Vyvolávaný porod. Jak dlouho vám trval?

veendula
17. říj 2007

ahojík všichni.nejspíše mě čeká vyvolávaný porod,tak se chci zeptat,slyšela jsem že tabletky na vyvolání vám dávají první dva dny,to jako dva dny máte bolesti?já si naivně myslela že třeba začnou vyvolávat,prostě vám něco dají a už se to rozjede! 😕 ale že tam budu v bolestech ležet dva dny jsem teda netušila! ☹

lejlla
29. pro 2013

O 13:45 tabletka a 20:20 porod 🙂

larac
29. pro 2013

@lejlla tableta čeho?

lejlla
29. pro 2013

@larac dostala som tabletku zospodu...nazov neviem 🙂

vjaja
29. pro 2013

@veendula ráno o 6:30 tabletka a malý sa narodil 12:30 a to nám trvalo najdlhšie,lebo bol vysoko a nezostupoval ako má, boli tam baby čo ma popredbiehali a rodili do 2 hodín od tabletky, jedna tam dokonca nemala ani bolesti, rovno tlaky a to bola prvorodička

anavik29
29. pro 2013

ráno 7:30 tabletka a málý sa narodil večer 19:30 hod., nechcel ísť veľmi na tento svet, ale mala som 3 dni pred termínom, baba čo bola so mnou mal po termíne a porodila 12:30 hod, tabletky nám dávali spolu.

larac
29. pro 2013

Ale co jsou to za tablety? to je oxytocin nebo co?

alla24
29. pro 2013

Mne ani vyvolavacky nezabrali takze o bolestiach sa hovorit neda... Tie tablety boli u mna 0 bodov. trochu ma z nich bolelo brucho ako pri menstruacii ale inak nic. Skor ten oxytocinovy test dost bolel ale tak prezila som tych 10-15 minut aj ked zvytocne aj tak som skoncila na sekcii a vdaka bohu za nu 😀

melanka21
29. pro 2013

Dostala som tabletu zo spodu rano o 8 a malicka sa mi narodila 11:25 naobed 🙂 ale bolesti su horsie ako ked pridu kontrakcie same, pri prvej som taketo bolesti az nemala .... inac rychlovka 🙂

willy_wonka
29. pro 2013

o 9tej tabletka, o 11tej,praskunutie plodovej vody, .......o 15tej cisarsky 🙂

vjaja
29. pro 2013

@melanka21 popravde tá bolesť ani nie že silnejšia, len sa preskočí tá postupnosť a hneď nastúpia tie silnejšie, ale ono je to asi aj o tom kto ako znáša intenzitu bolestí a hlavne veľa robí keď dieťa tlačí čelom smerom k chrbtici, vtedy je to raz tak bolestivé ako keď sa tlačí opačne.

melanka21
29. pro 2013

@vjaja neviem, mne ked to vlozili tak bolesti som dostala asi pol hodinku nato, no stupnovali sa, slabulinke a potom strasne silne, najhorsie bolesti som zacala mat okolo pol 11 ale to uz vazne bolo nieco hrozne 😀 pri prvej dcere to prislo samo, tam som uz dosla do porodnice na 8 otvorena a bolesti som mala mozno pol hodinku take slabucke ale castejsie a za ziadnych okolnosti taketo bolesti neboli 😀 ale tak kazdy porod je iny, mozno ak by nedali vyvolavacku bolo by to aj tak rovnake 🙂

vjaja
29. pro 2013

@melanka21 asi áno, asi dosť záleží na tom ako aj to dieťa spolupracuje, náš bol celú dobu veľmi nízko až hrozba predčasného pôrodu a pred termínom vystúpil hore až tak že ho ledva pri vyšetrení nahmatali, celé tehu v brušku podriemkaval aj so mnou a asi aj pri pôrode driemal tiež, ale keby si mám vybrať zasa tak berem vyvolávačku, ale to už nebude, tri stačia 😀

melanka21
29. pro 2013

@vjaja no to dobre poznam, mne sa od 16 tt skracoval cervix bol len na 15 mm a v 32 tt som bola uz otvorena na 2 prsty, tiez hrozil predcasny porod, nakoniec ma drzali na liekoch a v nemocnici az do 39 tt a museli rychlo vyvolavat lebo malicka bola pridusena necitila som ju , ctg hrozne narodila sa cela modra, nemala kyslik,takze bolo to nutne. Ak by som nemala tak rychlo bolesti a rychlo sa neotvarala robili by sekciu, no nakoniec to slo v pohodicke...

kasa
29. pro 2013

první tableta po prasknutí vody o půl 12 v pátek mi zavedli asi ve 15 hod odpoledne ,postupně zavedeno 5 tablet do soboty večera,v neděli ráno jsem dostala ještě oxytoxin,ale ani ten nezabral,neotvírala jsem se přitom kontrakce byli,a v 15 :30 převoz na sál,slábly ozvy a 16:15 v neděli se mi malý narodil.Takže asi 54 hod od odtoku plodovky.

vjaja
29. pro 2013

@melanka21 joj zase také dramatické sme to nemali

melanka21
29. pro 2013

@vjaja veru tiez som si takyto koniec nepredstavovala, ale sme v poriadku tak sa tesim 🙂

libara
30. pro 2013

Tak můj první porod vyvolávali cca 48 hod. Potom to už naštěstí vzdali a dílo dokončili císařským řezem. Vzhledem k tomu, že mi mudr sliboval porod do 4 hod od zavedení tablety.......děs. Během těch dnů do mě vpravili 6 tablet, následovali kapačky a protržení plodové vody. NIC.!!! Naprosto vysílená a zničená....kontrakce, strach, žízeň (kdybych musela na sál) a i hlad. Super start do nového začátku s mimčem. Malý se narodil ve 23:00. Celou noc jem prospala po narkóze a druhý den jsem byla naprosto nepoužitelná. Při druhém těhotenství to " zkoušeli" rozjet jen podrobným vyšetřením a když se to nepodařili, přistoupili k císaři ihned. Epidurál a večer už jsem byla celkem fit. V květnu mě to samé čeká potřetí. Císař je jasný na 90%. Jsem ráda, že už na mě nebude nikdo testovat tablety!!! Držím palce, ať se u vás dílo podaří.

lydia22
30. pro 2013

Druhý porod vyvolávaný plánovane došla som otvorená na 2cm o cca 7:30 zavedená tableta nastupili slabulinke bolesti o 10:30 otvorená na 4,5cm prepichnutie plodovej vody bolesti sa začali postupne zosilnovať posledná hodina bolesti strašné velmi často po sebe kontrakcie mala pauza na oddych malá sa narodila 13:40 takže porod od zavedenia tablety 6hodín ale vyvolávačku už nikdy viac podla vlastnej skusenosti prvý porod trval síce cca 16 hodín ale bolesti ovela znesitelnejšie aj tlačenie menej bolestivé

lnk
2. led 2014

tak já v 7:30 tableta a v 4:30 malej na světě, takže cca den

adelakk
12. led 2014

Tak teda podla vsetkych prispevkov, ktore som citala neviem co mam cakat. Asi sa musim nechat prekvapit. Som piaty den po termine porodu a ak sa nic neudeje tento vikend, tak ma v utorok prijmu do nemocnice a tam ma predpokladam caka vyvolavacka. Moj najvacsi problem je v tom, ze som presvedcena o tom, ze mam zle vypocitany termin porodu, preto sa babo este nepyta na svet a tak ma predstava nejakych vyvolavaciek moc netesi. Totizto som otehotnela este ked som dojcila prve dieta a vpodstate som este ani nemala poriadny menzes, iba jedno slabsie krvacanie, po ktorom som hned otehotnela. Takze sa mi vlastne termin nemal poriadne podla coho vypocitat. Na kazdom ultrazvuku mi hovorili, ze dietatko vyzera byt skoro o tri tyzdne mladsie nez je podla vypocitaneho terminu. Takze vlastne neprenasam pat dni, ale v skutocnosti som dva tyzdne pred terminom. Nechcem, aby mi zbytocne davali do tela akekolvek synteticke latky, ktore sa dostanu cez placentu priamo do dietatka. Nie je to pre neho zrovna najlepsi prichod na svet. Ale s tym asi nic nenarobim a budem sa musiet prisposobit tomu co povedia lekari. Tak mi drzte palce, aby som nejakym zazrakom zacala rodit dnes, najneskor zajtra inak ma caka vyvolavacka.

lenuschka1
12. led 2014

@adelakk ahoj, držím palce, aby si to mala čím skôr za sebou! ja som porodila na 7.den po termíne... 4 dni mi dieťa vyvolávali... Myslela som, že jedna vyvolávačka zaberie... Ale nezabrala... Tabletky, oxytocín mi dávali......... Na 4. deň sa mi malá po 13,5hodinách narodila...

pejullka
12. led 2014

prvni pord, tableta v 7:00, narodila se ve 22:25 hod, druhy porod, tableta v utery v 9:00, porod ctvrtek 15:15hod po dalsich 5 tabletach

lucinkaam
12. led 2014

9:00 zavedena tableta a v 12:50 byla Nel na svete,ale bolesti ja mela siileny

nikus23
12. led 2014

mne dali tabletku okolo 11:15 a maly bol na svete o 16:57...uplne v pohode to bolo ani som nevedela, ze rodim... 🙂

nikus23
12. led 2014

inak som bola uz 10 dni po termine a ked mi ju dali tak som bola otvorena na 3
cm

nikollita
13. led 2014

Já jsem dostala první tabletu v 7.30 ráno, po dvaceti minutách přišla první kontrakce. První pět kontrakcí ok, pak už to bylo psycho. Nic nepomáhalo k úlevě ☹ Bolest jako prase, chodily pravidelně po 1,5 minutě. Další tabletu jsem dostala v 10. hod. Otevřená na 10 cm jsem byla kolem 17. hod a od té doby už jsem i tlačila, ale vůbec to nešlo. Malý se narodil akutním císařským řezem v 19.50 hod. (pro velikost plodu).

medveckaeva
21. led 2014

O desiatej ráno tabletka. O jedenástej neskutočné bolesti po 5 min. Od pol jednej každé dve min. Kazali mi len ležať. A o 16:31 na jedno zatlacenie maly vonku. Ale tie bolesti fakt neskutočné. A to zanesiem hooodne. Najhoršie vsak bolo dopustanie vody kedže mi neodtiekla naraz. Akoby Vám cez spodok chcel zájsť az do krku. Na tom, ze chcem druhe to ale nic nemení 🙂

ditaflor
29. led 2014

Nám dali v sedm ráno tabletku, potom v devět druhou a v jednu byla malá na světě. Bolestí jsem sice lezla po zdi, ale stálo to za to .... po porodu jsem naznala, že druhé dítě až tak za deset let, až na vše zapomenu ... no a zítra máme termín 😀

gabinkakrupino
1. únor 2014

První porod vyvolávaný, v 15:30 tabletka, malý na světě 23:30, druhá dcera šla sama, bolesti začaly asi ve 12.00 a malá byla cca v 16:30 venku a třetí dcera vyvolávaná, tabletka zavedená v 11:30 a dcera cca v 16:30 venku, byly to docela rychlovky 🙂

ladydasha
1. únor 2014

Malá sa mi narodila cca 2 hodinky po vyvolávačke. Ale to mi už odtekala plodová voda a telo sa asi štartovalo samo, takže po nej to už šlo úžasne rýchlo 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru