Vyvolání porodu. Zažily jste? Kdy volají otce k porodu?

januskaababoo
6. dub 2007

Holky kdo byl na vyvolani porodu, a jestli byste sem soupli vase zazitky a hlavne, kdy volaji tatinky k porodu, kdyz ho mate planovany??? Asi to je vsude jine, ale kazdy prispevek dobry...

majka07
6. dub 2007

Jani, já byla v nemocnici s paní, také přenášela, jeden den nastoupila do nemocnice, prošla vyšetřením interním, byla na UTZ, byla na pásech a pak musela na porodní na kapačku, dostala nějakou injekci a dali ji k nám zpátky, ale nic se bohužel nedělo, čekala druhé. Jinak ji brali snad 2-3x krev a dostala asi 2 nebo 3 injekce, večer jí sdělili, že ráno jde na císaře, od půlnoci nesměla jíst a pít, ráno přišla sestra, obvázala nohy, dostala prášek a odvezli jí, vůbec jí porod nešel vyvolat, zbytečné kapačky apod. měla to úplně jak u prvního mimča.

Jinak co su ještě na porodním mluvila s paní, tak té taky vyvolávaly porod a čekala na stahy, měla je ještě hodně dlouho po sobě a zrovna jí volal manžel, tak říkala, že mu dá za včas vědět, tak jsem se jí ptala a říkala, že zavolá tak až bude mít stahy po 20 minutách, měla zkušenosti též z prvního porodu 😀 ale jak píšeš je to u každého jiné a taky záleží jak dlouho to má tatínek do porodnice.

Jinak zdravím do dubna a gratuluji všem novým miminkům, já se snad dozvím příští týden co a jak, páč dle interního to vypadá, že budu muset porodit ve 38 tt dle svého doktora to bylo ve 39tt 😎 Tak uvidím.

Omlouvám se za delší příspěvěk 😨

marie_m
6. dub 2007

jani, ja byla na vyvolani, zacali vyvolavat v utery rano, porodila jsem az v patek v 10 vecer ☹
zalezi, jak ti to pujde, lezela jsem celou dobu na normalnim pokoji a v patek odpo, kdyz uz to vypadalo, tak me vzali dolu na sal, manzel za mnou chodil kazdy den a v patek se mnou byl od obeda, rodila jsem normalne, ale ke konci byly nejaky problemy, tak manzela vysoupli a me kuchli...u operace byt nemoohl, jinak to nebyl problem.
hodne stesti!! 🙂

marie_m
6. dub 2007

jo a jeste jsem zapomela rict, ze bydlime cca 5 minut od porodnice, takze nebyl problem kdykoli mu zavolat, at prijede..

orace
10. dub 2007

Já byla na vyvolání před 5,5 lety.Nastoupila jsem asi ve 22 večer, manžela doslova vyhodili, že tam se mnou nemůže být.Prošla jsem vyšetření atd, asi ve 2 v noci mi dali čípek a řekli, že do oběda snad porodím...Jenže dcerka si pospíšila a za 3,5 hod po čípku se narodila.Na poslední chvíli dojel manžel, PA i doktor samozřejmě naštvaný, co tam ten chlap zase dělá 😀 , proč ho volám..Nikdo nechápal, že rodím 🙄 , málem jsem dcerku porodla sama na pokoji. 🙄 . Na sále na mě koukali jako na hysterku, co vytáhla doktora z postele..Dvakrát jsem zatlačila a dcerka vyklouzla, doktor ji akorát stihl zachytit.. Tenkrát jsem byla pěkně vytočená, protože ty 3,5 hod bolestí byly strašný, drastický a já byla sama, manžel přijel až na úplný závěr, a ještě na něj byli PA s doktorem hnusný a na mě naštvaný, že jsem ho stihla zavolat..Dneska už se v té porodnici naštěstí 😎 nerodí...

evaje
21. dub 2007

Já začala rodit předčaně. Porod mě na 36 hod infuzema zastavili a pak mě v 10 dopoledne řekli, že ho zase vyvolají. Na manžela, že prý je ještě čas. Já jsem ale neposlechla a zavolala ho. V poledne tvrdili, že máme spoustu času prý tak někdy do noci.A ve 14,44 hod byl mimiš na světě. Jejich odhady jsou celkem přesné, co? 😝 Moje heslo je: rodím já a proto si budu diktovat podmínky! Můžou být rádi, že si je k porodu přizvu 😉 Ale teď vážně , jsou potřební až v samém závěru. Takže do porodnice vemte spoustu dobrého kafíčka, ať jsou PA zaneprázdněné a nekecají vám do toho. Manžela si tam zavolejte kdy chcete. Je to vaše právo, i kdyby měl nocovat s váma v křesle. Hodně štěstí

martinnaa
21. dub 2007

Ahojky holky, me odtekla plodova voda ve stredu odjela jsem do porodnice nechali si me tam pres noc a v 7 rano me dali do rodiciho boxu.Zavedli mi prasek a cekalo s eco se bude dit.Po dvou hodinach me zkontrolivali a byla jsme otevrena na 1,5cm.Bolesti jsme nemela.Tak zavedli 2 prasek a opet se nic nedelo neotvirala jsme se vubec.Tak mi dali kapacku a to jsme mela stahy po 4 minutach hezky jsem si to rozdychavala a to mohlo byt asi tak 16hod.Ptala jsme se PA kdy muzu zavolat manzela a rikala mi, ze kdyz to pujde hezky tak do 21hod.bY mohla byt mala na svete.Tak jsem chtela manzela zavolat mezi 19-20hod.Jenze me zkontrolovali a neotvirala jsme se ani po te kapacce.Tak me brali na cisare a manza dojel pred pul 7 a mala s enarodila1 18:33 tak ji videl prvni.Vsem maminkam a detickam preju hodne stesticka 😉

eficka
22. dub 2007

Ahojky holky...tak me to teprve ceka...jsem ve 40tt a vube se neoteviram..ve stredu jdu na dalsi konrolu a bud jsi me tam nechaji nebo jeste poslou domu..tak jsem zvedava... 😎 Bojim,bojim 😖

vladunka
22. dub 2007

Ahojky,mě odtekla plodová voda ve 12hodin,hned jsem volala příteli,aby dorazil.Sestra mi ale řekla,že je brzy,že bude dlouho čekat.Nesmysl,malá se narodila v 15,15hodin a tatínek čekal na chodbě a ani ho nezavolali ☹ Ale to bylo před šesti lety a hodně asi záleží jakou kdo chytně PA.
Všem maminkám přeji porod bez komplikací a co nejrychlejší 😉 🙂

lazenka
22. dub 2007

Eficko-to jdeš nějak brzy na to vyvolání,ne??Já měla termín 19.4. a budou čekat do 29.4.....Taky se bojím.Děsivě.

eficka
23. dub 2007

lazenka...no ja mam v utery termin a kontrolu ve stredu. 😒 a bud rikala ze si me tam necha,zalezi na tom ja mi bude a jak bude mimiskovi a nebo pocka 8-10dnu a pak vyvola..takze tobe to vyslo na tech 10 dnu protoze jsi mela asi vse ok. 🙂 .no a ty se taky vubec neoteviras? 😒no vic snad budu vedet v tu stredu tak ti napisu..a jak caste mas kontroly u lekare ty?at vim co me ceka jestli me v tu stredu posle jeste domu.. ☹ a kolik vazi tvuj mimis?orientacne.. 😉 zatim pa

jabjunka
25. dub 2007

Ahojda děvčata,mě vyvolávali třetí porod,protože ty dva předtím byly tak rychlý,že jsem málem nedojela do porodnice.Bylo to v prosinci 2001 v soukromé nemocnici v Pardubicích a byli tam skvělí.Tatínek tam byl od úplného začátku(7:30),až do narození našeho Matýska(14:35) a vlastně ještě dýl,odcázel v 19:00,kdy porodnici zamyklali.

eficka
29. dub 2007

Ahojky holky...tak jsem vam tady psala ze kontrolu mam az den po terminu atd...no jenze uz jsem tam nedosla ...chytlo me to to 23,04 vecer a 24,04/presne v terminu byla mala na svete..vcera jsem se vratila z porodnice a vse je ok...porod mi trval 19 hodin ale a tu malou to stoji.. 😉

jankatr
3. kvě 2007

Ahoj, mě porod vyvolávali před 2 lety v porodnici v Třebíči. Naštěstí to bylo všechno v pohodě. napřed jsem byla týden v nemocnici kvůli tlaku a všichni mi pořád říkali, že když už to mám týden do termínu, tak by bylo fajn aby se malý narodil co nejdřív (kvůli tomu tlaku) pak mě na víkend pustili na propustku a když jsem se v pondělí vrátila, tak jsem hodila na doktora smutný oči aby mě propustil, protože když v té nemocnici pořád ležím tak tomu moc nepomůžu. No a v úterý večer jsem měla pocit ,že už to na mě přišlo tak mě manžel zavezl zpátky. Jenže to byly jen poslíčci ale už si mě nechali na předporodním ale tam to bylo fajn, mohl tam být se mnou v podstatě pořád. S vyvoláním pan doktor čekal až se aspoň trošku otevřu, ve čtvrtek byl konečně spokojen, tak mi ráno zavedl tabletku. Pár hodin to byly jen takové bolesti jako u silných měsíčků, o půl jedenácté mi PA protrhla vodu a pak to začala být krize, no ale ve čtvrt na dvě byl malej na světě. Narodil se den před termínem. Takže v celku v pohodě. PA byla moc fajn a manžel byl celou tu dobu se mnou.
Přála bych všem, které to teprve čeká aby měly podobné zkušenosti.

kaoli
3. kvě 2007

ahojky, já jsem měla vyvolávanej porod o 14 dní dřív kvůli vysokému tlaku.V šest rano mě převezli na porodní pokoj,zacala jsem dostávat tabletky a o půl jedné byla malá na světě.A přítel za mnou přijel kolem deváte hodiny až bylo po vizitě.Sice jsem mu všemožně nedávala při porodu,ale jsem ráda že tam se mnou byl,je to určitě lepší. 🙂

karotky
22. kvě 2009

Tak mě napíchli oxitocin 23.4. v 6:00,komtrakce mi po odpojení zůstali,tak se čekalo.
Po obědě za mnou přišel manža na návštěvu a v 16:00 mě dr. poslal na PS s tím,ať manžela pošlu na 2 hodiny domů,aby se navečeřel. 😀
Manža přijel po 18té (Adámek se narodil v 0:13) a byl se mnou až do 2:30 druhého dne. 😉

sayast
22. kvě 2009

ja dostala v 8 rano tabletku, porod se zastavil asi v poledne,ve 21:15 mi sama praskla voda, za hodinu jsem byla otevrena na 4 cm a to mi rekli at zavolam manzela. mala byla na svete v 1:45. u nas v porodce nebyl problem s tim, aby tam manzel byl celou dobu. naopak.

veruska007
22. kvě 2009

Tak mne vyvolavali porod pred 2 mesici, protoze mi praskla plodova voda behem vysetreni na kontrole v nemocnici. PA radila, at zavolam manzela az po klystyru, tak jsem na nej tri hodiny cekala, porad mi ho nechteli dat, protoze malej mel spatny ozvy, spatne dychal a museli ho neustale monitorovat, bolesti jsem mela silne, trvaly 1 - 2 min. s prestavkami 20 vterin. Kdyz uz jsem to nemohla vydrzet, pozadala jsem, zda smim zavolat manzela. Tak pry teda jo...no, nastesti mel manzel nejakou intuici a uz byl na ceste, kousicek od porodnice. Prisel na posledni chvilku, do pul hodinky byl Honzik venku. PA porad chodila, ze to na porod nevypada, ze to bude jeste trvat...no, a najednou uz byla venku skoro cela hlavicka 😀 . Bolesti trvaly cca 3,5 hodiny. Sice jse mela mensi kontrakce a poslicky uz od prasknuti vody, tj. odpoledne a v noci, ale to se dalo v pohode rozdychat. jeste na porodnim sale jsme zacali planovat druhe mimco 😵 . Akorat ted nemame nejak cas si ho udelat 😀 .

kitina
9. črc 2009

Prosím kdo s tím máte zkušenosti, jak dlouho jste byly v nemocnici od hospitalizace(na vyvolání) po porod?

renatica
9. črc 2009

Taky by mě to moc zajímalo!! Zítra mám nástup do nemocnice a jsem zvědavá jaké to bude!!! A co očekávat???

pipisek
9. črc 2009

ahoj holky
já rodila indukcí před cca 2 lety
ráno v 7.30 nástup, byla jsem 41+4 tt...pas sepisování anamnézy atd., kolem 8h monitor půl hodiny,pak v 8.3O zavedli gel a zhruba za 2O min mi začaly kontra po 3 min...sprcha, klistýr a v 11.15 mi prdli vodu. Od té doby se mnou byl manžel na boxu, do této chvíle čekal na chodbě. Malá se narodila v 11.55 a tak se mnou pobyl asi půl hodiny v těch nejhorších kontrakcích. Takže z jeho pohledu asi brnkačka 😉
Přeju Vám všem, aby jste to mely rychlé jako já, za necelé 4 hodiny bylo po všem...fakt je, že když srovnám první a druhý porod, tak ten druhý vyvolávaný byl fakr fičák, ani mi nestihli dát epi. PA říkala, že když ten porod postupuje tak rychle jako u mě, že je to větší záhul, protože se porodní cesty musí otevřít za daleko kratší dobu, než když to trvá třeba 10 hodin a polovinu toho času jsou kontra třeba po 10 min. Zkrátka si asi mamina může mezi jednotlivými kontra odpočinout...aspoň trochu, já neměla šanci 😉
Každopádně přeju Vám, aby to bylo rychlé, já se obávala moc toho, že budu rodit třeba celý den. Manžel se hned od příjmu pořád vyptával, jak dlouho to bude trvat, jestli má odjet nebo co se bude dít...ale to nikdo dopředu neřekne, že? Až po zavedení toho gelu, a nastoupení kontra a monitoru a vyšetření mu řekli, že odjíždět nemá, že jdu na přípravu a že jsem už na 4cm otevřená, to bylo zhruba za 1,5 hod od příjmu. Takže je to jasně individuální....
Jinak já nastoupila k indukci v pondělí a v pá nás propouštěli, takže klasika, pokud nejsou komplikace a je to přirozený porod, mimčo přibývá, tak za 4 dny jdete domů. Tak hodně moc štěstí !!!!

pipisek
9. črc 2009

jo a rodila jsem v Pze u Apolináře...myslím, že když vidí, že to spěje k porodu, tak může tatínek zůstat hned...pokud tělo nějak na léky podávané k vyvolání porodu nereaguje, tak asi tatínka odlifrujou domů s tím, že mu pak zavolají. Záleží také na tom, jak mají kde volno....

kitina
9. črc 2009

Pipisek, tak to si měla nádherný, kdyby mi někdo zaručil, že to pude takhle rychle, tak se ani trochu nebojim 😀

pipisek
9. črc 2009

Kitino...ale bojíš...ale ten konec, ten je sladkej 😝 😀

pipisek
9. črc 2009

jo a nastupovaly jsme ten den k indukci dvě...a druhá paní porodila asi půl hodiny po mě, takže taky rychlovka.

kitina
9. črc 2009

Bát se budu každopádně, ale aspoň trošku mě uklidní, když vim o někom kdo to měl rychlý, protože zatim jsem slyšela jen o těch co je tam trápili 3 dny, než jim to miminko vyšťourali ☹ . Moc děkuju za info 😉

blka
9. črc 2009

Kitino, tak já tě taky uklidním 😉 . Porod mi vyvolávali v 37+4. Dostala jsem klistýr a šla jsem na porodní box, kde už na mě čekal manžel. Až tak za půl hodiny jsem dostala kapačku - cca ve 13hod. Už jsem ale byla otevřená na 2 prsty. Mírné kontrakce mi nastoupily až po prasknutí plodové vody cca ve 13:30hod. No, a Mareček se narodil v 16hod. Takže taky celkem rychlovka 😉

Zároveň se mnou šla na vyvolávání i jedna paní. Ta se na porodní box dostala asi o něco později než já a nevím, kdy jí dali kapačku, ale porodila v 18hod. 😉

kitina
9. črc 2009

Moc děkuju, za uklidnění, doufám, že mimíska trošku do té doby pozlobíme, aby nebyl úplně zavřenej, jako dneska a měli jsme aspoň naději, že to bude rychlejší než úplně od nuly 😅

renatica
9. črc 2009

Jsem taky moc ráda za příspěvky,kéž by to šlo náím všem takhle krásně rychle!!! Pořádně ani nevím co sem,nou dělat možná mi to vyvolávatz ještě nebudou ale Mudr říkala že i to se může stát!! Páááč mám rychlý nárust váhy,jeden týden 3kg a druhý týden další 2kg,do toho mám otoky jak Mudr říká masivní(nikdy jsem nic takového neviděla,hrůza) a vylítnul mi tlak!! Tak říkala ,že se to bnudou snažit nějak zjistit co a proč a když tak že porod vyvoláme,tak se fakt bojim,že vůbec nevím co semnou vlastně bude a co tatka,jak to bude všechno stíhat musí do práce,tak aby se stačil včas dostavit!!!

blka
9. črc 2009

Renatico, já jsem byla na kontrole, na které se rozhodlo o okamžitém vyvolání a manžel byl v práci. Takovou rychlost, jakou se dostal z práce domů (kde si musel zařídit dovolení od šéfa a odvoz), doma se okoupal a oholil (aby se ho miminko neleklo 😀 ) a pak přijel do porodnice jsem ještě neviděla. Byl to fakt fofr 😅 . Tipovala bych to na max. půl hodiny.

dobaledova
9. črc 2009

u nás to byla taky rychlovka, šla jsem do poradny a tam mi řekli, ře rodím, porod byl hodně rychlý, manža to naštěstí stihl 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru