Vyšetrenie pri príjme do pôrodnice. Robili to aj vám?

bertica.h
11. říj 2008

..už su to 3roky čo som rodila a mám veľmi bolestiivé spomienky na vstupné vyšetrenie..kedy mi lekár niečo spravil..ja neviem čo..dal podomna emitku a ..bola to hrozná bolesť..možno horšia ako porod.
Teraz sa mi to všetko tak vynára dalším tehotenstvom..a chcela by som vedieť čo to vlastne bolo..a či to je nutné..či hmatal krčok,dieta..
V záujme dietatka by som to zas podstupila,aj ked nerada..

Robili to ja Vám?
Prišla som do porodnice s tým,že mi odtiekla plodová voda.

Ďakujem.

kukulik30
11. říj 2008

berti, mne tiez odtiekla plodovka ....emitka je ta misa, ak som ta pochopila, myslim, ze to je pohmat krcku, ale nie som si ista....mne to robili pocas kontrakciie, toto vysetrenia, ale zdalo sa mi , ze sa mi snazi pomahat a roztahovat krcok, lebo to postupovalo velmi pomali....a s tym strachom som na tom podobne....tiez mam z porodu velmi negativnu skusenost a len si na to spomeniem, oblieva ma pot...neviem , co to bude, ked ostanem tehotna ☹

dula_renka
11. říj 2008

Vyšetrenia sa pri príjme robia, môžu byť nepríjemnejšie, kvôli kontrakciam, citlivejšej maternici, ale to čo popisuješ nie je štandarné. Nikdy si sa nedozvedela čo ti to robil?

bertica.h
autor
11. říj 2008

nie..nedozvedela prešile mnou tkákrč..bola to neopísatelná bolest..nebola som na to pripravená.
Bolesti som nemala ešte žiadne,kontrakcie prišli až za cca 5hodín,ked mi začali porod vyvolávať..aj po porode som sa snažila zistiť,čo to bolo,ale nedopátrala som sa.
vyšla zo mna potom krv,asi aj plodová voda..ale bolo to vyšetrenie rukou..nebolo to asi prepichnutie niečoho..alebo neviem.

Chcem vedi´t čo to je,aby som ti prípadne mohla odmietnut..ale nie za cenu,že by to ohrozilo mimi.

Kukulík(katulík 😀 😀 )možme len dúfař,že druhý porod bude lepší 😵

dula_renka
11. říj 2008

bertica.h pri vyšetrení v blízkosti TP býva aj krv...odpustil Ti vodu, niektorí to robia aj rukou, vyjde jej naraz viac...mas pravo tento postup odmietnuť...kam sa chystáš rodiť?

karot
11. říj 2008

berti,................taky mě takto vyšetřovali při příjmu na oddělení pro rizikovky.Nebylo to tak hrozné,........horší bylo píchnutí plodovky. 😝 To už jsem opravdu musela zatnout zuby a ikdyž mě doktor strašil,že si mám zvykat,protože to pak bude ještě horší. 😅 Řekla bych ale,že tohle bylo pro mě nejvíc nepříjemné na celé porodu.Připadala jsem i dost potupně. 😔

bertica.h
autor
11. říj 2008

ja som bola uplne mimo..pritom som si všetko naštudovala o porode...myslím,že toho viem v celku dosť..ale to bol proste moment a ja som..no..už je to tam..

teraz budem rodiť pravdepodobne v Brne..ale je to ešte relat.daleko.som teraz trocha naštvaná na seba 😠
Hovorila som si,aj manžel mi hovoril,že možno chcel zistit ako som otvorená..urobiť si nejaký prehľad..
ked to odmietnem..pre dietatko to nieje nijak nebezpečné,že?
dakuejm

dula_renka
11. říj 2008

karot....žena privedie na svet nového človiečika a malo by to byť krásne a často čítam aké to bolo potupné a takéto zážitky v nás nechajú stopy na celý život ☹ ....asi by sme s tým mali niečo robiť

karot
11. říj 2008

berti,.........řekla bych,že to potřeba je.Akorát jsem nepochopila,proč mě vyšetřovali na klasickém lehátku a né na koze. 😅

bertica.h
autor
11. říj 2008

renka..ty si fakt dula?

teraz si vyčítam,že som sa neopýtala ani čo mi ide robiť.. 😠 😠
aj po 3rokoch ma to štve.asi niesom normálna.

bertica.h
autor
11. říj 2008

karot..aj ja som bola na klasickom lehátku

dula_renka
11. říj 2008

O pôrodnici na obilnom trhu som počula samé dobré veci...takže buď bez obav...vôbec nebuď na seba naštvaná, že chceš niečo odmietnuť.....máš právo na informácie a ak sa lekár chystá urobiť zákrok, ktorý môže byť bolestivý, má ťa upozorniť a oznámiť načo je to dobré.....ale hlavne daj na vlastný inštinkt a nedaj sa od nikoho znechutiť, si žena a bola si zrodená na to, aby si rodila a ty to dokážeš a tvoje telo i hlava vedia ako to majú robiť 🙂

nevesta
11. říj 2008

Bertica, mne to pripomina to, co robili mne a teda vysetrenie na kolko je otvoreny krcok... Bol na spicku prsta... Prisla som tam o jednej v noci... Rano o osmej si ma dali na kozu (na vysetrovni bolo asi 15 medikov 😔 ) a Dr sa rozhodol, ze mi krcok roztiahne, aby mi mihli dat tu vyvolavaciu tabletku, tak sa velmi tesil, ze mi tam narval prst 😠 to ze ja som od bolesti a hamby plakala mu ocividne nevadilo 😠

bertica.h
autor
11. říj 2008

nevesta,hrozné..

ale medikov si mala odmietnut.si inteligentná žena a vieš,že na to máš právo.

dula_renka
11. říj 2008

nevesta....maš právo odmietnuť medikov, si žena, ktorá si zaslúži rešpekt a úctu.....a ako matka si tiež zaslúžiš rešpekt, nedovoľte, aby s Vami robili čo sa im zachce, ak Vás to traumatizuje

nevesta
11. říj 2008

Hej, no vtedy som bola v takom strese, ze idem rodit, ze som drzala hubu a krok 😔 . Teraz na to s nechutou spominam a nadavam si, ze som sa neozvala...

bertica.h
autor
11. říj 2008

asi si napíšem porodný plán. 😔

Inak..ja na svoj porod spomínam v dobrom..boli veci,ktoré mi vadili..ale inak..s personálom,so všetkým som bola spokojná.

Len teraz sa mi začínaju vynárať veci..na ktoré som po tom krásnom zabudla..napr.ked mi po porode prišli študentky vybrať drén z porodných ciest a ja že nie,že chcem normálnu sestru,čo to už robila..nakoniec som povolila.lebo sa do mna trocha sestra obula..ja sama som sestra a viem aké tažké bolo nájsť niekoho,kto si nechal od nás ako študentiek zobrať krv..alebo tak..ale toto bolo tak citlivé téma..že by som to už nedovolila a išla za svojim.

aj ked to bolo ok..ide mi o princíp..

tesne pred porodom som bola niekolko minut ibav tme..neviem ani čo sa dialo,ako sa Viktorka narodila..dufam,že ked sa mi vynáraju tieto zlé veci..že si už na nič iné nespomeniem 😀

dula_renka
11. říj 2008

nevesta....naozaj zistujem, že je celkom dobré mať zazmluvneného lekára a v kľude sa s ním pozhovárať.....
nedávno jedna moja mamička s lekárom prekonzuntovala pôrod s lekárom, on jej navrhol postup, než mu ho schválila, tak mi zavolala, aby vedela aj môj názor. Potom sa ozvala lekárovi, so slovami..*dobre ja súhlasím, ale bez mojej duly nebudete nič robiť* 🙂 Lekár to rešpektoval bez námietok.

elly111
18. říj 2008

bertii zazila som to iste kym prisla moja zazmluvnena doktorka. Doktor podlozil emitku skusil ci som otvorena a roztiahol asi trocha krcok, mne od bolesti vyhrkli slzy a on ze co, co, ved ja vam pomham, ja ze ok ale mohli ste ma upozornit, vtedy som bola otvorena na 3 cm a potom som uz volala nasu doktorku a porod bol v pohode s epiduralom a manzelikom pri mne 🙂, hoci zavedenie epiduralu bolo u mna este bolestivejsie ako to vysetrenie toho doktora, ale zasa bez epiduralu by som to tazsie zvladla, velmi mi pomohol zvladnut kontrakcie.
Zelam bezproblemovy porod, prijemne spomienky nan a hlavne zdrave babatko

caruzo19
18. říj 2008

bertica,vola sa to hamiltonov hmat a je to oddelenie membran,mna tiez nikto nevaroval 😒
velmi nahlas budem pri druhom porode kricat,ze si ho nezelam a to kazdemu,kto pojde okolo.dokonca uvazujem o napisani porodneho planu,len kvoli tomuto

tucika
18. říj 2008

Ja mam tu istu skusenost ako ty, llen mi to urobila p.asist. a tiez bez upozornenia. 😠 To bolo najhorsie z celeho porodu. mala som epi a super, odporucam 🙂

nevesta
18. říj 2008

No neviem, ale myslim, ze sa vam na porodny plan vy... Tiez budem pri druhom mudrejsia, ja som rodila skor a moja Dr zial bola na dovolenke, cize ani zazmluvneny lekar by mi vtedy nepomohol...

caruzo19
18. říj 2008

nevesta,o to ide,ze ked mas podpisany porodny plan a mas tam jasne napisane co si nezelas a este ich aj na to upozornis,tak ti to neurobia,lebo sa mozes pravom stazovat

animatua
19. říj 2008

bertica: myslim ze ti udelal hamiltonuv hmat, je tady o tom i samostatne tema.

me to udelala dr. jednou na predporodni kontrole, aniz by mi to rekla nebo se zeptala jestli to chci, taky jsem nevedela co to bylo az jsem to vygooglila a znamy dr. mi to potvrdil.. to me uplne vytocilo

pak mi hamiltona udelala PA pri porodu, kdy me dr. strasila ze mam nepostupujici porod, tak me chtela pomoct, a pomohla, behem chvilky jsem byla otevrena o 3 cm vic..

obecne je hamilotnuv hmat na vyvolani porodu, jak jsem uz psala vic o tom je v samost. diskuzi

jinak oba dva moje hamiltony se odehraly na obilnaku

mko
20. říj 2008

ja mne to urobili strašne to bolelo a pri mne boli vtedy asi 5 doktori a všetci sa kukali ako idioti a to ma pred pôrodom prezrelo presne 6 doktorov a každý mal taký hrubý prst, že som sa išla zblázdnit, nakoniec to bola sekcia, kde bolo okolo 11 ľudí, ale navtetší šok som dostala pri vizite, keď vo dverách stáli 2 študenti zo strednej zdravotnej školy a to jeden chclapec a jedno dievča a ja som tam mala roztiahnuté no´hy, no neskoro som ich uvidela a dodávam, že som veľmi hamblivá
v nemocnici mi nič nepovedali, vôbec nič ani to , že či chcem úplnú narkózu alebo epi, nakoniec sa roznodli, že mi dajú epi
ja spomína na môj pôrod ako na horor

etnicka
20. říj 2008

mko a to kde si, pre Boha, rodila? 😨

geegee
22. říj 2008

mna pri druhom porode ani nestihli vysetrit 😀

Pri oboch tehotenstvach mi moj gynekolog na poslednej kontrole urobil Hamiltona a dalo sa to prezit 😉

zzuzana2
22. říj 2008

tak presne toho hamiltona spravil lekar aj mne, bez upozornenia a bola to najhorsia bolest zo vsetkeho. potom vzdy ked sa zacal priblizovat, tak som za zacala klepat ako osika, dostavala som triasku a taky hrozny strach, ze som ani nevedela, cia som. UZ NIKDY!!!!!!!!!! toto budem mat cervenym v porodnom plane, NEZELAM si hamiltonov zakrok.

denisaap
23. říj 2008

no ked to tak citam dievcata ake ste mali zazitky pri porodoch ,mam uz strach aj ja .Moj 1 porod bol celkom v pohode az na strihanie a sitie to bola bolest hadam najvecsia,no a dnes mam termin porodu a uz ma chyta depka aj slabe kontrakcie.najhorsie je hadam sa tam len dostat toto cakanie na chvylu D je ako vecnost a moj strach sa stupnuje ale utechov mi je len to ze potom bude nasa rodinka o jednu princeznu pocetnejsia...prajem Vam aby ste tie dalsie porody mali lepsie a bezbolestivejsie,ten moj sa uz blizi....

konja
23. říj 2008

Ahoj všem - tak já sice nezažila hamiltona, ale zase jsem si pěkně užila s desinfekcí. Když mě šla doktorka na příjmu vyšetřovat, nalila mě mezi nohy přímo z flašky obrovské množství tekutiny (desinfekce) se slovy že to bude studit. No že to studí jsem ani nezaregistrovala, protože to začalo tak strašně pálit, že jsem myslela, že vylítnu z kůže. To byla tak strašná bolest, že jsem si až zakřičela a slzy mě tekly proudem!Tuto hrůzu jsem si pak zažila ještě dvakrát, jednou při kontrole a jednou před samotným tlačením. Bylo to něco strašného, manželovi jsem se zaryla nehtama do ruky tak, že zařval i on. Nevím co to bylo za sajrajt,ale při prvním porodu tohle na mě teda nelili (rodila jsem jinde).

sksko
5. pro 2008

konja, ale dezinfekcia by nemala palit!!! ved si im to mohla povedat.. vzdy podla mna treba s personalom komunikovat.. aj o tom co citite.. dezinf. naozaj len studeni..mozno si mala na tonejakuzvlastnureakciu,,
ALE BABY NAOZAJ KOMUNIKUJTE S PERSONALOM- inak nemate snacu si presadit to co chcete ani oni necitaju mylilenky!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru