Vyvolávaný porod. Jak dlouho vám trval?

veendula
17. říj 2007

ahojík všichni.nejspíše mě čeká vyvolávaný porod,tak se chci zeptat,slyšela jsem že tabletky na vyvolání vám dávají první dva dny,to jako dva dny máte bolesti?já si naivně myslela že třeba začnou vyvolávat,prostě vám něco dají a už se to rozjede! 😕 ale že tam budu v bolestech ležet dva dny jsem teda netušila! ☹

dajna11
9. bře 2010

ahoj...nemyslím že by ti vyvolali porod skoro o mesiac skor pokial sa malé samo nepýta von. je to dosť skoro a ak sa neotváraš tk určite nie.

magic08
9. bře 2010

nemyslela som o mesiac skor, ale 2 tyzdne pred terminom

dajna11
9. bře 2010

no neviem,tie bolesti by mal posúdiť lekár. le pokial viem ak sa žena neotvára tak skor nechaju ešte týžden prenášať ako vyvolať porod ak sa maličké nepýta skor.

sabiatko
9. bře 2010

ja mam tieto priserne bolesti uz 2 tyzdne, si aj obcas poplacem, je to tazke. tiez si nemyslim, ze by porod vyvolali skorej kvoli tomu. ja som dohodnuta na vyvolanie o 8 dni skorej, ale to preto, ze musim cestovat z miskolca do kosic (100 km) a mohlo by dojst pocas cesty ku komlikaciam. myslim si ale, ze keby to bolo tak tyzden pred porodom, tak by sa aj dalo dohodnut s nejakym doktorom. ja by som ale za normalnych okolnosti vyvolavany porod nechcela. skus to vydrzat aspon do terminu. viem, ze to strasne boli, ale babetku je najlepsie v brusku, kde si pekne rastie.

hypo
9. bře 2010

tak ja jsem porodila presne 24 hodin po zavedeni tablety.... 11 dnu po terminu porodu a otevrena na 1,5cm
4.1. v 11.00hod zavedena tableta pakse do vecera nic nedelo a od 20.00 hodin zacaly pomalu nepravidelne kontrakce az jsem 5.1. v 10.46 hod porodila holcicku Amalku 4180g

nikollette
9. bře 2010

Cca 20hodín po zavedení vyvolávacieho čípku...

dajna11
9. bře 2010

ja som prišla do porodnice tri dni pred termínom lebo mi odtiekla voda ,nemala som velke kontrakcie,otvorená na 2cm. viac nič. no tak sa ma spýtali či chcem vyvolávačku...že mám na výber...bud budem rodiť bez nej a porodím o den neskor alebo mi ju daju a do hodiny bude bábo na svete..a aj tak bolo...za hodinu bola krpatá vonku🙂

sue250
10. bře 2010

caute taka je moja skusenost, v pondelok prijata bez bolesti otvorena na 3cm, v utorok bez bolesti na 6 - to som chcela cisarak, ale povedlai mi ze mam uz polovicu porodu za sebou a to bez bolesti takze bude to prirodzene ze do rana porodim v stredu nic o pol dvanastej vyvolavacka o pol jednej prepichnutie vody vzdy bez bolesti kontrakcie svinske zacali o jednej kazdych pat minut a o druhej resp. nieco pred pol tretou sa narodila dcera, chcela som epidural ale nemal kto pichnut lebo vsetci boli na operackach takze som sa bala, najhorsie kontrakcie zacali o druhej ale dali sa prezit ale najhorsie bolo ked ma lekar pozeral pocas kontrakcii a pomahal malej na svet tak vtedy som myslela ze mu ruku zlomim 🙂 najhorsie pre mna bolo tlacenie na treti krat, aj to s pomocou na sale smne rodili dve chuda vedla mna velmi kricala tak sa vystavila a potom tlacila skoro pol hodiny vraj ja som bola v poho i ked si myslim ze ani nie)))) pre mna to bol hrozny porod pre psychiku pretoze som mala uz jeden v 24tt a musela som porodit dvojicky strasne a potom plac a to ticho cize bala som sa a nakoniec bola pri mne kamoska takze bolo veselo vsetci jej volali kopec sestriciek pretoze pri mne tri pri druhej dve dvaja lekari v celku srandaň))) je pravda ze si na to uz nespomeniem ale pri predstave na dalsi porod 😒 no neviem keby som mala jednoduche donosit tak v poho ale ja musim lezat 9m a teraz pri nasej cicuske to nejde, inak od rana bolo zamracene a ked sa narodila vyslo krasne jesenne slnko bol to zazitok ked pozerala s tymi velkymi kukadlami na mna. a zasivanie? nekonecne a ku koncu som uz citila pichanie))) ale po tyzdni som bola ok ani som nekrvacala a som normalne fungovala.
baby nebojte sa mi zvladneme vsetko

sue250
10. bře 2010

inac baby neviem ako vy ale ked som tlacila ja uz som potom necitila kontrakcie ja uz som nevedela kedy tlacit pomahali sestricky a odvtedy mam problem z krcnou chrbticou a migreny nieco museli zatlacit.

bertica.h
13. bře 2010

ja som porodila presne 4hod.od podania tablety

zajaciq
13. bře 2010

ahojte, sue w ktorej nemocnici si rodila

sue250
14. bře 2010

ahoj rodila som v Levoci a odporucam ju vsetkym, predtym som mala potrat v krompachoch hruza ako podla mna su tam lekari ktori nezvladaju svoju pracu, Levoca je super je tam viac bab romskeho povodu a preto si biele vazia a ta starostlivost na velmi vysokej urovni.

sabiatko
26. bře 2010

tabletka zacala ucinkovat 6 hodin po zavedeni a ja som porodila 7 hodin od prvej kontrakcie.

dadous
26. bře 2010

u mě to bylo rychly, první provokačka v 8 večer, rano v 6.30 první kontrakce a v 10.11 byla mala na světě 😵

monaberuska1
26. bře 2010

mě dali čípek a hned půl hodiny na to sem mela kontrakce 🙂 takze u mne vvolani pravdu rychli 🙂 malá byla na svete nakonec cisarem takze jak dlouho porod to nevim jak dlouho by trval

vecerrnice
26. bře 2010

Tak já jela do porodnice ve čtvrtek večer,protože mi odtekla voda..nic se nedělo..žádné bolesti,tak mi v pátek ráno dali tabletu...nic..před polednem druhou a 19.22 byl malý na světě..

pkrivka
26. bře 2010

tak já dostala tabletku v 8 ráno, do půl hodiny kontrakce, od 18 hodin večer bolesti po 3 minutách až do druhého dne do 18:23, kdy se malý narodil císařem, čili 34 hodin...

pipka
26. bře 2010

ja som tabletku dostala den pred terminom o 9.00 rano, o 11.30 prve slabunke kontrakcie, o 13.00 sa to zrychlilo a o 14.30 uz bola mala na svete...ani epiduralku sme nakoniec nestihali 😅
priala by som taky porod kazdej prvorodicke 😉

raona
26. bře 2010

ahojte, ja som tabletku dostala o pol deviatej rano, prve kontrakcie prisli cca o pol piatej po obede, a rodila som az na druhy den rano o pol deviatej, takze 24 h. ... hruuuuza... 😉

sixtine
28. bře 2010

Ahojte, mna prijali do nemocnice na 7.den prenasania, 8. den zatazovy test, ale nic... V noci na 9. den som o jednej dostala slabe kontrakcie, o 8.00 mi pustili ploovu vodu, nasadili infuzku oxytocinu a mala sa narodila o 14.30. Tablety neboli ziadne, takze kontrakcie sa rozbiehali pekne postupne.

lenajsek
28. bře 2010

Ahoj, já jsem dostala tabletku v 10.hod dopoledne a malý se narodil v 17.30. Dlouho jsem neměla žádné kontrakce, ani po nálevu, první kontrakce asi až za necelé dvě hodiny. Museli mi dát pak ještě oxytocin a půlku další tabletky. Po epidurálu to pak šlo hrozně rychle.

musilka
29. bře 2010

První tabletka v 7:30 druhá v 9:30 a porodila jsem ve 14:40 🙂 oxytocin teda kapal na plný obrátky i na epidurál došlo ale na to co jsem čekala to bylo docela rychlý 🙂

kackaaaa
31. bře 2010

mě též vyvolávali - první tabletku v 8,00 - začly první bolesti, v 10,00 druhou a to se to rozjelo. BOlesti po 5ti minutách, a asi za půl hodiny bolesti po 3minutách. A v 15,15 byla malá na světě...

janka108
31. bře 2010

mna by celkom zaujimalo, ze ked vam isli davat vyvolacku, ci vam aj bolo vysvetlene, kvoli comu vam ju davaju, ake to ma medicinske opodstanie . mne moj lekar dnes ozrejmil, ze vo vacsine pripadoch ju lekari davaju z dovodu, aby sa to vsetko odohralo v pracovnej dobe... tento trend "planovanych" porodov mi pride uplne uleteny. nepremyslali ste o tom?

kejtykejla
31. bře 2010

tak ja jsem mela porod take vyvolany, 14.7. mi v osme rano zacala odtekat plodova voda, manzel me dopoledne zavezl do porodnice, tam mi potvrdili, ze je to skutecne plodova voda. Do druheho dne jsem dostavala kapacky,nic se nedelo. V 7 rano mi byla zavedena tabletka, o pul 10 se zacalo neco dit, ale po prohlidnuti lekarkou mi byla slibena dalsi tabletka v 11hod. Ale tu uz mi nestihli dat😀 v 10:50 jsem rekla,ze vazne rodim, tak me praktikantka odvedla na porodni box s vyrazem-hysterka jedna,nechala me tam samotnou,ze musim pockat. Neco po 11 prisla doktorka, sdelila mi, ze rodim a 11:21 jsem uz drzela Ellu v naruci😀 byl to fofr.

smoulinka.ciko
31. bře 2010

janka 108 ja měla vyvoláváný kvůli vysokému krevnímu tlaku. A bylo to taky celkem rychlé 🙂

raduzkaaa
2. dub 2010

V 7 kapačka a ve 12:18 se Klárka narodila, přenášela jsem 10dnů a 2.2. v 1hodinku ráno mi praskla plodovka, kontrakce 24hodin po 15minutách, neotevírala jsem se ani na prst, ale po oxitocinku to byl druhý den ooopravdu fičák 🙂 🙂 🙂

zitaje
2. dub 2010

Ja som prenasala 9. den, dali mi tabletku rano o osmej, do hodiny sa zacali brutalne kontrakcie a do 3 a pol hodiny od zaciatku kontrakcii bola mala vonku. Ale druhe dieta. 😉

evula303
16. dub 2010

Ahojte. Mám 3 detičky a za sebou 2 vyvolané pôrody. Ja vlastne ani neviem ako som porodila 🙂 Prenášala som chlapcov, a to mi po týždni dali pol tabletky - vyvolávačky a do pol hodiny nabehli bolesti. Ale boli to hneď silné kontrakcie po minute. Hneď som šla na sálu, kde mi prepichli vodu a do pol hodinky boli na svete. Dcéra išla sama a od začiatku do konca to trvalo 3 hod. Fakt sa na pôrody nemôžem sťažovať. Už po tých 2 povinných hodinách na sále som behala po oddelení 😀 Sestričky zhrozene pozerali, že veď som ešte len porodila, no mne fakt nič nebolo. Bola som aj zašívaná, ale pomohli repíkové studené obklady hneď v nemocke........ Takže sa toho nebojte a prajem ľahké a bezproblémové pôrody

zuzanka.j
17. dub 2010

mne vyvolavali porod koli vyssiemu tlaku. vecer o stvrt na 10 mi dali prvu tabletku na vyvolanie. v noci mi potom odisla zatka a do rana som mala take nepravidelne jemne krce v podbrusi. rano o 7.00 som dostala dalsiu tabletku - to som uz bola na 3 cm. a riadne sa vo mne posparal. o 8.00 mi pustili vodu, bolesti stale nic moc. okolo 9.00 to zacalo byt horsie. priebezne pri vysetreniach mi doktor roztahoval krcek. bolo to otrasne, ale skratil mi tym porod o niekolko hodin.o 11.03 som porodila. takze ked to zhrniem take neprijemne bolesti zacali o 9.00 takze to trvalo nejake 3 hodiny do porodu. dufam ze som niekoho svojim zazitkom povzbudila 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru