Vyvolávaný porod. Jak dlouho vám trval?

veendula
17. říj 2007

ahojík všichni.nejspíše mě čeká vyvolávaný porod,tak se chci zeptat,slyšela jsem že tabletky na vyvolání vám dávají první dva dny,to jako dva dny máte bolesti?já si naivně myslela že třeba začnou vyvolávat,prostě vám něco dají a už se to rozjede! 😕 ale že tam budu v bolestech ležet dva dny jsem teda netušila! ☹

lucinka1104
3. pro 2008

no ja teda nemám mne trval od podania prvej vyvolávačky 14 hodín a mala som kontrakcie každú minútu!!!!!no aj tak minešiel zájsť ten lem 😠

alusha
3. pro 2008

lucinka, tak to ti nezavidim, ja som bolesti nemala skoro ziadne a velmi rychlo som sa otvrala, normalne sa cudovali sestricky 😀 inak mame skoro rovnako starych chalanov 🙂

anta
3. pro 2008

Ahoj, já to měla následovně, ve čtvrtek jsem měla už při večeři pocit, že se mi tam malý nějak moc mele, říkám tomu "Poslední večeře páně", ještě jsme si s manžou dělali legraci, že to je asi opravdu poslední véča a taky že jo. Ve tři ráno mi praskla voda, vzbudilo mě to ve čtvrt na čtyři, tak jsme v klidu sbalili věci a šup se mnou do porodnice, měla jsem chvíli klid na pokoji a pak mě začaly chytat bolesti, asi v šest ráno. Chtělo se mi hrozně spát, jenže jsem tam byla s jednou budoucí maminou, které dali nějaké prášky na spaní a ta chrápala, až se otřásaly zdi. Takže jsem přes den nespala vůbec, chodila jsem na kontroly, zda se neotvírám a nic. Takže ve čtvrtek jsem neporodila. Řekli mi, že pokud neporodím do pátku, takže mi dají oxytoxin na vyvolání porodu. V šest v pátek mě napíchli a to se rozjely kontrakce jako blázen, měla jsem křížové bolesti a nakonec jsem prosila o utišováky, nic mi nedali s tím, že jsem málo otevřená 😒 Takže jsem protrpěla celý čtvrtek a pátek křížové bolesti a pak ve 13,20 v pátek byl kluk na světě. Takže s tím vyvoláním porodu jsem porodila za 7 hodin a 20 minut 😉 🙂

anta
3. pro 2008

Jo a když jsem trpěla těmi bolestmi, tak mě vždy dodělávaly ty jejich kontroly, jak se otvírám, to bolelo ještě víc jako čert, ale sestřičky mě uklidnily, řekly mi "bez bolesti prostě porodit nelze" 🙂 😉

emilycavalier
3. pro 2008

no ja mela vyvolavany porod u meho prvniho syna... 48 hodin mi trvalo nez jsem porodila... proto jsme si tedka jak jsem byla tehotna s dcerkou rikala,ze budu delat vse pro to aby jsem nemusela mit vyvolavany porod...
to je neco z me zkusenosti

bianca
3. pro 2008

mne vyvolavali porod 3 dni.Des a hruza.Kontrakcie co 3 minuty sa poslednu noc zmenili na kontinualne ale neotvarala som sa.Potom mi dali na vyber.Bud si dat pauzu na tri dni a zacat znova alebo cisarsky.Nikdy viac to nechcem zazit tak som sla cisarom

monkia.pv
3. pro 2008

ahojky tak me vyvolavali porod kvuli tehotenske cukrovce a slo to podle me hodne rychle!Rano v 8 hodin mi zavedli tabletku-do 14.hodin se nic nedelo a ve 14.15 mi zacaly kontrakce hned po 3 minutach-bylo to silene!Premistila jsem se na porodni sal a v 17.16hod. byla mala na svete!Takze porod trval 3 hodiny a byl bez problemu!

lienka7
5. pro 2008

ahojte, mne vyvolavali porod lebo som prenasala, tak mi dali rano o 8.00 tabletku, o 9.30 na monitore mi sestricka tvrdila ze uz mam kontrakcie a jej ze nie 😀 ale potom sa to rozbehlo a o 14.10 uz bol Misko na svete - takze v pohode

suzamen
5. pro 2008

Vůbec to nebolelono zavedli tabletku, za necelou hodinu už mi začala působit ale že bych se žačala otevírat to ani náhodou. Měla jsem pořád bolesti asi s minutovýma pauzama, pořád jsem si říkala že už to musí každou chvilkou začít ale sestřička mi řekla že jsem otevřená jen na jeden prst a že se to tělo teprve připravuje 🙄 Manžel za mnou v jedenáct přijel a když viděl jak trpím tak se na to nemohl dívat chtělo se mu brečet tak jsem ho poslala v 15 h. dom. V 16 h. mi potom praskla voda ale otevřená jsem skoro nebyla tak jsem to napsala manžovi jenže jsem musela mít na pokoji vyplnutý telefon tak volal doktorce a ona mu řekla že porodím asi až druhý den takže muž šel klidně spát s pocitem že dnes ještě tátou nebude. Před 18 h. mě dali na monitor mezitím se vystřídaly směny sestřiček a jak jsem tak ležela tak jsem cítila jako by se mi strašně chtělo na velkou - nevěděla jsem že už začínám rodit, naštěstí přišla sestřička aby zkontrolovala srdíčko a říká že to máme špatně že musíme znovu a já jí říkám že se mi chce strašně na velkou a ona asi pochopila koukla a řekla rychle na sál už rodíme to bylo 18:10 zatímco já přešlapovala na sále než to nachystají jsem se snažila dovolat snad všem lidem v baráku že rodím ať přijede manžel protože chtěl být strašně moc u porodu, samozřejmě že nikdo telefon jako na potvoru nezvedl ☹ Takže v 18:15 jsme ulehli na kozu já třikrát zatlačila a malá byla na světě- 18:25 🙂 Vůbec to nebolelo, měla jsem z porodu hroznej strach ale je to ta nejkrásnější věc na světě co může ženu potkat. Samotnej porod byl úplně na pohodu rodila bych klidně pořád ale ta vyvolávačka byla teda děsná, byla bych raději kdyby se mi to rozjelo samo ale co už když se nechce musí se nějak pomoct. 😀

suzamen
5. pro 2008

Co mi to tam napsalo? Mám nějaký pošahaný počítač, tak abych to upřesnila v 7 ráno mi zavedtli tu tabletku 🙂

gabka30
8. pro 2008

Mně vyvolávali 3 dny po sobě a taky děs a hrůza jak bianca. vůbec sem se neotvírala, jen křížové bolesti, ale ty byly fakt husté a až třetí den vysvobození, brali mně na sál a císařem a pak sem měla ještě komplikace, ale to sem už nepatří.

nemina
8. pro 2008

tak ako tu cítam ze to u niektorých trvalo nie hodiny ale dni tak to je fakt hruza. uvedomujem si ake som mala stastie ze u mna to trvalo len 5 hodin a to som si myslela ze to fakt uz nevydržim. mne o pol deviatej dali tabletku do vnutra. isla som na izbu a o chvílu som uz bezala na stonáren. tam mi prepichli vodu a uz to islo kontrakcie som mala v pravidelných intervaloch od pol desiatej. o pol jednej som isla na salu a o 12: 40 sa narodil ten nas zazrak. pri druhom dietati by som chcela vyskušat epidurál lebo aj ked si teraz spomeniem na tie kontrakcie behá mi mráz po chrbte ☹ ☹ ☹ ☹

petka_s
17. pro 2008

boze baby,
tak ja som sa dnes dozvedela,ze ma budu vyvolavat..
je to dost desive,ked este nemam ani termin,a zahlasia vam to,
lebo krcok je taky tvrdy ze koniec,
ak sa nestane zazrak,tak 30-teho idem lezat..
viete mi povedat ci ked je porod vyvolavany,je dlhsi ako spontanny??dakujem

katka.1
17. pro 2008

Ahoj petka_s. Ja som si najprv myslela, ze budem rodit spontanne, lebo ma kontrakcie chytili vecer. Ale trvalo to celu noc. To som bola v nemocke . No a vyvolavacku mi dali niekedy poobede a do hodky som mala porodene. Ale to asi zalezi aj od toho ako sa mamicka rychlo otvara. 🙂

petka_s
17. pro 2008

a veeeelmi tobolelo?ja sa aj bojim,a ked viem ze toho 30-teho idem lezat..
no to ako cakat na popravu 😀 😀 😀

petka_s
17. pro 2008

a este sa chcem opytat,tie kontraksie,viete mi ich opisat?
ci je to pichava bolest,ako kebz ma tam pichalo,alebo ci ma bude boliet kost na posve..? 😅

pazhitka
17. pro 2008

petko, kazdy ma prah bolesti jinde, nektere kamaradky mi rikaly, ze to nebylo tak strasne, mne se to zdalo jako docela velka bolest- ale jde to ve vlnach, cili chvili je to ok, pak zase prijde bolest, pak ok atd. ta bolest u me byla takove ztuhnuti bricha a cele me priserne bolelo... ale neboj, takhle napsane je to horsi nez ve skutecnosti... hodne stesti!!

pazhitka
17. pro 2008

jinak se rika, ze vyvolavany porod je vetsinou rychlejsi nez normalni, ale bolesti nastoupi hned a v malych intervalech, u me to teda tak bylo...

livika
17. pro 2008

-ahojte!!!!
-mne dali okolo siedmej vyvolavycku,o pol deviatej pichli epidural,takze kontrakcie v pohode a tesne pred jedenastou sa mi narodila Simi 😵

luciauk
18. pro 2008

1.pôrod som mala s oxytocínom. od prvej kontrakcie po narodenie dieťaťa prešlo 7 hodín
2.pôrod som mala oxytocín, dve fľaše, nezabral. o dva dni neskôr čipok. od prvej kontrakcie po pôrod prešlo 6 hodín
3.pôrod som mala 2x sweep /oddelenie blán plodového obalu/, pôrod nastal o týždeň a trval 13hodín

petka_s
19. pro 2008

pazhitka-dakujem,
som velmi zvedava,a naozaj sa veelmi bojim a uz sa to tak bliizi..

hlavinka
19. pro 2008

Holky a jakej je rozdil mezi tabletkou do pochvy a pak injekci (kapackou)? Je to vzdycky, ze nejdrive neco do pochvy (co to je za hormon ci latku?) a pak kapacka s oxytocinem?
Na kontrole mi rekli, ze nic nehrozi a pokud neporodim do 29. takze bude asi vyvolavacka, cemuz bych se vazne rada vyhnula.

Dekuju za info.
🙂

hlavinka
19. pro 2008

Holky, chodi sem prosim nekdo, kdo v Praze Podoli rodil vyvolavackou? Jesli treba kdyz vas prijmou muzete byt normalne na pokoji (na nadstandardu) a pak kdyz se to rozbehne, tak vas daji na sal? Diky za info. 🙂

slavikovci
19. pro 2008

hlavinko....rodila jsem sice u Apolináře, ale vyvolávali mi porod kvůli vysokému tlaku...první den mi zavedli gel do pochvy...nic, jen lehké MS bolesti, tím se to připravilo a v 5 ráno mi praskla voda a dali mi na pořádné rozběhnutí zase gel a pak už to jelo bleskově.....ale záleží jak u koho, u někoho to zabere hned u někoho až podruhé....držim palce, ať to jde samo 😉

hlavinka
19. pro 2008

Slavikovci: aha, tak mozna do te pochvy se zavadeji ty prostaglandiny (ty stejne, co jsou ve spermatu)...Oxytocyn by se asi k mimcu mel dostat krvi......
Dekuju, snad to pujde samo! 😅

sylverka
26. pro 2008

ahoj no ja som dostala tabletku na vyvolanie porodu u dcérky a trval porod 12 hodin syna som rodila spontánne a to ma bolelo viac asi preto že po príjazde do porodnice som do hodiny porodila išlo to niak veľmi rýchlo

matidami
27. pro 2008

tak ja som pri prvom pôrode rodila 5 hodin od zavedenia tabletky a pri druhom 6 hodin, bolesti boli najhoršie poslednú hodinu, ale to je tým rýchlym sa otváraním.... 🙂

skurinka
27. pro 2008

ahoj me vyvolavali porod v roce 2004 .kapacku me napichli ve14h a pul 3 me praskla voda a ve 21.05 se narodil malej. 😉 do tech 17h to bylo v klidu ,ale od 19h az do konce byl mazec,takze prvni celkem v klidu.druhej v roce 2006 vectvrtek 29.6 me chytli bolesti tak jsme jeli ale poslali nas domu.pres vikend jsem byla doma .a 3.7 v pondeli ve16h me to chytlo neidriv po 5min a pak co 3 min tak jsme jeli a ve 21.04 byla hanicka na svete.ale musim rict ze ten druhy porod byl brutalni a bolestivejsi.

marketovna
27. pro 2008

Hlavinka . já jsem rodila v podolí a probíhalo to takhle: 😉

..tak mě u malýho praskla voda v půl devátý večer. jela jsem do porodnice, kde si mě nechali, že to může začít..No a kde nic tu nic..tak mi hodinu na to píchli antibiotika, kvůli zánětu a když se druhý den odpoledne, kolem půl třetí nic nedělo, tak mi píchli oxytocin....a porodila jsem až o půl noci. Takže od vyvolání 9h

mihab
28. pro 2008

Já měla vyvolávané dva porody ze tří...dcera se narodila druhý den,po 10,5 hodinách bolestí...a syn se narodil šest hodin od vyvovolání po 20 minutách bolestí...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru