Vyvolává se porod vždy na termín u těhulky s cukrovkou?

natykata
19. čer 2012

Zjistili mi hraniční cukr a tak by mě zajímalo,jestli i mě čeká vyvolávání v den termínu nebo když to mám slabé,tak mě nechají přenášet? 😒

ronyx
19. čer 2012

U nás ve F-M nechávají přenášet 14 dní a pak teprv vyvolávají. 😉

caricia1
19. čer 2012

Přenášet bys rozhodně neměla..Já měla slabou cukrovku-jen na dietě,bez medikace a ředění krve,nástup na preindukci byl 37+2 tt a ve 37+4 tt se malá narodila.Měla se narodit nejdéle do 38+0 tt 🙂 Takhle jsem to měla já.

denousek
19. čer 2012

přenášet tě nesmeji nechat,u cukrovky dříve odchazi placenta nejpozději v termínu musí být mimčo na svete.

honzulka
19. čer 2012

Já rodila v Ústí a přenášet nevím zda mě nechali,páč v tom byl zmatek,ale každopádně mi vyvolávali porod ten druhý termín co jsem měla v průkazce..Nahnali mě ale do nemocnice o týden dříve.. 😠 takže jsem tam ležela zaváděli tablety a po 5 dnech když se nic nedělo,píchli vodu a jelo to... 😒

staninka77
12. črc 2012

Přenášet když máš cukrovku tě nenechají ani tu v Brně.
Já ji měla a týden před TP mě čekli že my to vyvolají ale klučina si vybral sám cestu na svět a nikdo nevyvolával 🙂 .
Takže měla by jít už taky kvuly váze miminka aby nebylo moc veliké.

mmlenka
12. črc 2012

Ja se na to ptala v Praze u Apolinare, jsem na diete a take me pry nenechaji prenaset.

beandy
21. únor 2013

Holky když u vás zjistí těhotenskou cukrovku - rodí se císařem, nebo vás nechají rodit normálně?

eficenka
21. únor 2013

@beandy
není důvod s těhu cukrovkou ( i normální) rodit císařem.. mnůžeš rodit přirozeně, jen kdyžtak porod vyvolají dříve 🙂

martaska78
21. únor 2013

U nás to bylo dle předpokládané váhy miminka, u mě to bylo na den na termín, malá měla předpokládaná 4 kg a narodila se 4010g 🙂 ,
cukrovku jsem měla také jen hraniční na mírné dietě (necpala jsem se sladkým 😀 ), ale u mě to byl druhý porod a přihlédlo se k váze synka, který měl 4420g 😀 . Rodila jsem normálně obě děti, ani prokázaná cukrovka není důvodem k CŘ 🙂

gabka32
21. únor 2013

záleží na tíži cukrovky, pokud je to na inzulin tak by porod měl být ukončený do termínu, pokud na dietě, tam by se měly zvážit další okolnosti - ale i tak by se nemělo nechávat dlouho přenášet.
jsem zdravotník, cukrovku jsem měla na dietě a diabetoložka to nechala na mě, jestli chci jít na indukci, nevím, zda jsem se rozhodla správně... indukci začli 3dny před termínem, ale nepodařilo se, takže nakonec v den termínu akutní císař. možná kdybych tomu nechala volný průběh, šlo by to snadnějí 😉

@beandy pouhá těhu cukrovka není důdod k sekci, pokud není třeba nempoměr velikosti dítěte a porodních cest nebo jiný důvod
i cukrovkářky na inzulinu rodí přirozeně

petrusew
21. únor 2013

Mě vyvolávyli porod den před termínem, cukrovku jsem měla hraniční a na dietě, mám ale další komplikace. Déle tě nenechají - jak píše @denosek odchzí dříve placenta a riziko většího dítka.

lenulak
1. bře 2013

Měla j sem cukrovku slabou, ale v den termínu jsem šla na vyvolání.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru