Vyvolání porodu. Zažily jste? Kdy volají otce k porodu?

januskaababoo
6. dub 2007

Holky kdo byl na vyvolani porodu, a jestli byste sem soupli vase zazitky a hlavne, kdy volaji tatinky k porodu, kdyz ho mate planovany??? Asi to je vsude jine, ale kazdy prispevek dobry...

jakoubka
9. črc 2009

ahoj
Já rodila indukcí před dvěma lety 🙂 a přítel tam mohl být se mnou celou dobu,ale odjížděl do práce,pak se vrátil.Taky co by tam dělal 😒 ,když na malýho nepůsobily žádné vyvolávačky.
Začali vyvolávat tabletkou o půl 12 odpo 31.7.,pak o půl desáté večer druhá 😒 ráno propíchnutí plodovky,3 kapačky s oxytocinem a okolo půl druhé 1.8.začaly kontrakce a v 17:23 byl malej na světě.
já ho měla dlouhý 😒

zuzik24
9. črc 2009

tak já jsem měla termín porodu 17.4., 19.4. v půl druhý ráno ze mě cosi vyteklo, jeli jsme do porodky a tam si mě nechali na pozorování. Ráno mi dr. řekla, že mám málo plodovky a že budeme porod vyvolávat. Zavedli mi k hrdlu tabletku, ale nic se nedělo, tak mi odpoledne dali druhou, ale stále nic. Tak mi večer dali injekci a řekli, že se porod buď rozjede nebo naopak zastaví a tím pádem budeme zase vyvolávat ráno. No, zastavilo se to, já v noci krásně chrupkala /akorát jsem v noci slyšela na druhém pokoji, jak rodí paní a strašně při tom křičela, tak jsem si říkala, bože, to nemůžu přežít 🙂 ) a ráno v osm mi zavedli už do hrdla další tabletku. V jedenáct přišla dr. a píchla mi vodu, pak mi udělali klystýr a řekli, že můžu zavolat tatínkovi. No a v 15.04 se narodila naše Verunka 🙂 Takže rychlovka a fakt super zážitek 😉 Doufám, že to zažiju ještě aspoň jednou 🙂

renatica
9. črc 2009

😉 blka-to je až překvapivé,jak to Ti chlapi potom všechno zvládnou vid!!
Ale aspon já jsem taková ,že pořát všechno řeším a když něco nevím do předu tak jsem celá nervozní i za něj!Aby to zvládl ikdyž on to zvládne 🙂 !!!Strašně moc ho tam chci u sebe a moc by mě mrzelo,kdyby třeba přijel pozdě!!!
Ale taky mě dost utěšily Ty příspěvky ve stylu,že to šlo i rychle ,všude u těch co jsem četla že vyvolávají,tak to chudinky trpěly strašně dlouho!!! Tak se i toho dost bojim!! Snad to bude O:K!!! 😉

blka
9. črc 2009

Renatico, no uvidíš, každá na tu vyvolávačku reaguje jinak. I dr., když mi propíchával plodovou vodu, tak říkal, že se buď rozjedou kontrakce, a nebo taky nic. Že každá to máme jinak.

zemli
20. črc 2009

Tak me vyvolávali porod 4 dny. Ve stredu sem nastoupila, večer jedna tableta, rano oxytocin kapacka, večer další tableta, pátek další tableta. sobota další tableta, a v nedlei v 1 v noci mi praskla voda, manzela sem volala asi v 10 rano a porodila nakonec cisařem v 14:15, neotvirala sem se. Jinak sem skoro od tý stredy nejedla ani porádne nepila.

princessp
7. zář 2009

Ahojky holky tak ja jdu na indukcy ve 38tydnu(mam cukrovku) a jsem ve 26tt, tak se bojim abych neskoncila s cisarem to by bylo fakt naprd. Jinak jak to tady procitam hodne holek to melo rychle -bolestive- ale rychle 😨

Renatica pak dej vedet jak jsi dopadla.papapa

lenny7
19. únor 2013

Ahojky holky,ve čtvrtek mám jít na příjem a v pátek na indukci,jaký vyšetření mě čekají? A za jak dlouho po vyvolání jste porodili? Jsou stahy při vyvolání silnější než když to jde přirozeně?Bojím,bojím ☹

denisia
19. únor 2013

@lenny7 ... neviem, ci su stahy silnejsie, u mna boli kazdopadne rychle ... z minima na maximum pocas monitoru (sla som za sestrickou o polnoci, ze asi mi zacali kontrakcie), praskla mi voda, stihla som sa presunut z gyndy na porodny sal a tlacila som ... tatinkovi som stihla zavolat, az ked bolo po vsetkom ... ale boli tam i holky, co im vyvolavali 3 dni a nic ... takze velmi individualne ...

petoska
19. únor 2013

ono taky hodně záleží na tom, jestli už jsou jsou připravené porodní cesty, pokud ne, tak na ně stejně většinou ty vyvolávačky nebudou fungovat :( mě vyvolávali v 38tt kvůli velkému plodu ( který nakonec nebyl) . Nastoupila jsem v pondělí, udělali mi oxitocinový zátěžový test, ten jsme zvládli, ale jako kontrakce jn úplně slaboučký po něm, večer mi dr.udělal hamiltona, a dostala jsem nějakou tabletku , aby se připravovali porodní cesty.Nic se ale nedělo. Druhý den jsem dostala další tabletku na vyvolání, otevřená na 1 cm 🙂 pořád na monitoru, nikdo mi nic neřekl, kolem poledne další tabletka, pak přišly konečně nějaké kontrakce, kolem 14.30 klystýr, že mi pak píchnou vodu, po klystýru ještě monitor, ale ten dopadl špatně, malýmu padaly ozvy, takže akutní císař, a malej se narodill 16.36.

honzulka
19. únor 2013

@lenny7 já porodila po 8 hodinách od píchnutí vody..před tím jsem dostávala vkládací tablety a ty mi nic nedělali...kontrakce byli silné a najely docela rychle,takže jsem je ani nestíhala vnímat..oproti normálnímu porodu,když se trousí jedna za druhou.. 😀 Ale každý to má jinak..Za sebe doporučuji dokud to jde tak chodit,stát.. 😉 Ať to máte brzy za sebou a pak už bude jen euforie a na tu bolest zapomenete..😉

olusenka
19. únor 2013

@lenny7 já nastoupila jeden den ráno v sedm, nejdřív normálně poradna tzn. do ordinace, dr. mě prohlídla, zjistila, že bude něco potřeba na přípravu porodních cest, řekla, že půjdu na pokoj a že dostanu 2 tbl. Prostinu. Pak ještě monitor. V 9 jsem byla už na pokoji, brzy dostala 1.tbl., pak na monitor 45min, asi ve dvě odpoledne slabší bolesti, ve čtyři odpol. 2.tbl. a další monitor, tam se jim něco nezdálo, tak na sál na jiný monitor, už bylo vše v pořádku, bolesti se zhoršovaly, hlavně po vyšetření spodem u toho monitoru, tak řekli, že už tam zůstanu. Udělali přípravu (klystýr), to bylo v šest večer, a brzy to začlo ráz naráz, bolesti se stupňovaly,byla jsem prý otevřená na 2cm, ale že to bude ještě na dlouho,v noci nebo zítra, jenže ono to šlo mnohem rychleji, než mysleli, pak píchli vodu, epidurál nestihli, za chvíli jsem byla na 8-9-10cm a tlačila. Od těch 2cm na těch 10cm asi za 1,5hodiny. Takže naštěstí rychlovka. Takže jsem ráno nastoupila a večer byl malý na světě, jen po 2 tbl. na přípravu porodních cest. Ohledně bolesti tě nechci strašit, nebudu se rozepisovat.

berynka
20. únor 2013

@lenny7, já na vyvolání byla 39tt+4. Ráno jsem šla na příjem, udělali mi monitor, možná změřili tlak 😅 . Kolem osmé mi zavedli tabletku, v jednu jsem měla kontrakce, které jsem poznala 😉 , ve tři už bylo jasné, že se rozjel porod. Myslim, že mi píchli oxyitocin, udělali klystýr. V tu dobu se tam nějak objevil manžel a šlo se na porodní box (cca ve 4 hodiny), tam mi propíchli plodovou vodu. No a před pátou jsem porodila.

Dopoledne jsem se, na radu sestričky, snažila chodit.

romantika
20. únor 2013

u mne vyvolavani pro nepostupujici porod. Zavedli prostaglandiny a do 20 minut kontrakce jak prase co pul minuty. Bohuzel porad mi tvrdili ze tak rychle to neni mozne ze hystercim a po 4 hodinach jsem volala mobilem manzela at dojede, a neco udela, ten si vyzadal kontrolu ale i tak ho poslali pryc. No tak pak konecne koukli a ja stacila doskocit na kozu a mala byla za 10 minut na svete. Takze myslim, ze by to bylo i hodne rychlejsi, kdyby delali co maji a dobre 2 hodiny jsem tlacila na chodbe. Takze urcite vyzadujte pravidelnou kontrolu. manzela bohuzel nestihly zavolat, i po tech 4 hod ho poslali domu a kdyz jsem po vysetreni mela hned tlacit, tak stihl otocit auto napul cesty a stihl posledni zatlaceni. Takze pro mne jsem to musela zvladnout bez tatinka. Ale kdyz je to rychle jak u mne tak ty 4 hodin jsou opravdu ocistec. Nakonec jsem nemela klystyr ani holeni ani epidural, ktery v tomto pripade slabsim povaham stoji za to.
Ale pak jsem patrala a nasledne zjistila, ze jsou zeny na ktere to treba ale nepusobi a vyvolavani trva bez bolesti 2 dny a rozjede se to az treba po dni. Budte pripravena na oboji a tatinka mejte v pohotovosti, v pripade ze zacnou trochu cstejsi kontrakce muze cekat pred porodnim. Mit ho tam, tak to takhle asi nedopadne.

lenny7
20. únor 2013

Díky za vyčerpávající informace,dnes mi odcházela průběžně zátka tak třeba indukce nebude potřeba,ale jsem smířená se vším..už aby to bylo..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru