Vyvolání porodu, co by zabralo?

michaelatvrda90
18. kvě 2015

Ahojte holky, chci se zeptat, jsem 37tt dneska jsme byli u dr a na monitoru a malej váží 3kg. Snažím se to s manželem už něják vyvolat ale kde pak malému se nechce 😝 😀 neznáte prosím nějákej trik co by zabralo? Jsem oteklá, bolí mě žebra a když už má tolik gramů takby jsme chtěli skusit metodu vyvolání děkuji 🙂

melodygirl
18. kvě 2015

V 37tt? to je nesmysl, vše bolí každou. Já rodila ve 42tt a vyvolávaným porodem dítě 4,44kg. Navíc váhový odhad dle UV je neobjektivní, malá dle UV vážila den před porodem 3,80kg

mandala
18. kvě 2015

Někdo se snaží sebevíc a stejně porod nepřivolá. Já si dala v sobotu horkou koupel, červené vínečko, v neděli dlouhou procházku a už na cestě domů jsem věděla, že se něco děje. Nicméně to jsem byla skoro 39 týden, já myslím, že máš ještě čas. Mě taky všechno bolelo, pak jsem se jen usmívala při vzpomínce, že jsem si slibovala, že porod si vyvolám mytím oken 😀 Bych na tu židli ani nevylezla 😀

slunickova123
18. kvě 2015

37.Tyden je na hranici nezralosti! Jen ho nech pekne dopect! Chvili jedte vydrzis, nehrot to tolik ,vse ma svuj cas!!!

renabelly
18. kvě 2015

Já jsem měla malinkaté bříško, (okolo 37tt měla mít malá prý okolo 2,5 kg), a pořád mi říkali... ještě vydržte maminko, ať nám neporodíte moc brzy, bla bla... Malá se narodila v 38tt a měla 3 kg, a hlavu jak řepu, div že prošla skrz :D takže váhovým odhadem bych se moc neřídila..A taky jsem se poslední měsíc už sotva vlekla, a byla jsem pak ráda, že už je malá venku. Ale teda spíš jsem se snažila ještě nerodit ... takže v urychlení ti asi neporadím 🙂

kkouzlo
18. kvě 2015

zkus ještě vydržet ;) váhový odhad je +-500g, já měla odhad 4 kg a měl 3600 🙂 pokud se malýmu nechce, nic s tím neuděláš, zkoušela jsem všechno možné - až když jsem měla po termínu, nakonec jsem přrenášela 10 dní a porod vyvolávali.

bajana
18. kvě 2015

Metód a babských rád je dosť, stačí guglit...určite by som to ale nerobila, za donosene sa považuje dieťa v 38+0, je preň najlepšie, keď sa dovyvija v brusku...
Dnes je taká doba, že sa všetko urýchľuje (tehutesty pár dní po styku, beh k lekárovi hneď po pozitívnom teste, dieťa rýchlo posadzovat, dávať do sportiaka, v dvoch rokoch na kurzy AJ, atd) ...nechápem, kam sa všetci tak ponahlaju...nie je to na nič dobré.

anetpierowska
19. kvě 2015

Ja byla mesic na udrzeni pri prvnim tehu, malemu se chtelo vehementne v 29tt ven. Rikali at vydrzim aspon do 35tt, ze pak uz je to dobry. Jinak jsem rodila 39+5tt a to 3tydny pred porodem mi i gyndar doporucoval delat nektere babske rady, abychom sli drive. Malemu se, ale pak nechtelo a narodil se s vahou 3950g a 52cm. Mela jsem 23kg nahore a byla rada,ze uz je venku. Ted cekame druhe a mam 2mesice do porodu. Nastesti mam zatim jen 10kg nahore, ale uz se tesim az bude mala venku a ja vice pohybliva kvuli starsimu synovi. 🙂

aqeris
19. kvě 2015

Ahoj, můj osobní názor je, že by bylo fajn to ještě chvilku vydržet. Ale to je samozřejmě tvoje věc. Jinak co vím od porodní asistentky, tak můžeš zkusit ostře kořeněné jídlo, horkou koupel a sex. Ale jestli se mu fakt nechce, tak ho prostě neukecáš. Navíc těžko říct kolik mimčo váží doopravdy. Výpočet z ultrazvuku se může lišit až o půl kila.
Ještě se prý doporučuje horký čaj z malinových listů, hóóódně ananasu a pravidelně jíst datle 🙂

martinahost
19. kvě 2015

Taky jsem dneska 37+1, včera jsem byla u Dr a odhad máme taky 3 kg,ale že prý bude menší než prvorozená dcerka ( narodila se v termínu s váhou 3920g), i když by jsem byla ráda kdyby se už narodila, tak jí ješte nechám ten týden do 38 tt. Ale porod muže príjit každým dnem, dole je to už na porod hezky pripravené, záleží kdy se malá rozhodne prijít na svet 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru