Vyvolávali vám 2. porod po císaři? Dělají to prý neradi

katka983
28. únor 2010

Holky, vyvolávali vám některé porod, když jste poprvé rodili císařem? Dr mí říkal, že to dělají neradi...Díky

petja
28. únor 2010

Jakože po prvním porodu císařem je lepší jít zase na císař?

katka983
autor
28. únor 2010

Nene, prý je vše přichystáno na klasický porod, ale přenášet dlouho nenechávají...tudíž se ptám, zda se dá porod vyvolat než jít na dalšího císaře. Na to mi dr odpověděl, že to dlají neradi...z toho odvozuji, že mě stejně kdyžtak kuchnou - což nechci. Snad jsme se dobře pochopili 😉

petja
28. únor 2010

..hm,tak to slyším poprvé,dělat preventivně císaře...s přenášením asi jak kde.U nás 14 dní.

blueapple
28. únor 2010

nemám vlastní zkušenost, ale vyvolávat porod lékaři prý nedoporučují - prý kvůli riziku prasknutí jizvy - dělohy. Již tady někde bylo zmíněno, že pokud se rodí do dvou let po císaři, některé porodnice preferují opět císaře... 😝

mobina
28. únor 2010

Mě bylo řečeno to samé, že nevyvolávají a na termín naplánují sekci. My dělali možné i nemožné, aby se porod rozjel, ale malýmu se nechtělo, takže jsem šla pod kudlu. Pěkně jsem to ořvala, ale měla jsem čas se s tím smířit a nakonec jsem sekci zvládla bezvadně a hned jak mě pustili z jip, tak jsem byla schopná mít malýho u sebe, což se o první sekci říct nedá 😒

katka983
autor
28. únor 2010

Ty jo, když to studuju na netu, tak fakt záleží na každé porodnice, jak se k tomu kdo staví. Bohužel u nás je to jako u tebe, Mobino. Ráda bych se cítila jako ty, pokud pod tu kudlu půjdu znovu. Mobinu, zkoušela jsi ten ricinový nápoj?

monaberuska1
28. únor 2010

katka.. tak to nevím...ale myslím si že opravdu záleží na porodnici..mě tedy porpd vyvolávali a nakonec císař, bojím se taky abych nepřenášela, pač sem slyšela že přenášet dlouho není oukej....a jinak ted čekáme druhý a taky bych chtěla přirozeně 🙂 tak uvidíme 🙂

petja
1. bře 2010

..no ono někdy přenášet má svoje důvody.Často špatně vypočítaný TP a ty dny přenášení co tě nechají jsou často rozhodující v tom,aby se porod rozběhl sám.Když tomu nedají čas,aniž by byl důvod porod uměle vyvolávat,často to právě sekcí zbytečně končí 😔

katka983
autor
1. bře 2010

Tak mám zprávy přímo z porodnice, pokud by tohle někoho v budoucnu zajímalo. Zeptali se mě, jaký porod preferuji. Přeměřili jizvu, malej je drobek, takže váha není problém, jsme v pořádku. Do 41+0 mě nechají doma, pokud sama neporodím, nástup do porodnice, ale i tak počkají, až se to rozběhne samo - v což jsem fakt vůbec nedoufala. Pokud by byli komplikace, tak říznou, pokud to bude ok, nechají mě rodit normálně 😵

petja
1. bře 2010

Skvělé zprávy!!!

babara
1. bře 2010

Katka, to je super, to je dobrej pristup, preju ti at ti to vyjde prirozene. Zni to rozumne. Mne jedna holcina rikala, ze oxytocin ji pichli az na zaver.
Ja bych taky rada prirozene, bohuzel je dalsi komplikace-ze zatim mimco neni hlavickou dolu ☹ snad se jeste otoci, misto pry jeste ma..

f.miracle
2. bře 2010

Někde jsem četla, že pokud se vyvolává druhý porod po předchozím císařském řezu, musí se přistupovat k vyvolávání citlivěji a volit slabší přípravky k vyvolání porodu, protože by děloha v místě jizvy mohla prasknout, jelikož kontrakce při vyvolávaném porodu bývají intenzivnější 😕 Trochu se o to zajímám, protože první porod jsem měla vyvolávaný a skončil císařem, takže jsem se zajímala, co mně případně čeká příště...

zazana81
1. čer 2015

Máte někdo novou zkušenost?

des
18. črc 2015

@zazana81 Ano mám, v Kladně mi řekli též, že neradi vyvolávají a pokud bych neporodila do 41+3, tak by mě znovu řízli. Snažila jsem se tudíž dělat co šlo (včetně ricinového nápoje) a skutečně jsem přesně 41+0 porodila spontánně. A když srovnám tyto kontrakce a kontrakce po oxytocinu, jak mi vyvolávali první porod, tak to celkem chápu - ty po vyvolávačce mi přišly o dost intezivnější a hlavně nebylo mezi nimi odpočinku od bolesti (první porod skončil císařem po cca 5 hodinách kontrakcí s oxytocinem v žíle). Jsem hodně zvědavá, jak dopadne třetí 😉

kathyxkathy
18. črc 2015

Po prvnim planovanem cisari 39+0 (z duvodu KP) se cekalo, jestli druhe neporodim prirozene do terminu porodu (me prani, oni by radeji udelali opet cisare). Prenasela jsem, vyvolavat nechteli. Takze opet cisar ve 40+4. U treti se nikdo neptal, musel byt opet cisar, planovany 39+1. @zazana81

keckemet
18. črc 2015

Indukce porodu po predchozim sc je kontraindikovana...kvuli riziku ruptury steny delozni

luciesofi
18. črc 2015

@keckemet s tim nesouhlasím...v porodnici mi řekli, že by mi porod vyvolali, pokud bych "přenášela".. Chtela jsem rodit prirozene... bylo to 20.měsíců po sekci... nebylo to nakonec potřeba..

luciesofi
18. črc 2015

A dali mi na výběr, zda chci sekci nebo přirozeny porod.. ještě mi doktorka říkala, že má moc ráda porody po předchozí sekci 🙂 Když jsem.se.rozhodla pro přirozeny porod, bylo vidět, že je to potěšilo 🙂 Samozřejme ze jizva byla dle utz ok.

duck09
18. črc 2015

U nás v HK čekají do 41+0 a pak udělají znovu císaře.

mesiacik2924
18. črc 2015

ja som druhy krat rodila automaticky cisarom...kedze aj prvy bol cisarsky. to som teda rodila na svk 🙂

mesiacik2924
18. črc 2015

a musim teda povedat ze druha sekcia je uz v pohodke, a verte ze viem o com pisem 🙂 nieje to az take bolestive, da sa to zvladnut uplne v poho🙂

kriistin
18. črc 2015

@keckemet v některych porodnicich vyvolavaji porod po cisaři,např. v brne.

finezuza
18. črc 2015

Nečetla jsem, co tady radí ostatní, ale moje zkušenost: první porod vyvolávaný, probíhal ze začátku super, až se po 10 hodinách kontrakcí začalo kazit co se dalo a narychlo porod ukončili císařem, s tím, že by se dítě samo nenarodilo a kdyby mě nechal např. nezkušený doktor rodit dýl, malá by to nepřežila. O to víc jsem byla nervozní z druhého porodu. Strašně moc jsem chtěla rodit přirozeně,ale měla jsem těhotenství na prd, pořád se něco řešilo a na konci se mému gynekologovi situace vůbec nezamlouvala, že dítě má přes 4 kg, má neobvykle velkou hlavu a je o 3 týdny větší, než má být a měla bych jít na předčasný císař.. Vystresovalo mě to, šla jsem hned do porodnice (fakultka Ostrava), ale tam to neřešili, že se jim to zdá normální. Během dalších 3 týdnů se mnou nic nedělali, 3 doktoři, 3 velmi rozdílné názory. Byla jsem z toho špatná, pořád jsem se neuměla rozhodnout, jestli císař nebo vyvolávání. Během těch 3 týdnů žádný posun, vůbec jsem se neotvírala a tělo nebylo na porod připravené, takže vyvolávání by bylo. To prý není jednoduché, mnohem častěji při vyvolávání nastanou komplikace a u mě bylo ještě velké dítě. Ale asi chceme 3 dítě a to mě strašili, že pokud si zvolím císař, tak už další mít nebudu. Proto jsem pořád zvažovala vyvolávání, i když jsem se toho šíleně bála, prožít to co poprvé. Až u poslední kontroly byla úžasná doktorka, která mi vše vysvětlila a když jsem se jí ptala, co by volila, tak sama řekla, že "přirozeně" je to sice fajn, ale ona by po císaři nikdy už nešla rodit přirozeně, že je to risk. Zvolila jsem císaře, hned ten den nastoupila, druhý den ráno šla na sál a byl to taky úžasný zážitek. Po všech těch týdench jsem byla v pohodě, věděla, do čeho jdu a užívala si pocit, že vím, kdy už budu mít malou u sebe. Bylo to nejlepší rozhodnutí, co jsem udělala, pak jsem se teprve dozvěděla, že při prvním porodu byla nefunkční děloha a opět by se to také opakovalo. Ale hlavně, že by pro ně nebyl plánovaný císař (v papírech mám napsáno, že to bylo jen na mou žádost). Jo a třetí mám povolené, i když to už bude císařem každopádně. Nenech se do něčeho vtlačit, s čím nesouhlasíš a dobře vše promysli. Já byla po císaři vysmátá, i když to v den operace bolelo, ale hlavně že malá byla nakonec v pořádku (bez 100g 4 kg).

keckemet
18. črc 2015

@kriistin To nemeni nic na tom, že to není Lege Artis...zrovna ted jsme to probiraly s kolegyni gynekoložkou, co rodí děti v Olomouci.

talina
18. črc 2015

mě ho chtěli udělat ale to jsem jim zatrhla, už jen proto že ten první porod skončil po dvou dnech vyvolávání taky císařem :( Je fakt že jsme na porodním potkala doktora blbce, takže záleží na doktorovi.

keckemet
18. črc 2015

@luciesofi souhlasit nemusíte, jen poukazuju na to, ze Indukce porodu po předchozím SC není postup Lege Artis 🙂

luciesofi
18. črc 2015

@keckemet to je zase na jinou debatu, co všechno není lege artis... Například Kristellerova exprese hojne v ceskych porodnicich využívána....

keckemet
18. črc 2015

@luciesofi ..........................Bohužel :-/ Zrovna v Olomouci ted probíhá kvůli tomuto jedno soudní stání :-/ Jakože hádat se nebudu, říkám jen co se učí na fakultách 😀

granda
18. črc 2015

první porod vyvolávaný po termínu 13 dní.. 12 hodin v bolestech, dcer 3830g a 57cm.... mazec... najela do porodních cest a tam se uvěznila a nešlo dál přirozeně.... tak rychlí řez v celkové anes..... dva roky na to porod s dcerou 3300gramů a53cm... plánovaný řez... ale dle ranní kontroly otevřeno a hrdlo zralé - píchly vodu a za 4 hodiny byla venku ale šitá hodina na sála, ztráta krve, přecpaná hormony, tělo pak reagovalo ztrátou hlasu 4 den po porodu a nemluvila jsem 2 dny.. z uzliny pod uchem na levé straně se mi vytvořila boulička - bradavička - která 5 den praskla a krvácela tak, že všichni Dr. koukali, co se dá udělat... zůstala mi nehezký bradavice, který byla následně chirurgicky odstraněna po 3 měs....
do třetího těhu nejdu.... mám strach, jak bych rodila a jak by to dopadlo...byla jsem tak sešitá, že jsem nemohla dva dny chodit a problém se stolicí mám dodnes..

luciesofi
18. črc 2015

@keckemet Já se nehádám..ani o vhodnosti a nevhodnosti..jen pisu, jak to chodí :-/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru