Vybralo si vaše mimčo šikovně den narození?

esssi
8. únor 2010

Čekám třetí, tak mám trochu obavy, kdy se rozjede porod, ptž manžel je v týdnu celý dny v práci, dostat se domů mu trvá hodinu. Kamarádka mi říkala, že prej miminka si většinou dobře vyberou, kdy se narodit...první dítko ,to je v pohodě, to člověk nemusí řešit, kdo pohlídá děti, než se dostaví taťulda, což u nás znamená dvě hodiny a vzhledem k tomu, že druhý syn se narodil za dvě a půl hodinky, mám obavy, abych neporodila doma...
Mladší syn si teda vybral dobře, narodil se v neděli🙂
A jak to bylo u vás?

maruschka
8. únor 2010

naše baby sa narodili každá týždeň pred termínom..Prvú som mala vyvolaným pôrodom v nemocnici a druhá nečakane. Ráno som sa lúčila s MM, keď išiel do práce a ešte hovorí bábätku, aby to vydržalo ešte pár dní a asi tak za pol hodinu mi odtiekla voda 😀 😀 😀 On práve prišiel do práce, tak sa hneď aj zbalil a utekal naspäť domov. Ani sa mi nechcelo ísť, lebo bolesti žiadne, ale tak som sa za 2 hodiny odhodlala, že sa pôjdem aspoň ukázať do pôrodnice..Ako sme zaparkovali, chytili ma bolesti (ale také nijaké) a za 2 hodiny bola malá na svete...

Rodina bola viac-menej pripravená na stráženie detí, mama mala zhodou okolností v ten deň voľno a tak to išlo všetko v pohode.. 😉 😉 😉 😉 😉

luthien.k
8. únor 2010

U nás si vybral malej taky skvěle, manžel taky jezdí do práce hodinu a půl, ale malej se přihlásil na svět v noci, šikulka 🙂 Sice je to první dítě, ale i tak bych byla asi tu hodinu a půl doma jako na jehlách - přijede včas, nestane se mu cestou něco (určitě bude pospíchat), mám si zavolat sanitku nebo ne...? 🙂

brumdinka
8. únor 2010

Tak náš malej si vabral dobře. Můj muž dělá na směy vždy má 2 dny denní, pak má noční a 3 dny volna a takhle pořád dokola, svátky nesvátky 😀 ale v období orodu si vzal radši dovolenou 😀

Jiřík se narodil přesně na den v termínu. První termín sem měla na 27.ledna, druhý na 30.ledna a malej se narodil 27. ráno v 6:35; sranda akorát byla že do porodnice je to od nás 35 km a ještě sme v té době neměli auto, tak volal rychle kamarádovi, kterej jezdil do Chebu do práce jestli ho vezme sebou a stihl to akorát i když jsem ještě na sále běhala s mobilem kde máme tatku a jestli už je aspon u Hazlova (polovina cesty) 😀

ale je fakt že porod byl docela rychlej, první stahy sem měla ve 4 hodiny v noci, tj, za 2 a půl hodky byl na světě a u dalšího dítěte, abych si pomalu předplatila pokoj v porodnici 😀

jinak obecně děti se nejvíce rodí brzo ráno nebo pozdě večer 😉

anta
8. únor 2010

No mně se kluk narodil ve 13,20 hodin, to není ani ráno ani večer naštěstí, po těch 31. hodinách od prasknutí vody jsem byla ráda, že jsem ho vyprdla 😀 😀 . Jinak se narodil v pátek, to je taky den, ne? 😀 😀 😀
Jinak si myslím, že je to jedno, hlavně, že jsme zdraví a vám všem také přeji hodně štěstíčka a hlavně toho zdravíčka 😉

susik77
8. únor 2010

Ahojte, mne sa narodili obidve baby po termine, Verca 41+0, terka 41+1 😎
u obidvoch mi zac. kontrakcie 21.30. veronika sa narodila v pondelok 10.49, 13 hodin trval porod; terezka v noci 4.50, 7.5 hod. porod- z toho u terezky po odtec. vody sa narodila do 50 min.-bolo to sialene rychle

esssi
autor
8. únor 2010

brumdinko njn, když on můj manžel odjíždívá busem v šest ráno a vracívá se v sedm až osm večer, tak leda by si mimčo usmyslelo, že ráno je to třeba ve 4 h 🙂 jinak staršího syna jsem porodila na den na termín v 9:25, to mi začaly stahy ve 4 ráno, a druhýho v 10:05, to mi stahy začaly v půl osmé ráno, ale to byla neděle 🙂

esssi
autor
8. únor 2010

anto upřímně, čas konce mě netankuje, řeším začátek 😀

anta
8. únor 2010

Tak to jsme si vybrali čtvrtek ve čtvrt na čtyři ráno, to mi praskla voda, asi tak 😉

kulimka
8. únor 2010

Essi tak u nás to bylo tak. Dcera ta se začala hlásit na svět zrovna v den kdy jsme měli největší frmol. Manžel měl ráno jet 30 km pro otce a s ním zpět na převaz do nemocnice, potom ho čekaly 2 zkoušky ve škole. No a místo toho jsme jeli do porodnice. No a Vojtík, ráno jsem byla na gyndě měla jsem ještě nemocenskou a doktorka mi zrovna chtěla psát mateřskou tak se mě ptala od kdy ji chci. Bylo zrovna 11. září tak jsem ji řekla, že od 10. protože11. je takové divné datum 😀 . No a Vojtík jako by mě slyšel narodil se ještě ten den 11.září, sice ve 34. tt, ale proč by mamince neudělal radost, že? 😀 😀 A jako naschvál taťka byl ten den zrovna v Praze, ale naštěstí to k porodu stihnul. Takže když mi praskla voda já se ještě nervovala kdo mi pohlídá dceru a odveze do porodnice. A to jsem ještě nebyla ani zbalená, protože kdo by to čekal tak brzy 😅

Teda to jsem se rozepsala... Snad to někdo bude číst

esssi
autor
8. únor 2010

kulim týjo, tak takhle to teda nechcííííí 😎

schwarzovka
8. únor 2010

měla jsem termín 24.1.2008...syn se narodil 31.1., druhý den manžel nastupoval do nové práce...takže jsme to taky stihli 🙂

jinak jsem nechtěla, aby se narodil 31.1. (začal jsem rodit už 30.1.), protože přesně před rokem, než se malý narodil i skoro ve stejnou hodinu se moje sestra pokusila o sebevraždu, tenkrát bylo štěstí, že táta odešel dřív z práce (prý divný pocit) a našel ji a dokázali jí zachránit... 😔 😔
sestra se z toho dostala, jak po fyzické, tak psychické stránce...ikdyž to trvalo...prý ji hodně pomohlo, že se malej narodil zrovna ten den...říká to mu "nový život"...a naše rodina ten den, aspoň částečně zapomíná na to, co se stalo a hlavně se raduje z narozenin našeho sluníčka, co dělá čest svému jméno...které znamená RADOST ZE ŽIVOTA.. 🙂 🙂 🙂

janinac
8. únor 2010

Já jsem hrozně chtěla porodit 7.5. už kvůli datu narození 070507 😀 a hlavně proto, že to bylo pondělí a druhý den je státní svátek a bylo volno a tak jsem si řikala, že by za mnou mohl přijet manžel do porodnice a že i babička s dědou by byli doma...noo a tak moc jsem si to přála až se mi povedlo 😀

beruska2x
8. únor 2010

nas malej se narodil v patek 8 .8. 2008 posledni den tatinkovi 14denni dovolene 😉 cekal na nej az se dockal 😀 no a to hned po obede, ve 12.22 aby si tatka stihl jeste a vecer zaridit oslavu 😀
byl to fofr, cele od pocatecniho "divneho pocitu" to trvalo asi 4 hodinky 😀

beruska2x
8. únor 2010

a to jeste muj bracha byl v Ceskym raji lizt po skalach, tak pry pujdou jeste dopo, daji si obed a prijedou tak mi nakazal za na nej mame pockat 😀
takze jel z dovolene hned do porodnice, skoro s lanem a kotvama za prdeli 😝
no proste jsem se se Simou podridili vsem 😀 😀 😀 😀 😀

beruska2x
8. únor 2010

janinac... to mate dobry, ja kdyz diktuju po telefonu 080808 tak se me kazdej 3x pta 😀 jak to je dal 😝 😀

miroslava72
8. únor 2010

Ahojte.
Tak moje obe deti si zmysleli prist na svet v noci.
Pri synovi ma sanitka brala o polnoci do nemocky a o 1.55 bol uz tu....narodil sa v pondelok-4 dni pred terminom. Mala som znesitelne kontrakcie,no bola som otvorena,tak vodu prepichli v nemocnici.
No a dcera ta si to naplanovala tiez tak. Tato sa velmi bal a nechcel,aby to prislo na mna v noci,ze co budeme robit ak nezozenieme taxik a nakoniec sme boli radi,ze to tak prislo,lebo pocas dna by som malu odrodila asi doma. Pri nej som kontrakcie nemala,ale rovno tlaky - o 0.35 sme volali taxik a o 1.33 uz som malu drzala v naruci-presne v den terminu-v piatok. Voda mi praskla sama v nemocnici.
Doktor len skonstatoval,ze wou,uplne ukazkovy porod. 🙂

esssi
autor
8. únor 2010

miroslavo závidím, to je pěkný, ukázkovej porod 🙂

crca
8. únor 2010

Mě ho vybrali doktoři 😀 😀 28.4 09 jsem měla císaře s dvojčátky,ale taky jsem je zkoušela ukecat,jestli by to nemohlo být 30.4(to má narozeniny tátova nynější manželka 😀 )a nebo 1.5,ale bohužel a byla jsem i za to asi ráda,protože už bych asi stejně nevydržela 😀 rodila jsem v ukončeném 38tt a to už jsem byla ráda,že jsem se dovalila na záchod 😀 a vešla do futer 😀

jasminet
8. únor 2010

moja si asi tiez vybrala, resp. sme sa dohodli 😀
termin porodu 20/6. doktor mi vyvolaval 24/6 ale to ani 1 kontrakcia neprisla a 26/6 sa uz malej po vyvolavacke uracilo vykuknut 😀 asi cakala na pekny datum 😀

monikat75
8. únor 2010

no tak ja som pri druhom pôrode mala termín v rozmedzí od 22.7 až do 14.8., malý sa narodil 31.7. čiže presne v termíne, ale manželovi začínala dovolenka až od 5.8, takže aj keď chcel byť pri pôrode, nemohol, lebo musel byť so staršou dcérkou doma, pretože ako naschvál svokrovci boli na dovolenke a moji rodičia tiež 😉

jeliska
8. únor 2010

miroslava tak nieco podobne som mala aj ja 😉 Eli sa narodila o 24,6 o 20,00 ma brala sanitka a 22,40 bola na svete tiez mi pichli vodu a pri Davidkovi mi zacali kontrakcie o 21,00 o hodinu dosla sanitka a o 23,50 sa narodil, lenze tatino to ani nestihol 😅

kaleilah
8. únor 2010

manža byl nezaměstnanej, tak jsem hlídání neřešila...jenže týden před porodem mu zavolali, že ho berou-to bylo ve středu a v pondělí má mít nástup do práce, nedá se odložit, buď bere nebo ne..a k porodu ho taky nepustí...) Takže jsem byla šíleně vystresovaná jak to bude s hlídáním, tchýně byla domluvená, ale obavy typu co když to bude v noci, jak se sem dostane atd...a hlavně jsem chtěla rodit v Kadnani, kde jsem rodila i prvního-hodina a půl cesty od nás a my jsme byli bez auta..takže jsem se s touhle možností úplně rozloučila a nakonec jsem to vyřešila za všechny 😀 😀 aby vše klaplo, potřebovala jsem nejpozději do neděle porodit, tak jsem na víkend zajistila auto, manža šel pro riciňák, v pátek odpo jsem ho do sebe kopla, v sedm večer přijela hlídat tcháně, auto od kámošky stálo před panelákem...a nic se nedělo 😀 😀 😀 v deset večer se ale rozjely kontrakce a za 4 hodinky byla rianky na světě 😀 😀

kijonkova.k
8. únor 2010

29.2.2008...to si teda uměla vybrat 😀

termín jsem měla 25.2.,ale dohodla jsem se Dr.,že pokud neporodím do 27.2.,tak 28.nástup a 29.vyvolávání.manžel nechtěl 29,.ale nakonec smůla,protože mě to v noci v nemocnici chytlo a ráno 29 byla malá venku.A bez vyvolání,chtěla být asi zajímavá 😀 😉

janicckka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ellise
8. únor 2010

správná matky rodí v pátek, aby otec mohl v klidu slavit a vyspávat z opice 😀 😀

esssi
autor
8. únor 2010

ellise 😎 😀

dali4
8. únor 2010

Moj syn sa narodil 1.4.2003 😅 takže nie len že prvý apríl ale v dátume má dve 0 a 1,2,3,4. 😵

jasmia
8. únor 2010

První dcera se narodila 4.3.1999 v noci, druhá dcera se narodila 24.9.2003 V 16.45, bylo to v den kdy jsem šla do poradny, takže jsem hlídání měla zajištěné, jen se trochu protáhlo 😀 . Za to třetí dcera si vybrala sice stejný den jako druhá 24.9. 2009, ale můj drahý byl po 3 týdnech v práci a holky ve škole, ve školce a já sama doma, kontrakce sílily. Všichni příbuzní taky v práci, fakt nádherná patová situace, ale nakonec můj dojel včas a vše dopadlo dobře.

cimlik
8. únor 2010

Druhý synáček si vybral krásné datum narození - prvnímu synkovi k 6. narozeninám 😵 😵 😵 , téměř na minutu 😀

vinifera
8. únor 2010

Keď sa tak nad tým zamyslím. Tak si to ten náš tiež načasoval. Tiež máme tatika celé dni v práci. Je to síce len na skok ale je tam celé dni. Malý sa narodil o 2 týždne skôr. Akurát v ten den mal drahý súd. Takže doobeda bol na súde. Na obed skočil domov sa naobedovať a trocha sa natiahnuť na gauč. No a poobede sa mal vrátiť ešte do práce. No ale o pol druhej mi odtiekla plodová voda. Tak už do práce ani nešiel a šiel nás zaviesť do pôrodnice. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru