Vysoký krevní tlak a porod

lakukacka
1. lis 2012

Ahoj,
tak mě napadlo.. Je s porodem a vysokým krevním tlakem něco spojeného? Cokoli. Vyvolání, císař, horší porod nebo lepší?Nějaké léky před porodem nebo prostě cokoli?
Jsem dnes 37+5, beru Dopegyt 3x1 ale mám pocit, že s pokročilostí těhu moc nefunguje

melis7
1. lis 2012

@lakukacka ono hodne zalezi na tom,kolik tten tlak mas.Kdyz je sice vysoky,ale ne moc,tak se jen sleduje a bere ten Dopegyt.Kdyz je vyssi vic,tak ti muzou jeste nejake leky pridat a porod ti muzou vyvolat.Kdyz je vysoky hodne,treba 190/120,tak ti nejspis udelaji cisarsky rez.Pak taky zalezi na vysledcich z krve,odbery na biochemii.Ono vzdycky zalezi na situaci a lekarich.U kazdeho to muze byt trochu jinak.
To,ze cim vic tehotenstvi speje ke kpnci,tak ten tlak muze nebo vetsinou bude stoupat.

ivasad.
1. lis 2012

Tak odpověď na tvou otázku by dala na celou učebnici 🙂 Souhlasím s Melis, a hodně se taky kouká na to, jestli je jde jen o vysoký tlak, nebo jsou k tomu i jiné příznaky. (bílkovina v moči, otoky končetin a někdy i v obličeji, bolesti hlavy...). Pokud se objevují tyto příznaky, mluvíme pak o preeklampsii a to se potom těhu ukončuje císařem - třeba i předčasně (ale ty už máš za dva dny 38+0 - mimi donošené, tak nedonošenec už ti nehrozí). Držím palce, ať jde porod jako po másle a tlak se udrží pod přijatelnou hranicí 😉

carodejnice
2. lis 2012

Ahoj, já jsem ke konci těhotenství měla vysoký tlak. Dostala jsem domů tlakoměr a 3x denně jsem se musela měřit a telefonovat paní doktorce svůj tlak a ona mi upravovala přes telefon prášky. Měsíc před porodem si mě kvůli tlaku nechali v porodnici. A o ten měsíc jsem porodila dřív (ale nebylo to kvůli tlaku, miminko se špatně vyživovalo kvůli špatně položelný placentě) a rodila jsem císařem (ale dvojčata a obě položený úplně blbě) 🙂
Takže tlak mi jenom kontrolovali a upravovali prášky. Neboj, taky jsem byla bezradná a všechno dobře dopadlo! Držím palce!

smima
2. lis 2012

@lakukacka Ahojky, měla jsem u prvního dítěte hodně vysoký tlak, před porodem 180/130 a byla jsem neskutečně oteklá, tak, že při dotknutí kůže mě to bolelo. Bylo to sice před 17-ti lety, ale když jsem přišla do poradny v pátek, objednali mě na další vyšetření i s mým stavem až v pondělí. V úterý už jsem akutně jela do porodnice, kde mi hned dělali císařský řez v celkové narkóze. Jen bych Ti chtěla poradit, pokud jsou u vysokého tlaku i hodně otoky, neváhej a nedej se, hned to řeš. Můj malý, než se dostal na svět, se ve mě potom dusil a museli ho cca 6 minut křísit. Později se u něho projevila lehká mozková dysfunkce - ADHD, postižený není, je to slabý handicap, je více hyperaktivní... Takže tlak ani otoky nepodceňuj : přeji Ti hodně štěstí

jennyska
2. lis 2012

@lakukacka Ahoj, tvé téma je duplicitní a proto jej zamknu. Obrať se prosím na témata doporučená @petrajavor, které tímto děkuji za pomoc Hezký den všem! J.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru