Vtipné zážitky nebo hlášky u porodu

lucieta7
28. kvě 2016

Ahoj maminky 🙂 jsem ve 28tt a jako asi kazda, zacinam mit obavy z porodu. Priznavam, ze mi k tem obavam dopomohla nejaka hruzostrasna videa nebo zkusenosti ostatnich 😀 O porodu se tu pise hodne, ale pojdme se na to podivat z te lepsi stranky 🙂 mate nejake komicke zazitky, nebo hlasky, ktere z vas padaly v prubehu? 😀 🙂 moc dekuji, snad se tu pobavime 🙂

myjusiatko
7. lis 2016

HH, u nas to bolo asi ked mi dcerku dali na brucho a ja dom zahlasila. Jezis, ja po tom tlaceni nejak blbo vidim. Nemozem na nu zaostrit.
A manzel: "Nemas bryle milacku." A nasadil mi ich na nos. :D

hanoy
8. lis 2016

@ivpad My to měli podobné, akorát, když jsem manželovi zahlásila, že mi praskla voda, tak vyskočil z postele a říká né, to je moc brzo, není sedmýho! (7.7. jsme totiž měli termín a dobře se mu pamatoval:D)

lucije66
8. lis 2016

Měla jsem vyvolávaný porod, který trval 28 hodin. Ke konci už jsem nebyla moc schopná ani mluvit a slyším manžela, jak si vykládá s PA o tom, kam ona chodí na pedikúru a kosmetiku!! Tchýně totiž dělá, tak jí asi měl pilno dělat reklamu😂 Měla jsem chuť ho poslat někam, ale pak po porodu mi říkal, že ten můj pohled stačil, že radši hned ,,zavřel hubu" 😁😁 Jo a PA mi při šití, u kterého jsem se ptala, jestli to tam dole mají ještě na dlouho, říká: Uděláme kosmetickou úpravu, ať jste tu příště jako nová. Tak ji říkám, v životě už mě tu neuvidíte, to mi to rovnou zašijte celý! No bavil se i manžel😁😁

hanoy
15. lis 2016

Ještě bylo takový vtipný, když už jsem měla docela hnusný kontrakce, tak mi volá nějaký neznámý číslo na mobil, tak to típnu a vzápětí mi přijde sms, že paní se kterou jsem byla na dnešek domluvená na zkoušku svatebních šatů, který jsem prodávala, je za 15 minut u nás.
Úplně jsem na ni zapomněla🙂, tak jí volám zpět a mezi hekáním vysvětluji, že jsem v porodnici a že se domluvíme na jiný den. Chtěla jsem to rychle ukončit a paní mi neustále něco vykládala a já to nemohla položit:D

andrea2016
19. lis 2016

Teda holky, bavite me... :D 14.9 jsem rodila vyvolavane v 36tt. Mrnous mel veliky vahovy odhad, suspektni ktg zaznamy a ja necitila pohyby. Vubec cele tehotenstvi bylo strasne, takze vyvolavacka byla pro me vysvobozenim. Brzo rano nastup... Od 6:00 do skoro 16:00 kontrakce po minute a bez pl. vody. PA porad chodila ze mi da neco od bolesti, nechtela jsem. Pak konecne prislo na tlaceni, maly vylezl na tri zatlaceni, vsude plno doktoru, sestricek (nikdo nevedel jak na tom bude, proc ma spatne ozvy), kdyz mi ho dali na bricho takjsem prohlasila velice nahlas a ulevne-,, ty vole, to bylo neco!" Muj pritel na me nevericne a zdesene koukal, nemluvim vubec sproste :D A neodpustila jsem si rypnout do me PA, kdyz jsem ji rikala ze me chteli zfetovat a ja to zvladla bez drog, tak uz vybuchl smichy cely porodni sal vcetne toho novorozeneckeho. U druheho porodu, mi vecer odtekla zatka, bolesti zadne ale kvuli pozitivnimu Streptokokovi jsme v 23:00 dorazily do porodnice. Dr povida, Vy teda jako rodite ale bude to pomalu, nejdriv zitra k obedu a ze tatinka abych poslala domu. Tak jsme se domluvily ze prijde v 7 rano a odjel, ale s moji kabelkou v aute! Nemela jsem mu jak zavolat a protivnou PA jsem prosit nechtela... Pres noc se porod krasne rozjel a maly se narodil 7:05, pritel prisel na 7:00, takze stihl velke finale a ja kdyz ho videla mezi dvermi tak v kontrakci a tlaceni povidam, kde se flakas?!? Rodim ti tu dite! No i protivna PA vybuchla smichy :D. A u prvniho porodu, kdyz mi ke konci rika PA zavrete oci a tlacte, tak jsem na ni hukla jako ze proc bych mela zavirat oci, kdyz chci videt jestli ma mala vlasky! Potom pri celem tlaceni pritel povida ma vlasky, cerny, dlouhy, uz je vidim a podobne :D :D Takze tak, bolest se zapomene temer okamzite, ale tyhle zazitky a prvni momenty jsou na cely zivot! :D

lauraf
2. led 2017

Koncem první doby porodní, když už jsem nevěděla, zda ty dlaždičky oloupat nehtama nebo zubama přijde přítel, otevře dveře do sprchy a povídá: "Na jak dlouho to jako ještě vidíš? Že bych si sjel domů pro komp a něco k jídlu..." Pohled stačil 🙂 si jako myslel, že budu rodit a on bude čučet na film a chroupat brambůrky nebo co 🙂

lucinkaxxx
2. led 2017

Holky vtipnou historku nemam,ale paradne jsem se pobavila ;)

blecha94
2. led 2017

"Hmmm. Má zkrabatělý ruce jako já, když dlouho meju nádobí..." Toť má první slova na uvítanou ve chvíli, kdy mi dceru poprvé přiložili na hruď. 😀

domca89
2. led 2017

Holky já u svého druhého porodu. Sestra: "Dojdu zavolat doktora, budeme rodit." Vrátila se a prej můžete začít tlačit. Jedna kontrakce a malej byl venku, sestra v šoku, prej: "No takhle rychle jsem to teda nečekala." Přišel doktor, kouká na to a prej: "Sestři, vy nevíte, že rodit tu mám já? A ona: "Pane doktore to bylo rychlý, na jednu kontrakci." On: "No ale tak podíval jsem se s a můžu zase jít, ne?" Sestřička: "No je to na šití, on koukl a povídá, no takový 3 stehy by to chtělo a já:"Je to potřeba?" On: "No já aby jste to tam měla hezký pro manžela." Já byla absolutně vyčerpaná a říkám: "tak to nechte bejt, se nepamatuju, že by se tam kdy díval, to používá na jiný věci." Tak se zvedl a odešel.

barchen
2. led 2017

Já jsem si tohle všechno četla před prvním porodem a docela se mi ulevilo, že jsou maminky, které mají náladu na žertíky 🙂. A možná i to mi odbouralo strach z porodu.
Jako prvorodička jsem nevěděla jak vypadají bolesti a po třech hodinách ve vaně jsem vzbudila manžela v šest ráno, že asi teda pojedeme. V půl sedmé ráno v porodnici se zrovna měnily směny, manžel na chodbě někoho odchytnul, že manželka asi rodí. Nevím, jestli to byla sestra nebo lékařka mě teda napojila na monitor a já se zeptala: "Myslíte, že už rodím? A ona na to: No už by snad patřilo, vždyť jste 7 dní po sezóně maminko." A za další hodinu na sálu, když jsem malou na pár zatlačení vytlačila a porodník křičí:" Jéjda, ona se mi do ruky pokadila...a za tři vteřiny znova, jéjda a do druhé se mi teď počůrala." A já ostudou málem zalezla pod křeslo a říkám, to se moooc omlouvám (žádná příprava ani klystýr v tom fofru nebyla) a porodník říká: To néééé vy, to holčička, a celý sál včetně přihlížejících budoucích lékařů vybuchnul smíchy.

msimankova
29. led 2017

Mne pobavila lekarka u cisare - zkousela, jestli je ok anestezie a pritom rika: 'Fakt nic necitite? To je dobre, delam vam fakt hnusny veci!' 🙂 🙂

plksv
29. led 2017

Můj chlap je celkem drsňák , který by mě odrodil i sám. PA to pochopila, tak nás nechala v porodním boxu hodně samotné. Když jsem cítila, že už to bude, manžel se mi podíval mezi nohy a běžel pro PA a té prý řekl, že už jdou ven plodové obaly. Ona že jak to poznal. Tak ji odpověděl, že když rodil krávu, vypadalo to stejně 🙂.

hul
29. led 2017

@plksv Tak tento zážitek za me vede vtipnosti :D

plksv
29. led 2017

@hul díky 🙂, PA mi řekla něco podobného 🙂.

barumat
30. led 2017

V noci jsem se otočila z boku na bok a cítím jak to teče, takže jako blesk z postele ven, aby se to nemuselo čistit. Pak jsem si v klidu došla na záchod, přeprala kalhotky, vytřela po sobě, a pak jsem pomalu a potichu vzbudila muže, že mi praskla voda a musíme jet. Čekala jsem hysterii, a on prej "A musíme hned? Nemůžeme si ještě chvíli lehnout?" U auta se mě zeptal, jestli bych nezvládla řídit, když měl večer to pivo. Tak jsem se teda odvezla do porodnice. U porodu nebyl, ani jeden z nás si to nepřál. Nicméně mi volal asi v poledne, dvě hodiny po vyvolávačce, stahy po minutě/dvou, otevřená stále na prst, mně na blití, na omdlení, průjem, horko, studený pot... A on do telefonu mlaskal u oběda a prej "Tak coo... Helé, máma říkala, že to není dobrý, když je to dítě nějak dlouho bez tý vody... No a hele, ale já tam fakt nepojedu...!" S funěním jsem skrz zuby procedila ne úplně milé odpovědi a skončila slovy "A prokrista, už mi hlavně NEVOLEJ!" Do toho mi sestra přijela nabídnout oběd. Já, celá zelená, že ani omylem. A ona tak smutně "Tak si vemte aspoň polívku..." 😀 No a na sále mi pořád nějak dcera nešla vytlačit, tak mi doktorka řekla, že mě malinko střihne. Píchla anestetikum, střihla a říká "A při další kontrakci pořádně zatlačte." A nastala trapná pauza, kdy doktorka čekala jako brankář na penaltu, sestra koukla na mě, já s rozpačitým úsměvem na ni, ona na doktorku, doktorka na druhou sestru, ta na tu první, ta zas na mě, druhá sestra na strop, a tak dokola, a kontrakce nikde 😁 Nakonec jsem začala tlačit spíš proto, že už mi to bylo takový trapný 😂 Jinak někam jsem tady tyhle zážitky už psala, ale nevím kam, teď jsem to tu neviděla, pokud dubluju, tak se omlouvám.

maaajda26
30. led 2017

ja som porodila predcasne uz asi pol dna som mala pravidelne kontrakcie,ale ako prvorodicka som nevedela ze to kontrakcie a uz ked to bolo horsie tak som volala manzelovi do prace nech pride pomna ze zajdeme na pohotovost😊😊ja kontrakcie co 7min mala som co robit to rozdychat a manzel v aute mi hovori neze im nepovies ze mas bolesti aby ta neposlali domov😂😂😂 to uz som bola otvorena 4cm a za 5hod.bola mala na svete

janylu
31. led 2017

když za mnou manžel přijel na návštěvu na šestinedělí, hrnul se za mnou na pokoj a odchytla ho sestra a říká mu " teď tam nechoďte, já Vám maminku zavolám. "( Podotýkám, že manžel je černovlasý a hodně opálený. ) Sestra přišla na pokoj a říká cikánce, co byla se mnou na pokoji " Za dveřma na Vás čeká manžel!" Oba z toho byli dost vyjevení.😝 U druhé dcery jsem volala manželovi do práce, ať hned přijede domů, že jedeme do porodnice a on na to " Ještě to nemám hotové, musíš tak hodinu nebo dvě vydržet🙂

cilka4488
14. črc 2017

No u nás porod taky sranda. Nejprv si sestřička spletla pokoje a říká přítely, že už to mám za sebou , já přitom ležela vedle a furt křičela - tý jo to je sekuř to je sekuř. Když se mě sestřička zeptala co to jako je ten sekuř, tak říkám , že jsem z moravy a jako že je to hustý , tak se všici smáli a po porodu u zašívání jsem si z ničeho nic zacpala uši a zpívám přes celý patro - Letenský hospody to znám, hlavně na jaře a na podzim , tam pár piv před zápasem udělám.... Vypalovala jsem přítely cd do auta týden před porodem a spontánně jsem to tam začal řvát a to už se smáli úplně všichni.

biedronka10
14. črc 2017

Me pri tlaceni, kdyz byla videt hlavicla, manzel se tam se zaujetim koukal, ac jsem si to neprala a rekl. Ty jo to vypada jako bobek a kdyz vylezla placenta pak, ja ji videt nechtela, ale on mi pak rekl, ze to vypada jako vnitrnosti na polivku....no to zabil...on mel prupovidky behem celeho 13 h porodu ale to jsem nevnimala

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru