Vyvolávaný porod. Jak dlouho vám trval?

veendula
17. říj 2007

ahojík všichni.nejspíše mě čeká vyvolávaný porod,tak se chci zeptat,slyšela jsem že tabletky na vyvolání vám dávají první dva dny,to jako dva dny máte bolesti?já si naivně myslela že třeba začnou vyvolávat,prostě vám něco dají a už se to rozjede! 😕 ale že tam budu v bolestech ležet dva dny jsem teda netušila! ☹

misakulicka
8. pro 2009

takže druhý porod mi vyvolali v 7:40 a v 10:50 se Vojta narodil...takže 3 hodinky...pohodička

nensy
8. pro 2009

tak mě při prvním vyvolávali porod ráno v 7 píchnuta plodová voda,v 23hod vysoké teploty nepravydelný ozvy.následoval císař a v 23.35 se malej narodil

fifa79
8. pro 2009

mě ve 12:45 píchli plodovku a v 16:46 byl Denisek na světě.Celkem 4hodiny a byla jsem prvorodička.

hanik84
11. pro 2009

Já už čtvrtý den přenáším, když se drobek do pondělí nenarodí, tak mi porod vyvolají protože má prej víc jak 4,5kg, docela se bojím, jo a jaké jste měli CS? Já mám totiž 4 a to je prej na porod ještě málo

monica25
11. pro 2009

ahojte
ja som prveho syna rodila 22 hod...(rano dali tabletku -vyvolavacku...,nepomohlo poobede infuziu(oxytocin)na vyvolanie bolesti...bolesti som mala pravidelne len som sa neotvarala...pychli vodu...a "bojovala"som 22 hod.
a 2 porod tiez bol vyvolavani a skoncil sekciou....

eve82
11. pro 2009

Tak já měla oba porody vyvolávané po termínu, u prvního jsem měla nástup do porodnice v úterý, kdy mi zavedli tabletu a porodila jsem až v pátek po třetí tabletě a píchnuté vodě, vodu mi píchli v poledne a náš Matýsek se narodil před půlnocí. S Evičkou jsem nastupovala v pátek v devět mi zavedli tabletu a malá se narodila v poledne. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

krasulka
12. pro 2009

me rano o 8:00 dali vyvolavacku, o 10:00 zacali kontrakcie, o 12:00 pichli plodovu vodu, o 17:00 na salu, a 17:25 sa malinka narodila 🙂, bolo to pred terminom kvoli opuchom a tlaku a bola som prvodoricka.

andika10
12. pro 2009

mne okolo 20.00 pychli injekciu hneď som dostala3 min. kontrakcie a o 02.20 a 02 23 som porodila dvojičky

bershka
12. pro 2009

mne rovnych 13 hodin. 4x vyvolavacka a krcok 10 hodin na 3 cm. zuuuuzo jak svina

adricc
13. pro 2009

ahoj tak ja mela oba dvy vyvolavany u prvniho od tablety tak 6 hod. bolesti a u druhyho rano v 9 a pak 11 tableta mensi bolesti a okolo 4 uz to zacalo a pred 6 se narodil takze 2 hod. ale zato ten druhej byl horsi co se tykalo bolesti

dadulik
13. pro 2009

cca 15-16 hodin ☹ 😒

vlastovka385
17. pro 2009

Od první tablety do porodu 6 h, z toho bolesti nekecám 20 minut, na 5 cm jsem se otevřela v podstatě bezbolestně a ten zbytek za 20 minut, ale to byl teda mazec 😉 .

maly_prcek
17. pro 2009

Mně taky vyvolávali - měla jsem CS5, v 10h první tabletka, ve 12h druhá. 15h píchli vodu, v 16h to vypadalo na infuzi, byla jsem na 3 prsty, v 17h přišli, že jdem tlačit 🙂 Malý se narodil těsně pře 18h.
Co se ale bolestí týče, tak pěkný hnus, cca30 min. po první tabletce mi začaly křížové bolesti, monitor kontrakce nepsal skoro žádné, po druhé tabletce to bylo o něco lepší. Ve 14.30h jsem si řekla o epidurál, ten mi pomohl. Bolesti byly, ale už snesitelnější a rychleji jsem se otevřela. Paradoxně ty kontrackce na konci mi přišly snesitelnější než ty křížové na začátku... 🙂

katzi
17. pro 2009

Od první tabletky do porodu 5 hodin. Byla jsem na začátku úplně zavřená, takže otevírání rychlovka, ale zato jsem si to pořádně intenzivně "užila" 😀

saly
17. pro 2009

od první tablety(měla jsem tři) 36 hodin ☹ na mě to nějak nezabíralo.. ☹ Jinak průběh podobný jako maly_prcek..taky do kříží, taky epidurál a pak už to šlo rychle 😉 ale bylo to nakonec fajn... 🙂

lucie777
18. pro 2009

Pondělí ráno gel - nic, úterý ráno tableta - nic, večer začala odtékat plodovka, pak začaly kontrakce do kyčlí a zad, ve středu ráno další tableta, kontrakce byly krutý, ale stále do kyčlí, takže na monitoru skoro nic nebylo, ale nakonec se podařilo a ve středu po poledni byla venku! Díky, že existuje epidural, jinak bych asi vyskočila z okna na porodním sále! 😉

miona
27. pro 2009

U mě 10 hodin - byla to v podstatě rychlovka, ale bohužel bez epi, takže jsem si to užila jak nejvíc jsem mohla 😀

bibione
27. pro 2009

rano o 8h hamilton,o 13h kontra,o 17tej pichli epidural a az 22:25 nakoniec vysiel von cisarskym 😠 ...takze celkom boj

spaagetka
27. pro 2009

Čauky,
vyvolávali mi kvůli těhu cukrovce. V pondělí nástup, zavřená jsem byla úplně. V úterý ráno zátěžový oxytocinový test, po kterém jsem se otevřela na prst, takže na noc se rozhodli gel nedávat 😅 Ve středu ráno první tableta prostinu(zavádění stálo zato, páč hrdlo bylo vysoko a při páteři, takže se na mě vystřídali 2 mladý doktoři, kteří to nakonec vzdali a vrhnul se na mě zkušenejší kolega 😲 ). Asi po 20 minutách nastoupily hned celkem hustý kontrakce, ale nález se nezměnil, takže zavedli druhou tabletu 😅 Efekt byl stejný, kontrakce ještě horší 😔 Takže mě v poledne poslali na pokoj. Večer v 6 zkusili Hamiltona, po kterým jsem měla pár kontrakcí a začala odcházet zátka. V 9 večer monitor a doktor udělal dalšího Hamiltona 😝 Čtvrtek ráno další Hamilton, prej mám den volna, v pátek druhé kolo tablet, jinak v sobotu císař. Od oběda jsem pociťovala slabé kontrakce v podbříšku, ale do pravidelnosti měly daleko. Tak to bylo až do večera, kdy mi natáčeli opět monitor a samozřejmě mě prokoukli, páč kontrakce kolem 160, takže mě doktorka vyšetřila, branka na 3 a poslala mě na sál. Pak následovalo několik kapaček oxytocinu na zesílení kontrakcí, malej se narodil v 7 ráno.Epi se nekonal.

cazadora
28. pro 2009

vyvolávali mi prasknutím vody v 39+0, vodu praskli v 11, do jedné jsem měla kontrakce vždy 2hned za sebou a cca po2min další, kolem jedné už skoro ustoupili tak mi napíchli oxytocin, a v 14:15 byla malá venku. u první holčičky mi ve 21 praskla voda kontrakce nikde, tak v 1 v noci napíchli oxytocin do cca 4 malé kontrakce pak už masakr a malá se narodila v 6:55.měla sem streptokoka u obou proto tak rychle dávali oxytoc a nečekalo se na vlastní kontrakce

evena
28. pro 2009

Já dostala 1. tbl na vyvolání v 11 večer v NE, následující den v PO sem dostala další dvě tbl a absolutně nic se nědělo. V UT ráno v 6 h sem se konečně začala otevírat (na dva prsty), tak mi píchli vodu a dali kapačku na posílení stahů, ta hned začala působit a kontrakce sem měla příšerné, ale až do 17 h. se mic jiného nezměnilo, stále otevřená stejně, mimčo nesestoupilo a tak mi byl v 17.30 dělán pro nepostupující porod a hrozící hypoxii plodu CŘ. Takže od první tbl do CŘ 42 h

katwind
28. pro 2009

Já ráno první čtvrtku tablety v 10 hodin, další čtvrtku ve 12 hodin (první nezabrala), v 15 praskla sama voda a večer před půlnocí jsme porodila🙂 od vyvolání 14 hodin, od bolestí 8 hodin🙂

silvia.t
28. pro 2009

ahojte ja som prenasala asi 2tyzdne...porod mi vyvolali oxytocinom asi o 9tej mi napychli infuzku...o 11mi cela stiekla a ked som sa postavila odisla mi plodova voda a porodila som o 13tej

csina
28. pro 2009

Mňa to čaká koncom týždňa, lebo som potermín a 30-teho nastupujem na príjem...takže sa opakuje skoro presne, čo aj pri prvej dcére...Predpokladám, že by som asi koncom týždňa možno aj porodila, tak uvidím, čo so mnou budú robiť...Mňa skôr zaujíma, ako postupujú, či hnaď riešia, alebo čakajú aj pár dní, či sa to rozbehne...Pri prvej so mnou nerobili nič...4 dni po termíne ma prijali, nič nerobili, len 2 krát denne monitor a na 6 deň mi praskla voda...Tak to k pôrodu trvalo 19 hodín...
A tiež by ma zaujímalo, od čoho závisí, či nasadia oxitocín, alebo pichnú vodu, alebo tabletu alebo iné...Môžem si vybrať??? 😀 Asi nie, to mi je jasné...Ale nerada by som tvrdla nadarmo v nemocke a nič by sa nedialo...

monterka
28. pro 2009

Mě dali tabletku v pátek ráno v 8h a v 10h mě začali bolesti...otevřená na prst.Dr.mě ve 12h prohlédla a nález stejný.Bolest pořád takže ve 14h injekce na zastavení ale nic,takže v 19h dva čípky které zabrali.V pondělí zase v 8h tabletka,bolesti o čtvrt na9,otevřená na 2prsty. Tak to bylo až do 15h kdy mě poslali na por.sál a tam mi píchli injekci. Po ní otevřená na 3prsty,bolesti pořád.

monterka
28. pro 2009

Dali dva čípky. Plodovka odtíkala postupně. Dali mi kapačku a ATB na streptokoka. Až v 18h sem dostala klistýr a o půl7 šla na porodní sál kde se hopsala na baloně. Malý se narodil ve 20:20 s tím že mi dr.skákal po břiše páč měl malý omotanou pupeční šňůru kolem krku,takže ho potřebovali dostat co nejdřív. Celé to trvalo ukrutných 12h bez epiduralu!

sssimi
28. pro 2009

O 10tej mi prepichli plodovú vodu, napichli vyvolávačku. Hneď mi nabehli kontrakcie s intervalmi každé 2 minuty. Porodila som o 17:10. Takže presne 7 hodín. Sestrička stále tvrdila, že to bude véééľmi dlhý pôrod a nakoniec bola sama prekvapená. Pravdepodobne mi dali dosť na silno infuzky.

mirip
2. led 2010

o 8mej ráno čípok na otvorenie, o 12,30 pustil Dr. plodovú vodu a od 13tej infuzia a 22,50 bola malá na svete z toho času tie hnusnú kontrakcie začali až okolo 20,00

ivik.bublik
29. led 2010

Me začli nepravidelné bolesti v pondělí doma kolem jedné dopoledne, v půl večer mi praskla voda ale odteklo jí jen trochu a tak jsem jeli. v porodce to skoro žádný kontrakce (jen 30) dali mě na pokoj a čekalo se až se to rozjede, kontrakce sice po pěti mnutách ale stáel slabý. druhý den ráno kolem osmé mě dr. vyšetřil a myslím že mi dal tabletu na vyvolání silnějších kontrakci - ty byli silnější ale ne o moc, nepmohlo to abyhc se otevřela. ve středu ráno mi dali injekci na změkčení čípku a zase tabletu, poté jsem měla hodně silné bolesti, bez epi takže síla. jenže pořád jsem se neotevírala. nakonec mě udělali císaře. v jednu hodinu se malá narodila.

robka
30. led 2010

no mne pichli okolo 11 hodiny vyvolavacku do 16.00 sa nic nedialo tak mi pichli este jednu okolo 17.00 prepichli vodu a zacali kontrakcie a o 19.42 sa narodil maly 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru