Vypuzovací koktejl. Máte s tím zkušenost?

petoska
25. led 2012

Ahoj, dostala jsem od kamarádky recept na vypuzovací koktejl :
Silný vývar ze skořice a hřebíčku ve 2 dcl vody, do vychladlého přidat velkého panáka domácí pálenky, lžíci olivového oleje a litr hruškového džusu.
Vše vypít a sexovat :o)
Prý zaručeně funguje ( samozřejmě tělo musí být připravené, stejně jak je to i u ricínového nápoje).
Máte s tím některá zkušenosti? Chystám se vyzkoušet.

betelgeuzz
1. únor 2012

@petoska promiň, ale to je pěkná blbost. Odhad váhy je tak +- 0,5 kg a ke konci už některé děti ani moc nerostou. Kamarádku taky takhle strašily, ale nakonec se holčička narodila pár dní po termínu a vážila míň, než jí odhadovaly 14 dní před porodem 😖 A v podstatě ani nejde o váhu, ale o obvod hlavičky, která je na dítěti největší.

irenka
1. únor 2012

@petoska
Mě právě prvního prcka vyvolávali, v den prního termínu měl malej odhad váhy 4200g a vyvolávali 4 dny. Matyáš se nakonec narodil s váho 4100g. 🙂
Ale mě v tu chvíli nepřišlo že rodím tak veliký dítě, nepříjemný to sice bylo, že měl velikou hlavu ale to bylo to poslední a to nejmenší... no tak mě nastřihli no a co, stehů jsem měla 10 ale pro mě to bylo lepší než CS. 🙂

Tak holky, já si vařím tu skořici a hřebíček.... a dala jsem si to vařit do hruškovýho džusu... tak uvidíme.
Ted tu ještě kmitám a vařím a peču co kdyby náhodou... :D

irenka
1. únor 2012

@betelgeuzz
Já jim taky nevěřila že bude mít malej tolik.
Podle mě to určit nejde. A stejně ti každej řekne něco jiného. Někdo tvrdí že když se přenáší tak pak ty děti rostou strašně rychle, některý Dr. ti zase řekne, že ke konci už tolik nepřibírají. A pak čemu máš věřit že? 😀 😉

petoska
autor
1. únor 2012

@irenka přesně jak říkáš, čemu věřit? proto do toho radši půjdu než čekat a přenášet a kdoví co, malej vypadá podle váhy o 2 týdny větší a to mi dr. říká už nějakou dobu, a vyvolání kvůli velkému plodu se normálně dělá... 🙂
všechno lepší než císař

irenka
1. únor 2012

@petoska
Mě taky Dr. tvrdí už od 20tt že je mimčo starší.... tak uvidím. Ale nehodlám tentokrát trhat rekordy v rození dětí nad 4 kg... to fakt ne.
No uvidíme zítra. Ale mám mladou Dr. tak jí snad přemluvím, aby to nechala na přírodě a budu pít ty koktejly.
A taky zkusím ten maliníkový čaj, ale ten se asi pije už od 38 tt? 😉

petoska
autor
1. únor 2012

@irenka maliník se pije od 36tt, taky ho piju + lněné semínko a poslední týden baštím i pupalku, ta je prej dobrá na otvírání taky myslím 🙂 no zkouším všechno možný, aby šel malej sám, ale když se mu nebude chtít, tak stejně nepůjde 🙂 moje dr je taky mladá a myslím, že jí i věřím, tou váhou si je jistá, i když je tam těch +/- 10%, ale pořád by byl dost velkej na to že budu prvorodička

irenka
1. únor 2012

@petoska
Tohle všechno podnikáš a stále nic? 🙂
NO tak to asi nemám šanci s tím maliníkem.
A to lněné semínko se baští jak? To se taky nějak dělá odvar nebo co? 🙂

petoska
autor
1. únor 2012

@irenka ten odvar je asi nejlepší , z toho semínka se udělá sliz a ten se vypije, ale to je hnus, takže já si nasypu lžíci semínka do hrnku, přeliju čajem z maliníku, nechám louhovat a pak vypiju a sním 🙂 to se dá 🙂
no podnikám toho dost, že jo? ale to není ani tak na uspíšení, ale spíš pro hladší průběh 🙂 teda snad 🙂

bosorkajarka
1. únor 2012

nejlip na vyvolani zabira sex 🙂 moje vlastni zkusenost i zkusenost kamaradek, ve spermatu jsou latky ktere jsou i v tech cipkach na vyvolani, takze jednoznacne doporucuji, a prave ted to uz neni nebezpečny ;)

irenka
1. únor 2012

@petoska
No tak lněné semínko koupím zítra i ten maliník.
Jen nevím co s tím koktejlem. Doma skoro žádný alkohol nemáme co by se hodil , nikdo to tu nepije.
Manžel má Whisku a to mi přijde už dost drsný míchat to do koktejlu s tím olejem... 😀 😀 😀
A ricinový olej asi tak k dostání v lékárně co?
Jo tak snažší průběh bych tentokrát brala....

@bosorkajarka
Tak u mě zatím sex nezabral.... 😉
Na každého to asi působí fakt jinak. .-)

petoska
autor
1. únor 2012

@irenka tak to zkus bez alkoholu a nebo s tou whiskou 🙂 ricínový olej jsem koupila v lékarně, zítra si ho udělám, protože ten dnešní koktejl asi nezabírá 🙂 ani jsem se nepo... :D

irenka
1. únor 2012

@petoska
Jojo, udělám zítra. Manžel mi jeho drahou Irskou nechce dát na nějaký sajrajt. Tak se tu dohadujeme... je to docela švanda. Já si kdyžtak zítra koupím menší lahvinku a uvidíme.
Na mě taky ten hřebíček se skořicí nezabral, ale není ještě noc u konce že? 🙂
Tak páá a dobrou.

petoska
autor
2. únor 2012

@irenka já pořád nic, tak odpoledne mě čeká ricíňák 🙂 a když ani to ne, tak se mu prostě ven nechce 🙂 ani se mu nedivím 🙂

petoska
autor
2. únor 2012

pro info :
RICINOVÝ KOKTEJL (recept z knihy Zdravé těhotenství přirozený porod od I.S.)
ricinový olej 20-30ml
sklenice meruňkového džusu
hlt čiré hořalky nebo malý panák, možno použít whisky nebo šampaňské
- všechno smíchat dohromady a vypít

Cituji přímo Ingeborg Stadelmann:
Je důležité aby tam ten alkohol byl, protože jinak se olej v džusu nerozpustí. Meruňkový džus je důležitý, jinak totiž hrozí ztráta draslíku, která by mohla způsobit protržení amniového vaku. Vypije-li se dostatečné množství džusu a nepřekročí se dávka ricinového oleje, má koktejl spíše mírný projímací efekt. Během tří až šesti hodin se téměř vždy dostaví porodní bolesti.
Koktejl působí zejména večer, protože v noci pracuje parasympatikus, který podporuje stahy.
Pokud ricinový koktejl nezabírá, musí vycházet z toho, že se zatím dítě prostě narodit nechce.

patatina
2. únor 2012

Ahojte vsem..tak jsem se tu take zaregistrovala...protoze uz mam tyden po terminu.....Prijde mi vsak, ze mam vypocitanej spatne termin.........ze porad nic nic......a vsechny kolem me kamaradky...co meli termin jako ja..porodily...mam totiz MC delsi.....ale TP se pocita na 28..bojim se toho koktejlu s olejem...tak pujdu jen do hrebicku a skorice.......je tady vubec nekdo..komu tento drink zabral? Ricinovy koktejl ten zabira dosti..ale toho se bojim..jste tady take nekdo po terminu tyden?diky za info

usounek25
2. únor 2012

Tak já to asi taky vyzkouším za pár dní, zítra nakoupím ingredience. Nejlepší je, že mám 9 dní do termínu a nic se neděje - žádní poslíčci prostě nic. Ale třeba to příjde tak jak u prvního nečekaně, to se taky nic nedělo a najednou jsme valili do porodnice. Ale taky to bylo asi díky tomu, že mi dr. den předtím udělat Hamiltona.

kacinenka
2. únor 2012

Ahoj holky já sice nedělala žádný vyvolávacínápoj, ale večer před porodem jsem byla s manželem v hospodě tam vypila tři 0,3 dcl hruškové džusy a druhý den v poledne jsem jela do porodnice, takže možná že na tom hruškovém džusu něco bude. Jo a někdy sami doktoři doporučují zase sklenku svařáku kde je zase skořice a hřebíček

petoska
autor
2. únor 2012

@patatina tak já ho měla včera a na mě nezapůsobil 🙂 ale teď jsem do sebe šupla ten ricínový a budu čekat 🙂 no a musím říct že chutná dobře 🙂 byly tam cítit jen ty rozmixované meruňky, jinak nic 😎

patatina
2. únor 2012

Kacinenka-dekujeme za info a rady....🙂 a v jakem terminu se Ti to stalo?
Petoska-Dekuji take za info..Ty mas pred ci po terminu?a ricinovy olej mas z lekarny....doporucuje se spise tenhle
http://www.shop-saloos.cz/saloos/eshop/13-1-ROS...
..ja mam jen z te lekarny..a tak nejak se toho bojim.........

petoska
autor
2. únor 2012

🙂 já jsem v 38tt, ale malej vypadá o 2 týdny větší, atkže pokud do neděle neporodím sama, v pondělí nastupuju na vyvolání, protože jinak bude moc velkej, tak se ho snažím vypudit sama 🙂 jinak ricíňák mám z lékarny a nebojím se, ta troška neublíží 🙂

maky_maky
2. únor 2012

@petoska ahojky a ty jsi jaký týden přesně??a kdy máš termín??a ty jsi rozmixovala meruňkový kompot???

patatina
2. únor 2012

Petoska-tak to jsme na tom stejne.....jen ze ja jsem dneska tyden po TP..a v pondeli bych si jiz mela jit lehnout do nemocnice......no brrrr..kdyz si to predstavim..:(navic jsem cele tehotenstvi cvicila.....nemela vubec zadnej problem..a pak neco umele vyvolavat..tak to teda ne......asi bych mela take nejvyssi cas..coz?🙂)a Ty uz mas teda v sobe dalsi davku? dneska je pekne datum 🙂moje vysnene 🙂

petoska
autor
2. únor 2012

@maky_maky ahoj, já jsem 38tt, termín 15.2, ale vyvolání už 6.2, malej už teď je velkej 🙂 jo rozmixovala jsem kompot, protože 100% meruňkový džus nekoupíš, ale fakt to chutnalo dobře 🙂

@patatina já mám taky celé těhu úplně v poho, bez problémů, malej se tam má prý dobře, což je i na té váze vidět, odhad v 38tt 3750g 🙂 na vyvolání se mi taky nechce, tak doufám, že se rozhoupe a nejlépe dneska půjde ven 🙂 ale to bych chtěla asi moc, přesně to datum bych taky brala 🙂 jinak ricíňák mám první dávku, včera jsem měla jen ten s tím hruškovým džusem a ten nic ☹

patatina
2. únor 2012

To Petoska....
Aha..takze nejdriv hrebicek a skorici......do toho se chystam dneska take 🙂 a jak Ti je? takze ricnak mas v sobe tak hodku 🙂 tak uvidis..moc drzim pesticky 🙂 Teda Ty uz mas krasne mimi v brisku 🙂 to uz muze klidne ven 🙂 ja prave jak mam ten TP vypocitany dle MC 28 a ja mam 40 dnu...tak si rikam...jestli on jeste neni pripraven.....prece jen to je 12 dnu rozdilu.....chudacek..a uz ho pozenou ven..tak i tak.....a nebudou an to brat vubec ohled :(

irenka
2. únor 2012

@petoska
Tak já dneska ten ricinový olej sháněla všude možně a všude je na předpis.... tak jsem pěkně v prrr......

Pokud se to samo nerozjede, tak mám příští týden nástup na vyvolání. Takže nálada fakt nic moc.
No každopádně jsme dneska koupili tu Whisku tak asi asi večer dám panáka až uspím dítě a půjdu taky spát.

maky_maky
2. únor 2012

@petoska 38+1 přesně,taky to chci zkusit takto přesně s tím riciňákem dnes jsem si ho koupila,tak uvidíme!!hlavě hlas jak to s tebou vypadá??? 😉

petoska
autor
2. únor 2012

@irenka manželovi ho prodali normálně v lékarně , jinak ho ještě možná můžou mít ve zdravé výživě značku saloos 🙂
@maky_maky tak o půl 2 jsem ho vypila a zatím nic extra se neděje, jen tvrdnutí břicha a slabé bolesti jako MS, tak nevím jestli z toho něco bude 🙂 ale tak často to tvrdnutí jsem doteď ještě neměla, tak doufám, že jo 🙂

maky_maky
2. únor 2012

@petoska tak to jsem vážně zvědavá, říká se že jelepší to vypít navečer že to lépe působí??

irenka
2. únor 2012

@maky_maky
@petoska
Holky, kde jste koupili ten ricinák?
Já proběhla 5 lékáren.... a je mi taky divný že to mají jen na předpis....

@petoska
No já tyhle stavy jako pocit na MS mám docela často. A tvrdnutí ted dva dny nebylo.
Tak držím moc palce.... 🙂

irenka
2. únor 2012

@maky_maky
Taky jsem to četla, navečer je to proto, že si pak jdeš lehnout a peristaltika začínají nějak líp pracovat. Nebo tak něco. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru