Vyvolávaný porod. Jak dlouho vám trval?

veendula
17. říj 2007

ahojík všichni.nejspíše mě čeká vyvolávaný porod,tak se chci zeptat,slyšela jsem že tabletky na vyvolání vám dávají první dva dny,to jako dva dny máte bolesti?já si naivně myslela že třeba začnou vyvolávat,prostě vám něco dají a už se to rozjede! 😕 ale že tam budu v bolestech ležet dva dny jsem teda netušila! ☹

lula5
17. dub 2010

7h tabletka,7,05h kontrakcie,8,30h epidural. Vyzeralo ze o 10 som porodena,ale sa zastavilo otvaranie a porodila som o 15 h,ale vsetko uplne bezbolestne.

saska.t
17. dub 2010

14 hodin ☹

martina76
19. dub 2010

V 7h půl tablety, v 8h jsem vyvalila oči, parádní bolesti po půl minutě. Porod ve 12:40. Epidurál jsem nemohla a celou dobu jsem musela sedět na monitoru. Takže paráda. Předchozí porod spontální a sakum prdum se vším 4 hoďky. Takže pro mě vyvolání nic-moc. 😉

gucz
19. dub 2010

o dvanástej mi dali polovicu tablety (bola som už predtým otvorená na 4-5 cm ale bez bolestí), o jednej mi pichli vodu a 14,08 bol drobec na svete. Posledná polhodinka bola fakt krutá, ale prežiť sa dá všetko 🙂

juliakocka
22. dub 2010

...mne porod začali vyvolávať utorok ráno 7:00 a porodila som štvrtok večer 23.55...najhoršie bolesti som mala od stredy 00:15 v noci až kým som neporodila....takže porod mi trval 22 hodín :( plodovú vodu mi museli prepichovať a to bola už zelená.... nikomu neprajem čo som si ja vytrpela a to vám poviem, že to som si pýtala už aj epiduralku, alebo aj cisársky....bolo to strašné ....ale ked vidím ten zázrak doma v postieľke, stálo to za to...

nini78
23. dub 2010

O 11..30 mi dali čípok na dve hod ma poslali lahnuť,stale bez bolesti. Potom mi pustili vodu a za hodinu a pol bil malý na svete. Rodila som bez epi ale som velmi spokojná. Silné kontrakcie som mala asi pol hodinu.

marketovna
24. dub 2010

takže..ve 14:30. oxitocyn a od té doby příšerné bolesti až do 23:29 kdy jsem porodila skončily 😠
Jo mezi tím epidurál, hodinku jsem spala a pak na novo.....mazec fůůůj....nikdy více 😠

cervikova
25. dub 2010

...v dest hodin dopol čtvrt tablety,v pět hodin začaly kontrakce a po šesté jsem mohla na sál.Kontrakce nebyly nijak extrémně bolestivé. Malý se narodil ve 21.40. Takže když to shrnu tak všeho všudy trval porod necelých pět hodin 😉 Můžu srovnat porod přirozený a porod vyvolaný a ten vyvolaný byl rozhodně lepší,jak na čas tak na bolesti. 🙂

soporova
26. dub 2010

Ja mám dve detičky a pri oboch mi pôrod vyvolávali kvôli odtečeniu plodovej vody, takže prvý pôrod ráno 8.00 h som dostala tabletku o 11.00 kontrakcie o 14.50h bol malý na svete, super pôrod prajem každej, druhý pôrod tabletka 11.00 h kontrakcie nikde o 14.00 mi fakt prúdom odtiekla plodová voda a čo sa dialo po tom neprajem nikomu malý sa narodil 15.20 čo si poviete však bolesti len hodinu ale ja som ešte dva dni plakala pri spomienke na ne, fakt neskutočná bolesť a navyše nebol pri mne manžel, sestričky mali naraz 3 pôrody (akože zorganizované vyvolanie, rodili 3 naraz) tak hor sa v tých kŕčoch zhánať sestričku, preto odporúčam určite manžela pri pôrode pri prvom bol a bolo to super, takže tak nie vždy je dôležitá dĺžka pôrodu ale aj intenzita kontrakcií ale zasa podotýkam prvý synček mal 3300g a druhý 4450g tak to bolo možno aj tým, prajem vám krásne a zdravé bábetká a netreba sa dopredu báť, každý pôrod aj organizmus je iný.

timea.ryan
26. dub 2010

28hod a nakoniec sa maly narodil sekciou.Cipky dve potom 2krat 0,5 litra oxytocinu nezabralo-kontrakcie kazdu minutu a stale som bola otvorena na 1 cm. ked vidim ten anjelik,tak odzila by som to este raz 🙂 Kazda to zvladne inac by sme anjelikov ani nemali.

naty
27. dub 2010

11hodin...2 tabletky na vyvolání, zabrala až druhá...

svetkafar
27. dub 2010

Ahojte, pripojim sa, ja ma dve detičky dva krat cisarsky a neviem čo je to porodna bolest ani pod čas tehotenstva žiadne komplikacie, porod mi vyvolavali 3 tabletky 2 injekcie a nič maleho som prenašala 2 tyžne a mala nedonosena 1 tyžden, porodila som trochu ma pobolel rez a v pohode, to je sila normalne som čakala kedy ma už bude niečo boliet

imarikai
27. dub 2010

dceru som prenašala dva tyždne trvalo 4 dni kym som ju porodila najprv injekcie a potom infuzia do žili čo to bolo neviem ale kontracie to spustilo hned ako mi dokvapkali posledne kvapky mala sa narodila až presne o 24 hodin ale tie nasilnejšie bolesti boli až na konci boli take silne že som myslela že im tam paplony dotrham a syna som prenašala tyžden rano som prišla do nemocnice dali nam čipku a tabletku prišli sme tam 4 baby ja som porodila o 00:45 na druhy den rano mi už bruškate maminy stale v izbe a gratulovali aj zavideli že to už mam za sebou 😀

vialka2504
27. dub 2010

Dobry den. Vo stvrtok rano mi idu vyvolavat porod, ak sa dovtedy samozrejme sam nespusti. Chcela som sa opytat ci sa mozem rano pred vyvolavackou este najest alebo mam ist nalacno.

svetkafar
27. dub 2010

Ahoj, Vialka mal by ti to oznamit doktor ja som predtym išla nalačno oni ti napoja potom vyživu 🙂

doli1
28. dub 2010

vailka mě řekli trochu se najíst aby mi pak nebylo šatně s hladu a ne zas moc abych nezvracela.jeden rohlík stačí.

doli1
28. dub 2010

ahojky moje oba dva porody byli vyvolaný první mi dali něco do kapačky a začali pomalu kontra to bylo 12h malí byl venku 17:35 vše šlo postupně častos kontra i jejich zesilování.
druhý prod kvůli špatné placentě vyvolaný v 36+2 dostala jsem tabletku v půl 8. v 8 začali nepravidelné kontra mezi půl 9 a 9 už byli pravidelné zhruba po 1,5min malá byla 10:55 venku. porod byl rychlejší ale hned časté kontra a během chvíle dost silné ale vše vedlo jen k rychlému porodu.

blondynka400
28. dub 2010

Ahoj holky,
napadlo mě také přispět 🙂
Já měla vyvolávaný porod kvůli poloze KP konecm 39tt. Chtěla jsme to zkusit přirozeně a vyšlo to 🙂
Tabletku mi zavedl v 9 hodin a V 15:40 byla malá na světě. Předtím jem byla minimálně otevřená, kontrakce skoro nulové. Asi půl hodky pozavedení jsem měla velmi časté silné kontrakce (co 3 minuty, pak 2). Kolem 15 jsem byla otevřená na 10 a šla jsem na sál. Každopdádně porod KP trvá déle, jelikož zadeček tlačí méně než hlavička, tím pádem otvírání je pomalejší. Docela jsem se vyvolání bála kvůli délce a k tomu ještě KP, ale když to zhodnotím zpětně, tak pohoda. Akorát ty kontrakce byly fakt síla 😝

alexandra0409
29. dub 2010

vialka mala by si ist na lacno mne uz vecer zakazali jesz od 18.00 ked mi rano pichali vyvolavacku okolo 8.30

soporova
2. kvě 2010

no to ti moc síl na pôrod nezostalo, mne dali tabletku a poslali na obed, teda len 😉 polievku 😀 😀

etuska
2. kvě 2010

mne porod od zaciatku kontrakcii trval cca 4 hodky-co bolo na prvorodicku slusne-najhorsie bolo asi to prepichnutie plod.vaku-potom to uz islo rychlo

kdezee
5. kvě 2010

..o 9,00 tabletka a az o 16,30 silnejsie kontrakcie...tie trvali tri hodiny a nebolo to bohvieco :D a 19,30 porod a maly bol vonku 10 min pred osmou..som bola prvorodicka a isla som bez epiduralky a auuuu..

lulu2407
6. kvě 2010

ahojte .... ja som bola o 8hod.rano na prijme ako poterminova pacientka, pretahovala som 5dni, vysmiata, bez bolesti, dr.skonstatoval, ze som otvorena na 1cm, tak si ma uz nechaju, o 13.30hod.prasknutie plodovej vody pre urychlenie porodu....stale nic bez bolesti, cely den prechadzanie sa, sprchovanie, cviky na fitlopte, 19.30 dr.povedal, ze som otvorena na 6cm, ze ideme nato, 19.40hod kapacka do zily, 20.10hod bol syncek na svete.a to som bola prvorodicka, skvely porod, som zvedava aky bude druhy, caka ma tohto roku v novembri....drzim vsetkym palce 😉

alti
6. kvě 2010

Ahojky,
myslím, že dost záleží na tom jestli se porod vyvolává po termínu (jako u mě), kdy jste "nachystané" a kdy jdete na vyvolání kvůli zdravot. stavu svého nebo miminka "dříve". Já byla po termínu týden a mimčo bylo přes 4 kg, takže po tabletce byl za 3 hod. venku. Kamarádce vyvolávali kvůli tlaku o 14 dní dříve a měla 2 tabletky a porod trval 10 hod. nejhorší bolesti byli po protržení plod. vody asi 4 hodiny. 😉

lucyne
6. kvě 2010

Ahojky, souhlasím s Alti, že záleží jestli v termínu či dříve. Mě začali porod vyvolávat o 14 dní dříve, jelikož měl malý pupeční šnůru kolem krku-nakonec 3x. začali mi bolesti v 9hod po tabletce a malý se narodil v 16.3Ohod.. Vůbec jsem se nechtěla otevírat,ani po prasknutí plod.obalu.,takže jsem také dostávala kapačky.

andrema
6. kvě 2010

no ja som bola dva tyzdne po termine,
v pondelok mi dali prvu talbetku rano...o 16tej mi zcali bolesti ako pri kramoch...ziadne kontrakcie neboli, bolesti som ale mala celu noc, rano mi dali druhu tabletku, bolesti v kuse, potom mi poobede pichli vodu a kontrakcie stale nikde.., potom mi dali oxytocin.....vecer o 21.00 sa rozhodli pre cisarsky..ja som bola otvorena len na 2cm a slabli malej ozvy...

smoulinka.ciko
6. kvě 2010

Ja šla o 3 tydny dřív kvůli vysokému tlaku. O půl osmé tabletka, žádné bolesti. Kolem 13 píchnutí vody, malá se narodila v 15:05. Takže ty super bolesti cca 2 hodiny. Na vyvolavány porod u prvorodičky supr né?

janicka.m
6. kvě 2010

ahojte, presne tyzden po termine som dostala rano o 9tej cipok, kontrakcie som zacala mat okolo 15tej, ale nic z toho. kontrakcie, o ktorych som ani nevedela, len na monitore ich bolo vidno, ustupili. presne o polnoci zacali "prave" kontrakcie (kazde 2 - 3 minuty), o piatej rano mi praskla plodovka, o desiatej som bola otvorena na 4 cm (vtedy mi napichli epi - konecne). o tretej popoludni nevedeli, co so mnou, lebo som bola otvorena stale na 4 cm, tak ma napichli na oxytocin. o pol siestej otvorena na 4 cm (to som mala uz 3. flasu oxytocinu v sebe, maly vobec nezostupoval do porodnych ciest), stopli to a zacala priprava na sekciu. kratko po 18tej sa narodilo moje slniecko 😵 , ktore malo 4,5 kg. lekari vobec netusili, ze to bude trosku "vacsie" babo 😠
baby, o tych rychlych porodoch radsej ani nepiste 😀 😀 😀

katusradus
14. kvě 2010

ahojte ja som rodila minulý týžden,3dni som bola po termíne, ráno o 9tej mi dali tabletku,do 12tej len také o ničom bolesti 🙂 ,potom prepichli vodu,do 12.30 som ležala s takými silnejšími kontrakciami a potom do 13tej to bolo hrozné 😠 😠 😠 a malý bol na svete 🙂 potvrdzujem,že vyvolávaný pôrod je rýchlejší,ale bolestivejší,prvé dieťa som rodila spontánne a 12h.

mija777
15. kvě 2010

Ja som rodila s vyvolavackou-dali mi ju rano cca o 10-tej,slabe kontrakcie prisli az o nejakej 20-tej hod. ale hned po nejakych 4minutkach,zosilnovali sa kazdou chvilou az mi 00,40hod. odtiekla voda. Potom to uz boli kontrakcie na nevydrzanie a mala sa narodila o 4,22hod. Bol to moj prvy porod,ale podla slov mojej sesterky,ktora par hodin na to rodila bez vyvolavacky,si myslim,ze vyvolavany porod je bolestivejsi...Ale kazda sme ina,jednej to moze trvat 2hodiny so vsetkym a niektora sa tam moze trapit aj dva dni...Ale aj ked porod sprevadzaju bolesti (a nebudem klamat,ze riadne) da sa to vydrzat.Vydrzalo to pred nami miliooony zien,takze treba to brat tak,ze takto to zariadila priroda a tak to ma byt 😉 A akonahle vam to mrnave stvorenie polozia do narucia,nic ine,ani volake bolesti vas nebude zaujimat.To mi verte.Takze vsetkym drzkam palce 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru