Vyšetrenie pri príjme do pôrodnice. Robili to aj vám?

bertica.h
11. říj 2008

..už su to 3roky čo som rodila a mám veľmi bolestiivé spomienky na vstupné vyšetrenie..kedy mi lekár niečo spravil..ja neviem čo..dal podomna emitku a ..bola to hrozná bolesť..možno horšia ako porod.
Teraz sa mi to všetko tak vynára dalším tehotenstvom..a chcela by som vedieť čo to vlastne bolo..a či to je nutné..či hmatal krčok,dieta..
V záujme dietatka by som to zas podstupila,aj ked nerada..

Robili to ja Vám?
Prišla som do porodnice s tým,že mi odtiekla plodová voda.

Ďakujem.

angua27
5. pro 2008

ahojte,
tak ja som predpôrodné vyšetrenia zvládla dobre. pri príjme ma vyšetrovali lekár a lekárka a veľmi jemne a v pohode a to sa tam striedali, lebo sa nevedeli zhodnúť na koľko som otvorená. ale stále sa ma pýtali, či som ok, či to zvládam, či to nebolí.
dezinfekcia nepálila, naozaj iba studila. liali ju hektolitre.
pichnutie plodovky som vôbec necítila. to by vôbec nemalo bolieť. a najdôležitejšie. najprv mi lekár vysvetlil, že voda mi iba presakuje (prišla som do pôrodky, lebo som si myslela, že mi plodová voda odišla), ale že je všetko u mňa pripravené na pôrod, tak či súhlasím s pichnutím obalov. súhlasila som. ako som písala nebolelo to, iba som cítila odídenie veľkéééého množstva teplej tekutiny.
jediné vyšetrenie, ktoré ma bolelo, bolo posledné pred presunutím na pôrodný sál. a to si lekár myslel, že už mám pichnuté epidurálku, tak nebol taký jemný. akonáhle som zjojkla a sestra mu povedala, že epi ešte nemám, začal sa strašne ospravedlňovať. nakoniec mi epi zabrať nestihla, takže som si to pekne všetko odbolela, ale bolo to menej bolestivé ako som čakala.
nemala som zazmluvneného lekára, veľa som sa pýtala a všetci mi v pohode odpovedali a vysvetľovali. rodila som na Kramároch. bola som naozaj spokojná. 😉

konja
6. pro 2008

sksko:Jelikož jsem řvala jak pominutá, tak opravdu všichni moc dobře věděli, že to pálí, ale okomentovala to doktorka slovi,že desinfikovat se musi a za chvilku to palit prestane.Ssko já s personálem KOMUNIKOVALA!!!Ale když už to máš nalité mezi nohama,tak ti je komunikace k prdu! Já opravdu dopředu nevěděla, že mě to bude pálit 😉 A před druhou desinfekcí přišel jiný doktor, řekla jsem mu to, že to hrozně pálí jeslti nejude něco jiného a on aniž by se na mě podíval prohlásil, že to jen studí. Ještě ani nedomluvil a PA mě to tam hrstla! Tak pak mě něco říkej o tom, že mám s personálem komunikovat! Když narazíš na idiota, tak ti ani plná pusa keců nepomůže! 😠

larakroft
6. pro 2008

Teda holky, nestihla jsem tu to púřečíst všechno, ale na mě žádnou desinfekci nelili - ani před žádným vyšetřením, ani před tlačením. Ani po něm.

daisy33
7. pro 2008

ja som mala vysetrenia tiez v pohode. prisla som do nemocnice o den skor, prisli na mna kontrakcie a som krvacala, bolo asi 3 hod rano, tak ma vysetrili a dali na cakacku kde sme boli 3 baby. rano nas zase vysetrovali, kedze nam kontrakcie presli ale museli nas tam nechat 24 hod. na mna to v noci zase prislo, zase nas vysetrovali dalsie rano a to som potom uz sla rodit. neviem ci mi dali dezinfekciu, asi ano lebo rano ked ma sli vysetrit tak som povedala dr. ze dost uz krvacam, tak ma sestra niecim poliala, ale nic nestipalo a nebolo toho ani vela. potom som sla na sal, dali epi a dost skoro som rodila. vysetrenia neboleli.

larakroft
7. pro 2008

Jo...ještě chci dodat, že jsem ráda, že na mě nic nelili. Aby to nevypadalo, že mě mrzí, že třeba zapomněli.

konja
7. pro 2008

larakroft: mě při prvním porodu taky nikdo desinfekcí nepolejval. Ale to jsem rodila jinde než teď. Asi jsem na tu desinfekci nějak víc citlivá 😔

hlavinka
8. pro 2008

Konja: jezis, to slysim prvne, ze by se pred porodem polivalo desinfekci, snad jen pri cisari (ale to spis vejs) nebo pri nastrihu, ale to zase jen lokalne niz. Desny ☹ 😠

konja
8. pro 2008

hlavinka: já o tom taky neměla ani páru 😠 .Prostě něž tě jde lékař či PA vnitřně vyšetřovat, tak ti mezi nohy nalije přímo z flašky desinfekci. Jediné na co mě lékařka upozornila- teď to bude studit.No to stuzení jsem jaksi ani nepostřehla!Příště už budu řvát při vstupu na příjem, že jestli jen zdálky uvidím flašku s desinfekcí, tak jim ji vrazim do zadnice, ať si taky žijou. 😠 😀 Ale jsem asi fakt vyjímka, ostatní říkají, že je to nepálilo, tak se nemáš čeho bát 😉

hlavinka
8. pro 2008

Konja: to je fakt divny. Desinfekce stejne nic nevydesinfikuje. Dr. ma rukavice a to snad staci, ne? tedy pripadne nejaky lubrikacni gel, aby te nevodrel. Tak jsem to mela na vysetreni ja (kdyz se nevedelo, zda jedu rodit, tedy zda je to plodovka).

Jinak kdyz jsem byla na malem zakroku, kdy mi ve 34 tt zavadeli stent do ledviny, tak mi samozrejme pohlavni organy a castecne stehna vydesinfikovali, ale potreli mne velkejma vatovejma tamponama s jodem (hneda desinfekce) a to tedy fakt jen studilo.

To, co popisujes Ty, je jak kdyby Te polili 100% lihem a to by klidne palit mohlo, kdyby s treba mela nekde nejaky maly ranky, coz klidne muze clovek mit v okoli genitalu, ze....

petua
8. pro 2008

Konja: Mně teda taky přijde, že se museli snad fakt přehmátnout.. My používáme třeba na cévkování desinfekci v úplně jiný koncentraci, než je normálně, a nepálí to vůbec - nikdy jsem nezažila, že by si na to někdo stěžoval, fakt. To je fakt brutus... 😖

debbie
8. pro 2008

Ahojte baby, tak to som ešte nepočula, som si myslela že pri príjme použiva dr.len rukavice. Baby nieje to tak, ak krvácate tak to nieje dôvod dezinfikovať, kedže pôrod je sprevádzaný krvou....a od príjmu je ešte niekedy poriadne daleko k pôrodu tak si myslím dezinfikovať pri príjme je predčasné ....nie? 😒
Ahoj hlavinka ako sa cítiš? Už ti odchádza zátka? Moja dr.naposledy vravela že to bude asi až po vianociach....už ste začali s vypudzovaníííím? 😉

hlavinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
debbie
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
konja
8. pro 2008

petua: to by se museli přehmátnout víckrát 😒 Jednou to na mě chrstla dr při vyšetření při příjmu, podruhé PA před vyšetřením ma sále (začla jsem protestovat,ale dřív než jsem to dořekla tak to na mě chrstla 😠 ).Manželovi jsem pak málem urvala ruku. No a po třetí to na mě vylila zase jiná PA před tlačením.To už jsem ani protestovat nezačla, neb jsem měla jiné starosti a sice to pálilo,ale už mě to bylo opravdu šumák 🙄.

hlavinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
debbie
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
soncikk
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hlavinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
soncikk
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hlavinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
soncikk
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
titkovamiriam
9. pro 2008

tak to ziram 😲 ja som rodila tri razy a nikdy ma nedezinfikovali 😲 ,vysetrili,pustili vodu-normalne som sa umyla ,normalne my to nedalo a volala som segre je sestricka a ona ze nikdy nerobia dezinfekciu-jedine ked je podozrenie na niaku prenosnu chorobu. ☹

konja
9. pro 2008

titkovamiriam: asi to záleží na zaběhnuté praxi porodnice. Mě u prvního porodu taky nikdo desinfekci nikam nelil! Ale to jsem rodila v jiné porodnici než teď. V této je to asi zvykem, tak to dělaj 😒 Ale po mě tam rodili ještě tři kamarádky a ani jedna si nestěžovala, že by s tím měly takový problém. Tak jsem asi nějaká divná 😅

titkovamiriam
9. pro 2008

ono ta dezinfekcia ak to je dezinfekcia tak ak sa zle nariedi moze az ublizit ☹

konja
9. pro 2008

titkovamiriam: To je klidně možné, že ji měli špatně naředěnou. Naštěstí se mě po ní nic nestalo, pálilo to vždy asi půl minuty až minutu a přešlo to. Jen příště si na to už dám pozor a pokusím se jít rodit tam, kde jsem porodila své první mimi. 😉

debbie
9. pro 2008

Ahjte hlavi a soncikk tak ja škoricu nemusíííím ale ked zaberie ziem aj sáčik... 😀 krupicu by som bez kakavka a masla neziedla...tak asi to nechám na ližičke a zapijem...ale ešte počkám, zajtra idem do poradne a ak sa nič nezmeníííí ☹ idem na to.... 😀 .
Dúfam že tú dezinf.nebudú lieť na mňa...a čo sa ešte robí pri vyšetreniach? Pásy, tlak a čo ešte...aj vážia a robia vag.vyšetrenie?

konja
9. pro 2008

debbie: Nejprve tě prohlédnou vnitřně aby věděli jaký je nález na děložním hrdle, jak se otevíráš, napojí tě na pásy, změří tlak, teplotu, odeberou krev, pokud si měla pozitivní test na streptokoka podají ti kapačku s antibiotiky. Víc už mě nanapadá. Možná někdy mohou provést kontrolní utz aby si zkontrolovali polohu mimi atd., ale běžně se nedělá. To by snad mělo být vše. Pokud si budeš přát provedou ti při příjmu také klystýr a holení. A víc už mě teda nenapadá 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru