Vyvolávaný porod. Jak dlouho vám trval?

veendula
17. říj 2007

ahojík všichni.nejspíše mě čeká vyvolávaný porod,tak se chci zeptat,slyšela jsem že tabletky na vyvolání vám dávají první dva dny,to jako dva dny máte bolesti?já si naivně myslela že třeba začnou vyvolávat,prostě vám něco dají a už se to rozjede! 😕 ale že tam budu v bolestech ležet dva dny jsem teda netušila! ☹

tuca
17. srp 2015

Tabletu jsem dostala v 7:30 a v 11:43 byla mala venku, ale bolesti to byla sila, do pul hodiny od tablety zacaly pekelne. Ale uz je to pryc a smeje se na me z postylky nase 2 mesicni stesti.

babanci
25. dub 2016

Mojí dceři vyvolávají právě teď. Ráno nástup,2 x tableta a teď je otevřená na tři prsty. Teprve. Hrůza,asi zešílím strachem.

ljusli
2. bře 2017

ahoj holky,

zacinam celkem panikarit. Dnes mi u lekare rekli, ze dite ma pres 4kg a zitra mam prijit na prijem, ze mi pichnou vodu a budou vyvolavat porod. Dnes jsem 40+3. Pritel je nemocny a nemuze na sal, takze budu sama .... otazka zni, je sance, ze porodim jeste zitra (teda patek?)

jak dlouho muze byt dite bez vody?

dekuji moc za odpovedi

barca877
2. bře 2017

Taky mi vyhrožovali vyvoláním, malá měla málo plodové vody. Nic na na spuštění porodu nepomáhalo až kouzelný koktejl od porodní asistentky, ke které jsem chodila na kurzy. Po něm se mi tak do 4 hodin rozjely kontrakce. Sice pomalu, ještě jsem s nima byla skoro celý den doma ale už nedošlo na vyvolání a jsem moc ráda.

marge5
2. bře 2017

Porodila jsem za cca 18,5 hodiny od podání první tablety. Ovšem celý den se nic nedělo, tabletu mi dali v 7 ráno a bolesti se rozjely až kolem 22:30, v 1:22 jsem porodila. Bolesti hned velmi silne. Ale vodu mi nepichali, dali jen tablety, voda mi praskla sama. Hodne stesti! Jo, a mam taky dite pres 4 kg a dali jsme to. 😉

niki727
2. bře 2017

@ljusli Me zavedli tabletku v 8hod. rano a malá se narodila v 17:30h. paní z pokoje zavedli tabletku také v 8hod. rano a porodila ve 13:00hod. . Takže ne vždy je vyvolávaný porod zdlouhavý 😉

miskula
4. bře 2017

JJ. Mě zavedli půl tabletky v 9 a do deseti minut jsem měla první stahy. Porodila sem v 13:55:))

eve77
4. bře 2017

Ve středu večer mi praskla voda, kontrakce pravidelný, ale neotvírala jsem se. Do rána jsem myslela, že se zblázním bolestma no a až v pátek ráno v 7h mi zavedli tabletu a do 10 min. takové bolesti, že už jsem jela na sál...pak klystýr a oxytocin a už se to nedalo...no a v 9.33 byla malá venku🙂

luckamarcu
20. dub 2017

Prenasela jsem uz 10dni,vyssi tlak,cipek 0.Ve ctvrtek v 18:00,hod.zavedli tycinky na roztazeni rodidel.Od pulnoci jakoby silnejsi menstruacni bolesti v zadech,v 10hod.zavedeno neco na roztazeni cipku,bolesti po 8 min.v zadech.v 14hod.pichli vodu.bolesti cca.po peti 5min.otevrena na 2 prsty.v 17 hod.sem si nechala pichnout epidural,jinak by byli asi po me,malej se narodil v sobotu 00:43.

alkuska
20. dub 2017

@babanci Měla jsem to taky nějak podobně, pak se to strašně zrychlilo a v pul pate byla malá venku. Jak to dopadá u vás?

babanci
21. dub 2017

@alkuska Taky se to nakoec rozjelo kolem 14 hodiny překotně,malá se narodila v 16.10 hod,vážila 4 120 g. V úterý jí bude rok,je naprosto boží.❤

michaelakoprivova
24. dub 2017

Zdravím, já měla také vyvolávaný porod v Motole. Přenášela jsem o 14 dní. Dali mi v Pondělí ráno tabletku a od tý doby jsem měla bolesti, dávali mi každý den jednu a porodila jsem až ve středu po pulnoci (1:02)

alkuska
24. dub 2017

@babanci Já jsem si nevšimla že je to rok starý příspěvek 😅 No nic, tak zpětně gratuluju 🙂 A bylo to teda podobné, dlouho nic a pak rychle 🙂

babanci
24. dub 2017

@alkuska To nevadí. Oslavovat život je přeci prima každý den. 🙂 Hlavně, že jsou zdravé, dětičky.

misastehlikova20
5. črc 2017

Ahojky holky chtěla bych poradit jsem v37+3 tt a včera ráno jsem se dozvěděla že musim jit na vivolavani porodu že pri miminko málo roste a pri mame malo plodové vody tak ležim v chomutovské nemocnici a včera mi dali prašek do vaginy a jelikož jsem otevřena jen na špičku prstu tak pri dnes večer dostanu další ale ne už prašek ale pri čipek .. Mohu se zeptat i na info na co čipek ? Jsem prvorodička a jsem z toho hotová je tu někdo v tihlentství sitaci jestli že ano date mi vic info jak dlouho trval porod po tom čipku a tak děkuji moc

luckamarcu
5. črc 2017

@misastehlikova20 ahoj,jo ja to mela stejne..ve ctvrtek v sest vecer tycinky na roztazeni rodidel,v patek v deset dopoledne cipek,ve dve odpoledne pichnuti vody a ja porodila v sobotu rano.Bolesti od čtvrtka od pulnoci..nalez ve ctvrtek pred vyvolanim byl nula a já 43 tyden..od pátku po prasknutí vody do me šlapali az do porodu dve infuze oxytocinu..na otevření me pomohl až epidural...uvolnil me...držím palce👶

misastehlikova20
5. črc 2017

@luckamarcu dobrý večir takže vám to tedy trvalo 2dni že ano 🙂 já jelikož dnes večer byla na roztahovaní čipku a do toho mi dali prašky a ted mam pravě křeče v pateři ale mala zatim v pohodě ;) děkuji moc

misastehlikova20
5. črc 2017

@luckamarcu moc děkuji a už jsem vas pochopila takže ne dva dni ale 3 ;) moc děkuji za info

linee
5. črc 2017

@misastehlikova20 ja mela po prvni tablete krece v pateri a nic.Dalsi den po dalsi tablete absolutne zadne priznaky,vubec nic a najednou mi o pulnoci praskla voda. Od zavedeni 1.tablety po porod 2,5 dne.

luckamarcu
5. črc 2017

@misastehlikova20 neni zač...tak pokud uz mas křeče,tak tipuju zitra vecer nebo v patek rano je malá venku...ale uvidíš,treba to půjde rychle...

kamste
5. črc 2017

@misastehlikova20 délka vyvolávaného porodu je značně individuální
u mě v 8h protržení plodových obalů +1. tableta, v 9h 2. tableta + Hamilton (ani se nezeptala!!), v 11h mimčo v náručí (a ruptura 3. stupně, ale hojila jsem se líp a rychlejc než po nástřihu u prvorozený)
jsem poměrně dost citlivá na léky

přeji co nejpohodovější porod a hlavně zdraví

michaela6599
5. črc 2017

První tableta v 9 hod nezabrala druhá v 10 hod na to asi 5 min se rozjeli silné kontrakce během půl hodiny už byli po 5 minutách po další půl hodině po třech v 1 hodinu asistentka zavolala doktorku která mne vyšetřila a řekla tak maminko jdeme na to na tři zatlaceni malá byla venku v 13:10

michaela6599
5. črc 2017

@michaela6599 jen dodám nástřih jsem nepotřebovala jen mi praskla hraz tak siti bylo potřeba ale nebylo to nic hrozného rychle jsem se zahojila porod bez komplikací jen jsem pořád bojovala s dýcháním asistentka furt mi to musela opakovat při té bolesti jsem pořád zapomínala

puhelin
25. únor 2019

Porod mi vyvolavali ve 39tt kvuli strevni infekci (pozdeji vysledky prokazaly salmonellozu). V 10:30 mi pichli vodu, ve 12 mi na boxu dali oxytocin. Od te doby byl manzel stale se mnou. V 17:47 se dcerka narodila. Ihned jsme vic nez 2 hodiny bondovaly. Kontrakce byly silne, ale nemam srovnani s prirozenymi. Manzel mi pripominal dychani a spolu jsme to zvladli bez vetsich bolesti.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru