Vypuzovací koktejl. Máte s tím zkušenost?

petoska
25. led 2012

Ahoj, dostala jsem od kamarádky recept na vypuzovací koktejl :
Silný vývar ze skořice a hřebíčku ve 2 dcl vody, do vychladlého přidat velkého panáka domácí pálenky, lžíci olivového oleje a litr hruškového džusu.
Vše vypít a sexovat :o)
Prý zaručeně funguje ( samozřejmě tělo musí být připravené, stejně jak je to i u ricínového nápoje).
Máte s tím některá zkušenosti? Chystám se vyzkoušet.

gabka.sun
21. únor 2012

Ahoj všem. Tak 7.2.jsem se rozhodla vyzkoušet koktejl byla jsem 39+0. Vyhrála kombinace odvar z koření ( skořice, hřebíček, zázvor ), panák jablkovice, lžíce olivového oleje, litr hruškového džusu. V 17h odpoledne jsem vypila první skleničku 0,3l a vyrazila v klidu na návštěvu s tím, že večer si dám další. V 19h se objevili 4 mírné kontrakce po 15 minutách a pak už nic. Považovala jsem je za poslíčky. Doma jsem šla rovnou spát, takže další pití se nekonalo. V 3.03 ráno mi praskla voda 🙂 a dne 8.2.2012 v 19.00 se nám narodila dcera Karolínka

irenka
21. únor 2012

@petoska
Já jsem ti ani nepogratulovala....
Moc gratuluju!
Na mlíčko si kup Gravimilk, je docela chutnej a chce to hodně pít tekutiny! 🙂
Držím palce a užívej si ty krásný dny i když jsi nevyspalá. Strašně to utíká. 🙂

irenka
21. únor 2012

@gabka.sun
Tak to je krásný, ono to asi fakt funguje když je tělo připravený.
Moc gratuluju!!!!

🙂

petoska
autor
21. únor 2012

@irenka děkuju moc a tobě taky moc gratuluju, a super, žes to zvládla bez vyvolávačky. 🙂 tak si ji taky moc užívej, jsou to pusinky, že?

irenka
21. únor 2012

@petoska
Pusinky to jsou. Až se mi chce nad těma dětma brečet radostí. Když se podívám na Matyáše, tak je mi líto jak rychle to jeho miminkovský období uteklo a když se mrknu na Aničku tak zase bulím že je to poslední mimi a že si to chci pořádně užít i pamatovat.
A co ty? Už jsi se vzpamatovala z porodu?
Na mě ti dneska padla depka jako hrom. Ach ty hormony. Asi to bylo dané i tím, že se Maty odpoledne vyspala a vstával prdelkou (jak tomu říkáme) no a ted nechtěl večer vůbec usnout, ale to je normál jenže já bych taky už potřebovala aby normálně usínal.... A do toho se zeblila Anička. Fakt paráda.... 😅

petoska
autor
23. únor 2012

@irenka no já po příchodu z porodnice bulela furt 🙂 že to nezvládnu,strach , že to budu dělat špatně, atd ... 🙂 teď už je to naštěstí dobrý.hormony jsou svinstvo 🙂 ale kdybych už jednoho prcka doma měla a k tomu mimi, tak to si nedovedu představit 🙂 jen to záhul i tak, ještě že je se mnou manžel těch 14 dnů teď doma. a co tvůj porod? přišlo to teda samo od sebe, že? ta vyvolávačka je fakt na prd...ale jsem ráda , že už je to za náma a malej je s náma

irenka
23. únor 2012

@petoska
Vůbec se ti nedivím že jsi brečela pořád. JJ, rodila jsem spontánně bez vyvolání. 🙂
Já to s prvním měla podobné až na to ,že jsem brečela až po šestinedělí jak se mi začal vybavovat zpětně celý porod. Prostě jsem si z toho odnesla trauma. Ale naštěstí druhý porod to vykompenzoval a i když to nebyla procházka růžovou zahradou, tak ti musím napsat že to byla oproti prvnímu sranda. Já do toho šla i s tím, že to prostě bolí, že to tak bude a že to zvládnu. Prioritou pro mě bylo zdravé mimčo a stále jsem se ptala porodní as. zda je mimi v pořádku.
No a chtěla jsem dvě děti tak je mám. Je to ted sice nápor ale jsme zdravý a za to jsem moc ráda.
🙂
Neboj, ono bude líp a druhý porod bude o dost lepší (jestli plánuješ druhý mimčo 😉 ).

petoska
autor
23. únor 2012

@irenka no dřív jsem plánovala 2 , ale teď nevím 🙂 ale myslím, že jak se to všechno zaběhne pořádne, tak pak ještě jedno chtít budu 🙂 přesně jak píšeš, nejdůležitější je, aby ti prcci byli zdraví.

hrozinka
24. únor 2012

ahoj maminky, předem vám gratuluji k mimískům, já mám termín až květen, ale jelikož jsem první dítě přenášela tak si už předem zjišťuji nějaké možnosti. celkem se mi tu líbí ten koktejl z hrušek, skořice atd bez toho oleje. už jsem byla i celkem rozhodnutá, že ho u tohoto dítě zkusím,ale zrovna dneska mi rodila kamarádka vyvolaným porodem tabletou. a ted k mé otázce, jak jsem vás tu pročítala tak vás hodně psalo, že nechcete vyvolaný porod proč? vyvolaný porod je špatný? ta má kamarádka dostala 1 tabletu a když šla na druhou tak ji řekli, že už ji nepotřebuje a za necelé 2 hodky byl malej na světě. přijde mi lehčí trpět 2,5 hodiny než jak jste tu některé psaly i 3 dny s přestávkama. Já měla u prvního dítka bolesti přes 23hodin. za každý názor díky. 😉

maggie
24. únor 2012

@hrozinka
můj pouze osobní názor: myslím si, že spousta lidí považuje vyvolaný porod za nepřirozený a vyvolaný chemií apod., já osobně mám obojí zkušenost - 1. porod - praskla mi voda 4 dny po termínu, asi ve 3h ráno, a tak do 14h odpoledne se nedělo vůbec nic, protože jsem se pomalu otvírala, tak mi asi v 19.30 píchli oxytocin a ve 21.00 byl syn na světě. Druhý porod - vyvolaný, protože jsem týden přenášela a nic, začali vyvolávat v 8h ráno a asi od 10.30 jsem měla dost silné kontrakce a ve 14.26 byl syn na světě....nejhorší na tom vyvolávaném porodu je asi i fakt, že každé tělo reaguje jinak a ne každému se poštěstí jako třeba mně nebo Tvé kamarádce, že porodí tak rychle, když mně o indukci informovali, tak mi řekli, že dítě se musí od začátku vyvolávání narodit do 72h, což je teda už na můj vkus docela dost 😝 Teď je pro mně indukce největší "strašák" v tom směru, že se mi nechce tak dlouho přenášet😀, mám 2 malé děti (4 a 2 roky) a už je to dost náročné, tak bych to ráda měla co nejdřív za sebou 😀

katyxq
24. únor 2012

@hrozinka On vyvolávaný porod má svá, ne zrovna malá, rizika (existuje k tomu i dokument WHO, v případě zájmu ti můžu poslat odkaz, je to anglicky, nebo ti pošlu do IP česky shrnutí, pokud budeš chtít). A porodní bolesti jsou při podání oxytocinu zvnějšku intenzivnější a jsou vnímány velmi silně a ženy si tu bolest obvykle výrazně pamatují, protože pokud je oxytocin dodáván do žíly, tak se nedostane do mozku, kde normálně při porodu vzniká a taky tam spouští produkci dalších hormonů, které bolest tlumí a pomáhají na ni zapomenout.

Jinak mně začla porod asi po třech dnech, kdy jsem každý den vypila asi dva až tři nealko svařáky (z hroznového džusu a koření - hřebíček, skořice, badyán, nové koření, citrónová a pomerančová kůra), ale jestli to bylo tím, nebo se prostě malá rozhodla, že už prostě cen chce 😅.

hrozinka
24. únor 2012

ona dostala tabletu dolů to je taky ten oxitocin? já jsem se u prvního dítka taky otvírala hrozně pomalu tak mi dali nějakou látku do kapačky a do žíly a vím, že padly 3 kapky a já se pak mohla bolestí posrat, přišlo to hned, prý jsem neměla dost silné kontrakce abych porod zvládla sama, ale ted už si je vůbec nepamatuju.
@maggie @katyxq

katyxq
24. únor 2012

@hrozinka Tabletka bývaji prostaglandiny, taky to není úpplně bez rizika. Mimochodem přírodním zdrojem prostaglandinů je sperma, takže pokud je nálada, tak se dá zkusit "vypzovat" i tak. Do žíly se dává oxytocin.
Jak to docela často je s těma slabýma kontrakcema: http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&f...

maggie
25. únor 2012

@katyxq mně u toho druhého porodu vyvolávali tabletou, přirozené prostaglandiny teda nezabraly vůbec a to si myslím, že jsme k tomu s manželem přistupovali více než zodpovědně 😎 , takže ono asi opravdu hodně záleží na tom, jak které tělo na co reaguje, po tabletě to šlo ráz naráz........

katyxq
25. únor 2012

@maggie Ono v té tabletě budou asi trochu jiné prostaglandiny než ty přírodní a hlavně v té tabletě jich je mnohem víc 😉.

maggie
25. únor 2012

@katyxq no, to je mi jasné, jen jsem tím chtěla říct, že přirozené prostaglandiny neumí zázraky🙂

irenka
27. únor 2012

@petoska
Mrkni do IP 😅

petoska
autor
27. únor 2012

@hrozinka tak to měla kamarádka štěstí 🙂 to by se mi taky líbilo 🙂 já se chtěla vyvolávanému porodu taky vyhnout, protože je to nepřirozený, ale nepovedlo se. v pondělí mi udělali oxytocinový zátěžový test, který jsme zvládli dobře, ale způsobil jen slabé kontrakce, druhý den ráno zavedli tabletu s prostaglaniny, přišly slabší kontrakce, kolem dvanácté už zesílily a byly po 3 minutách, skoro celý ten den jsem ležela na monitoru, museli sledovat malého ozvy, kolem třetí hodiny mi udělali klystýr , pak že bude ještě monitor a pak píchnou vodu, aby se to víc rozjelo, málo jsem se otvírala, bohužel monitor dopadl špatně, malej na moje kontrakce špatně reagoval, takže porod skončil císařským řezem. což bývá docela často u vyvolávaných porodů. i proto jsem se mu chtěla vyhnout. ale ted už jsou malému 3 týdny, jsem ráda, že je to za náma ať už to bylo jaký chtělo, hlavně že je zdravej 🙂

hrozinka
28. únor 2012

@petoska děkuji za názor a ty koktejly tady si nějaký zkoušela a nezabral?

irenka
28. únor 2012

Holky, na mě koktejly taky nezabraly.
Jen způsobily kontrakce a pak jsem to rozehnala horkou sprchou.
Ale jak někdo tu psal a já si to též myslím, každé tělo reaguje na něco jiného.
Mě se pak porod rozeběhl sám ale i tak jsem se nechtěla po 6ti hodinách otevírat....
Pomohla mi na sále pak horká vana.... 🙂

petoska
autor
28. únor 2012

@hrozinka jojo, tady ten jsem zkoušela a nic, ani ěm neprohnal 🙂 a pak ten ricínový jsem zkoušela dvakrát, poprvý mi přivodil kontrakce, ale byly to jen poslíčky, podruhý mi nesednul a šel po chvíli ven 🙂 prostě malej ještě nebyl připravenej a proto i ten porod dopadl císařem si myslím

petraprostejov
2. bře 2012

Holky, jen chci varovat před ricinovým olejem. Já vím, že se o tom mluví a že se někdy pije, ale ricin je silný toxin. Informaci mám od manžela, vystudovaného chemika. Podotýkám, že manžel se jen tak nějakké chemikálie "nebojí", považuje za zbytečné bio atd., takže když už mě před něčím varuje, tak už to je co říct...

luciferinka
4. bře 2012

@petoska
@eniciatko
Tak to se trochu připojím k tématu s dovolením 🙂...Muj manžel od té doby co zaregistroval,že břicho začíná nabírat velikost,tak se začal stránit od sexu.Pravil že má strach,aby neublížil dítku.Bylo a stále je zbytečné mu dokola vysvětlovat,že za normálních okolnosti,se nemuže nic stát...prostě má stejně nějaký blok,či co... 😒 ...Celkem mě to štve,protože mi nejde do hlavy,jak muže normální chlap ¨sexu,když já jako ženská to neumím,a dokážu být pěkně protivná 🤐 Zdřejmně raději nad tím nepřemýšlet a nepátrat 😝 .A když už má moje břicho poměrně velké rozměry,tak už jsem se se sexem nadobro rozloučila 😖 😖 ...navím ještě po tom co naposledy jsem začla krvácet,tak jsem ho natolik vyděsila,že mám prostě utrum,takže takové řeči,že by mi to pomohlo vyvolat porod třeba,prostě vubec nezabíraji...sice se jednalo jen o prasklou cévku,ale trauma to v něm zanechalo pořádné 😀 ...takže zítra to vidím na koktejlík,třeba to zabere i bez toho sexu... ach jo 😔 😀 Snad si neudělám nějakého zabijackého koktejla,abych nedorazila do porodnice opilá :D

andela9
16. bře 2012

luciferinka-Už jsi nenapsala jak jsi dopadla,jestli koktejlík zabral nebo ne,chci ho taky zkusit. S tím krvácením jsme na tom stejně,vezli mě 3X a pokaždé to byla nějaká cévka.Po třetí byl pode mnou plný záchod krve ( s měsíčním odstupem) a nechali si mě v nemocnici. Já věděla,že jsem se dost namáhala,tak jsem podepsala reverz.Udělali ze mě nejhorší na světě,které je fuk,že jí dítě umře atd... Teď je to přes měsíc-sex je a ani kapička krve. 😝

chaplinka
16. bře 2012

😒 😒 Ahoj, holky ten ricínový olej jsem zkoušela a nic.. 😖 ještě mi přišlo že jsem se u toho přiotrávila, malá se přestala hýbat v bříšku až do rána.. má mít projímavý účinky s čím jsem neměla problém a po tom nápoji jsem měla zácpu.. 😲 takže nedoporučuju .

ashlee
16. bře 2012

@chaplinka to je divny že jsi měla po ricinovym oleji zacpu.Moje sestra děla v lekarně a ricinovy olej prodavaji na zacpu,starym babkam kterym už nezabíra gutalax.Mladymu človeku by to neprodala,prej je ricinovy olej karcinogenní. 😅

ashlee
16. bře 2012

@chaplinka třeba spala když se nehybala.a taky už tam ma malo mista.

chaplinka
16. bře 2012

@ashlee No nevím, chodila jsem pravidelně min.3x za den na velkou a teď to mám celý nějaký rozhašený 😒 jj určo spinkala teď už je zase ready, ale celou noc jsem se bála, že je něco špatně 😲 Karcinogení znamená co? to neznám a nechce se mi goglit 😀

radun
17. bře 2012

@hrozinka Důležité je, že nikdy nevíš, jak na to vyvolávání bude reagovat miminko - jsou to pořádné dryjáky. U mě to bylo tak, že primář chtěl za každou cenu vyvolávat (přitom důvod v podstatě nebyl, dítě bylo v dobré kondici) a skončilo to císařem, protože u malého (totálně nepřipraveného, že se jde rodit - jemu to nikdo neřek 🙂 ) došlo k tísni plodu. To si právě myslím, že je největší riziko. Samozřejmě, že můžeš mít miminko už připravené a tabletka je jen poslední kapka, která mu pomůže ven.
Tehdy jsem nebyla informovaná jako teď a nechala jsem si líbit všechno, dneska už bych jednala jinak. Po císaři mám 2 možnosti - buď se porod rozběhne sám nebo jdu na císaře, takže vyzkouším, co bude třeba, vč. koktejlu 🙂

chaplinka
19. bře 2012

😒 @radun Také se bojím vyvolávání, protože moje dvě kamarádky vyvolávali a říkali že ty kontrakce jsou rovnou velké a krátké, žádné pomalé nástupy jako u normálního porodu 😒 a také si stěžovali na bolest 😖 Jenže si myslím že kdyby bylo lepší dát ricín.olej, tak by ho přece doktoři dali,a netrápili by nás, to přece nejni jejich záměr 😀 Já má porodit ještě tento týden a dr.mi říkal, že jsem se ještě nezačala otevírat 🙄 V tom případě mě ricín.olej stejně nepomůže 😲 Je to můj první porod, tak jsem z toho vystrašená.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru