Vyvolávaný porod. Jak dlouho vám trval?

veendula
17. říj 2007

ahojík všichni.nejspíše mě čeká vyvolávaný porod,tak se chci zeptat,slyšela jsem že tabletky na vyvolání vám dávají první dva dny,to jako dva dny máte bolesti?já si naivně myslela že třeba začnou vyvolávat,prostě vám něco dají a už se to rozjede! 😕 ale že tam budu v bolestech ležet dva dny jsem teda netušila! ☹

taniik
1. únor 2014

První porod mi 26hod vyvolávali, skončil sekci, bolesti příšerné ☹

romantika
1. únor 2014

holky ja dam bonus, ja jsem v tomdle extrem, oba porody vyvolavane, prepidril gel, za 15 minut kontrakce co minutu, první za 4 hodiny na svete, druhy za hodinu a pul. nicmene to co cloveku trva v klidu se otvírat den se todle udeje za hodinu, cili kdo zazil, vi co je to za masakr mit 4 hodiny kontrakce co minutu. krom toho mne to urvalo vzdcky kontrakce uplne do spodku a ani jeden porod nebyli zachytitelne na monitoru. jako prvorodička jsem z toho byla uplne hotova. podruhe jsem vedela a i tak jsme malého skoro chytali ve sprse. pro mne to bylo dost slozite se s tim vyrovnat, s normalnim porodem to nemá nic spolecneho. ja tomu od te doby rikam expres vytazeni mimina. ovšem jsou pry typy co tabletka na ne nepusobi. stejne tak si myslim ze je to sok i pro mimi, při cisari ho aspoň rovnou vytahnou, tady ho to macka chemii horem spodem.

sammaelka
1. únor 2014

Večer 19.12. cca kolem 20h čtvrtka tablety, ráno 20.12. v 8.30 píchnutá voda, v průběhu dne kapačky oxytocinu a malá se narodila přirozenou cestou ten den v 19.05h. Ale to byl vyvolávaný porod od začátku do konce, monitory jsem měla klidný a čípek 0. Rodila jsem 39+0 přesně, o týden před termínem.

wolfina
1. únor 2014

20.30praskla voda od 22vyvolavani do te doby bez kontakci.....6.05akutni sekce.....docela imazec ale hlavne ze vse dobre dopadlo.....rozjelo se to az moc rychle a mala by musela asi vacem tak ze hura za sekci

jadane
7. únor 2014

Já měla druhý porod vyvolaný tabletkou a trval 10 a půl hodiny. Třetí porod taky vyvolávaný, ale napíchnutím vody a malá byla na světě za dvě a čtvrt hodiny 😉

marhulinka
7. únor 2014

poslední porod vyvolávaný - v 7h píchli vodu, 9h napíchnut oxytocin /v 9
02h první silná kontrakce/ a v 10,20h byla malá venku - ani porodní asistentka nechtěla věřit,že to bude tak rychlé 😀

konvalinka309
12. únor 2014

ráno mi odtekla voda, jen trošku ani bych si toho nevšimla, ale měla jsem naplánovanou kontrolu tak jsme jeli, hned přijeta na porodní, celý den nic a hlavně jsem se vůbec neotvírala, večer kolem 8 podána první a taky poslední tableta, prý aby se to nachystalo a ráno se uvidí do hodinky strašné křížové bolesti po 3 minutách, půl hodiny po půlnoci byla malá na světě manžel to málem ani nestihl 🙂 porod teda rychlý, ale řekla bych o to bolestivější(hlavně křížové bolesti) ještě, že to trvalo asi jen 3 hodiny a malou jsem vytlačila na tři kontrakce 🙂 bez stříhání paní doktorka vešla na sál ve chvíli kdy malá vyjela ven, tak jsme rodili jen s PA, ale o to to bylo klidné a pohodové, žádné dramatické okamžiky 🙂))

lenkaste
15. únor 2014

první porod vyvolávaný před 8lety, něco šíleného -28h bolestí, druhá doba porodní rychlá, zítra mě čeká opakování a ☹ už týden nespím strachy

klouzek
17. únor 2014

Já měla také porod vyvolávaný,protože mi postupně odtékala plodovka,od první kontrakce byl malej za 4,5 hod na světě,takže rychlovka

majaja26
17. únor 2014

porod som mala vyvolavany v pondelok mi dali rozbusku do posvy nic sa samozrejme nedialo v utorok taktiez a vstredu tiez ale to som uz o pol 2 poobede porodila ufff...

drobcek11
17. únor 2014

3 dni a nakoniec som aj tak skoncila na stole a musela sa robit sekcia lebo mala vobec nechcela von :D

kristinka1234
17. únor 2014

ja som prišla v den termínu do nemocnice bez bolestí, doktorka povedala že som otvorena tak na 5-6 centi hneď nato mi praskli plodovú vodu pichli vyvolávačku asi tak o 22:30 a 23:25 bola malá na svete....

lenkaga
17. únor 2014

mne dali vyvolavacku rano o 7.00, do 14.00 sa "nic nedialo", na zazname boli kontrakcie, ale ja som nic necitila 😅 o 14.00 mi prepichli plodovu vodu, od 14.30 som mala kontrakcie a 16.38 bol maly na svete. Prvy porod som nemala vyvolavany a kontrakcie boli ovela horsie 😒

nikollita
17. únor 2014

7 ráno první tabletka, kontrakce se rozjely za půl hoďky, bolestvé jako kráva (prodýchat nepomáhalo, sprcha nepomáhala ☹ kontra od začátku po 1,5 minutě. V 10 další tabletka. Po poledni píchnutá voda. Otevřená na 9 cm jsem byla kolem 17. hodiny a měla dovoleno tlačit. Pak dvě hodiny, na které nerada vzpomínám (stres, skákání po břiše, nucení na různé polohy apod.) 19.50 akutní císař, malý neprošel pro svou velikost 😉

lucinocka
17. únor 2014

o 12 oxytocin do zily, do 13:00 sa nic nedialo, driemkala som si...gel priamo na krcok..hrozne bolesti, bez pauzy na dychanie..kolo 18 tej mi prebili plodovu vodu..a o 20:00 bola Sofi vonku🙂

zanin
17. únor 2014

obidvoch synov som porodila s vyvolavackou nakolko som bola obidva razy uz 6 dni po termine. prvy porod o 10 mi dal lekar tabletku na vyvolanie kontrakcii o 11:30 my nabehli kontrakcie ale take postupne a 13:30 bol Samko na svete. pri druhom som uz lezala na rizikovom o 8 mi dali vyvolavacku lahla som si a nic sa nedialo a o 10 som bola otvorena na 3cm poslali ma na salu na cakacku a potom mi pustili vodu a nabralo to spad a maly sa narodil 13:45. Takze podla mna sa niet coho obavat. Aspom som mala dostatok sil na tlacenie ktore som hlavne pri druhom potrebovala. Mal 4220g a na 2 zatlacenia bol vonku.

granda
17. únor 2014

@nikollita presně jako ty,, jen se mala zacla dusit... taky akutni cisar..

ivaflo
17. únor 2014

me vyvolavali 2dny a porod trval jen 8hodin...pomohla tomu i akupunktura

sintea
3. bře 2014

Mne rano o 7.00 vlozili tabletku , 4 hodiny nic, o 12.00 zacali jemne a postupne silnejuce porodne bolesti a o 14.08 bola malinka na svete. 🙂

nivalis
3. bře 2014

O deviatej rano mi vlozili tabletku /pretoze uz som bola "v termine"- 37+1tt- tak na co cakat 😠 /, o 5 minut som mala ukrutne bolesti- kazdu minutu... 😖 /prvy porod som mala sponntany no ale taketo bolesti som nemala/ ... do 11tej ma nechali samu!!! nikto ma nebol skontrolovat, hoci som kricala na sestricky...ked sa im konecne uracilo prist tak zacali fofry!!! hoci som im to uz 2hodiny kricala, az potom zistili, ze malemu prestava byt srdiecko a do pol hodiny bol drobec vonku- akutna sekcia!!! 😠 😠 😠 Len vdaka Bohu a dr. Halmesovej sme to prezili 😉

drahonka
14. bře 2014

Já byla mile překvapená - mám za sebou tři porody přirozené a jeden vyvolávaný. Ten vyvolávaný byl neskutečně rychlý - v 7:30 mi zavedli tabletku, v 9:30 jsem cítila "trošku" kontrakce, v 10:30 přišly opravdové bolesti a v 10:50 byl prcek venku 🙂 Současně se mnou rodila paní svoje první mimčo, tabletku jí zavedly v 8:00 a porodila v 11:30 - na první porod super čas 🙂 Asi je to opravdu u každé maminky jiné.

evelp
14. bře 2014

já měla vyvolávaný porod necelých 14 dní před termínem kvůli mým zdravotním komplikacím a stál teda za to. byl to druhý porod a stejně trval 13,5hodiny. od zavedení tablety do 10 min. kontrakce po 5, pak už do konce po 3-2 minutách

lnk
17. dub 2014

ráno o půl 8 jsem dostala tabletku, do 10 minut se rozjely obrovské bolesti, trvaly asi do 11a postupně ustávaly. po obědě nikde nic. takže přislíbena další tableta na další den. v noci jsem v 1 cítila slaboulinké pravidelné bolesti a malej se narodil o půl 5 ráno. musím říct, že kontrakce, které se mi samy v noci spustily ani zdaleka tak strašně nebolely, jako ta šílenost, co se mi rozjela po tabletce. tak jsem byla ráda, že jsem nakonec stejně porodila "sama"

besita
24. čer 2014

Mně vyvolávali ráno tabletkou, odpoledne tabletkou a vůbec nic se neděje, takže jsem si jen ten den poležela v posteli, večer mi ve 22 píchli nějakou injekci "na spaní", hoďku jsem ještě ležela v posteli a říkám sestře, že se mi spíš asi přitížila (trochu bolesti), tak se na mě kouknul doktor - šup na přípravnu, klystýr atd. - no a ve 2:15 byla malá na světě, takže pohoda 😉

lukaskovamamka
24. čer 2014

ahoj ja som mala planovany vyvolavany porod 40tt+3 lebo som malička a maly uz bol dost velky... takze asi o 10.00 mi zaviedli tabletu po nej sa mi to rozbehlo ešte na izbe som bola pamatam ze siel komisar rex zrazu kontrakciie silne...to uz sestrička spravila klystir bolo asi nejak po 14tej ma presunuli na sal..ale porod sa nasledne spomalil maly stale bol vysoko..bola som otvorena na 8 ale kontrakcie nesplnali učel tak mi ešte dali oxytocin do zil to sa ete zhoršilo boli to bolestive kontrakcie musela som dost chodit alebo pomahal mič...od 18.00- 21.30 som tam len predychavala tie umele kontrakcie jak truba pichli mi medzi tym plodovku..vymenili sa zmeny prišiel druhy primar o 21.30???asi som podpisovala papiere či suhlasim s akutnym cisarom lebo maly stale nepostupoval dole a kontrakcie kazde 2 min pomaly ja uz vysilena by som ho asi ani nevytlačila prave preto ze maleho tipovali velkeho...takze za mna taky na nič porod bola som dlho sklamana ze som nerodila sama:-/

lukaskovamamka
24. čer 2014

tam som napisala blbost nič som nepodpisovala ziadne papiere ale tak sa ma ten novy primar pre mna vtedy zachranca cislo 1 pýtal či suhlasim s cisarom.. neviem na čo čakali ta zmena pred nim..a este hlupost som spravila dovolila som aby zacinajuce porodne sestry so mnou pracovaliych ..tak mi v ramci tej svojej praxe pichla vodu taka mlada..asi na 3x ...vrrrr som na seba bola ptm hodne nahnevana

madrilena
24. čer 2014

trval mi zhruba 7 hodin, ale podle mě toto je tak strašně individuální, že se nedá brát podle jedné, že to tak bude i u druhé

apollonka
28. črc 2015

Me prdla ve 3 hod.v noci voda,ve čtyři prijem na dva prsty..ultrazvuk vse ok..pokzd se nic nepohne do 7 mam přijít..v 7 hod monitor..malicke bolesticky..otevrena na 3.. Tak tabletka do hrdla,odchod v 8 hod ze sálu ze když nic do 10 hod tak další tabletka..v 8:30 hod jsem přišla na da ze umiram uz bolesti :D prohlídka..na 7 cm..udelame přípravu prý..raději jeste dr zkontroloval..a byla jsem na 8.. Tak prý nic..nez to dorekl tak se mi chtělo tlačit..tak jsem na ne křičela ze uz a oni ze ne..ze at si tlacim když chci a sedeli dal..:D no v tom přišla dr..a ze tlacim..a hlavička byla venku..takze ani nestihli přestavit postel..v papírech mam napsáno délka porodu 37 minut :D

hollybelly
17. srp 2015

1. tableta v 10, nic se nedělo, druhá tableta ve 12 nic se nedělo... celý den nic, domluva, že se začne vyvolávat druhý den ráno zase... nakonec mi z ničeho nic ve sprše v 17,50 praskla voda, okamžitě začaly bolesti a v 18,33 byla venku... tak nevím, jestli brát za porod celou tu dobu od první tablety anebo až od chvíle, kdy začaly bolesti, protože jinak to trvalo 43 minut... 🙂

prcek91
17. srp 2015

první tableta 7:00 druhá 9:30 nic celou noc v bolestech druhý den ráno tableta v 7:00 nic moc v 10jsem šla na sál 13:00 píchli vodu... 15:29 se narodila malá..;) bylo to strašný měla jsme bolesti a kontrakce už po první tabletě jen jsem se neotvírala ale bylo to předčasně podle uz v 36t.t.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru