Vyvolávaný porod. Jak dlouho vám trval?

veendula
17. říj 2007

ahojík všichni.nejspíše mě čeká vyvolávaný porod,tak se chci zeptat,slyšela jsem že tabletky na vyvolání vám dávají první dva dny,to jako dva dny máte bolesti?já si naivně myslela že třeba začnou vyvolávat,prostě vám něco dají a už se to rozjede! 😕 ale že tam budu v bolestech ležet dva dny jsem teda netušila! ☹

zuzi82
19. črc 2011

21:00 zavedená tableta, v 7:00 primář konstatoval, že je to bez výsledků a večer bude další tableta, ještě ten den za hodinu po kontrole primářem začaly bolesti. V půl deváté prdla voda a malý se narodil 12:45. Byla to rychlovka a v pohodě. 😉

laloona
19. črc 2011

u nás taky rychlost, cca 3,5 hodiny,ale bylo to teda něco

lucia20
19. črc 2011

Pri prvej dcerke som mala prvu tablektu vo stvrtok, zacali slabe kontrakcia, ale s velkym rozostupom. na druhy den dalsiu, na to dalsiu a v piatok po 22.15 sa narodila. pri druhej tabletka v piatok rano a o 15,30 nic, tak dvakrat schody na 9. poschodie a vecer o 22,30 bola druha na svete. tretia bola cisarskym.

myreason
26. črc 2011

6 dnííí 😀 až na 6.vyvolávačku to prišlo...potom po cca 5hod sekcia 😅

helka193
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
happy8051
28. srp 2013

prva dcera 4hod20min od odtecenia vody. druha prvy den nic, potom den pauza a napokon 16hodin od zaciatku vyvolavania bola na svete. ale bolesti len hodinku a pol

petra_pf
28. srp 2013

V 10 hod tableta, píchnutí vody před polednem a Amálka na světě 13:15 🙂

salome_82
28. srp 2013

6 hodín

lydia22
28. srp 2013

Rano 7:30 vlozena tabletka kontrakcie slabe 10:30 prepichnutie vody otvorena na 4,5cm dcera sa narodila 13:40 posledna hodina uz neskutocne bolesti

pritt98
30. srp 2013

Môj vyvolávaný pôrod 2 a pol hodiny...ale bolesti desné teda...

kajamore
5. zář 2013

Tak u mně tableta zavedena někdy po 10 hodině, všechny "kolegyně" začly kňučet už někdy po dvou hodinách a já do 17 hodiny ani ťuk.. Pak jsme se šli s manželem a dcerou projít v Podolí ven do 37 stupňů a jak se to krásně rozjelo. Ve 21,30 jsem se dohekala na porodní pokoj a 21,50 byl malej na světě, asi 3 minuty poté, co mi asistentka píchla vodu, nevěřila jsem vlastním očím, jak vystřelil 😀

alexyn
5. zář 2013

Vyvolavany porod trval 22 hodin a skoncil cisarem. Nejdriv nebyly bolesti, pak jsem se neotvirala a nakonec az ja jsem byla pripravena, tak malej nepostupoval.

actimelka
5. zář 2013

Nedaj si vyvolavat porod, ja som si druhy dala a zdravotne sa z toho dostavam skoro rok.

betuska22
5. zář 2013

ahoj ja som mala vyvolaný uplne super, o siedmej rano dali vyvolávačku a o deviatej tiež ráno bol adamko na svete. ja si stazovat nemozem vobec 😉

michalaforb
7. zář 2013

Ahojte, moja skúsenosť je taká, že v deň termínu mi napichli o 16.00 oxitocín - po 2 dňoch nepravidelných kontrakcií bez hodinky spánku ☹,no už do 17,30 sa kontrakcie spustili pravidelne, tak mi pustili vodu - potom okamžite riadne kontrakcie nabehli a malá sa narodila o 21,50, takže celkom ok. Ja mám na pôrod pekné spomienky, aj keď kontrakcie boli bolestivé a do krížov - no neviem posúdiť aké by boli bez vyvolávačky... Dá sa to vydržať 😀

blackcat8885
12. zář 2013

7.30vyvolávačka a o 15.20 bol malý na svete takže dalo sa.Dufam,že pri druhom to bude polovica času

bated22
8. lis 2013

Ahojky.Tak mě vyvolávaly porod 2 dny.Kontrakce se dostavily asi po pul dni,ale stále jsem se neotvírala.Takže mé dny vypadaly asi takto.Ráno vaginální tabletka,monitorink,odpočinek,kontrakce,jídlo atd.Pořád nic,stále jsem byla zavřená.Jelikož jsem byla 41+5 tak nezbývalo nic jiného než císařský řez.Asi nejhorší zážitek byl,když mi píchli epidural.Pak už to bylo v pohodě,všechno vnímáte a mimi hned vidíte...

miku1
8. lis 2013

Prvý už nepamätám, druhý 3,5 hodiny.

kettm
8. lis 2013

Vyvolávat mi začli v pátek ráno, tableta, kolem oběda další tableta, celý den se nic nedělo, v 11 večer mi praskla voda a ráno v 2.45 byl malej (3910g) na světě. Porod v pohodě, křížové bolesti ale dalo se to. Nejhorší bylo snad těch 14 dní přenášení a pak to abych se rozkojila.

cerstvamamina
8. lis 2013

druhý pôrod, do dvoch hodiniek už bol na svete

petrusew
8. lis 2013

5hodin od epidurálu byla malá venku za necelé dvě hodiny, pomohl mi otevřít se.

kitty88
8. lis 2013

u mna to trvalo dva dni a nakoniec aj tak cisarsky... prvy den rano tabletka, cely den sa nic nedialo, na druhy den rano dalsia, zacali slabe bolesti okolo desiatej, postupne sa stupnovali, az boli riadne silne, ale neotvarala som sa, dietatko malo zle ozvy, tak robili akutnu sekciu - v najvyssi cas, mala vdychla plodovu vodu a mala zapal pluc + nejake dalsie problemy s tym spojene, prve dni stravila preto v inkubatore... neviem, ako by to dopadlo, keby mi nerobili ten cisarsky, ale nechali ma tak este niekolko hodin... radsej o tom nerozmyslat, som rada, ze mam zdrave dieta

klouzek
21. lis 2013

Ráno v 9:30 mi zavedli půl tablety na vyvolání a v 15:27 byl malý venku,takže trval 6 hodin

sachmettttt
21. lis 2013

U mne od 8rána v uterý do čtvrtka 22 18 nakonec císařským rezem...

smisekivuska
21. lis 2013

První tableta 10:30, druhá ve 13 hodin a 18:59 se malý narodil akutním císařem.

tanicka696
21. lis 2013

ja som nastupila do porodnice o 9.hod,o 12.30ma doktor vyšetril,urobil bez mojho suhlasu hamiltonov hmat,to bola brutalna bolesť a do 10.minut som začala krvacať,začali mierne kontrakcie až silneli,o 22.sa to už nedalo vydržať,nechali ma trapiť sa do rana 5.55 ked končila doktorovi smena sa došiel kuknuť že ako to ide,manžel aj ja sme mu tak vynadali a nakračili na neho že treba cisarsky až bol cisarky,mala bola velka a vraj by mi cez panvu neprešla,keby sa lepšie pozru a zrataju si 1a 1 tak som to mohla mať za chvilu potom a nie ma nechali trapiť takto dlho,no čo povedať na naše zdravotnoctvo...veľa šťastia prajem,rýchly porod a nech ta obchadzaju lekari ako som mala ja!

laurital
21. lis 2013

Cca 8 hodin 🙄

ivikuska28
29. pro 2013

Mne o 8:30 dali tabletku do hodiny prišli kontrakcie a malý sa narodil 20:23 Pôrod mi vyvolávali 7 dní po termíne.

nini1010
29. pro 2013

28 hodín,z toho prvych 12 hodín som mala 2 minútové kontrakcie a vôbec som sa neotvárala.peklo... :( vyvolavacka je strašné svinstvo,nabudúce vyckam aspoň týždeň po termíne.

novynka
29. pro 2013

mě hospitalizovali v sobotu, dostala jsem 3 noci za sebou tablety na zavádění, které se mnou nic neudělaly (ani kontrakce, ani jsem se neotvírala), v úterý ráno jsem dostala nějaké silnější tablety na polknutí, 3 po dvou hodinách a zas nic, kontrakce jsem začala pociťovat teprve v úterý večer, dostala jsem jakousi injekci, která mě měla buď pomoct usnout nebo naopak zesílit kontrakce, v noci na středu v půl 2 už jsem se vzbudila s kontrakcemi po 5 minutách, ale bohužel, stále otevřená jen na 3 cm, takže jsem protrpěla celou noc, ráno žádné změny, už se začalo mluvit o císaři, když mi najednou rupla voda! ještě jsme zkusili vanu, kontrakce po minutě, otevřená na 4 cm :( prý to bude ještě trvat dlouho... takže jsem nakonec souhlasila se sekcí a do hodiny byl klouček s námi 🙂 takže u mě vyvolávání jako takové 4 dny, z toho s kontrakcemi cca 15 hodin, a stejně to přirozenou cestou neskončilo :/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru