Vysoký tlak v těhu, kdy se Vám děti narodily?

arwen2010
21. únor 2014

Holky, co jste měly v těhu vysoký tlak, kdy se Vám drobečci narodili? Popř. jaký jste měly tlak když jste musely na císaře?

krychlicka
24. únor 2014

@arwen2010
Ahoj, take jsem mela v tehotenstvi vysoky tlak. Kolikrat jsem mela treba i 160/100 😒 maly se narodil 38+3 cisarem byl teda KP, ale jako rizikovy faktor byl tlak taky, takze mozna bych se cisari nevyhl tak jako tak...

fifa79
26. únor 2014

já jsem rodila v 38tt, normálně na vyvolání, po porodu jsem měla tlak o.k.

ivarei
26. únor 2014

Dvojcata 36+0, ale praskla mi voda. Tlak pri porodu 190/140. Ted 38+1, 6 tydnu v nemocnici, 8 dopegytu a 4 vasocardiny za den + neco v kapackach. Dokud nebyla vysoka kyselina mocova a bilkovina v moci, snazili se upravit tlak. Rodila jsem sekci, tlak na zacatku porodu 170/125, tep 168... pak to jeste stouplo.

lenus202
17. bře 2014

já jsem dnes 39+2 a ležím s tlakem v nemocici, neléčený jsem měla 140/90 někdy i přes, takže hraniční, teď mám 3x denně Dopegit na tlak a dneska primář říkal, že ještě počkáme, tlaky už jsou okolo 130/80 a když nic tak mi to vyvolaj...

terrorkax
17. bře 2014

39+5, cisarem, vyvolavany porod 4 dny, nic nezabralo..tlak jsem mela 140/95, k vyvvolavani prispel vysoky tlak, vysoka hodnota kys. mocove v krvi a nakonec i spatne ozvy miminka

medvedinka
17. bře 2014

Já měla tlak i přes podávání velké spousty léků cca 170/110, takže nakonec vyvolávaný porod v 37+4, ukončení akutním císařem pro špatné ozvy. Tlak se srovnal asi 14 dní po porodu.

kettm
17. bře 2014

39+1 vyvolávaný porod, tlak se srovnal hned po porodu

alcar
17. bře 2014

Tak ja jsem momentalne 38+1, tlaky 140-150/105 apod. Beru 2x denne Dopegyt, Vasocardin (ten jsem mela i pred tehu) a furt to s dr. hlidame. Ve st jdu na kontrolu a rikal, ze uz me posle do porodnice. Doufam, ze tam se mnou nebudou nic vymyslet, puls mi skace jak na houpacce, mam otoky, bolesti lytek a bilkovinu v moci, tak bych se nerada dockala nejakych komplikaci. I kdyz ten vyvolavany porod bude mazec. 😝

@ivarei ty brdo, tak to sis teda uzila. 😒

lenus202
18. bře 2014

@alcar no ě v nemocnici drží už skoro 14 dní, taky jsem nepochopila, proč mi to nevyvolali už před týdnem, dneska jsem se ptala a pokud si to prďolka nerozmyslí do termínu (22.3.) tak mi to začnou pomalu vyvolávat, ale přáala bych si, aby malej vylezl sám...

alcar
18. bře 2014

@lenus202 no to mam teda radost, jestli na me budou delat jakesi pokusy. 🙄 To znam to jejich "pomalu vyvolavat". Budou cekat tak dlouho, dokud nebude tlak 200/120 a zkazena plodovka. Tim te nechci strasit, ale cetla jsem uz spousty pribehu na tema preeklampsie. 😝 😒

lenus202
18. bře 2014

@alcar tak já mám tlak už ok, ani bílkovinu v moči nemám a vyvolávat to prej budou hned po termínu...jsem zvědavá, miminko je zatím ok...a zítra mi budou dělat odběry a ultrazvuk...doufám, že to bude v pohodě 🙂

brona10
18. bře 2014

29+1,tlak 170/105,bílkovina v moči,tlak pod hrudníkem-porod za minutu 12 😒 .Měla jsem preeklampsii,selhání jater(stává se to ve třetím trimestru).Ještě,že jsem zrovna ležela v nemocnici,tak vše dopadlo v pořádku 🙂 .Poležela jsem si týden na ARO než jsem se z toho dostala.Narodilo se mi malé sluníčko,Pavlínka,váha 1200g,48cm.Je v pořádku,zdravá bez následků 🙂 ,díky doktorům 🙂

pajapoj
18. bře 2014

já skoro celé první těhu brala prášky na tlak, byla jsem s tím i v nemocnici, obvyklý tlak 150/90. Na vyvolání jsem šla v 42+0, vyvolávaný porod, skončilo to císařem s diagnozou preeklampsie nasedající na hypertenzi, tlak při odvozu na akutní sekci 200/110

alcar
18. bře 2014

@pajapoj no to je presne to, o cem vsude ctu. Tak dlouho hlidaji a vymysli, az to dopadne takto. ☹ Mam dojem, ze to lekari strasne podcenuji.

zuza2008
19. bře 2014

U nás 38+0, vyvolavany porod, tlak 150/95 průměr. Šlo o preeklampsii, malej je v pořádku a ja uz mám tlak taky dobry 🙂

brendamonique
31. bře 2014

U prvního dítka jsem měla vysoký tlak ke konci, tenkrát to nikdo neřešil, až v porodnici,když mi praskla voda, malý se narodil ve 39 týdnu normálně - klasický porod, jen byl menší měl 2900 kg, jinak ale zcela zdráv.

veronila
31. bře 2014

@arwen2010 vyvolavani v 38. tydnu, pote co se k vysokemu tlaku pridala cholestasis. Kdyz me prijimali do nemocnice, tak byl tlak hodne vysoky...
Jinak zvyseny tlak jsem mela hned od zacatku tehotenstvi, od 6. mesice brala prasky a jeste tyden pred porodem byl tlak dobry...

slavicky
31. bře 2014

U prvního těhu vysoký tlak nikdo neřešil, malá se narodila 41+6, přirozený porod 😉 u druhého těhu tlak po Dopegytu průměr 150/95, ke konci otoky, zvracení, bolest hlavy, malá se narodila 40+2, vyvolávaný porod 🙂 tlak klesl hned druhý den po porodu na 105/60 😀

ssmajlla
28. dub 2014

Ahojky tlak 190/110 plánovaný císař 38+4 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru