Vybralo si vaše mimčo šikovně den narození?

esssi
8. únor 2010

Čekám třetí, tak mám trochu obavy, kdy se rozjede porod, ptž manžel je v týdnu celý dny v práci, dostat se domů mu trvá hodinu. Kamarádka mi říkala, že prej miminka si většinou dobře vyberou, kdy se narodit...první dítko ,to je v pohodě, to člověk nemusí řešit, kdo pohlídá děti, než se dostaví taťulda, což u nás znamená dvě hodiny a vzhledem k tomu, že druhý syn se narodil za dvě a půl hodinky, mám obavy, abych neporodila doma...
Mladší syn si teda vybral dobře, narodil se v neděli🙂
A jak to bylo u vás?

jasmia
8. únor 2010

Cimlík u nás taky rozdíl přesně 6 let a 3 minuty 😀 😀 . Založíme klub ne?

cimlik
8. únor 2010

Jasmia, tak vy jste lepší, u nás rozdíll 15 minut 😀

brumdinka
8. únor 2010

holky to máte dobrý, jinak mě se takhle narodil synovec, segra se trefila přesně na mý narozky - minuty teda nevim, ale je mladší o 11 let než já 😀

cimlik
8. únor 2010

brumdinko, dělám si vždycky legraci, že jsme chtěli ušetřit peníze za 2 oslavy 😀

kubaka
8. únor 2010

my máme dva - 19. února a 28. února. 11 let od sebe. Ale oslavy děláme dvě dva týdny po sobě. -Aby si to užili.

senja
8. únor 2010

Nas prcek se narodil na statni svatek - 6.7. 😀 Pokud bude zit v CR a statnii svatky nezmeni, vzdy bude mit volno na oslavu 😀

rozi.nka
8. únor 2010

Já jsem si přála rodit v pátek, abych byla v úterý doma a neutekla mi ani jedna Ordinace 🙂
No, stalo se 😀 Ráno mě chytly bolesti a za osm hodin byl malý venku, žloutenka nebyla nijak extra takže nás v úterý ráno vyexpedovali domů, přesně podle plánu 😵 😵

miracle
8. únor 2010

nas si vybral celkom pekne 26.6. Ale hlavna vec je, ze moja planovana sekcia pockala, kym manzel prileti 2000 km za mnou. Den predtym som sa nezmestila do programu. Uff, letenky bookoval par mesiacov pred porodom a som rada, ze to stihol

emily3
8. únor 2010

tak moje deti si vybrali teda narodili sa na termin....prva a druhy v noci..skoro rovnaky scenar..odtiekla mi voda a utekali sme do porodnice..
treti sa narodil v den, ked som isla do poradne, rovno si ma tam nechali, tak to bolo fajn, lebo starsi boli v skolke a potom ich zobrala babka...a stvrta..sa narodila teraz v auguste, bola som sama doma s detmi a v ten den manzel bol akurat mimo Bratislavy..lietal po Slovensku....ked mi zacali kontrakcie ( tajne spm dufala, ze su poslickovia, kedze do terminu som mala tyzden a pol..) som odviezla deti k mojim rodicom a tam som cakala co z toho bude...a ked kontrakcie silneli a boli cca 4min, volala som zachranku...prisli pomerne rychlo a ked sme dosli do porodnice, som bola uz na 8 a mala sa uz pomaly tlacila von..pustili mi vodu ( to mi prvy krat praskali vodu v nem.) a mala uz bola vonku...manzel to nestihol, prisiel az hodinu po porode.

silvik
8. únor 2010

Tak moje první dceruška se narodila na velikonoční neděli...... ve čtvrtek mě přijali s tím, že se už něco děje, v neděli ráno jsem se probudila, vstala z postele a praskla mi voda... začala jsem rodit... zrovna tak, jak jsem si to celé těhotenství přála... být vyspaná, plná síly 😀 😀 Tatík se zrovna chystal pustit do sádrokartonu na baráku, takže to prý uvítal, protože se mu do toho nechtělo 😀 Porodnice byla 1,5 hodiny cesty, zvládnul to bez problému a byl mi velkou oporou 😵
Druhé dcerušce jsme datum narození vybrali společně s porodníkem, byla totiž plánovaný císař 😵 Tatík nechal prvorozenou dcerku u babičky, ale protože nebyla na hlídání zvyklá, nechtěla ho pustit, takže přestože věděl předpokládaný čas porodu, dojel na poslední chvíli, když už se mě chystali rozříznout 😀 😀

dadulaa
8. únor 2010

môj malý sa narodil v sobotu ráno asi po 5 hodinách od 1. kontrakcie, aj keď voda mi praskla už skôr a vybral si deň tatinových narodenín, takže oslavujú spolu narodky 🙂 😀

zelmirka1
8. únor 2010

deticky si vyberaju svojich rodicov aj den narodenia, ale urcite nie den v tyzdni, proste si vyberu spravny cas teda datum, hodinu a podobne. Cisarsky rez je samozrejme planovany ale aj vtedy babo si to proste tak vybralo a osud to zariadi aby to tak bolo, prave den a hodina narodenia su velmi dolezite pre dalsi zivot aky budeme.
Babo necaka ci to tatino stihne, bud to vyjde a mal tam byt alebo nie a nemal. Aj ked sa to nezda zvycajne je tak spravne.

strapco13
8. únor 2010

nam termin vybral doktor..prenasala som tak rozhodol ze pondelok 9.11.2009 mam prist na vyvolavacku..no tak sme prisli, ja nic necitila..a ze otvorena na 4 cm 😅 ..takze drobec suhlasil s terminom, ktory zadal dr a mamine nemuseli nic vyvolat, vyliezol sam, a dobrovolne,.. a hlavne rychlo 😵 😵
aj nabuduce by som take brala...ziadne stresy, ze odtiekla voda, ziadne kontrakcie o polnoci..no ale uvidime

fender
8. únor 2010

to naše trdlo se narodilo 14 dní před termínem, takže má jeden den svátek a hned deuhý den narozeniny 😨 🤐 😀

esssi
autor
9. únor 2010

Jasmio týjo tak přesně tohohle se bojím 🙂

kristi
9. únor 2010

jj, jasne, ze jo. Mne se Mia narodila uplne perfektne 7.2.2007 za 2 minuty 7 hodin vecer.... 😀 ja si prala bud tohle datum nebo 2.2., tak se teda holka sikovna pekne trefila

esssi
autor
9. únor 2010

No děvčata, máte šikovné dětičky 🙂

rehos
12. únor 2010

Naše Maruška se nám narodila přesně na den 5.výročí,ikdyž týden po svém svátku 😒 a chyběly dvě hodiny aby to bylo přesně na hodinu našeho seznámení,19.9 jen škoda že to nebylo 2009 ale 08

rehos
12. únor 2010

Jo a zapomněla jsem říct že to byl i stejný den jako našeho seznámení,pátek 😉

leka323
12. únor 2010

Tak tí moji sa narodili vo štvrtok obaja, jeden 19.9 a druhý 16.6, sesternicin chlapec je 18.8 a kamoškin 17.7.

monicka32
12. únor 2010

Moj synator si to zariadil teda dost blbo kedže išiel na svet o mesiac skorej tak 25.12.je 1sviatok vianočny a meno sme už mali vybrané Adam a tak ma aj meniny aj vianoce aj narodeniny takmer naraz 🙄 Kedže išiel velmi nečakane tak už sme nechceli menit meno.Možno ked bude dospelí tak to ocení ale myslím ze ešte nam to aj vytkne niekolko krát 😀

avion
12. únor 2010

moj syn sa narodil na manzelove narodky, a mali rovnaku porodnu dlzku a vahu.... iba 2 hod rozdiel 😎

monkula
12. únor 2010

Pri oboch mojich deťoch sa mi začali kontrakcie v rovnaký čas, v noci, zosilnili sa okolo šiestej ráno, a Jarko sa narodil 18.17 Chiara 17.52 😀 akurát že u jarka sa to začalo u nedele na pondelok a u Chiary zo soboty na nedeľu...

zuzkalenka
12. únor 2010

Moja dcérka sa narodila 8.8. takže celkom pekný dátum (presne v deň termínu vyrátaný doktorom) len škoda že rok narodenia je 2009 a nie 2008 ale čo už. 😀 😀 😀

maly_prcek
12. únor 2010

Syn se narodil na výročí svatby 🙂

berenika39
12. únor 2010

no náš prcek si to chudák nevybral, to já....upadla jsem,zlomila si brutálně kotník a musel na svět ...ale bylo to 16.8.2008, takže jsem vlastně upadla v dobrej den 😉 (bylo to v devátém měsíci, takže už byl ready 😉 😉 😉 ).

metlonka
12. únor 2010

Moje deti sa narodili v jeden den s dvojrocnym rozdielom. 😉 Je medzi nimi presne rozdiel 2 roky a 12 hodin.
Dcerka sa narodila 11:28 rano a syn 22:25 vecer 😉 Syn sa narodil o niekolko dni pred terminom.
Toto keby naplanujem...tak sa mi to nepodari 😀

sue
12. únor 2010

...no keď som chcela otehotnieť, tak som na to mala len tri mesiace - moje najobľúbenejšie číslo je 8 a tak am veľmi tešilo, že sa malý narodí v roku 2008. Pri potvrdení tehotenstva prichádzalo do úvahy 5 dátumov - Nový rok 😀 , 4.1. kedy oslavoval môj starý otec 70.rokov, 8.január pretože to je krásny dátum 😀 , 9.1.kedy má narodeniny Mackov starý otec alebo bola varianta, že to potiahneme do 28.januára kedy má narodeniny moja maminka 🙂 nakoniec si Macko vybral 8.január, kedy oslavuje sám a zároveň je to krásne číslo 🙂

ellise
12. únor 2010

dcera se narodila v pátek 31.12. výborné datum i důvod proč se řádně opít
u syna jsem se jako správná matka neosvědčila protože se narodil ve středu 11.9. ale zato v pátek u nás bylo vinobraní - opět příležitost ke slavení.

no a tak to bude napořád, pokud nezruší Znojemské vinobraní.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru