Vyvolaný porod pomocí vaginální tablety, máte zkušenost?

hanicka27
5. lis 2012

Ahoj,chtěla bych se poptat jaké jsou zkušenosti s vyvoláním porodu pomocí tabletky.Všichni mě strašily jak po vyvolání je porod hrozný a strašně bolestivý,ale já jsem měla super porod.V 22 hod. začali, řekla bych, silnější menstruační bolesti, ve 2 mi praskla voda a bolesti?,no žádná hrůza,(pořád jsem čekala větší) pak už to šlo ráz na ráz,klistýr a ani jsem nestihla dojít do sprchy a už jsem musela na porodní sál,ted už to krapet bolelo,ale dalo se to zvládnout a doufám,že můj druhý porod bude minimálně taky takový 🙂 rýchlý a téměř bezbolestný 🙂 A co vy? Jaké máte zkušenosti?

jakoubka
26. lis 2013

Taky jsem čekala větší bolesti ,ale porod trval hrozně dlouho :(
Nástup ---31.7. na 8 ráno ..okolo 11:30 zavedená první tableta a Kubula se narodil až 1.8. v 17.23 ....

nikollita
26. lis 2013

Tak já mám příšernou zkušenost. Měla jsem strašně zmatené tělo. Tabletka zavedena v 7. ráno, během 20 minut to začlo v plné síle, Od začátku kontrakce po 1,5 minutě, strašně silné a celé to trvalo 12 hodin, nakonec to byl akutní císař. Takže lahůdka. 😖

granda
26. lis 2013

@monad to bych se nenechala... proc neudelali rez????

granda
26. lis 2013

JEŠTĚ BYHC SE CHTĚLA ZEPTAT, TĚM CO ŠLO RODIT HNEDKA,,,, JAK JSTE BYLY OTEVŘENÉ???? ŽE TO ŠLO TAK RYCHLE????, DÍKY

lnk
2. led 2014

tableta zavedena v 7:30 a porod ve 4:30 cca den

novynka
2. led 2014

mě začali vyvolávat v sobotu (kvůli většímu dítku na moji drobnou postavu), tři večery za sebou mi zaváděly tabletu, na kterou jsem ale vůbec nereagovala, v úterý dopoledne jsem dostala po dvou hodinách dvě tablety na polknutí, zase nic a stále otevřená jen na 1-2 cm, kontrakce jsem začala cítit v úterý večer, silné začaly být kolem 2 v noci na středu, asi po pěti minutách, ráno ale otevřená stále jen asi na 3 cm a už se začalo mluvit o sekci, pak mi rupla voda, takže jsme to zase zkoušeli přirozeně, kontrakce každou minutu, zároveň bolesti jako při MS a křížové, uffff ... už jsem nemohla vydržet ani natáčení monitoru, pak padl znovu návrh na císaře, s čímž jsem souhlasila, do hodiny byl malý venku.... takže já byla proti vyvolávačkám dost imunní, "porodila" jsem až pátý den :/

kaculinek1
2. led 2014

Tabletka v půl osmé, v jedenáct malý na světě 🙂 takže pohoda, kamarádka dokonce po hodině 🙂 Ale asi záleží jak je která připravená na porod (fyzicky). Lepší zkusit nejpve tabletku a teprve pak císař alespoň za mě.

@novynka tak to je síla...

adelle007
3. led 2014

Záleží na tom, jak je na tom děložní hrdlo a kdo kolik snese, ale to nikdo neřeší. Poležela jsem si na rizikovém odd. 10dní a vyvolávačka byla naplánovaná na 38tt. Měla jsem možnost poznat spoustu rodiček, které tam trávili první dobu porodní. Ty co přenášeli a měli už děložní hrdlo tzv.připravené, dostali vždy jen čtvrtku tablety a po pár hodinách byli na sále. Ty co byli jako já před termínem, tam trávili i pár dní. Dr. mě strašili, že to může trvat až 3dny a pokud se to nikam neposune, udělají mi sekci. Mě už to bylo jedno. Hlavně ať už se něco děje a ať už jsem pryč. První tabletku k uvolnění zátky mi dali ráno v 8h, odpoledne začali slabé bolesti (jako při MS) a po 8h večer to začalo. Kontrakce každé 2min, které se stupňovali, ale dali se ještě vydržet. Ráno kol.6h pomalu odeznívali a při kontrole mi bylo řečeno, že jsem na 2 prsty, ale že na sál to ještě není. Po probděné noci mi ráno opět v 8h podali druhou tabletu, ale už jen polovinu a přímo dovnitř. Bolesti už byli intenzivní a při pomyšlení, že to takhle bude další den, mi začalo být ouzko. Naštěstí to k něčemu bylo a v půl 11 mě poslali na sál, ve 12 píchli vodu a ve 14h se malej narodil. Takže pokud je hrdlo už připravené, jde to rychle 😉

ilovebaby
3. led 2014

U mě tableta zavedena v 9 hodin ráno, prý se ale ztratila "na cestě" a tak jsem dostala ještě jednu 😒 první kontrakce jsem měla už v 9:20 a hned po 3 minutách! Otevřená jsem byla na prst, když jsem přišla na vyvolání 😒 a to 13.dní po termínu a se 3.dítětem ☹ a to se říká, že to půjde samo 😀
Nestihla jsem ani epidurál, protože malá se narodila v 10:04 dopoledne, ale teda, při posledním porodu jsem řvala, že chci epidurál hned od dveří. bylo to zase vyvolávané, jenže malý nedorotoval do pánve a já rodila 14.,hodin 4.miminko a to se mi všichni smáli, že prý přijdu, kýchnu a bude hotovo 😢 takže za mě, porod s tabletou - očistec 🙄

granda
3. led 2014

@ilovebaby mam stejnou zkušenost jako vy.... hrůza a děs.. děsím se trochu dalšího porodu... u mě nakonec zkounčil řezem....

granda
3. led 2014

@nikollita přesně jako vy.... taky jsem si to užila.. ke konci jsem si připadala jako zvíře před porážkou a pak se malá začala dusit v porodních cestách....a měla zavedou sondu v hlavě..

janca22
3. led 2014

Já přenášela týden, pak mi večer praskla voda a ráno začli vyvolávat tabletou, nebyla jsem vůbec otevřená, neotevřela jsem se ani po první tabletě, tak dali druhou a to začli kontrakce po 1-2 min., málem jsem lezla po zdi a ve finále se Maty sekl v porodních cestách, tak ho tahali kleštěma, protože na císaře bylo pozdě. Byl to očistec, ale je fakt, že už jsem na tu bolest zapomněla, ale pořád se klepu hrůzou, co se mohlo stát s Matyáškem.

nikollita
3. led 2014

@granda můj malý naštěstí ne, prodýchávala jsem jako blázen, epidurál nezabral, tak mi zbylo jen to dýchání. I když kdo ví, jestli se nedusil.....taky se děsím příštího porodu, ale vyvolávání už nedovolím!

granda
3. led 2014

@nikollita no ja taky dýchala.. ale byla narvana v porodnich cestách,, a kdybych tlačila a rodila normalne, tak by se ji tam zaseknul nos... jsou to kreteni,, a ještě si delali ze jsem poradna zenska, ze to dam.. a přitom jsem normal,, nejsem tlusta a s malou jsem nabrala jen co mela ona a všechno nechala v porodnici.. taky uz na vyvolavacku nejdu,, proste porodim doma a hotovo... a hlavne pockam... a nebudu bláznit... a tedka se jim to bude tezko pocitat, jelikož porad kojim a nemam MS a snažíme se o druhé,, tak jsem na ně zvědavá na odborníky 😀

tinakinter
3. led 2014

Me zavedli gel v deset hodin dopoledne cely den nic nic az v pul dvanacte vecer zacli bolesti a ve dve byl malej na svete jednalose o treti porod nejlepsi a nejrychlejsi hold kazdy to ma opravdu jinak a s porodu sem mela priserno paniku 🙂 😀 kdybych rodila takhle jak oted tak rodim jak na bezicim pase 😀

lck79
3. led 2014

Já si teda vyvolávačku nemůžu vynachválit. V 7h ráno zavedena 1. tabletka, nic se nedělo, tak v 9h zavedna 2. tabletka. Kolem 9.30 začaly kontrakce, ale slaboučké, v 10 mi praskla voda a pak to byla docela rychlovka, malá se narodila 10.40. Sice nestihli epidurál ani nic, ale neměnila bych. Nestačila jsem se ani zpotit 😀 Ve srovnání s mým prvním "přirozeným" porodem, kdy jsem tam v bolestech hnila 2 dny, byla toto fakt pohodička 🙂

klaraalucka
3. led 2014

Já jsem rodila,před třemi a půl roky. V 7 hodin ráno zavedli tabletu, v 8 klistyr a v 10:45 byla malá na světě. Takže já mám s vyvolávací tabletou skvělou zkušenost. Porod šel nakonec celkem,rychle a ani to nebolelo. Je pravda, že každá matka je jiná a jinak tabletu snese i tělo. Ale já jsem ráda , že to,proběhlo,celkem rychle a v klidu.

helabella
3. led 2014

Měla jsem vyvolávaný 3 porody ze 4 😅 😝 U čísla 3 mi dali tabletu, ačkoliv čípek (i moje tělo) nebyl vůbec připravený na porod a podle toho to taky vypadalo. Bylo to hodně rychlý, ale pro tělo násilný 😒 Tabletu mi zavedli cca ve 12, ve 12:30 začaly kontrakce po 2-3 minutách. Kolem 13:30 se doktorům začal nepozdávat monitor, takže jsem šla na sál. Tam jsem dorazila otevřená na 4cm a za 20 minut byl malý na světě 😅 Já ovšem skončila s roztrhaným čípkem 😝 😝

nikollita
3. led 2014

@granda já bych to nedala v žádném případě, vykrmila jsem si ho řádně 😀

nikollita
3. led 2014

@lck79
@klaraalucka
@helabella
To jsou teda rychlovky, závidím! Já se trápila 12 hodin, nesnesitelné kontrakce od začátku po 1,5 minutě a stejně nakonec císař.

edeltraut
3. led 2014

Já měla vyvolávaný druhý porod. Tabletu zavedli kolem desáté dopoledne a Ela byla před druhou odpoledne na světě. Kontrakce byly jiné než u prvního a třetího porodu - bolel jen podbřišek dole a kontrakce nezapisoval monitor, takže jsem vypadala jako hysterka 😀. Byla to rychlovka, ale byla jsem otevřená jen na 6cm a vzhledem k porodní váze (4250) byl samotný porod "POROD" 😀

kacenka1979
3. led 2014

tak ja prvni tableta ve ctvrtek ve 14:00 do 18:00 pohoda pak druha pulka a mazec stale na cm...zadny pokrok ..pak 22:00 oxitocin lezu uz pouze po zemi jsem rada ze ziju ve 23:00 lezu knucim a pred sebou tlacim misku na zvraceni je to tezke stale ji plnim tma omdlivam ve sprse poprve rvu...pak lezim tajne si preji at mi nekdo dovoli skocit z okna no neni tam klika a postavit se je boj ....s pomoci sestry se plazim do sprchy opet kapacka tentokrat na srovnani vztahu hura ...uz 8 hodin mam bolest nonstop mezi tim obcas minutka oddechu po cca 20 min vedle me uz porodili 4 ztracim nadeji zacinam se bat epidural odmitam ....3 rano a oxitocin parada uz jen lezim na monitoru patne ozvy....prijde ne moc mila doktorka a neco mi rika a doda tak co jak je odpovim super uplna pohoda 😀 tak otevrena na cm ale volne no takze tempo vrazedne po zavedeni tycinek na roztazeni to poprve vzdavam mam opravdu dost kapacka na zavodneni ....je 9:00 rvu tak mmc

kacenka1979
3. led 2014

Tak moc ze uz nemusim zvonit🙂 jsem na dva parada jdem pichat vodu uz si nic nemyslim vesele rvu ...fajn hotovo! 11 je mi zle prosim o cokoliv doktorka nereaguje tusim ze to nedam druhy den nejim telo je uplne na dne...vidim svetlo tma...posledni slova je vy jste andel...ne ja jsem anesteziolog klid vse bude dobre kolem me beha snad 5 lidi akutni cisar sok krece tlak 60/30 maji minutu na jip se dozvim ze to bylo za minutu 12 maly prestal dychat se mnou ...a zaver prepichnuta kapacka smutne jsme zdravi oba dekuji bohu a primarovy...odnasim si syna a to je nejvic!!! jizva 22 cm bohuzel musel rychle dle popisu kamaradky des ...on rezal a ja rvala ...amnezie...zaplat buh maly se narodil v 11:39

granda
4. led 2014

@kacenka1979 tak jste si to užila opravdu, to jsou magoři,, nechat nás takhle trapit.... ja tam sice byla jen 12 hodin, ale hruza des.... mala taky prestala dýchat a pak mela sondu na hlave, když byla ve me... mazec,, mit snurku mezi nohoma...a taky to delali rychle... ani manzel nevedel, kam me vezou a proc jej oblekaji...ale byl dojaty na sracku...

kacenka1979
4. led 2014

@granda tak mě ani nikam nevezli...rovnou na boxu....jsou to dementi souhlasím....zbytečné trápení...můj tam nebyl měl akutní slepák nechal se pustit ale než to vyřídili tak bylo po všem mě akorát odváželi ale malého pochoval...tak mám alspon fotečku kde ještě není umytý 🙂 já měla celkovou narkózu takže mi malého ukázali 3 hod. po porodu to bylo fajn někde ho přináší až druhý den...to bych nedala dle mého kdyby mi dali najíst nepředávkovali mě tak jsem porodila ...já už prostě neměla sílu ☹

granda
4. led 2014

@kacenka1979 ja jsme tam manžela mela a zazil si to same co ja.. jen tolik netrpel.. ale dlouho vsem rikal, ze jsem jej pekne mackala do ruky.. .ja taky mela celkovou,,,
ještě musim ti rict,, ze ja trpěla jako sila,, jsme pak doktora chytla za ruku a rekla, ze umru, ale at ji zachrani a vyndají jak chce.. a najednou jsem byla za pul hodky na cisari.... ale zrizenec chtěl, abych si preskocila z kresla na vozik,, jsme myslela, ze jej kopnu.... a pak si pamatuji jen strop a v noci mi dovezli miminko a chtěla jsem jist... tak mi sestra pripichla cukr..

nikomik
6. kvě 2014

Ahoj, já jsem přenášela deset dní a z obavami z vyvolání jsme zkoušeli vše abychom prcka "vyhnali ven", mudr. mi dokonce dělali Hamiltonův hmat a to 3x a pořád nic 😀 . Z obavami jsem pročítala příspěvky tohoto fora o vyvolání porodu a musím zaklepat u nás šlo vše rychle a jako na dratkách. Ráno jsme se dostavili do porodnice o půl osmé zavedena tableta, pak jsem byla napojena na monitor a hodinku se nic nedělo, po hodince mi mudr. řekla, že můžu do vany ať se uvolním nález byl 2cm. Ve vaně jsem po půlhodince začala pociťovat mírné kontrakce, ale bylo to snesitelné a horká voda mi pomáhala. O půl desáte už jsem byla na 3cm a mudr. se rozhodla že píchneme vodu. Do desití už kontrakce zesilovaly, v deset jsme zvonili na sestru, že už nemůžu vydržet a že je to tady. Sestra mě uklidňovala, že ještě ne ale že se koukne .. a ono jejda z původních 3 cm bylo za 20 min 8 cm a šlo se rodit. Od desíti už byly kontrakce opravdu silné ale měla jsem Entonox, který mě uvolnil a tím, jak jsem ho inhalovala jsem se soustředila na dýchaní a nevnímala bolest. (po entonoxu jsem si připadala jako po pár pivech a byla jsem celý porod vysmátá 😀 dokonce i během šití). Malá se narodila 10:35. Takže za mě od píchnutí vody o půl desaté do 10:35, kdy se narodila malá.

veroon1
23. čer 2014

ahoj u me ani s tabletkou to neskoncilo jinak nez sekci..bohuzel se to trochu vic zkomplikovalo diky tlumici latcetna kontrakce a tak to byla akutni sekce ptz jsem po ty latce na tlumeni kontrakci dostala zastavu dechu..no porod uz nikdy vic!!!

andreamamka
4. říj 2016

Brala ste niektora tuto tabletu aj doma? Teda ze ste si ju kupili v lekarni ak sa da... Alebo je len na predpis ci odporucanie doktora?

evulina77
4. říj 2016

@andreamamka tableti zavedou jen v porodnici. Musí se to pak hlídat. Doma pomůže nápoj z ricinového olej (na netu je spousta receptů) nebo manželovo sperma do vagíny...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru