Vyvolávali vám 2. porod po císaři? Dělají to prý neradi

katka983
28. únor 2010

Holky, vyvolávali vám některé porod, když jste poprvé rodili císařem? Dr mí říkal, že to dělají neradi...Díky

lucka662006
18. črc 2015

@katka983 Ahoj, chtěli mi ho naopak vyvolávat, když jsem byla 41+0, nakonec jsem porodila 41+3 spontánně, vyvolávaný jsem moc nechtěla...ale druhého císaře také ne.

melis7
18. črc 2015

@luciesofi pravdu ma
@keckemet .Vyvolavat porod po cisari neni lege artis,hrozi ruptura delohy.To,ze to nektere nemocnice delaji je jina vec.
U nas to nedelaji.

luciesofi
18. črc 2015

@melis7 však Já se s ni nepru...jen pisu, že to tak bohužel chodí...

vetyver
18. črc 2015

V Plzni taky nevyvolávaji. Proto jsem dělala všechno pro to, aby se porod spustil sám (malinik, lněné semínko, procházky, sex, domácí práce.. Podle MUDr by mě v den termínu rizli (40+0). Nakonec jsem 39+0 porodila 4kg syna 😀 takže já nesouhlasím pokud je vše v pořádku s tím, že by se nemělo rodit spontánně ;)

maudn
18. črc 2015

ano, rikali,ze s tim maji dobre zkusenosti. Porodnice Obilný trh Brno
Plod byl moc velký, nechtěli mě nechat rodit pětikilové dítě

pav_la
18. črc 2015

Já jsem po prvním císaři rodila také přirozeně. O případném vyvolávání mi nikdo nic neříkal, ale kvůli velikosti dítěte (přes 4 kg) mi můj dr. udělal ve 39+2 Hamiltonův hmat. Ten den jsem porodila.

ufonaut
18. črc 2015

Mě 11 dní po termínu vyvolávali porod. Byla jsem 19 měsíců po sekci. Druhý syn se narodil vaginálně.. Brno - nem. Milosrdných bratří

bartovka83
18. črc 2015

Ja mela taky prvne cisar a druheho mi ho nabidli, ale nenutili, jen me Dr. upozorne, ze vyvolani porodu je po predchzi sekci riskantni. Takze jsme se domluvili, ze pokud se porod do terminu nerozbehne sam nastoupim do porodnice a zkusi mi prothnout vodu a uvidi se. Provokacky davaji neradi, kvuli tomu, ze hrozi protzeni jizvy. Porod se mi nakonec rozvehl, praskla mi voda doma, kontrakce po dvouch min., ale nakonec stejne sekce, kvuli nepostupujicimu nalezu. Na sal se slo "za pet dvanact", kdyby se jeste cekalo hrozilo prasknuti delohy. Takze za me prirozeny porod ano, ale ne za kazdou cenu. Svagrova treba po cisari, mela druhy porod prirozeny a bez problemu.

veef
18. črc 2015

@keckemet ...jen pro upresneni, obecne se to rika, ale to neni pravda, nikde v odborne publikaci to psano neni, tech indikaci je nespocet, tato ale ne

tapacek
18. črc 2015

Jen pro zajímavost, jsem 35tt a po první sc, bylo mi doporučeno, že do 38tt pokud se mi nepodaří porodit spontánně tak než vyvolávat tak opět sc, protože je miminko o dost větší než první i když mám po prvním sc (pro KP) více jak 2 roky. Rodit budu v Ol. Myslím si, že je to kompromis mezi mnou a lékařem, prostě mám 3 týdny na spontánní porod (hlavně porod by musel probíhat velmi hladce a bez komplikací) a když by nešel si prožiju opět sc a s tím spojené pooperační komplikace. U mě byla spíš špatná reakce na anestezii (nechutenství) než na bolest a starost okolo jizvy. Hlavně u sc už vím do čeho jdu 😉

keckemet
19. črc 2015

@luciesofi ok🙂

keckemet
19. črc 2015

@veef V odborne publikaci typu Maminka jiste ne.... 🙂 Nemuzu souhlasit.

ratatooy
19. črc 2015

nevyvolávali ale!!!!jsou dané věci které se po sc musí dodržet,dítě nesmí mít větší váhu jak 3,4kg což druhé děti byvají větší tím pádem porod o něco dříve.

ratatooy
19. črc 2015

a za mě jsem ráda že jsme se domluvili na druheho cisaře,první syn měl 3,4 kg druhý už měl 4,2kg a i tak při operaci měli honku protože jizva byla už tak tenká že by normalní porod nevydržela a mohlo by byt po nás obou

veef
19. črc 2015

@keckemet jsem lekarka,vim o cem pisu,vazne😉

keckemet
19. črc 2015

@veef gynekolog a porodnik s praxi?😉

martula37
19. črc 2015

V druhem tehotenstvi mi v Moste na rovinu rekli, ze po predchozim cisarskem rezu, se porod uz nevyvolava. Takze me pak posllai na cisar. A ted meceka jeste treti, posledni 😒

martula37
19. črc 2015

Asi je pravda, ze dalsi dite byva vetsi. Prvni mela 2,6kg, druha 2,9kg. Obe v terminu. Ted cekam treti, tak jsem zvedavava. Ale uz na ultrazvuku ve 32.tydnu rikali, ze bude mensi.

zazana81
21. črc 2015

@kathyxkathy Tak já už to mám za sebou a 40+4 jsem porodila přirozeně. Císaře mi nikdo nenavrhoval, vyvolávali by prý šetrně, kdyby nešel sám ..

petaov
21. říj 2016

Taky mě čeká vyvolávaný porod kvůli preeklamsii. Asi bych byla klidnější, kdyby byl znovu císař, ale můj názor je moc nezajímá. Ani jizvu nepřeměřili, tak snad ví, co dělají. Moje doktorka mi doporučila znovu císaře, aby jizva při vyvolání nepraskla a na to mi řekli - ke komu to chodíte?... Jestli to zvládnu, budu ráda, že budu pak pohyblivější než po císaři, ale mám z toho obavy.

ratatooy
21. říj 2016

@petaov tak me i u druheho planovaneho cisare rekli pak ze jsem jizvu mela tenci nez papir a ze by porod rozhodne nevydrzela

mmanicka
21. říj 2016

@ratatooy holky a kdy vam jizvu merili? Jsem 35tt a jeste mi nikdo nerikal jak budu rodit

martula37
23. říj 2016

Me take jizvu nemerili, dr. mi rekla po tom tretim cisari, ze se bala, jak to bude vevnitr vypadat ,ale bylo to lepsi, nez cekala...

ratatooy
26. říj 2016

@mmanicka zadnou jizvu mi nemerili

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru