Vyvolávaný porod. Jak dlouho vám trval?

veendula
17. říj 2007

ahojík všichni.nejspíše mě čeká vyvolávaný porod,tak se chci zeptat,slyšela jsem že tabletky na vyvolání vám dávají první dva dny,to jako dva dny máte bolesti?já si naivně myslela že třeba začnou vyvolávat,prostě vám něco dají a už se to rozjede! 😕 ale že tam budu v bolestech ležet dva dny jsem teda netušila! ☹

masulenka
21. říj 2007

No určitě se nemáš čeho bát!-když to nepůjde a řeknou ti půjdete na sekci vydechneš si jako hroma a za 40 min.budeš mít mimi při sobě! 😉 vše zlé je i na něco dobré...

kaceenka81
22. říj 2007

dagmík-já se zrovna chystám a vyrážím.pak si písneme jak dlouho nás trápili.papa 🙂

dermajetics
22. říj 2007

holky já měla vyvolávaný,až třetí tableta zabrala,a hned po 5minutách začly bolesti,dali mi ji v 9ráno a prcek byl na světě ve 13.25,já si stěžovat nemůžu 😀

kuliskaa
22. říj 2007

Kacenko81-jsme s tebou-brzy vše přebolí a budete spolu štastní 😉 🙂

sisstin
22. říj 2007

tak já nastupuju ve čtvrtek ráno 😢

kuliskaa
22. říj 2007

sisstin-držím pěsti přeji štěstííí-opravdu si tolik přeješ císař 😕

dermajetics
23. říj 2007

sisstin,taky se připojuji,ať už to máš za sebou,a jste s mimi hlavně v pohodě

monaberuska1
18. pro 2007

Ahojky holky🙂
tak já nastupuji na vyvolávačku ve čtvrtek ráno, mám z toho trochu strach, tady čtu že to někomu museli vyvolávat 3 dny jo??tak uvidíme, trochu se bojím🙂

ulicnice
28. pro 2007

Ahoj děvčata!
Já měla termín 8.října - a absolutně žádné příznaky. dopadlo to tak, že mě 18. přijmuli na odd. rizikového těhotenství, kde jsem se jednu noc "pěkně" vyspinkala (matrace byla úplně děsně proleželá, k tomu to břicho, takže fakt žádné pohodlí). Večer mi tam MUDr. provedla nějaký hmat - Hamiltona. S tím, že se to možná v noci samo rozjede. A ono vůbec nic. Takže druhý den mě přijali na porodní sál, kde začli vyvolávat - cca v 9:30 píchli plodovku a zas čekali, jestli se to rozjede a ono nic (tabletku mi dát nemohli, páč jsem astmatik a ona vyvolává astmatický záchvaty). Tak pak v 11:30 jsem dostala oxytocin - infuzi. A pak to jelo. Snad během 10 minut začly kontrakce, i s křížovejma bolestma - ty teda fakt nebyly nic příjemnýho (u prvního porodu jsem je nazažila). Malá se narodila v 15:00. Takže to bylo dost rychlý, ale bolesti děsný. A malá měla 4150 g, takže v závěru to byla pěkná fuška (první dcerka měla 3 a půl kila a to bylo o něčem úplně jiném). Holky, přeju vám, které to teprve čeká, ať máte porod v pohodě!

betka007
29. pro 2007

ahoj, nastupila som na vyvolanie porodu v pondelok 20.08.2007 rano okolo 8:30 hod, dostala som 1 vagin. tabletu, dalsi den v utorok rano ma dali na porodny box a dostala som este 1 tabletu o 09:30hod, lebo dovtedy som mala nepravidelne kontrakcie. Po tej 2. tablete som mala kontrakcie asi non stop 😀 a porod sa okamzite rozbehol, porodila som o 15:16 hod 21.08.2007, takze to bolo rychle, len ten prvy den trval- bolesti ako pri menstruacii, tocili mi ctg asi po 2 hodinach, vecer dali pokoj a pichli injekciu, ktora nepotlacala cinnost maternice-delohy,ale mala sluzit na to, aby som si trochu pospala, myslim,ze mi pichli EGIS. V noci mi odisla trochu hlenova zatka a s nou sa zosilila bolest bruska.

megee
30. pro 2007

ahoj mě dali tabletu v 11.45, bolesti jsem měla od 17.00 a v 21.41 se malej narodil takže celkem pohoda

kaceenka81
30. pro 2007

mě dali tabletku v 7:00ráno a malá se narodila až ve 21:45hod.

kaceenka81
30. pro 2007

a bolesti jsem měla skoro hned,od 8:00 co 3.minuty 😝

ylona77
1. led 2008

Ahoj, já moc dobré zkušenosti nemám. Tabletku mi zavedly v 7.hod ráno, za půl hodinky mi začla působit a hned stahy po 5min do 11hod.a křížové bolesti. Pak bylo hůř, měla jsem stahy po 3min, bylo mi zle, voda nepomáhala, zvracela jsem asi 5x a epidurál mi píchly v 18.30hod- dřív neměla doktorka čas. Odtekla mi voda ale měla jsem špatné ozvy. Nakonec se malá narodila přidušená, kleštěma až ve 21.15hod. Měla 50cm a 3,35kg.Ležela týden v inkubátoru a já si mohla sednout pořádně až na konci šestinedělí, jak jsem byla zašívaná.Teď mám termín 4.1. a 10.1. Doufám, že nebudu přenášet. Hodně jsem zapoměla. Hlavně že je mimi zdravé. 🙂

schnek
1. led 2008

odtekla mi voda a nic, čekala jsem od půlnoci do 4 odpoledne, dostala jsem první tabletu, hned bolesti po 5 minutách (daly se celkem prodýchat), za 2 hodiny druhá, hned jak se mi rozpustila, bolesti jak blázen po třech, za hodinu oxytocinová kapačka, to jsem myslela, že bolestí polezu po zdi,v půl 12 EPI a v 0:50 byl Ondra venku. Dost tomu pomohl EPI, že jsem se dokázala uvolnit. Během té hodiny po něm jsem se otevřela o 7 cm. Ale byl to fakt masakr. Nejhorší bylo, že jsem táhla dva dny v jenom kuse a bolesti jsem měla hned od začátku nepříjemný a krátce po sobě a taky mě celkem uzemňoval přístup sester 😠 myslela jsem si, že to bude můj konec, ale zpětně si říkám, že to tak strašný nebylo 😉

terkajesterka
8. led 2008

první tabletu mi zavedli ráno kolem 10., od odpoledne kontrakce po 5 min, pak v noci ustaly, ráno v 8 druhá tableta a malý se narodil až v 21.14.

hankka
8. led 2008

Ahoj, mně zabrala až pátá tableta, malej byl vevnitř prostě zabetonovanej 😀 , první tabletu mi zavedli v pátek odpoledne, v sobotu další dvě, to se spotřeboval čípek a v neděli zase dvě, syn se narodil v 18:38, takže po dvou dnech vyvolávání.

monaberuska1
9. led 2008

Ahojky holky já měla nástup v 7:00 na vyvolání a v 8 mi zavedli tabletu hned o půl deváté mi začli kontrakce v 11 zavedli druhou, kontrakce už byli fakt silný takže jsem šla do sprchy no a malá se narodila ve 14:10, ale já šla nakonec teda císařem protože malá se zamotala do pupeční šňůry☹ale tabletky mě zabrali téměř hned🙂

maart
9. led 2008

Ahoj kocky, tak mne zavedli tabletku ve 12 hodin, ve 12.30 uz jsem citila slabe kontrakce, ve 13.30 uz byly kontrakce velmi silne a pri monitoru mne praskla plodova voda a ve 14.25 uz byla mala na svete...pozor, slo to tedy velmi rychle, porodni asistentka mne asi neverila, protoze jsme to nestihli na porodni box a rodila jsem na lehatku v pripravne..... 😝 ....slo to opravdu HOOODNE rychle!

danullinnka
9. led 2008

ahoj holky,já jsem měla oba porody vyvolávané a po zavedení tabletky a injekci jsem dostala kontrakce a jak poprvé,tak i po druhé bylo za dvě hodky po všem a kluci na světě 😅

bucenka
9. led 2008

Ahojky,mě malýho vyvolávali 10 dnů po TP,v půl 7 ráno jsem dostala tabletku a v 16:25 se narodil,ale asi protože byl větší(4780g a 54cm),jinak kontrakce byly okamžitě ,ale pomalu jsem se otvírala...

onno
9. led 2008

Ahoj 7.1. jsem měla termín porodu.Dle poslední memstruace.Jsem po umělém oplodnění, a tam mi řekli termín 10.1.Zítra jdu na ozvy a doktor říkal,že jestli budou v pořádku že můžu jít domů,ale že jestli budu chtít,tak můžu zůstat a oni by tomu pomohli.Když bych šla domů,tak v sobotu zas na ozvy jestli by bylo vše v pořádku,tak domů,ale v pondělí určitě na vyvolání.Prosím o radu jestli to bude zítra dobrý,tak jestli mám jít domů a nebo si nechat pomoct v pátek tou pilulkou nebo čekat do pondělka.Nevím co je lepší. Děkuji

danullinnka
10. led 2008

Ahojky onno,zaleží na tobě jak se cítíš,já jsem při druhém klukovi,taky přenášela,otevřená jsem byla pořád na 2cm a dr.se sám zeptal,jestli chci počkat,až se to rozjede samo nebo vyvolat.S vyvoláním jsem měla dobrou zkušenost z prvního porodu,tak jsem chtěla vyvolání.Byla to fakt už zátěž a navíc v létě v tom vedru 😝 držím ti palečky 😉

ene
10. led 2008

Onno, me vyvolavali tyden po terminu, protoze jsem mela uz malo plodovky a hlavne u me nebyl jediny naznak, ze by se neco chystalo, takze doktor uz nechtel cekat. Pokud mas nejaky posun, jako ze se zacinas otvirat, hlavicka ti klesa apod., tak muzes zkusit pockat. V opacnem pripade a pokud uz je to pro tebe unavne, v noci se nevyspis.. tak si klidne tu pilulku nech zavest.

U me tedy 24.12. rano v 10 hodin prvni tableta, v jednu druha, kontrakce az k veceru, ale chteli me nechat pres noc odpocinout, tak ze mi daji dalsi tabletu az rano po zatezaku. V jednu rano nalez otevrena na prvni centimetr. Rano zatezovy test, v deset nalez 2-3 cm, takze uz mi tabletu nedali, ze se to zacina samo trochu hybat, ale stejne kontrakce hrozne nepravidelne, az po ctvrte hodine odpoledne rozhodli, ze mi daji oxytocin do zily a po nem byla mala ani ne do hodiny na svete.

ivusenka
10. led 2008

Mě dali ve 20 hodin první a poslední tabletu a druhý den v 11.50 se malá narodila, porod byl rychlý, v 8.30 ráno mě píchli vodu

petule.h
7. dub 2008

vyvolávačky od čtvrtka do soboty, oxytocin nezabral, tak jsem šla rychle na císaře pod celkovou narkózou.

flora
17. dub 2008

Ahoj,
mě přijali do nemocnice ve středu, ve čtvrtek začli vyvolávat a v neděli před půlnocí byl malej venku 😀
Kontrakce jsem měla vždy jen 2-3hod. a pak to přestalo. V den porodu jsem dostala 3 tabletky, 2 injekce a teprve pak se to rozjelo 😉

xsuzzi
17. dub 2008

Tak mě vyvolávali porod oxytocinem,pač jsem jela do porodnice s prdlou vodou a bez kontrakcí 😀 takže oxytocin jsem měla cca 9 hodin,2 hodiny po napíchnutí první kontra a za 7 hodin byl malej na světě 😀 😵

victorie
29. dub 2008

Ahoj,mela jsem vyvolavany porod a nebyla to zadna slava.Prenasela jsem asi tyden.V patek 🙂 rano jsem nastoupila do nemocnice a hned mi dali kapacku na vyvolani po hodince mi zacali bolesti,ale tak ve ctyri odpoledne se to tastavilo,na druhy den zavedly prasek a zase bolesti a zas nic.V noci me museli kontrolovat kazdou hodinu kvuli malinke.Dalsi den rano me dali kapacku a zas byly bolesti ale furt jsem se neotvirala tak mi praskli vodu to bylo asi tak v desete dopoledne pak klistir a presunuli me na porodni sal.Kontrakce uz byly nesnesitelne ale furt jsem se nechtela otevrit.Tak mi ve tri odpoledne pichli epidural,ze pry to nekdy pomuze aby se zena otevrela a meli pravdu do 2 hoedin jsem se otervrela a mala se narodila o pul 6.ted ma mala 2 mesice a uz jsem na to skoro zapomela.Da se to zvladnout ten pocit az mimi na svete za to stoji!!!!!!

binki
29. dub 2008

přenášela jsem týden, v út v 7 začali s vyvoláváním, v 22 praskla voda, kontrakce po 5-6 min jsem měla od út odpoledne do st večer, stále jsem byla na 2,5cm, pak následoval císař

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru