Vyvolávaný porod. Jak dlouho vám trval?

veendula
17. říj 2007

ahojík všichni.nejspíše mě čeká vyvolávaný porod,tak se chci zeptat,slyšela jsem že tabletky na vyvolání vám dávají první dva dny,to jako dva dny máte bolesti?já si naivně myslela že třeba začnou vyvolávat,prostě vám něco dají a už se to rozjede! 😕 ale že tam budu v bolestech ležet dva dny jsem teda netušila! ☹

vrana
14. lis 2008

Ahoj, nastoupila jsem do porodnice v pátek - udělali mi zátěžový test. V sobotu ráno zavedli tabletu, od tří odpoledne jsem začla mít bolesti, ale nález se nehýbal, večer nějaká injekce na uvolnění a tabletka, abych se vyspala (nepomohlo to), ale pře noc nález postoupil a v neděli ráno jsem nastoupila na sál. Píchli mi vodu, dali oxytocin a malá se narodila v neděli ve 14:32.

bibula
14. lis 2008

prvy najprv do zadku,a nic,potom do infuzky a to uz bola do hodiny vonku a ondrik,ten infuzku,kedze som mala kontrakcie uz kazdu minutu a nic sa nedialo,von sa nechystal,mi slahli a narodil sa az po 6 hodinach ukrutnych bolesti. 😠

sharon2
14. lis 2008

Ahojky.
Já jsem byla v porodnici od pondělí dopoledne, protože mi od neděle pomalinku odtékala plodová voda. Čekali, že se to rozjede a nic /a to jsem byla už 2 měsíce otevřená a nachystaná a kdovíco ještě 😉 /

V úterý ráno v 6:48 jsem měla kontrakce na nule. V 6:55 mi doktorka zavedla tabletu a v 6:58 jsem měla kontrakce na 80 a výš a rovnou po 2 min. Manžel málem nestihl přijet /samozřejmě cesta, která normílně trvá 25min. díky koloně trvala skoro 1,5 hod. Malá se tlačila ven ačkoliv jsem se nestihla otvírat /takže jsem byla vevnitř dost potrhaná/ a narodila se v 8:55, tedy 2 hod. po zavedení tablety. Měla jsem pocit, že ty dvě hodiny byly jedna dlouhá silná kontrakce 😒

adkato
14. lis 2008

AHOJ,
takze ja som prisla do porodnice na 8hod,ako som bola dohodnuta..moj lekar ma hned vysetril a asi o 8.15 mi zaviedol tabletku.dovtedy som nemala ziadne bolesti,nic co by znacilo,ze by som mala v ten den rodit.. 🙂 no a hned za 10min som zacala citit uuuuplne jemne bolesti,ako ked mame menstruaciu..takze nic moc..tak to bolo do 11hod a za ten cas som sa vobec neotvorila,stale som bola na 1,5prst ako ked som rano dorazila...
aaaale,o pol12 to zacalo..zacali silne bolesti a to som si myslela,ze wow to je ono..ha ha..... 😀 to prave orechove zacalo o 13hod,ked mi prepichli plodovu vodu.a odvtedy som mala bolesti kazde 2minuty a stale sa to skracovalo...tak som bola stale v sprche,prechadazala sa po chodbe a pri kazdej kontrakcii cupela,nech male ide rychlejsie dole...to som sa v pribehu 2hod otvorila na dalsich 6prstov..o 15.50 som uz bola na sale,kde som v tom podrepe KONECNE mohla aj potlacit...lebo to bolo neuveritelne tazke netlacit dovtedy...no a ookolo 16.10 som uz lezala a maly sa narodil o 16.25..takze podla mna super,ja si nestazujem....na to ako ma vsetci strasili,ze vyvolavany prorod je drasticka bruatalita a podobne...asi som mala stastie.. 😉

misa84
14. lis 2008

ahojky, takze prvni tableta v 7 rano, zacaly slaboucke bolesti, ale jeste byla sila vtipkovat 🙂 v 10 dalsi tabletka, uz jsem si byla jista, ze ten den se to skutecne stane. ovsem poradne kontrakce zacali ve 13hod, kdy mi pichli vodu, to zacali hned po dvou minutach a fakt osklive, no ani nevim, jaxem to zvadla, ale maly se narodil az v 7 vecer. otevrena jsem byla ale uz drive, nicmene maly byl porad vysoko, proto to asi trvalo tak dlouho 😕

simi.w
14. lis 2008

miša84,rodila jsi va karviné? já ano,jaký jsi z toho měla dojem? z personálu,prostředí a tak.

ygreen
14. lis 2008

úterý ráno tableta, středa ráno prdnutí vody, hromady oxytocinu, vyvolávaček a epiduralu a malej se narodil ve čtvrtek po půlnoci 🤐

evka_
14. lis 2008

AU AU... to bolo neja dlho cele, nie??

lenkab.
14. lis 2008

ahoj tak já rodila přesně 6hodin, taky vyvolávaný. Bylo to lepší než spontální 🙂

misa84
15. lis 2008

simi.w - ano v karvine
no byla jsem jeden den pred porodem na hekarne, tam to bylo takove..zvlastni, ale mozna proto, ze jsem byla vyjukana, bala jsem se a ten personal to bral vsechno tak samozrejme,trochu me znervoznoval mozna neosobni pristup. den porodu mam malinko v mlze, byla tam jedna asistentka, ktera se fakt snazila, ale dr. ktery me rodil, dr. konecny...no asi uz ma za sebou spoustu porodu tak vi co a jak, ale me prisel prilis arogantni, jako by ho moje bolesti obtezovaly.
co se tyce odd.sestinedeli, prvni den jsem byla na normalnim pokoji se dvemi dalsimi maminkami, takze pristup normalni, nasly se samozrejme sestry, ktere byly neprijemne vice, potom jsem sla na nadstandard a to si nemuzu stezovat, kazdou chvili u me byl nekdo ptat se jaxe nam dari....
jakou mas zkusenost ty?

simi.w
15. lis 2008

Ahoj misa84
Já byla taky jeden den před porodem na hekárně,teda nevím,jestli myslím,to co ty,jsou to ty dva nebo tři pokoje naproti porodních sálů 😕 ??? Působilo to na mne trochu depresivně,čekat a nevědět,co se bude dít.Porodní asistentky byly všechny milé a snažily se poradit a pomoct,to se nedá říct o některých doktorech.Dr konečný na mně působil důležitě a už od pohledu takový sobec.Mne rodila dr. rejtová,říká se o ní,že je přísná a necitlivá,ale já si nemůžu stěžovat,byla pečlivá a hodně mně pomohla.Oni to berou všichni tak samozřejmě,zkrátka jsme jen pacientky.
Na oddělení šestinedělí jsem byla na normálním pokoji se třemi dalšími maminkami,soukromí žádné,ale sestřičky opět příjemné,chodily se ptát,jestli něco nepotřebujeme,jestli nám jde kojení,jak se cítíme a tak.
Teď si vzpomínám,že jedna sestra tam byla taková ostřejší 🙄 ,starší,černé vlasy na mikado,tu jsem nemusela.
Taky jsem moc chtěla nadstandard,ale zájemkyň bylo hodně a pokoje pouze dva,prostě nevyřešitelný problém.
Nejvíce mi vadily ty záchody a sprchy na chodbě,to byl děs 😝 😝 😝 pro celé oddělení.
Počítala jsem hodiny,kdy nás pustí domů.
Když to shrnu,tak personál až na vyjímky v pohodě,ale to prostředí ☹ ...........

misa84
16. lis 2008

simi, jo,presne tim myslim hekarnu, ty pokoje naproti porodnimu salu, prvni noc co jsem tam byla se tam odehraval porod, pani byla malinko hystericka, takze noc pred porodem jsem se nevyspala (vlastne od porodu jsem se nevyspala 😀 )
myslim, ze na dr. konecneho maji vsichni nazor stejny, skoda, celkem hezky chlap 🙄
o dr. rajtove jsem taky slysela, ze je prisna, ale mam s ni stejnou zkusenost jako ty, byla jsem rada, kdyz mela sluzbu zrovna ona.
a co se tyce tmavovlase sestry na sestinedeli, asi vim, kterou myslis a taky souhlasim, noc pred propustenim me servala, proc jsem si neprisla pro umele mliko, ze maly moc ztraci na vaze, nemela jsem jeste v porodnici mliko..no proste myslim, ze tenhle pristup byl fakt na prd, UM by prece mela byt az ta posledni moznost. navic smrdela cigaretovym kourem, chudaci miminka v inkubatorech, musely ji porad cuchat.
jinak co se tyce nadstandartu, na prijmu jsem hlasila, ze ho chci, tam se mi trochu vysmali, jako ze nemam sanci, ale pak po porodu jsem na chodbe slysela sestry bavit se ze je jeden volny, taxem se o nej prihlasla, kdybych nic nerekla, pochybuju ze by za mnou nekdo prisel mi rict, ze je volny 😠

abetka
16. lis 2008

mne prepichli 11.30. plod.vodu a maly sa narodil 14.22. 😉

simi.w
17. lis 2008

misa,tak to jsi měla dobré s tím nadstandartem,že ti to tak vyšlo,super náhoda 😉 .
Musela jsem se smát,jak jsi psala,že ta sestra byla cítit cigaretovým kouřem. Totiž pár týdnů po porodu jsem šla kolem nemocnice do Tesca a viděla ji u zastávky,jak vypaluje zobák. Tak jsem si ji zase připomněla a bylo mi šoufl.......
Jasně,že UM by měla být poslední možnost,ale asi některé sestry nemají nervy čekat na pomalejší zlepšení,tak by hned rvaly UM. Já naštěstí s kojením problémy neměla,ještě že tak,ale strašily nás,že pokud nebudou mimča správně přibývat na váze,že nás nepustí domů.No lepší výhružku neměly 🤐 .

hancas
17. lis 2008

ahojky maminky,já jsem rodila předčastně o 6 týdnů dříve protože jsem měla dvojčátka.Ve středu ve 02:00hod jsem měla bolení bříška po 5 minutách a bolelo to jako bych měla dostat menses.Trvalo to asi půl hodiny a tak jsem radši vzbudila přitele.a jeli jsem do porodnice do Olomouce,tam se mnou sepsali hromadů papíru (chtěli po mě snad i velost bot) a přijali mě na sál s tím že jsem sice otevřená na prst ale nechají si mě,protože mám dvě.Rano při střídání směny06:00hod jsem se zeptala sestry jak to vidí ,ona mě vyšetřila a řekla že se stále nic neděje.pak zvolala doktora,který mi v 11:00 píchl plodovou vodu a řekl a ted se uvidí.Začínala jsem být unavená,hladová,a měla suchu v krku-nic mi nedoporučovali kvůlu tomu,kdybych rodila císařem.Od 11:00 hod jsem stále čekala až do 15::OO kdy mi příšli dát vyvolávačky s tím že dnes porodím ale neví se kdy.Tak to jsem byla úplně v p.....Od 16:00 jsem měla kontrakce po 1 minutě a stále volala sestru že už asi rodím a ona mě stále ujištovala že to jen hlavička tlačí dole.pak mě přišel zkontrolovaz doktor a řekl tak se připravte a nachystejte a budeme rodit.V tu chvíli jsem se začala strašně bát ,ale přítel byl se mnou a moc mě podporovat.Rodit jsem začala V 17:10 a holčička Klárka se narodila v 17:22 a chlapečkovi se moc ven nechtělo,protože se stále vracel nahoru a vůbec nešel vytlačit,museli mi pomoc doktoři a to tlačením na břicho pak už to bylo lepší.Kubíček se narodil v 17:27.Rodila jsem 15,5hodiny.Oba dva jsou zdraví a jsem ráda že jsem rodila spontálně a byl se mnou přítel.Moc mě podpořil.Doktorům a sestřičkám patří velké díky.Moc hodní,ochotní,milí. 🙂

barbika
23. lis 2008

Ahoj, chci se zeptat - zítra jdu na zátěžový test. Máte někdo zkušenost s tím, že by mi tam nechali manžela po ruce??? Docela se děsím představy, že tam budu někde ležet sama ☹

martina2008
24. lis 2008

ahojte, vo stvrtok ma ist na hospitalizaciu, lebo prenasam, neviem, co ma caka....som z toho na nervy, info, ze budeme Vas pozorovat mi nahana strach, co to obnasa? ze monitorovanie na CTG...najviac som sa bala, ze zostanem v nemocnici sama, bez muza, bez informacii, uz druhy den skoro vobec nespim...do stvrtku sa z toho zblaznim...porodu sa nebojim, bojim sa toho pobytu v nemocnici, ani mi nikto nevysvetlil, preco mam byt hospitalizovana, len si domyslam, ze asi aby sa neohrozilo babatko, ale nerozumiem tomu....ved ak ma rano poslu na monitor, a potom tam mam cely den len sediet a cakat.....ako ste to vydrzali?

danuska24
25. lis 2008

ja som nastupila do nemocnice 19.12., dostavala som vyvolavacky, ala kontrakcie som mala len ked mi tiekla infuzia, akonahle ma odpojili od infuzky skoncili aj kontrakcie. neotvarala som sa tak som sla 25.12. na cisarsky a domov sme sli 31.12.

suknicka
26. lis 2008

martina2008..-hlavne klidek.. 😉 mna si nechali v nemocnici na 7den mojho prenasania..spravili mi CTG, povyplnali sme spolu nejake papiere, tusim ze ma vysetril aj doktor a potom na izbu..rano a vecer mi pichavali vyvolavacky (zadok) no a raz alebo 2x denne mi robili CTG..v prvy den vecer mi este doktor spravil sono aby zistil velkost babatka a ko vyzera placenta akolko vody tam este je a tak...no a popytala som sa ho na nejake veci ohladom epiduralky, prirodzeneho porodu a tak.. dohodli sme sa ze ak mi nezaposobi vyvolavacka do 10dna prenasania tak skusime tabletky do posvy a oxytocin..a ak ani to ma nepohne tak dame cisarsky rez..vecer pred 10tym dnom prenasania som si presla 9 poschodi pesi hore a dole a mozno aj to pomohlo k rozbehnutiu porodu..rano uz ciarocky na CTG riadne skakali..urychlovali sme tabletkami a oxytocinom.. dali mi epi..a 17:55 bola Lilly na svete...

pri prenasani je vela rizik pre dietatko..ja som nemala plodovu vodu uz..len taku zelenu hmotu napr. na sone mi ukazalo ze placenta je uz dost stara a asi si neplnila svoju funkciu tak ako mala .. ja som najprv tiez mala obavy zostat v nemocnici..ale nakoniec som tam stretla plno uzasnych zien a riesili sme rovnake problemy a boli rovnak ostastne z nasich deticiek 😵 ....drzim silno palce...Lucia

bevab
27. lis 2008

Ahojte dievcata. Ako to cele prebieha mna by mali prijat do nemocnice na den TP rano. Kedy teoreticky zacnu s vyvolavanim ? dakujem pekne 🙂

jablonka
27. lis 2008

bevab - ked ta prijmu tak by ti uz hned doobeda mali dat vyvolavacku - daju ti len ku krcku tabletku a pojdes si lahnut - mne ju dal lekar o desiatej a mala sa mi narodila o deviatej vecer...a este ma upozornoval, ze nemusi hned zabrat...

mia114
27. lis 2008

bevab, mne dali vyvolavacku o 10tej doobeda, potom som sa prechadzala po chodbe a cakala na kontrakcie a o 13:50 sa narodila mala takze uplne super rychlo to bolo. Vlastne aj prvy syn sa narodil po vyvylavanom porode, vtedy mi dali vyvolavacku o 22druhej hodine, potom som si isla lahnut a o 03:44 sa maly narodil takze oba porody boli celkom rychle.

caruzo19
27. lis 2008

bevab,asi je to vsade inac,mna prijali v piatok rano,parkrat som bola na monitore,poslali ma na ekg a k internistovi a porod vyvolavali az dalsi pracovny den-cize v pondelok
nemusim opisovat ako som tam penila

kejka
27. lis 2008

Ráno v 9h mi píchli vodu,do 12h mi nebylo nic,jen sem tam něj.píchnutí,pak začaly trošku větší bolesti,nedali mi nic-žádné prášky,ve 13h jsem šla na sál.Dr. mě prohlídnul a že si jde dát kafe a za pár minut jsem začala hulákat,že rodím.Kluk se narodil ve 13.45.Byl to druhej porod.Fakt rychlovka 🙂 Přeju hodně štěstí a supr porod. 😉

janab78
28. lis 2008

kejka-supr porod, a jaký jsi měla ten první?

debbie
28. lis 2008

Ahojte maminečky, chcela by som sa spýtať ...ked vám pôrod vyvolali, stihli ste aj epi...? Mnohé tu píšete že to bolo rýchle a niektoré dokonca bezbolestné tak ma zaujma či bezbolestné vzhľadom k tomu že to bolo vyvolané alebo vdaka epi..... 🙂

kejka
28. lis 2008

Janab ani se neptej-hroznej 😖 😖 A třetí císařem. 😒
Debbie ne ne epi jsem ani nepotřebovala.Teda já. 🙂

titkovamiriam
28. lis 2008

debbie mne vyvolavali treti porod,kontrakcie boli omnoho bolestivejsie ako pri prvych dvoch ale bolo to rychlo o 8,30 mi dali vyvolavacku a o 13,30 bol marek na svete -bolesti tie silne tak o 13,10.
rodila som bez epi

fredicek01
29. lis 2008

Ahoj holky, mně hospotalizovali kvůli 8dennímu přenášení ve čtvrtek v poledne, na noc mi dr. zavedla půlku tablety, do rána nic, bez jediné bolístky, pak druhý den v 11h dopoledne druhou půlku a v 14h se mi to rozjelo a v 17,35 byl mrňousek na světě🙂 Takže celkem super. Nebojte...moje mamka měla všechny 3 porody vyvolávané a vždycky rychlovka, u druhého dítěte od prvního stahu do porodu placenty 40min čistého času!!! Tak třeba takové štěstí potká i některou z vás. Papa

alusha
3. pro 2008

Mne tiez vyvolavali a ked sa to rozbehlo konecne, do dvoch hodin som porodila a bolesti neboli velmi silne, len poslednu hodinu 😀 mam celkom dobre spomienky na porod 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru