Vyvolávaný porod. Jak dlouho vám trval?

veendula
17. říj 2007

ahojík všichni.nejspíše mě čeká vyvolávaný porod,tak se chci zeptat,slyšela jsem že tabletky na vyvolání vám dávají první dva dny,to jako dva dny máte bolesti?já si naivně myslela že třeba začnou vyvolávat,prostě vám něco dají a už se to rozjede! 😕 ale že tam budu v bolestech ležet dva dny jsem teda netušila! ☹

janula319
31. kvě 2008

Mně začali vyvolávat v 8,30 ráno, dvě tabletky, v 11h kontra po 1,5min, píchnutá plodovka, oxytocin, oxytocin, oxytocin, malej se narodil ve 22,55. Ufufuf 😒 😉 😉 😉

tomickoval
1. čer 2008

Ahojte.. Tak mě u obou porodů praskli vodu. První porod trval 2hodiny a druhej 1a půl. Byl to fofr ale bolesti byly děsný. Měla jsem je hned minutu po minutě.

janakropackova
19. črc 2008

Ahojky holky, mám nástup v úterý na vyvolání do Motola. Jen netuším co mě bude čekat. Doktorka totiž do telefonu i papírů napsala, že v úterý se udělá jen zátěžový test (?) a k porodu to budeme směřovat až od středy. Jsem zvědavá co to znamená. Manžel mi přijede až ve středu večer a tak bych byla ráda kdyby tam byl, ale asi se mi nepoštěstí s nima o odkladu den dohodnout. První porod byl vlastně když se to tak vezme dost rychlý.

U syna mi praskla částečně plodovka bez kontrakcí (ucpal dírku hlavičkou a tak odtekla jen část). Zavedli mi dvě tablety, druhou v 18hod kontrakce nastoupili pomalu a až okolo 20hod, v 21hod už byli opravdu znát a cce co 2min. Sestra, že na monitoru nic není tak jsme ji volali naspátek, podívala se jak jsem teda na tom, zařvala na chodbě na doktora, ten přilítnul (píchnul zbylou plodovku) nastavil ruce a ve 21:22byl Kajka na světě.

noangel
19. črc 2008

janakropackova: ZOT - zátěžový oxytocinový test, kdy se nitrožilně aplikuje hormon Oxytocin, vyvolávající děložní kontrakce a sleduje se reakce na ně

budou ti kapat do zily oxytocin pomalu budou zvysovat davky a monitorovat jestli mas kontrakce nekdy to rozbehne dokonce samotnej porod

ja nastoupila ve stredu na ten test a druhej den se slo vyvolavat

janakropackova
19. črc 2008

No tak to jsem zvědavá, doktorka totiž ze srandy podotkla, že raků bylo dost, že začneme pracovat na lvech a tak že to mají rozjet pomaličku pomalu. No, moc mě to netěší, ale uvidíme. Jak jsem to pročítala tak to asi nebude nic moc.
Dostali mě i sestřičky s tím, že jsem v pořadníku jako poslední příjem a tak se k nám dostanou možná odpo a to záleží. Jen doktorka tvrdí, že jsem natolik nachystaná, že pokud začnu rodit doma, tak při prvním stahu okamžitě do porodky 😕
Asi začnu malému domlouvat 😝

elly
20. črc 2008

Tak me vyvolali porod v patek rano v 10 hodin...pak me ve 2 odpoledne dali jeste jeden gel..v nedeli ve 2 rano me praskla voda a malej se narodil v nedeli 5:35

honzulka
20. črc 2008

Ahojky..tak já dostala první tbl.v pondělí-bez úspěchu.. 😉 V úterý zjistili,že ještě nemámtermín atbl.jsem nedostala.. 😉 Další ve čtvrtek-bez úspěch a další v pátek opět bez úspěchu.. 😒 Otevřela jsem se snad je na dva prsty..V sobotu ve dvanáct mi píchla vodu,nic moc se nerozjelo a po hodině dala kapačku,pak myslím ještě jednu a prcek se narodil v 19:59hod... 🙂 😉 Takže pohoda.. 🙂 🙂

vojtisek2007
21. črc 2008

Ahojky všichni,
tak já porodila přesně 49minut po píchnutí plodový vody, už jsem měla po termínu - sice jenom dva dny, ale dr. říkala, nač zbytečně čekat - naplánovali nástup do porodnice na 8.00 ráno, sepsali jsme papíry, 9.45 vyšteření + monitor - 10.00 píchlá plodová voda - pak jsem byla cca 20minut ve vířivce - pak znovu vyšetření a monitor - 10.48 tlačíme - 10.49 se narodila Eliška - celkem fofr, ale bylo to fajn.....

jirik.k
22. črc 2008

ja dostala tabletu na vyvolani v 8h rano a malej se narodil ve 22.25h.

gabka32
25. črc 2008

Ahojky
já se s vyvoláváním porodu docela natrápila: termín porodu byl 21.6. kvůli cukrovce nástup do porodky středa 18.6. to mi dali první 2 tbl a nic se nedělo. ve čtvrtek celkem 3 tbl a začly silné MS bolesti, kontrakce žádné ☹
v pátek další 3 tbl (asi tak co 6 hodin) a nález furt stejný, i když každý den ráno na kontrole tvrdili že "dneska maminko porodíte" zato bolesti se zhoršovaly. v noci na sobotu praskla voda, dostala jsem injekci. v sobotu opět nález stejný, další tableta ☹ a přemístili mě na porodní sál kde mi dopoledne kapaly už infuze s oxytocinem a přišli píchnout epidurál - zatím jen zavést, nic od bolesti jsem nedostala ☹
v poledne mi dali vybrat - další tabletu nebo už císař. tak jsem neváhala ani chvilku - ono to vyšetření a hlavně zavádění tablety je fakt síla a pak hodinu ležet... no a bolesti čím dál větší, bohužel to nebyly kontrakce ☹
takže v 15h na sál a 21.6. přesně na termín se v 15:15 narodila Saška.
trápení za to stálo, ale příště raději bud přenášet a nechat to na přírodě nebo rovnou císař

petule.h
26. črc 2008

mě po 2,5 dnech a 5 vyvolávačkách potkal císař, pač jsem se neotvírala ani za nic a navíc hrozila hypoxie dítěti, nyní mám naplánovaný nástup ve 41+2 a bylo mi slíbeno, že dostanu 2 vyvolávačky po 4h a když nic, tak bude zase císař..tak jsem ráda, že tam nebudu zase 2 dny čekat

jitdan
13. srp 2008

Ahoj, tak mě odtekla jeden den v 6:45 plodová voda a druhý den ráno v 9:30 mi byl podán kapačkou oxitocin na vyvolání stahů.....No a malý byl ve 12:28 na světě!! Byl to pak hrozný fofr a stahy od začátku silné, časté a dlouhé až do samého konce. Jo a byla jsem prvorodička 😲

misalka
13. srp 2008

týden jsem byla otevřená na 3,nic se ale nedělo,2dny po přenášení vzhledem k velikosti plodu mi v 9:00 píchli vodu a malá se narodila po 2kapačkách oxytocinu v 19:52.

papisa
13. srp 2008

Ahojky 😉
Já měla nástup do porodnice 6.8. v 19.30 hod. Vzali mě na porodní sál,dostala jsem vyvolávací tabletu a natáčeli mě na monitor. Ve 21.30 hod mě odvedli na pokoj, kde jsem strávila noc.Ve 4 hodiny začala bolest jako před menses.Ráno v půl šesté znovu monitor a znovu tabletka, doktorka mě pochválila, že se hezky otvírám.Už jsem zůstala na porodním sále, kolem 11 hodiny přišli s klystýrem a holením, řekli mi, ať si zavolám příteli. V jednu hodinu začali kontrakce po 3 minutách, kolem druhé hodiny byli kontrakce po 2 minutách, dostala jsem oxitocin, na urychlení a zvětšení kontrakcí, znovu mě natáčeli na monitor. Kolem půl 3 už byli kontrakce po 1 minutě, poprosila jsem je tedy o epidurál, ale řekly, že to už nemá cenu, že už vlastně rodím,začali kolem mě lítat a nutit mě tlačit, zkoumali, jestli se hlavička již prodírá. V 15 hodin mě poslali v těch bolestech naposledy na WC, 15:10 rozběhly porod a porodní asistentka mi musela pomoct s tlačením, dvakrát mi skočila na břicho, jinak bych to asi nezvládla. A v 15:25 byl Ondrášek na světě... 🙂 🙂 Vážil 4020 gr a měřil 53 cm.

pazhitka
13. srp 2008

V sobotu nad ranem mi praskla voda, proto mi porod v nedeli rano vyvolal. Po prvni tablete v osm se nedelo nic, porod se rozbehl az po zavedeni druhe tablety v deset a to festovne, kontrakce nastoupily hned a pekne silne. Porodila jsem v 15.35:-)

janeyzelvicka
15. srp 2008

Ahojte, nastoupila jsem do porodky, v půl osmé ráno (žádný nález, neotevřená, zbytky čípku) mi dali tabletu na vyvolání, od 9 bolesti v zádech, v 10 už jsem solidně pochodovala, ve 12 jsem byla otevřená na 4 cenťáky, voláme si tatínka 😀 , pak už to bylo na šest cenťáků, a v 15.01 Kristýnka na světě 🙂 kontrakce ale stály za to...

jakoubka
27. srp 2008

mě vyvoláváný porod trval 29 hodin,ale asi 25hodin bylo bezbolestných.nepůsobily na mě žádné vyvolávací prostředky.museli mi dát trojtou dávku oxytocinu a pak se začalo něco dít.

lucpet
28. srp 2008

Ja jsem v patek rano nastoupila, dostala tabletu a vecer mi praskla voda, v sobotu druha tableta a zase jen nepravidelne kontrakce, v nedeli oxytocin - 8 hodin kontrakci a pak cisar, jelikoz to nikam nevedlo 😒

zuzik.3
28. srp 2008

Ahoj, já jsem dostala tabeltu v 8 večer a malá se narodila druhý den ve 14 hodin, bolestivé to začínalo být asi 6 hodin před

janulle22
28. srp 2008

tak ja se pridam.nastoupila jsem ve stredu v 5hod rano udelali klystyr a zavedli na hekarnu i s pritelem.kolem 6 mi zavedli tabletu a nic,pak asi kolem 9 a zacaly asi kontrakce mela jsem je po minute ale nalez otevrna na 2 cm tak pak kapacka uz ani nevim kolik bylo a nic no tak napochodovali asi 3 gyndari kazdej zkusil a vyslovili cisar...pak uz to letelo v jedne ruce kapacka v druhe se me snazily vzit krev bez sance🙂 nemam zily oholily muj prouzek se kterym jsem se drbala asi hodinu ve vane nez se mi to povedlo🙂 nacevkovaly a uz jsme jeli na sal...tam to byla brnkacka..🙂na 3 napichavali do zad injekci a pak uz by prcek venku 3800g a 50 cm jo a narodil se 13:44:)neboj zvladla to kazda zvladnes i ty...drzim pesti pak napis...🙂

deni
29. srp 2008

u mě - ráno v půl osmé prášek na vyvolání, začal působit do 1/2 hodiny... v 10h mi píchli vodu, měla jsem hned volat manželovi ať přijede... kolem 13.30h mi řekli že už teda rodíme, měla jsem epidurál, takže bolest nulová, stačilo pár zatlačení a v 14:38h byl Adámek na světě 😵

pekika
31. srp 2008

Hojki 🙂
Tak mě zaváděli tabletu ve čtvrtek - nic, v pátek - nic. V sobotu mi v 15 píchli vodu, do 16.45 sem šmatlala po zahradě s návštěvou. V 17 mi píchli kapačku oxytocinu a v 18.03 byla malá na světě. Od 17-18 jsem byla ve vířivce - myslím si že mi to hodně pomohlo - jak od bolesti tak i na rychlejší otvírání.

simiii
1. zář 2008

Tak já ležela po termíně 2 dny v porodnici a čekalo se jestli neporodim sama, nic se nedělo a tak mi dali oxytocin, ale ani ťuk 🙂 , pak mi zavedli tabletku a tim to prozatim skončilo, další den jsem po obědě dostala další tabletku do pochvy a chodila stále na monitory, ten už nebyl úplně ideální a tak se rozhodli ve 13.20 mi píchnout vodu a převedli mě na porodní sál i s přítelem. Koukali jsme na telku a první kontrace nastaly až v 18.30, prohlídli mě a byla jsem otevřená jen na 2 cm, tak jsem dostala epidural a už to tak nebolelo. Noc utekla jako voda a ráno v 8 přišla primářka a povídala, že už můžu tlačit, tak to zkouším a ono nic, žádnej tlak na konečník. Nakonec mě teda převezli na sál a malou vyndali bříškem ven, no všechno už přebolelo, jizva se krásně hojí a teď už si jen užívám 🙂

monaberuska1
9. zář 2008

Ahojky tak mě vyvolávali porod jakýmsi čípkem a kontrakce přišly hned po hodině, a rozjely se teda hned intenzivní ale nakonec po těch dlouhejch 6 a půl hodinách jsem šla císařem teda malá šla, zamotala s do pup.šňůry, takže vyvolávanej porod bych řekla že kontrakce nepřijdou pozvolna ale hned , ale zas prý je to rychlejší🙂

papuellka
9. říj 2008

Mně vyvolávali porod tři dny, vždy jedna tabletka a po dvou hodinách další, první dva dny se vůbec nic nedělo, v noci jen mírné bolesti, tak se rozhodli i pro třetí den. Byla jsem vyhladovělá a nevyspalá. Konečně nastaly kontrakce, daly se rozdejchávat, chodila jsem do sprchy, skákala na baloně, to jsem ještě, ale netušila. Kontrakce se stávaly silnějšími, ve sprše bych nejpíš umřela a balon jsem taky nechtěla ani vidět, ale nic platné stále jsem se neotvírala, brečela jsem bolestí, do toho mi napíchli kapačku s oxitocinem, v tu ránu ještě silnější bolesti, tak mi ji odpojili. Zkoušeli mi píchnout plodovku, ale také nic. Nemohla jsem už ani rozdejchávat, stávalo se mi všechno jedno, řekla jsem si o epidurál, partnera jsem se doslova držela jak klíště, abych to v těch kontrakcích zvládla, abych náhodou neucukla, když mi ho zaváděli, měla jsem strach. Povedlo se, ta úleva. Natočili mimíska a v tu ránu jsem věděla, že je zle, skoro jsem ho neslyšela. Cévka, punčochy a už jsem jela na sál. Tři dny trápení a bolesti a nakonec akutní císař.

hlavinka
9. říj 2008

Nevim, opravdu mi prijde, ze vyvolavani je na nic. Vetsinou to stejne nezabere, jak by si doktori predstavovali. Naopak jsou z toho spis jen komplikace. Jak to tak ctu (a co znam z povidani od kamosek), stejne vsem pak delali cisare. Je jasny, ze nic nejde na povel. Pokud je pres termin, tak nemaj vysilovat den dva...Pripadne pak udelat cisare rovnou bez vyvolavani - nebo to nejde? Zbytecme vas napustej chemii a to mi reknete, ze to na mimco nema vliv, urcite z toho taky neco dostane do telicka ☹

katzi
9. říj 2008

Taky přidávám svoji zkušenost -ráno v 6.30 jsem nastoupila vyvolávání. Verdikt doktorů - jste úplně zavřená, vypadá to, že dnes neporodíte. V 9.30 mi dali první tabletku do pochvy, do 12 hodin jsem se k velkému překvapení doktorů otevřela na 4cm. To už mi říkali, že to dnes určitě bude. Dali mi pak ještě druhou tabletku, píchli vodu a ve 14 hodin byla Adelinka venku. Ty nejhorší kontrakce mi trvaly asi tu poslední hodinu. Takže za sebe můžu říct, že u mě vyvolávanej porod hodně intenzivní kontrakce, ale zase to bylo rychlý. Jo a pila jsem na konci těhu hodně čaj z maliníku a myslím, že mi na to rychlý otevření pomohl.

pazhitka
9. říj 2008

hlavi- ja jsem taky mela vyvolavany porod a nastesti cisarem neskoncil... trvalo to od osmi do pul ctvrte (ale zafungovala az druha vyvolavaci tableta, kterou mi dali v deset) a sice to byl mazec, ale dopadlo to dobre. Akorat jsem byla hodne potrhana a nastrizena- maly mel sice 4 kg, ale moje dr. rikala, ze to spis zpusobil ten vyvolavany porod nez ta velikost, a ja tomu verim- udajne pri vyvolavanych porodech mimca nespolupracuji a proto to jde ztuha! nesel vubec vytlacit☹
vyvolavany porod jsem mela, protoze mi praskla plodovka a kontrakce nenastoupily...

hlavinka
10. říj 2008

Pazhitka: souhlasim s Tebou a s pani Dr. Ale je jasny, ze pokud praskla voda, tak se to pak do urcite doby vyvolat musi. Ale spis jsem asi proti vyvolavani celkovemu, tzn. kontrakce, plodovka a vse.

Katzi: tak to jsem rada, ze slysim i hezkou verzi vyvolaneho porodu 🙂 , protoze moje kamosky si vazne stezovaly. Nejhorsi je, ze dr. je prekecavali a ony uz to chteli mit za sebou (coz chapu, kdyz uz tam lezely a nemohly ani domu a jen cekaly). No, ale pak litovaly.

pazhitka
10. říj 2008

hlavi- no prave dr rikala, ze nikdo nevi, co by se stalo, kdyby se porod nevyvolal po prasknuti plodovky, ale nikdo si to nelajzne zkouset... takze teoreticky by se nic nemuselo stat a kontrakce by prisly prirozene, ale to se asi prave nevi, tak to radsi do 24 hodin vyvolaji...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru