Vyvolání porodu v 37.tt. Jak podpořit porod, aby to neskončilo cs? A jak se potom rychle rozkojit?

evavintr
6. srp 2019

Ahoj, musím ze zdravotních důvodů podstoupit vyvolání porodu v 37tt, konkrétně příští pondělí, kdy budu 36+4.
Čípek cs3, polotuhy,nezkrácený.
Od včera zavádím pupalku, abych nachystala čípek, piju malinik, heřmánek a nevím, co vše ještě udělat, abych pomohla "přirozenému" porodu a nemusela podstoupit císaře.Na kojení budu mít zhruba jen 10 dní a chtěla bych je využít naplno a být s malým. Máte někdo zkušenosti prosím? 🙂

pranickova
6. srp 2019

@evavintr
Já měla vyvolán 2. porod, trval stejně jako první 6 hodin od první kontrakce). Ani jeden nebyl císařem. Nepřipravovala jsem se nijak. Nevím, proč máš na kojení jen 10 dní, nicméně i maminkám po císaři dávají miminka kojit. Mám kamarádky po císaři, plně kojily několik měsíců. Jestli si myslíš, že tě někdo po císaři nechá ležet, tak se neboj. Budou tě i v nemocnici prohánět a za 3-4 dny tě vykopnout a musíš se umět postarat stejně jako všechny matky. Takže pokud nebudou žádné komplikace, nemáš se, co se tvé mobility týče čeho bát. I když to nebude terno, ale dáš to. Nic jiného ti totiž nezbyde. 😉
A co se týče kojení, nechápu tu obcesi (obecně myšleno, nic osobního). Buď nakojíš nebo ne. Dnes existují i jiné způsoby. Důležité je, aby jste oba byly zdraví a co nejvíc v pohodě. Kojením bych se primárně nestresovala a ještě když to není aktuální.
Věř mi, že jsou daleko horší scénáře. Zažila jsem si svý, a to poslední, co mne zajímalo bylo kojení.
Hodně štěstí a hlavně zdraví!

makronka222
6. srp 2019

Proc hned cisare, to ti rekli? Vzdyt by stacilo porod normalne vyvolat. Me dali kapacku a uz to litalo. Pak epidural. Dobromady za hodku a pul dite venku. To jsem byla zamcena na 10 zapadu. Asi mas mylny informace co jak bude. Zavolej, dojdi si za ti doktorem co ti to naplanoval a zeptej se na podrobnosti prece.

pranickova
6. srp 2019

@makronka222
Záleží na tom jakou má tazatelka kontraindikaci k porodu - třeba má cukrovku, vysoký tlak a podobně tam se to může nakonec stočit k císařskému řezu.

pranickova
6. srp 2019

Jinak souhlasím s tím ,že pokud nejsou nějaké problémy, tak se lékaři snaží, aby porod šel klasickou cestou. K císaři přistupují pouze v nouzové situaci. A jak píše makronka - to dítě z tebe dostanou i když nechceš.

michaela_2
6. srp 2019

@pranickova na kojení 10 dni osobně chápu tak, že maminku pravděpodobně čeká nějaká další operace a proto jen takhle

evavintr
autor
7. srp 2019

@michaela_2 ano, přesně tak, čeká mě pak léčba, která s těhotenstvím nemá nic společného, ale se kterou to bohužel nejde a já bych ráda dala malému aspoň ten začátek 😊 Děkuju všem, jednak vy a jednak dnešní jiný doktor mě uklidnil a vlastně potvrdil, že když to jen trochu jde, snaží se o klasiku. Včerejší arogance u pana primáře mě utvrdila v tom, že nechtěl komplikace a chtěl se mě zbavit. Abych šla do jiné porodnice...

pranickova
8. srp 2019

Hlavně se nestresuj a moc o tom nepřemýšlej, ono to nějak dopadne. Třeba budeš i příjemně překvapená. 😉 Držím palce.

evavintr
autor
15. srp 2019

Děkuju všem za podporu, porod proběhl v pondělí podle plánu. Čekali jsme s manželem, že to potrvá, ale v 13:45 už byl náš Štěpánek na světě 😊
Oproti přirozenému byla teda bolest neskutečná a i po porodu byl znát rozdíl. Ale jsme v pořádku, žádné speciální ošetření nebylo třeba a dnes nás pouští domů.
Chápu, že nechtěl mít starosti, ale každopádně jednání pana doktora mě opravdu zklamalo. Příště by měl říct věci narovinu a ne vyděsit jen z principu...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru