Vyvolávaný porod. Jak dlouho vám trval?

veendula
17. říj 2007

ahojík všichni.nejspíše mě čeká vyvolávaný porod,tak se chci zeptat,slyšela jsem že tabletky na vyvolání vám dávají první dva dny,to jako dva dny máte bolesti?já si naivně myslela že třeba začnou vyvolávat,prostě vám něco dají a už se to rozjede! 😕 ale že tam budu v bolestech ležet dva dny jsem teda netušila! ☹

pipisek
9. lis 2009

jedlicka
proč ti už 5. den po TP budou vyvolávat porod??? není to brzy? mě vyvolávaly až 11. den po TP, pokud je vše OK (maminka i monitor miminka bez problémů) tak u Apolináře v Praze (rodila jsem tam obě děti) nevyvolávají dřív než za těch 10 dní. První dceru jsem přenášela 7 dní, udělalo se mi blbě, tak si mě v porodnici nechali, dali mi vyvolávačku v injekci, spustily se slabé kontrakce a sílily. Jenže jsem se za 6 hodin otevřela jen na 3 cm a tak mi napíchli oxytocin a dali epidurál a pak už to jelo rychle. Rodila jsem od prvních bolestí asi 11 hodin.
Druhý porod mi vyvolávali 11. den po TP jak jsem už psala.Zavedli mi v 8.30 gel, prakticky za 15 min mi začaly kontra a hned po 3 minutách, malá se narodila za 3,5 hodinky po zavedení gelu, epi mi nestihli dát, napřed bylo brzo a pak najednou pozdě, hodně rychle jsem se otevřela. Proti prvnímu porodu, kdy bolesti byly tlumené epiidurálem, byl tenhle druhý horší co do bolesti. PA mi říkala, že pokud to jde takhle rychle, že jsou bolesti větší, že se porodní cesty otevřou za moc krátkou dobu, jsou krátké intervaly mezi kontra a nestíháš si odpočinout, je to hned dost intenzivní. Ale jak tady píšou holky, je to vysoce individuální, někomu vyvolávají 2 dny...takže já byla za ten fofr ve finále ráda, ač to bylo proti prvnímu porodu s epi maso 😝
Fakt je, že po prvním porodu s epi jsem byla druhý den čiperná a po druhém jak mátoha ještě dlouho, ale to bude i věkem 😉 první jsem rodila ve 24 a druhé ve 34 letech 😀

zuzulinka003
9. lis 2009

Ahoj holky,já jdu na vyvolání zítra v 7 ráno tam mám být mám z toho hroznej strach celá se klepu a po tom co tady čtu no jo m,alá ven musí.

alusha
9. lis 2009

zuzlinka, verim, ze sa bojis, ale uz si velmi dlho po termine, aj to moze byt nebezpecne, budem drzat palce... mne vyvolavali 11dni po termine, a bolo to rychle a bezbolestne 🙂

pipisek
9. lis 2009

neboj se, hlavu vzhůru, ženská zvládne všechno 😉 ...bude to fofr, držím palce !

simoch
9. lis 2009

Ahojky, v 7hod zavedení tabletky a v 10.58hod se císařem syn narodil, císařem, proto, že se porod rozjel moc rychle, otevřená na 8cm jsem byla během hodiny, ale malej byl ještě vysoko a začaly být špatné ozvy, tak raději volili porod císařem.Přenášela jsem týden a po domluvě s dr. jsem šla na vyvolání, malej byl na moji postavu už veliký / 3950gr a 51cm/, už při prvním porodu, kdy syn měl 3480gr a 50cm jsem měla problémy, takže proto nyní volili vyvolání.
Pravda je, že kontrakce byly daleko silnější a bolestivější oproti nevyvolávanému porodu. 😝

evanek77
9. lis 2009

ahoj,
také se přidávám, večtvrtek v 7h ráno nastupuju na vyvolání ☹

jankanej
9. lis 2009

ahoj já taky nastupuju ráno ve středu...tím že každá mamina je na tom jinak a spousta maminek říká že je to dlouhý spousta že ne tak nevím co si vybrat...snad to nebude delší jak u prvního...to jsem se velmi dlouho otvírala a i když jsem byla na dva prsty tak mi píchli vodu a za 7a půl hodiny byla malá na světě...tak snad to bude kratší...
evanek nejdeš na vyvolání nějak brzo?

prochi
9. lis 2009

holky, já měla vyvolávaný v podstatě oba porody. První byl brutus, byla jsem totálně zabetonovaná, ve 41. týdnu CS sotva 1. Vyvolávat se začalo 12 dní po termínu. První tabletu jsem dostala v neděli ve 23.00, nic. Druhou v pondělí v sedm ráno, nic. Třetí ten samý den ve 13.00. Ve 14.00 začaly nepřetržitý ukrutný bolesti břicha a zad. V 15.00 mi praskla voda a ihned vypukly kontrakce, trvaly minutu, minutu přestávka a hned další. Síla byla neskutečná a do konce porodu už se nezměnila. V 17.00 jsem byla otevřená na 2 prsty a prý, že to hned tak nebude. V 18.00 mě táhla PA polonahou ze sprchy na sál a v 18.35 byl malej venku.
Celý druhý těhotenství jsem doufala, že tentokrát to půjde přirozeně. Bohužel, opět nástup do porodn. na vyvol., tentokrát 9 dní po termínu. Ale oproti prvnímu těhu se to tam krásně chystalo a ve 41. týdnu bylo CS krásných 6. Nález prý krásný, proveden Hamilton a dostala jsem nějaký kapky na stahování dělohy. V 9.00 píchnutá voda. Hned kontra po pěti minutách, ale pohoda. Kontra se postupně zvyšovaly a ty hnusný přišly až fakt ca. tu poslední hodinu před tlačením. Malá vylezla ve 14.43 🙂
Podle časů byl první porod kratší. Ale nedá se to tak brát, protože jsem fakt měla celou dobu neskutečný bolesti po minutě. Zatímco druhý byl na čas delší, ale zase pár hodin se to dalo ještě docela v pohodě prodýchat.
Podle mě hodně záleží na tom, jaký je nález, jestli už se to tam dole trochu chystá.
Druhý porod byl fakt brnkačka - teda aspoň ta první doba porodní 😉

jankanej
9. lis 2009

prochi asi máš pravdu s tím nálezem páč jsem připravená na porod tři týdny a ještě jsem 2v1, už mě to pěkně štve každý prudí kdy už budu rodita nedovedou si představit jak je to otravný když to posloucháš několikrát denně, přitom až se to narodí tak dáme všem vědět...

evanek77
10. lis 2009

jani,
jdu proto, že malej má 3,5 kila a já mám celé těhu blokádu pánve a velké bolesti, tak aby mi trochu ulevili, než bude malej mít přes 4 kila 😉 🙂

jankanej
10. lis 2009

evanek tak at ti to dobře dopadne, mě je dneska blbě, dole mi něco lupe a je to takový divný, tak je možný že vyrazíme ještě dneska ale myslím si že ne, že se holka bude parádit až do zítra než jí vyštvou mudři...

dovenka
10. lis 2009

je dovod na vyvolanie porodu ihned po termine (nie az 10 dni a viac) ak ma babo podla ultrazvuku uz nad 4 kg, alebo sa tiez tak dlho caka?

rioko
11. lis 2009

mě vyvolávali porod protože mi 14 dní před termínek odtekla voda, do druhého dne čekaly jestli nepřijdou bolesti a protože se nic nedělo, dali mi ráno 7.30 tabletu a 9.30 byl Vojta na světě, bolesti mi začaly půl hodiny po tabletě

fodorka33
16. lis 2009

mne vyvolavali porod lebo som bola po termine a pichli mi injekciu o nejakej12:00 a porodila som az 20:15

filipka21
16. lis 2009

mne vyvolali pôrod 7.00hod a 19.30hod sa Filipko narodil. 🙂

princessp
25. lis 2009

Hojky holky tak by mne zajimalo v cem je rozdil mezi vyvolavanym porodem s tabletkou, injekci, nebo gelem??? Ja jdu na vyvolavani pr. stredu a budou mi zavadet ten gel...coz si myslim ze je asi prijemnejsi nez tabletka ja se tu par holek uz zminilo. Zatim moc dekuji.

tegina
26. lis 2009

Ahojky, podle toho co jsem pochopila za den v nemocnici by měl být gel nejlsabší, nebo se dává jedna menší tableta, pokud nezabere, může se ten den dát ještě jedna nebo jedna větší, pokud ta nezabere, dává se další až na druhý den. Injekce nikdo kolem mě neměl , podle mě se dávají, pokud je porod už rozběhnutý... a ustávají kontrakce. Volba je jen na lékaři a po kontrole děložního hrdla a čípku zvolí, co by mohlo stačit. 🙂

jasminet
26. lis 2009

tiez som mala vyvolavany porod, prva vyvolavacka - tableta nezabrala (v stredu) - ani naznak kontrakcie, dalsi pokus bol v piatok, o 10:00 tableta, o 12:00 prva slabunka bolest krizov, o 15:45 kontrakcie (bolesti krizov) kazde 2-3 minuty, o cca 18:00 otvorena na 4 cm, o 20:00 na 6-8cm a porodila som o 21:30 - este mi dali o 21:00 oxytocin lebo mi ustavali kontrakcie.
okrem bolesti krizov ma nic ine nebolelo, ziadne tvrdnutie brucha, nic...

hathor1231
26. lis 2009

ahojte.
cipky sa mozu pouzit ak je rodicka uzavreta. ak je co i len na jeden prst otvorena a treba porod urychlit dava sa kapacka.
mne sa mala narodila po 67,5 hod od odteceni plodovky. poslednych 5hod som bola na kapacke a poslednu hodku a pol som mala brutus kontra tak zasebou,ze som nemala ani cas rozdychat tu predoslu a dalsia bola skoro nakonci 😝 ale nemozem sa stazovat,uslo to rychlo a ani som sa nenazdala a malu som mala na hrudi a drahy prestrihal pupocnu snuru 😀
a inak,najlepsi prostag.gel mate doma 😉 sup do postele s partnerom a tie spermie su najdolezitejsie 😉 😀

drzim palce

kwetinnka
26. lis 2009

No mne nastastie vyvolavacka zabrala presne do hodiny,a za 4 hodky bola mala na svete..nastastie 😀

princessp
26. lis 2009

tegina moc dekuji za vysvetleni 🙂

mifinka
26. lis 2009

Tak mě vyvolávali protože podle UTZ nebyl malej dostatečně vyživovanej (a houby, měl krásných 3130g a 48cm, podle UTZ neměl ani 2500G...) byla jsem úplně zavřená, že bych měla rodit nic nenaznačovala, takže mi v 8 večer dali nějakou tabletu na dozrání cest, přes noc občas bolesti jako u MS, ráno o půl 7 ráno první tableta, kolem 8 slabší kontra s velkým odstupem, o půl 9 další tableta, asi kolem 9 začaly bolesti už celkem velké (fakt nevím po jak dlouhé době, nestíhala jsem koukat na hodiny 🙂 ) no a 13.52 byl Vojtasek na světě. Popravdě ani si neuvědomuju že jsem měla bolesti tak dlouho, rychle to uteklo.
Kdybych si mohla vybrat i případný další porod bych chtěla vyvolat. Šlo to rychle na zcela uzavřenou prvorodičku 😀

veronikapp
26. lis 2009

prvy porod vyvolany, poriadne bolesti prisli do 1 hodiny a celkovo trval 7 a pol hod.
druhy porod prirodzeny, trval 4 hodiny a z toho bolesti asi 2.
takze keby nieco, uz nikdy ziadnu vyvolavacku 😝

vlastovka385
26. lis 2009

Já jsem měla vyvolávanej porod týden před termínem z důvodu velikosti mimina, podle UTZ přes 4 kila, nakonec měl 3,85, a kvůli tlaku a otokům. Přišla jsem do porodky v 7.15, první tableta v 9.30, druhá tableta v 11.30, Tibor se narodil ve 14.28, bolesti jsem neměla celou dobu skoro žádné, až 20 minut před tlačením, když mě asistentka umístili na bok s nohou nahoře, začal masakr, kontrakce po půl minutě, žádný čas mezi nimi na odpočinutí, chtěla jsem epidurál, ale asistentka přišla, vyšetřila mě a řekla, že žádný nedostanu, že jsem otevřená na 9cm a jdeme tlačit, na 4 kontrakce byl Tibor venku. V podstatě jsem se bezbolestně otevřela na 5 cm a za těch 20 minut o ty další 4, takže nádhera. Na porod strašně ráda vzpomínám, bylo to super, jestli budu mít další dítě, tak si zkusím znovu domluvit vyvolání.

kostrbka
1. pro 2009

Ahoj holky,
rodila jsem devět dní po termínu, v osm ráno jsem dostala tabletku, do hodiny nastaly kontrakce po deseti minutách, šla jsem na přípravu, při té se rozjely kontrakce po pěti minutách, poté - po napojení na monitor mi praskla voda, kontrakce byly po třech minutách, po 20 minutách na monitoru přicházely po minutě, šla jsem tedy na box (do té doby jsem ležela na čekateláku), kde mi na třetí pokud napíchli epidurál a po něm jsem se ze 2cm otevřela na 8cm. Poté konečně zavolali manžela, MUDr. se mě jala znovu vyšetřit, zjistila, že malej má špatný ozvy, takže jsme začali rodit, ale nešlo to, protože malej byl omotanej pupeční šňůrou, takže manžela zase odeslali za plentu a mě odrodili kleštěma. Adam se narodil ve 13:08 hodin, tedy pět hodin po zavedení tabletky. Ale asi by to trvalo o pár hodin déle nebýt komplikací ....
Ale dobrý, bolest zapomenuta téměř okamžitě po porodu, ta euforie z miminka a pocity čerstvé maminky přehluší vše negativní.
Přeju všem pokud možno hezký porod bez komplikací, zdravá miminka a štastné tatínky 🙂

lotris
1. pro 2009

Ok aj ja sa pripojim. 20 dni po druhom termine tak v pondelok doobeda mi dali dovnutra balonik s hadickami ktore mi prilepili o nohu na vyvalonie a poslali ma domov. o 23:00 som mala kontrakcie v 6 min. intervaloch. Sli sme do nemocnicnice.
Do obeda v utorok sa rozhodli ze uz to pojde aj samo tak vybrali balonik a kontrakcie uz neboli tak intenzivne a menej casto.
Poobede ma dali na porodnu salu a zavolali manzela. dali mi vyvolavacky cez infuzie.
Vecer som mala uz teploty, vycerpana tak mi odporucili epidural. Posluchla som
Streda doobeda bolesti tlacenie a uz som ani necitila kedy zacina kontrakcia mala sa spriecila lebo bola s hlavickou hore a uz to neslo.
Streda 11:32 sa narodila mala cisarskym rezom. 🙂
V stredu poobede prisla sestricka co mala sluzbu ked sa to zacalo aby sa vraj pozreli na to dieta co tolko strajkuje. 🙂

deni1304
6. pro 2009

ahojky holky, prvni porod 2008 - 14 dnu jsem prenasela, porod musel byt vyvolan - od prvni kontrakce do narozeni naseho syna 3,5 hodiny, stejny den jsme byli propusteni z nemocnice
druhy porod 2009 - 10 dnu prenaseni , porod nevyvolan - od prvni kontrakce do narozeni nasi dcery 3,5 hodiny
Oba dva porody, stejne casove, oba dva bez nastrihu, bez epiduralu - stejny den jsme byli propusteni z nemocnice

dida81
6. pro 2009

Caute, mne zacali najprv slabe bolesti o pol noci... doma som vydržala do tretej hod. bolesti už boli intenzivnejsie.Každych 6-7 minut.
V nemocke ma prijali o 3,30 hod. ráno a 7,O5 bol malý na svete. Samotny porod trval pol hodinku...
Prenasala som 2 dni.

lucie777
6. pro 2009

Dida, tak to ale nebyl vyvolávaný porod, ne?

moncicik
7. pro 2009

Ahojda mě porod také vyvolávali.
V 17 hodin mi píchli plod.vodu
Ve 22:00 hod. mě nasadili oxitocin
A ve 23:59 hod.se malá narodila.
Celkem tedy 7 hodin.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru