Vyvolávaný porod. Jak dlouho vám trval?

veendula
17. říj 2007

ahojík všichni.nejspíše mě čeká vyvolávaný porod,tak se chci zeptat,slyšela jsem že tabletky na vyvolání vám dávají první dva dny,to jako dva dny máte bolesti?já si naivně myslela že třeba začnou vyvolávat,prostě vám něco dají a už se to rozjede! 😕 ale že tam budu v bolestech ležet dva dny jsem teda netušila! ☹

binki
29. dub 2008

epi ani oxytocin nepomohli, malý se tlačil nahoru místo dolů 😠

minda
29. dub 2008

Termín jsem měla 5.4., pořád to na porod nevypadalo, tak si mě 17.4. nechali v porodnici na vyvolání porodu. Ve 12:00 jsem dostala oxytocin, 12:45 začaly kontrakce a křížové bolesti a hned po 2-3 minutách, asi kolem 16 h. jsem začala krvácet, srdeční ozvy malého byly špatné, 17:20 mi píchli plodovku, už jí tam moc nebylo, otevřená jsem byla jen na 6, kolem 17:45 mi píchli EPI a nakonec se pro špatné srdeční ozvy rozhodlo pro císařský řez, 18:10 se narodil Patrik. Asi nejhorší byly ty křížové bolesti, bolely víc než rekonvalescence po císaři.

andy80
29. dub 2008

Termín jsem měla 7.1.2005, 16.1.2005 si mě nechali v porodnici a hned v poledne začali podávat oxytocin. V noci ze 16. na 17.1.2005 mi odešla hlenová zátka, ale jinak se nic nedělo. 17.1.2005 ráno mi opět dali oxytocin a pořád nic, v 17:00 mi dr oznámil, že rodit dneska nebudeme a že mám nástup 18.1.2005 v 9:00 na císaře. Jenže pan doktor se zmýlil, kolem 19:00 mi začali šíleně bolet záda (byli to křížové bolesti, což mě nenapadlo, že to může souviset s porodem), sestra zavolala doktora a ten mi oznámil, že budeme rodit, ve 22:30 byl malý na světě.

atreides
29. dub 2008

jak si to tak čtu, tak se mám na co těšit ☹

andy80
29. dub 2008

Atrei, neboj, někomu to zabere hned, někomu holt nee.

atreides
29. dub 2008

andy: no právě už vidím, že mě to potrvá 😀

cherub
29. dub 2008

Přenášela jsem 11 dní a malá se narodila přesně 8 hodin po zavedení tabletky 😉

atreides
29. dub 2008

cherub: to ráda slyším 🙂

cherub
29. dub 2008

atreides, určitě to zvládneš a třeba ještě rychleji než já 🙂

atreides
29. dub 2008

kéž by 😀

danca27
29. dub 2008

Ve 3:15 praskla doma voda v pul 8 zavedli tabletku a porod byl až další ráno v 9☹...hruuuza☹...ale stálo to za to malej je miláček:_).... 😉 😉 😉

kakaja
29. dub 2008

zajimalo by me kdy podavaji tabletku a kdy rovnou vlitnou s oxytocinovou infuzi, na cem zalezi???Mne odesla plodova voda v 1 rano, pak mi dali dve injekce pry na spani - ja po nich mela energie na rozdavani, takze zadny spanek neprobehl. V 9 rano jsem byla otevrena na 3 cm, tak sup se mnou na sal. Po dalsich peti hodinach stale 3 m a kde nic tu nic. Podali mi 2x oxytocin, ve dve hodiny kontrakce po 3 minutach, coz mi nikdo neveril 🙂 Pak jsem se trochu zasekla na tech 3 cm a kdyz mi uz sama sestricka nutila epidural a ja nakonec zarvala, sem s nim, tak po natoceni monitoru zjistila skok o dalsi 3cm a bylo pozde 😢 Vojta se nakonec prodral ven ve 21:00. Vyhodou paradoxne bylo, ze kontrakce byly tak silny, ze druha faze porodu byla pro me jako balzam a necitila jsem vubec nic. Jo a taky jsem nemusela platit sprchu, kterou jsem jim tam vzteky zdemolovala, ostuda jako bazen 😀 Doufam, ze jsem nikoho nevydesila....nebojte z meho okoli jsem byla jedina, kde to vazlo...

terry2
20. kvě 2008

Já jsem přenášela týden,takže jsem nastoupila do porodnice,v 7,00 jsem šla na klistýr-yal u nás v porodnici při vyvolávaném porodu nedávají 😢 v 7,30 mi primář zavedl prášek,po kterém mě začalo bolet břicho jako při menstruaci-což se ještě dalo vydržet.V 10,00 mi Dr.píchla plodovou vodu 😒 a to už se mi pak rozsvištěly ty pravý nefalšovaný bolesti,který jsem si odfuněla ve sprše.No a v 11,53 byla moje malá na světě 🙂 Takže to byl porod hodně rychlý-na to že jsem prvorodička.Asi jsem měla štěstí,když tady tak pročítám zážitky ostatních.

nadik
20. kvě 2008

Já od napíchnutí vyvolávačky dostala kontrance ihned, takže malá vykoukla na svět za 5,5hod. 😉

labell
21. kvě 2008

Ahojky,
tak mě dali první tabletku v 8 po té sem cítila bolest jak při ms. V 10 hodin druhou tabletku a asi po hodce mi začaly kontrakce po 4 minutách, ve 12 praskli vodu a dali klistýr.Ve 13 už sem měla kontrakce po 2 minutách. Kolem 13.30 sem se přesunula na sál, dostala sem epidural a malá byla venku ve 14.50.

petule.h
21. kvě 2008

2,5 dne a pak císařem

daisy1
21. kvě 2008

ahoj, od cipku mi nabehly kontrakce do hodiny po minute az minuta 20 s a celkem do porodu 9,5 hodiny.

babara
26. kvě 2008

prcek se narodil az 4.den
1. den oxytocinovy zatezovy test - nic se nedelo
2.-4.den vaginalni tablety po kterych sem mela 2,5 dne bolesti a nakonec cisar kvuli pupecniku 2krat omotaneho kolem krku a spatne rotaci. A to sme zkouseli i chvili tlacit nez se rozhodlo pro cisare (viz Jaky byl porod-str. 57)

holy20
26. kvě 2008

Od zavedení tabletky mi porod trval 4 hodiny. Kontrakce nastoupily téměř ihned a byly od začátku silné. Ke konci jsem dostala ještě oxitocín a celé to byl takový "fičák", že jsem myslela, že mě to roztrhá...moc detailů si ani nepamatuju.Od začátku jsem byla v křeči. Holt chemie je chemie. A to jsem se těšila na přirozený porod a měla sebou plnou tašku takových blbůstek, jako aromaolejíčky, CD s oblíbenou hudbou,chacha... 😀

svoma
27. kvě 2008

Ahoj,mě praskla plodová voda ve čtvrt na jedenáct dopoledne,byla jsem bez kontrakcí,v půl jedné jsme dojeli do porodnice,tam si mě už samozřejmě nechali,pořád jsem byla bez kontrakcí,tak mi v půl páté k večeru dali půl tabletky na vyvolání,ve třičtvrtě na šest večer mi začaly kontrakce a byly hned po deseti minutách,ty byly jen dvě,pak hned po třech minutách a v 18:18 byla malá venku,zabralo to strašně rychle. 😉

mysulka
28. kvě 2008

Jak jste to dělali? 🙄 U nás vyvolávali ještě 6 dnů po prvním pokusu 😠 Vůbec jsem se neotvírala a děloha nechtěla malýho pustit. ale nebujte, okolo mě se rodilo hned po prvním pokusu, jen já tam musela mít něco extra. Bolesti začali až tak od 3. dne, kdy se začali pokoušet o "ruční masáž", ale výsledek byl stejný, jen bolesti jak prase, ale bez jediné kontrakce. Nakonec jsem rodila na 7 a s pomocí moooc doktorů. A zase bez kontrakcí, jen s bolestma, který jsem myslela že nepřežiju. A tím, že jsem neměla kontrakce jsem nemohla dostat epi a nic se nemohlo pohnout dál. i když bolesti už byli po 2 min. bez plodovky od asi 14 hod. Prostě začarovanej kruh a kdyby malýmu nezačali blbnout ozvy tak vyvoláváme ještě dnes, protože jen na ten popud jsem mohla malýho začít tlačit a vykouknul ve 20 hod. Radši hojit, tlačit, nástřih.....šít, ale jen už nevyvolávat.

Vyvolávali dva dny před termínem kvůli vysokýmu tlaku, který byl v porodnici učebnicový 🙂

Ale nebujte, takový exot jsem tam byla jen já, ostatní rodili hned na první pokus, maximálně na druhý ☹

andy80
28. kvě 2008

Tak holky druhý porod opět vyvolaný. První tableta podána 7.1.2008 v 9:00 po té se dostavili slabé kontrakce po 5ti minutách. Druhá tableta podaná v 15:00 opět slabé kontrakce po 5ti minutách. V 19:00 mě odeslali zpět na pokoj, že rodit nebudu. 8.1.2008 v 1:00 mi byla píchnuta injekce na spaní, protože s těmi sice málo bolestivými kontrakcemi se nedalo spát. Ve 2:00 se dostavili silné kontrakce po 2 minutách, odchod zpět na porodní sál. Ve 4:15 se narodilo miminko Anežka 🙂

misalka
28. kvě 2008

vodu mi píchli v 9ráno, nic se nedělo, 1.kapačka oxytocinu,nic, voda znovu píchnuta v 10 h,prej tam byly 2plodové obaly,nic,2.kapačka ox.,bolesti od 15:OO, od 18 tlačení,malá se narodila 19:52,děloha nepomáhala,k tomu velké dítě 4150g já mám 160cm a před těhu 51kg... 😝

noangel
28. kvě 2008

prvni tableta 10:30 druha 12:00, v 14:00 prdla plodovka, 15:00 epidural, v 18:35 malej na svete 😎

ajina
30. kvě 2008

Mě tabletka zabrala téměř okamžitě, po zavedení v 9 ráno. Kontrakce hned po 3 minutách.Ve 12:00 šla plodovka a v 16 hod. byl malej na světě. Já bych šla na vyvolání klidně znova.

dela
30. kvě 2008

Ahoj holky,mám k vám dotaz.Mám za měsíc rodit a chci se zeptat,dávají při porodu ještě ted ty olejové injekce,co tak strašně tlačí a bolí?před devíti lety jsem jich při porodu dostala asi deset a dodnes mám z nich trauma snad víc jak z porodních bolestí.Nevím k čemu jsem je dostávala,asi abych se víc otevírala,nevím.Ale ted jsem slyšela,že se zavádějí nějaké tablety,tak nevím.Holky jaký je průběh?Jak u vyvolaného porodu,tak normálního?Ještě nevím,který mě čeká 🙂

pipisek
30. kvě 2008

ahoj delo

já rodila loni v červenci taky po 9 letech 🙂
musela jsem na vyvolání, založila jsem tehdy tuhle diskuzi

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

mě zavedli gel po 8h a šoupli mě na 45 min na monitor, první půl hodiny jsem si povídala s paní, co tam se mnou ležela, pak už jsme povídat přestala, měla jsem najednou kontr. po 5min. tak holení, klystýr a najednou po 3min. , v 11h mi píchl dr. plodovku a v 11,55 byla malá na světě.

ořed 9 letzy jsem rodila dlouho, 12h, ale s epidurálem a ten mi hodně pomohl. teď u druhý dcery mi ho ani nestačili dát.

držím palce, ono to nějak dopadne, ven mimčo musí. neboj se, bude to ok

panterka
30. kvě 2008

mně zavedli tabletu v 8h ráno, do 8:30 jsem musela ležet, pak mě do 9h nahnali do sprchy, pak se mi trošku rozjely kontrakce... pak monitor, v 10h mě zavedli na porodní sál, tam mi dr. trhnul vodu, následovalo holení, klystýr, sprcha a další monitor, pak na mě dr. kouknul, řekl, že jsem na 8cm a jdem rodit... malej se narodil v 11:43 😉 pipisku, tak trochu podobný jako u Tebe 😀

lukin
30. kvě 2008

dela: Já dostala dovnitř tabletky 🙂 Byla jsem ráda, že jsem měla vyvolávaný porod, protože byl celkem krátký 🙂

dela
30. kvě 2008

Holky děkuju.Já teda nechápu,proč jsem tenkrát dostala tolik injekcí a ještě ty hnusný,bolestivý.Je fakt že mi zaze nic nikdo nezaváděl.Tak dneska už to snad dělají jinak,aby se porod uspíšil a líp se rodička otevírala.Aspon doufám,protože z těch injekcí mám snad větší strach než z porodu 🙂 Já jsem hrozný posera.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru