Vyvolávaný porod. Jak dlouho vám trval?

veendula
17. říj 2007

ahojík všichni.nejspíše mě čeká vyvolávaný porod,tak se chci zeptat,slyšela jsem že tabletky na vyvolání vám dávají první dva dny,to jako dva dny máte bolesti?já si naivně myslela že třeba začnou vyvolávat,prostě vám něco dají a už se to rozjede! 😕 ale že tam budu v bolestech ležet dva dny jsem teda netušila! ☹

berynka
10. říj 2008

Ahoj, už jsem to tu někde psala, měla jsem vyvolávaný porod.. císařem neskončil 😉 . Všechno šlo úplně hladce, od zavedení tabletky to bylo nějakých osm hodin. Ještě jsem ani nebyla 40tt.
Zdá se mi, že se často komplikuje vyvolání, když je špatně spočítaný termín porodu 😅 . Jinak vyvolání určitě význam má v případě ohrožení zdraví miminka (tak to bylo u nás) nebo maminky.

pipisek
10. říj 2008

já to měla taky odbytý za necelý 4 hodinky, ani epi mi nestihli dát, tak se to rozjelo. a měla jsem jen jednu dávku gelu..rodila jsem ve 42tt, takže už to bylo asi na spadnutí, proto to tak fičelo 😀

emjee
11. říj 2008

natsa • 41tt • Včera o 18:38
Ahojte dievčence!V stredu mi majú pichnúť vyvolávačku až dovtedy neporodím,ale lekár mi dnes povedal,že mám ešte čas.Zakolko mi prídu kontrakcie po vyvolávčke.Ja viem,že u každej to je asi individuálne ale zaujíma ma to.

diddi • 2d • Včera o 18:40
ahoj natsa, nemam osobnu skusenost, rodila som cisarskym, ale sestranica mala vyvolavacku...rano o 7.00 jej ju pichli a bolesti dostala okolo 16.00 a rodila o 22.00...tak si pribal knizku a vsetko dobre

mhas • 1d • Včera o 18:42
Ahoj.Mne pichli vyvolávačku o desiatej ráno a bolesti začali o nejaké dve hodinky. A o dalšie dve už bola Katka na svete. Čiže necelé štyri hodinky to všetko trvalo. Ale je to vraj individuálne.

katalines • 1d • Včera o 18:44
kamaráce davali 2 vyvolávačky a vůbec jí to nezabralo, rodila až druhý den navečer, když už pohrozili císařem

mhas • 1d • Včera o 18:46
áno,aj to som počula,že niekomu to ani nezaberie...

siu3333 • 1d • Včera o 18:53
ahoj aj mne pichli vyvolavacku rano o 7.00 a bolesti som mala okolo polnoci a o druhej rano som sla za sestrickou,ze nieco neni v poriadku,poslala ma na ultrazvuk tak ale este som mala cas tak ma poslala spat,lenze bolesti som mala a rano o 5 som zacala krvacat tak ma uz poslali,ale mala sa narodila o 13.00 poobede.cize ja som trpela 13 hodin

siu3333 • 1d • Včera o 18:54
ale u teba to moze byt ine

pipisek • 2d • Včera o 19:23
...už je tady jedna diskuze .....

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

lacherka • 1d • Včera o 20:02
mně porod vyvolávali 3dny! dva dny nezabrala a ten třetí se rozjela v šíleným stylu, fakt hruza, šlo to spodem vrchem...a pak zase ustávala, takže pohrozili císařem a jak mi prskla voda, tak to začalo a o pul 4 byl Míša na světě, a vyvolávačku mi dávali myslím v pul 8ráno....a bolesti teda šílený, prý je to rychlejší ale bolestivější, doporučuji požádat o epidurál, já jsem za něj vděčná!

davulinek • 1d • Včera o 20:53
Ahojte holky,taky vam sem neco prihodim.Ja jsem sla tez na vyvolani o 2 tydny driv skrz vysoky tlak,ale napichnout me nemohli,pac jsem se neotvirala,tak mi to zkouseli tabletama-dali mi za ten den 4-po dvouch hodinach,bolesti mi absolutne zadne nezacali,tak rekli,ze druhy den to zkusi znova,zase mi davali ty tabtety-samozdrejme jsem opet absolvovali nalev,atd.A nakonec to skoncilo cisarem,jelikoz 3 uz vyvolavat nesmeji.No tak kdyz to shrnu ja teoreticky rodila skoro 3 dny .

martina1912 • 1d • Včera o 21:03
ahoj natsa, mne dali vyvolávačku okolo 14:00 a zabrala mi hneď Emmka sa narodila 16:57 ale tie kontracie stáli za to.

janette4 • 1d • Dnes o 08:08
Ahoj.ja som rodila dva dni po termíne.nedostala som injekciu,ale tabletku,ktorá sa dáva tuším až do maternice, lebo o krčka maternice,neviem.Dostala som ju o 7,15 a dr.povedal,že do hodiny dostanem menštruačné bolesti.Tie prišli do 15min., ale hneď to boli 3-min.intervaly.Lenže potom mi prišlo zle,skoro som odpadla a malému klesli ozvy o polovicu, takže som dostala ešte infúzku a nejaké injekcie a potom to už išlo rýchlo.O 13,10mi pichli plodovú vodu a o 15,24 sa drobec narodil.Keď pichnú vodu, už to ide bleskovou rýchlosťou.Keď to zrátam dokopy, je to 8hodín, takže myslím, že celkom dobre.
Ale na každú to účinkuje inak. Bola so mnou v porodke žena, ktorej vyvolávali dva dni po sebe a nič.Nakoniec spravili sekciu,lebo mala veľké bábätko.

lacherka • 1d • Dnes o 10:53
janett-já to měla tak nějak podobně, akorát že mě to takto zabralo až ten 3den. akorát že mně voda praskla za 5 dvanáct, taky mi ji chtěli píchnout.

emjee
11. říj 2008

je to indi-vindi, zalezi ci si vobec otvorena, ci prepichnu plodovu vodu ...

poznam babu z fora, ktora dostala vyvolavacku, po dvoch hodinach jej to zastavili, zliezla z porodneho stola a isla domov - a to dokonca 2x a este prisla aj na konikovske stretko 😀

bertica.h
11. říj 2008

mne o 11tej dopoludnia odtiekla PV
o 12 hod.sme boli na príjme v porodnici
žiadne kontrakcie..okolo 16-17tej mi začli vyvolávať a Viktorka sa narodila o 23:07-takže od vyvolávania asi tých 6hodín.

makak21
11. říj 2008

Tak mě tabletu zavedli ve 13hod, v 18hod začaly menší bolesti, ve 20hod už děsný, v 0:40 píchli vodu a ve 2:10 byl malej na světě...celkově to trvalo 8hodinek a myslím, že dobrý 🙂 (teda to si myslím až teď) 😅 😀

annika
11. říj 2008

5 hodín. O siedmej ráno som dostala tabletku, len polovicu vraj, o jedenástej druhú polovicu a o jednej sa narodil malý. Rýchlovka, fakt! No ale tie bolesti!!!! Posledná hodina to bol otras... ešte dobre, že som tam mala manželíka, ktorý ma držal "nad vodou"...Tie bolesti sa nedali predychávať... 😖 😖 😖 😖 Za 3 hodiny som sa otvárala o 7 cm...
ALe na to všetko sa zabúda, ostal len ten najkrajší darček, náš synček, ktorý o pár dní už bude mať prvé narodeniny...

j.a.n.u.s.
11. říj 2008

2 dny na ruzove tabletce pravdy(jak ji vtipne nazyvaly sestricky)se nic nedelo,
rodila jsem 21 hodin po vodovce, kterou pichali...mimochodem big uleva a neboli to!

slaviq81
11. říj 2008

O pol osmej vyvolavacka a o druhej bola mala von. Bolesti boli riadne, tlaky ako na stolicu, ale zazitok je to jedinecny.

helka101
11. říj 2008

Mne dali tabletku do krčka maternice, o pol8, o 10tej boli už bolesti silnejšie a o 13.20hod bol malý na svete 🙂

kukulik30
11. říj 2008

ahojte....mne o 6tej rano odtiekla plodovka, tabletku do krcka maternice som dostal o 7mej ...bolesti zacali az okolo 11tej, ale aj napriek bolestiam som sa dostatocne neotvarala, poobede uz boli bolesti priserne....porodila som az vecer o 21. 00 za pomoci vakuumextraktora

arin
11. říj 2008

U prvního porodu mě zavedli tabletku v 7 h v 8h začaly bolesti kolem 9 jsem dostela druhou,potom kolem 11 praskli vodu,kolem půl 2 dali epi-nepomáhal 😝 a 15.10 byl malej na světě 😉

blcha
11. říj 2008

ja som dostala tabletku o osmej rano a za tri hodinky teda o jedenastej bola mala na svete 🙂

vlnkax
12. říj 2008

ja jsem to mela stejne jako helka101 🙂, mezi sedmou az osmou tabletka, kolem devate prvni bolesti, ale snesitelne, v 13.10 maly byl uz na svete

panterka
16. říj 2008

vyvolávali mi první porod, tabletku mi zavedli v 8h ráno a Hyneček se narodil v 11:47 😉 bolesti snesitelnější než u druhýho "přirozenýho" porodu 😉

manefan
16. říj 2008

Tabletku som dostala o 9.30, o 13.00 mi "pichol" plodovu vodu a o 15.30 bola mala na svete

petra.vavra
16. říj 2008

tableta zaveden v 9 ráno, další v 11 a beze změny...v 17,00 infuze a po ní od 19,00 bolesti po 3 minutách a malá se narodila v 2,28 další den ráno...takže skoro 18 hodin ☹

miriamkac
16. říj 2008

Ja pridam svoju skusenost: o 01:00 mi odtiekla plod. voda, lekari cakali na samovolne spustenie porodu, to sa nekonalo 🙄 , tak po 20tych hodinách mi dali cipok, po dalsich, 13tych sa narodila mala 😅 , takze ked to zratam: 33 hodin ubehlo od odtecenia plod. vody az po porod. 🤐

dari
16. říj 2008

tabletku mi zaviedli o 7,00 do 14,00 nic, neskor zacali slabucke bolesti o 16,00 uz poriadne a mala bola na svete 19,45. Bola so mnou kocka, ktorej dali tabletky 3 dni po sebe a nic. Nakoniec porodila sekciou 😖

lukin
17. říj 2008

petra.vavra: Ale tak to jsi měla ještě celkem dobré, porodní bolesti jsi měla jen 7,5 hodin, ne? 🙂

smisela
17. říj 2008

Ahojte,tak mne zaviedli tabletku do krčka maternice o 7.00 ráno,cely deň som pociťovala len slabulinké bolesti,ledva registrované a na ďaľší deň som dostala ďaľšiu o 8.00 ráno.
O 8.30 prišli bolesti ako hrom každých 30 sekúnd a malá sa narodila o 11.35,takže 3 hodinky,celkom rychle 🙂

nevesta
17. říj 2008

13.5 hodin 😝

titkovamiriam
17. říj 2008

5h 😀

slunicko27
17. říj 2008

já jako smisela, jeden den skoro nic a druhý 4,5h

norma
17. říj 2008

u prvního dítěte mi dali tabletku v 22:30 a v 5:15 byla na světě,a u druhého mi dali tabletku v 11hod a v 15:47 to bylo za mnou.

zuzac
17. říj 2008

ráno o 9.00 prvá tableta, nič. Druhá v 11.00 a prepichnutie plodovej vody. Nič. Napichnutie oxytocínom okolo 14.00, slabé bolosti začali okolo18.00. ale stále porod nepostupoval, skoro žiadne kontrakcie a neotvárala som sa. Tak o 21.30 sa konal cisársky rez.

natali.m
17. říj 2008

ahoj holky, chci se zeptat, kdy vám vyvolávali porod?mě Dr. tvrdil, že se vyvolává 41+0

aja123
17. říj 2008

Tak v 8 první tableta a nic, v 11 druhá nic, ve 14 oxytocin a začal cirkus 🙂 malá se narodila 19:36. Jo a vyvolávali mi porod v 38tt

natali.m
17. říj 2008

aja: copak, že tak brzo?asi nějaké problémy, že?

lubi22
17. říj 2008

Synceka som prenasala cca 10 dni, hospitalizovali ma, dali vyvolavacku rano o 8, spustili sa pravidelne kontrakcie, poobede mi dali dalsiu, kontrakcie pokracovali, ale vobec som sa neotvarala. Dali mi o 4 utlmovacku, ta nezabrala, tak ma museli nechat na sale, lebo kontrakcie boli stale silnejsie a v kuse pokracovali celu noc, rano o 9 mi dali dalsiu vyvolavacku a prepichli plodovu vodu, kontrakcie boli uz kazdu minutku a pol ale krcok sa tvaril, ze nic, takze o 12 mi robili cisarsky pre nepostupujuci porod. Takze 28 hodin, nikdy viac 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru