Vyvolávaný porod. Jak dlouho vám trval?

veendula
17. říj 2007

ahojík všichni.nejspíše mě čeká vyvolávaný porod,tak se chci zeptat,slyšela jsem že tabletky na vyvolání vám dávají první dva dny,to jako dva dny máte bolesti?já si naivně myslela že třeba začnou vyvolávat,prostě vám něco dají a už se to rozjede! 😕 ale že tam budu v bolestech ležet dva dny jsem teda netušila! ☹

aallii
17. říj 2007

Ahoj já rodila v motole,vyvolávaly mi to kvuli srdečním komplikacím mého synka.Ráno mi daly nějaký prášek,v11hod jsem už byla na hekárně s těmi procedurami jako je krystýr atd. v 14-30hod byl malej na světě,ale píchly mi narkozu a vytáhli ho kleštěma.Určitě tam nebudešležet 2 dny v bolestech.Tak hodně síly a neboj.pa

alcatko.j
17. říj 2007

ja porodila 31 hod po prdnuti plodovky...nic se nedelo, porod zacali vyvolavat a nelina vylazla asi 24 hod po zacatku vyvolani, gaunerka jedna usata 😅

ketka
17. říj 2007

Ahoj, mě rupla voda ve tři ráno, v devět mi dali první kapačku a v 16:10 byl Mates na světě. Nebylo to tak úplně dlouhý, ale nadřela jsem se na něj jak prase 😅

terezkaaa
18. říj 2007

U mě ten průběh byl docela příšernej-nechci strašit, to je individuální samozřejmě.Od začátku šílený kontrakce po 3 min a trvalo to 23 hodin,ani nevím jak jsem to zvládla 😒

elly
18. říj 2007

Tak u me to zacalo v patek v 10 hodin rano a zkoncili jsme v nedeli v 5.35 porodem. 😒 zacna chutovka, ale da se to vydrzet. ja jsem skice mela kazdy den injekci proti bolesti, protoze jsem mela kontrakce, ktere me vystrelovaly do zad a boku i kycli. Zadna slava, protoze ty rozdychat nejdou. 😖

nikitka26
18. říj 2007

Ahojky,tak já si na vyvolávaný porod nemůžu stěžovat(vyvolávali mi ho po té, co se mi to samo nerozjelo po 24 hodinách po odtoku plodové vody). V 8 ráno mi tam dr. zavedl nějaký gel,do 12 hodin jsem to vnímala jen jako tlak v podbřišku, asi jako při MS a od 12 hodin mi začaly kontrakce, rovnou po 2 minutách a malý se narodil 14:50 😉Dost záleží jestli jsou připravené porodní cesty, což u mě prý byly,proto to šlo tak hladce 😉

denousek
18. říj 2007

ahoj segre to trvalo cca 4,5 hod...na 7 na ano mela pijit v 9 ji pichli plodovou vodu ve 12 dali kapacku a o pul 2 byla mala na svete...

marrha
18. říj 2007

Ahojky u první dcery mi dali první tabletku v 6,v 9 začaly bolesti v 11 jsem dostala další tabletku a ve 14.50 byla malá na světě..
a teď mi dali první tabletku v 6,nic se nedělo...druhou mi dali ve 12.30..pořád nic..ve 14 hod.začaly tlaky...kolem 16.30 začaly už dost bolestivé kontrakce a v 18.07 vylezla malá a malý 5 min.po ní,takže já si stěžovat nemůžu byla to rychlovka 😉
a tady Ti dají jen max.dvě tabletky za den pokud se nic neděje čeká se přes noc a další den se pokračuje....

pipisek
18. říj 2007

tak mě v 8,30h ráno zavedl dr. gel a za půl hodky kontr po 3min., za 2h píchl dr. vodu a za další hodinku byla malá na světě. takže cca 3,5h 😝

pipisek
18. říj 2007

jo a zakládala jsem tuhle diskuzi ohledně vyvol. porodu .....

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

berynka
18. říj 2007

Ahoj, měla jsem také vyvolávaný porod. Ale nepřenášela jsem (bylo to +- v termínu) a při prohlídce už to bylo na spadnutí. Ráno po příjmu mi zavedli tabletku. Jakési kontrakce začaly kolem 13h. Ve čtyři jsem šla na porodní box, tam mi píchli vodu a před pátou byla naše láska na světě 🙂 .

kaceenka81
18. říj 2007

mě taky čeká v pondělí vyvolání ☹ jde mi hlavně o to,at mi to začnou vyvolávat hned ten den ne třeba až ten další,taky sem slyšela že za den se můžou zavést jen dvě tablety,a když nezaberou tak až zas další den,atd.takže můžete porodit i za tři dny! ☹ doufám že mi zaberou hned ty první 😨

dagmik
18. říj 2007

kaceenka, já jdu do porodnice už zítra...nevím tedy jestli začnou s vyvolávání taky zítra, ale já doufám, že ano...jinak jsem to slyšela přesně jako ty a nechci se taky nervovat tři dny...myslím, že nás čeká něco velmi podobného, takže soucítím s tvými pocity....mám ty samé

karotky
18. říj 2007

Mě udělali oxitocinový test v 6h. ráno,v 17h. mi píchli vodu a Áda se narodil v 0.13h.
Příště bych brala radši spontální porod. 😅

janyjany
18. říj 2007

mě uděali v pátek v 9:30 hamiltona a malá se narodila v neděli 5:20, ale silnější kontrakce začali až v 6-7 hod večer v sobotu, takže se to taky dalo zvládnout 😉

dagmik
18. říj 2007

karotky, no to my bychom braly spontánní porod samozřejmě taky, ale nějak to není v našich silách ☹ ☹

karotky
18. říj 2007

Dag..........já bych si to chtěla příště vyzkoušet jinak,abych pak mohla porovnávat bolesti. 😉 Po tom oxitocinu mi ty bolesti(a to jsem člověk,který dost vydrží 😉 )připadaly dost násilné. 😖

dagmik
18. říj 2007

karotky, no já si je tak představuju taky....ale taky bohužel nebudu moct posoudit, jaký je to u spontánního porodu...takže asi rovnou zažiju to horší ☹

hankah
18. říj 2007

holky, druhý a další porody jsou prý úplně o něčem jiném, zvlášť, když jsou rozumně brzy po sobě....... 😉

mě vyvolávali porod 4 dny. první den tabletka, občasné bolesti a nic, druhý den tablet, sem tam nějaká bolest,ale nic, třetí den dvě tabletky, bolesti,ale stále nic, čtvrtý den tabletka, trochu bolesti, pak zjistili, že je mozerný monitor, tak šup na porodní sál, v poledne mi píchli vodu, po druhý přikurtovali na křeslo a malá se narodila v 19.44 - takže tak....... měly jsme necelé tři týdny do termínu......

karotky
18. říj 2007

Hani.............. 😢 😢 😢 Chuděro. 😖

gabca1
18. říj 2007

Holčiny, já mám jít do nemocnice v pondělí, budu 41+2 tak prý na pozorování a pak na vyvolání. Ptala jsem se sestry a ta říkala, že to hned vyvolávat nebudou jen mě budou pozorovat, budou dělat monitor a vyšetření plodovky a pak se uvidí, že to bude trvat třeba 3 dny. Tak mě to docela štve, že tam jako mám ležet a čekat co si na mě vymyslí... A hlavně jsem chtěla mít u sebe manžela a samozřejmě nepůjde. Nechápu proč to nedělaj hned, aby člověk věděl na čem je...

sisstin
18. říj 2007

gabca: já to taky nechápu 😒 navíc to vyšetření plodovky je teda hnus 🤐

karotky
18. říj 2007

Siss..........neboj.Každá porodnice a každý doktor vyvolává porody jinak. 😉

gabca1
18. říj 2007

Siss - no já nevim mě plodovku ještě nedělali. Každopádně mi to připadá dost debilní tam ležet jak pokusnej králík a čekat co si vymyslej. Určitě se nevyspim a nebudu se moci na nic soustředit. Takže se pak těšim na ten porod, na kterej bych měla být odpočatá... Je pravda, že asi bude záležet na doktorovi co řekne, každopádně budu na ně apelovat ať ned se mnou začnou něco dělat. Nechápu proč bych tam měla ležet a čekat jestli se mi rozběhne porod, nerozběhl se do teď tak tam to bude stejný, nebo ať mě nechaj doma. Jinak taky záleží na tom jak jsi otevřená a připravená. Podle toho se prý porod rozběhne. No prostě pokusnej králík... Jestli na mě začnou zkoušet nějaký ty jejich chemie a nebude to k ničemu požádám je rovnou o císař.

karotky
18. říj 2007

Gab..............já byla otevřená měsíc dopředu na 2 prsty a k ničemu mi to stejně nebylo. 😖 Je to hodně individuální. 😉

sisstin
18. říj 2007

gabca: já bych ho chtěla taky..ale oni ti ho neudělají jen proto, že si řekneš 😔 🙄 🙄 🙄 nejdřív zkouší všechno možný 🙄

kralik
18. říj 2007

gabča: Úplně jsem si vzpomněla na sebe. Musela jsem také do nemocnice dříve, měla jsem vysoký tlak. Byla jsem taky naštvaná, představa byla jiná a hormony pracovaly 🙂 .Nastupovala jsem ve čtvrtek, rodila za týden v pátek a mezitím jsem byla 2x doma na propustce 😉 . Nakonec to dopadlo tak, že mi praskla voda ve 20:00 v nemocnici, ale nic se nedělo a proto mi to ráno museli vyvolat. I kdyby mi voda praskla doma, tak by se mnou manžel jel maximálně do nemocnice, ale zase by jel domů.
Ráno v 7:00 mi napíchli vyvolávačku, přijel manžel, kontrakce hned po 2-3minutách a Kryštůfek byl ve 14:35 na světě 🙂

sisstin
18. říj 2007

gabca: já se vůbec neotvírám, na to jsou ty tablety, co se zavádějí..a trvá to často tři dny..pak když jsi jakž takž otevřená, tak ti můžou píchnout oxytocin 😉 prostě vyzkouší všechno možný..CR je u nás poslední možnost..by sis to musela jedině pokoutně zaplatit-podplatit..jinak to nevidim..bohužel 😠

horty
18. říj 2007

Od zavedení tablety na vyvolání byla malá za 5 hodin na světě 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru