Vyvolání porodu 3. den. Máte stejnou zkušenost?

hronova1
24. led 2023

Ahoj holky, potrebovala bych povzbudit a poradit. Jsem od nedele v nemocnici, v neděle preindukce tabletou, v pondělí ráno v 8 a v 10 další tablety už do čípku, absolutně bez bolestí. Dnes stejný průběh, tableta v 8 a v 10. Po první jsem cítila kontrakce, po druhé už nic. Mám tvrdé břicho, občas mě pobolí v podbrisku. Už jsem zoufalá, snažím se miminku domluvit, všechno. Jsem 41+ 4. Mate prosím někdo nějakou podporu nebo radu? Upřímně se šíleně moc bojím císaře, který mi hrozí už zítra. Má někdo podobnou zkušenost a nakonec porodil vaginálně? Děkuji všem za odpovědi.

janylu
24. led 2023

@hronova1 proč jsi v nemocnici? Odtekla ti plodová voda? Já jsem rodila 41+4 přirozeně. Je pravda, že už jsem taky měla danej termín na vyvolání, ale čekala jsem doma.

hronova1
autor
24. led 2023

Neodtekla, už mě sem šoupli i když nemam žádné problémy..

darinka84
24. led 2023

@hronova1 pokud jsi ty i miminko v pořádku není k císaři důvod..když se miminku nechce tak ven nepůjde..vím že je to náročné, zažila jsem u druhého dítěte,dalo si na čas...pokud je v pořádku tak mu ten čas poskytni

martinka_33
24. led 2023

Teď už ti neporadim, smad nekdo bude vedet, ja nemam s temi tabletami zkusenost ale pokud voda neodtekla tak nevidim duvod v tom dal vrtat a proste pockat az se porod rozjede 🤔 Cim vic v tom budou vrtat, tim bliz cisaři budeš... Chtèlo by to ideálne konzultaci s lékařem mimo pprpdnici, tam si evisentne jedou svou ue dva tydny po terminu musi byt mimino venku i kdyz k tomu neni zdravotni duvod 😡

uzivatelkapetra
24. led 2023

@martinka_33 není to kvůli riziku, že už nebude placenta fungovat tak jak má?
Viz článek zde na mk: Gravidita trvající déle než 42 týdnů pak bývá označována jako přenášení nebo potermínové těhotenství. Dle statistik stoupá již 10. den po předpokládaném termínu porodu riziko některých komplikací. Děťátko v tomto období již přerůstá možnosti vlastní placenty.

hronova1
autor
24. led 2023

Přesně z toho důvodu si myslím, že už chtějí dát mimi ven, navíc bude poradny cvalík.. pro mě samozřejmě přednější to, aby bylo v pořádku

ferda90
24. led 2023

@hronova1 ahoj, já šla taky na vyvolání, přenášena jsem 11 dní. Nástup byl ve čtvrtek ráno, dostala jsme tabletu - nic. Odpoledne-nic,na večer mi už tabletu nedávali ať se vyspím kdyby něco. Druhý den to samé, v sobotu ráno zas tableta, odpoledne mi dr pichl plodovou vodu cca ve 14 hod a po půl 3 jsem šla na porodní box, kolem 15 hod jsem začala rodit a malý se narodil v sobotu 6.2.2021 v 17:21 hod. Na prvorodicku to bylo rychlí, celou dobu bez jakýkoli bolesti a až ta bolest začla, tak to stalo za to 😬 Mě taky sestřička říkala, že pokud neporadím do té soboty, tak půjdu na císař a vidíš, nakonec jsem porodila ☺️ držím palce ať vše dobře dopadne a máš to rychle za sebou

hronova1
autor
24. led 2023

@ferda90 děkuji za zkušenost, moc mi to pomohlo ❤️ věřím v tu nejlepší možnost

zoyee
24. led 2023

První se taky vyvolávala dlouho. Nástup v neděli, dávali tablety, nic se nedělo. Narodila se v úterý večer. Nějak touhle dobou mi praskla voda a ve ctvrt na 10 už byla venku. Bylo to dost rychlý. Taky další den už chtěli sekci. Držím palce, v noci se toho ještě může dost změnit.

ferda90
24. led 2023

@hronova1 určitě to dobře dopadne🍀. U mě to též trvalo od toho čtvrtku do soboty odpoledne. Pomohlo asi píchnout tu vodu, pak už to šlo rychle. Tak se držte hezky večer

martinka_33
24. led 2023

@uzivatelkapetra jenze tohle si myslí jen v porodnici, potermínová gravidita beni nic nepřirozeného, při přenášení, tedy 42+0 a více je třeba placentu kontrolovat, průtoky placentou, moč, tlak, potom muze tehotenstvi pokracovat, ale riziko tam uz je, ovsem kde porodbici přišlj na to, že budou u zdravého tehotenstvi vyvolávat porod 41+3 a 41+6 kdyztak mimino vyříznou, to ve me vyvolává akorát vztek, ze se tohle jeste v porodnicich vesele praktikuje 😡
No jic, ted uz se s tim asi nic delat nedá... Já pred osmi lety podepsala na to jejich slavný vyvolávání recers a porodila jsem prirozene 41+6

cuuza
24. led 2023

A k vyvolání byl důvod ten, že jsi 41+3, nic jiného? Důležitá je kontrola průtoku placentou(každý den) a vlastní pocit. Zkus si s ním povídat, jak se na něj těšíš... Dej si sprchu, hraj si s bradavkama, to prý funguje dobře...

piggy123
24. led 2023

Mně nepomohlo nic 😃 3 dny zkoušeli v porodnici horem dolem snad všechny způsoby vyvolání a nakonec jsem musela stejně na akutního císaře. Ještě že tak!!!! Syn byl cvalík s obrovskou hlavičkou a po císaři mi na sále řekli, že by se mi nevešel do porodních cest 😳 On věděl moc dobře, proč nechtěl sestoupit 😅💚

hronova1
autor
24. led 2023

@cuuza masirujeme se každý den, povídám mu jak moc ho milujeme a těšíme se na nej a že už je čas. Bradavky už skoro necítím jak intenzivně mastím, sprcha je zapařená horkou vodou.. snad se umoudří
Děkuji všem za odpovědi ❤️

trilien
24. led 2023

@hronova1 u mna skombinovali balónik s tabletami a Hamiltonom. Vyvolávanie 3 dni. Neprenášala som. Začala u mna vznikať preeklampsia. Liala som do seba malinik a čekankove “kafe,” aby som to podporila. Sekci som unikla o vlások, dcéra mala tretí den od rana horšie ozvy… Držím palce 💚

cuuza
24. led 2023

@hronova1 Njn, nechce se mu z allinclusive hotelu 😍 To bude tvrdohlavé miminko 😉

hronova1
autor
25. led 2023

@ferda90 a měla jste připravené porodní cesty, když vám píchali vodu? 🙏🏼

ferda90
25. led 2023

@hronova1 tyjo, víš že ani nevím? 🤔Ale při kontrolách co si aspoň pamatuji, tak nebyla žádná změna, nic se nedělo, tak těžko říct. Už si to nepamatuji, je to už 2 roky

chlapecektehu
25. led 2023

@hronova1 mě píchala vodu až jsem byla otevřena na 6-7 cm

drahotka
25. led 2023

Voda se nepicha, kdyz nejsou připravené cesty k porodu... Zbytecne by bylo miminko bez vody...

martinka0209
2. únor 2023

@hronova1 ahoj mě vyvolávali mi porod dva týdny po termínu,ze začátku jsem měla menší menstruační bolesti,už nevím v kolik hodin,ale na vyvolávání jsem byla od 9:00 ,malá se narodila ještě ten den v 19:00

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru