do kytek...)

fim
12. čer 2011

Já v 6 hodin přijela do porodnice, od začátku klesaly ozvy při kontrakci, měla jsem cukrovku na inzulínu, po 1. CS, ale moc jsem si přála rodit přirozeně. Ve 13:37 se narodil náš druhý syn císařem, o kterého jsem teda žebrala asi od poledního, ale jak mi bylo řečeno, žebráním jsem si ho fakt nezasloužila. Bylo to 24.10. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru