Vyvolávaný porod. Jak dlouho vám trval?

veendula
17. říj 2007

ahojík všichni.nejspíše mě čeká vyvolávaný porod,tak se chci zeptat,slyšela jsem že tabletky na vyvolání vám dávají první dva dny,to jako dva dny máte bolesti?já si naivně myslela že třeba začnou vyvolávat,prostě vám něco dají a už se to rozjede! 😕 ale že tam budu v bolestech ležet dva dny jsem teda netušila! ☹

nenela
25. říj 2008

Ďalšie dva pôrody boli na poslednú chvíľu cisárske, bolo to horšie...

anke
25. říj 2008

Ahoj, ja jsem mela vyvolavany porod kvuli prenaseni - dostala jsem tabletku v 8 rano (to nebolelo), ve 14hod mi samovolne praskla plodovka, potom prisly kontrakce, ale nepravidelne, cca v 17hod jsem zazadala o epidural, otvirala jsem se pomalu, potom vecer pripichli oxytocin, kontrakce velke, ale stale se nic nedelo, pak jeste pridali oxytocin kolem 20h, zkousela jsem tlacit, ale nic se nedelo ... ve 21:05 se maly narodil cisarem pro nepostupujici porod - nakonec mel omotanou pupecni snuru kolem krku a proto nesestoupil do porodnich cest (chytre miminko, zadny sebevrah 😀), jinak by to asi slo ... nebylo to tak hrozne 😎

jitka711
25. říj 2008

Mě vyvolávaly 5 dní, z toho 2dny tablety a infuze. Nakonec jsem rodila císařem, pro nepostupující porod a rigidní cesty. Přenášela jsem 11 dní.

nenela
25. říj 2008

mňa pri treťom pôrode ráno o 6 hod zaviezol manžel do pôrodnice v MT a odišiel na tri dni do Topolčian. Bolesti som mala od pol jednej v noci, tak som vedela, že už je to tu...No ale ako natruc v nemocnici mi za hodinu a pol prišli len 3 kontrakcie, každú pol hodinu. Už si ani nepamätám koľko Dr. sa prišlo na mňa pozrieť...Usúdili, že to ešte mám čas a mám ísť domov a prísť v piatok na kontrolu. V ten deň bol ale pondelok, a to som už bola 42 tt. Som teda nechápala, ale počúvla. Tak som sa teda trepala v kŕčoch, ktoré boli už 5 minútové autobusom domov. V autobuse som sa skrívala pred ľuďdmi, aby nevideli môj zhrozený ksicht od bolesti. Doma ma čakala moja 76 ročná starká, ktorej som iba plakala od strachu a bolesti. Nevedela som čo ďalej. Len bolesti a bolesti. Bolela ma aj rana po predošlom cisárskom.Stále som myslela na to ako to idem v tých bolestiach vydržať do piatku... ☹ O jednej poobede so už šalela. Nevydžala som to a poprosila kamaráta, aby ma opäť odvizol do pôrodnice. Tam mi zistili kontrakcie, ale krčok na 1 cm, tak mi Dr.povedal, že mi pustí plodovú vodu, aby ma už neposlali domov ☹ ☹ Bolo to príšerné. Asi mi tam vopchal nasilu celú ruku a vrtel s ňou, aby to tieklo.... príšerná bolesť. No a 13:29 mi robili císarský rez......

pipisek
25. říj 2008

bože nenela, hluboký obdiv, po tom co jsi popisovala, že jsi zase těhotná! tak ať je vše v pořádku a porod tentokrát bez vyvolání a RYCHLEEEEE !

miskinadamko
25. říj 2008

nenela to on ti neprepichol plodovu vodu ihlou? 😕 to som este ani nepocula ze sa to robi rukou, ved to musi byt strasne, mne dal tabletku ked sa nic nedialo prepichol mi plodovu vodu a zachvilu som uz aj rodila, ako som uz spominala, trvalo to ledva 4 hodiny, silne,bolestive kontrakcie som mala uz len ku koncu a porod trval snad nejakých 5-10 minut, ako tu citam tie prispevky tak som normalne prekvapena ze aj pri vyvolavani moze porod trvat tak dlho a s takými komplikáciami

mimikyky
25. říj 2008

no, ja som prvého prenášala takmer mesiac, vavolávali mi najprv čípok,potom paskli vodu,potom infúzka, bolesti ako hrom, a po 18hodinách zo mňa vytlačili 4,5kg a 54cm syna.., bol modrý,oživovali ho..............mala som vtedy 17

druhá dcéra, prenášaná 16dní, dostala som čípok, a o chvíľu bola vonku,strááášne som sa tešila

tretia dcéra, voda mi odtekala si nejakých 16hodín, potom mi dali infúzku a po ďaľších 6hodkách sa narodila

posledný syn, myslela som si,že ktovie ako dlho to bude trvať, a bolesti? pri vyvolávaní som mala príšerné!!!!!!!!!!!!a naposledy normálne, tak sa stalo,že som ho skoro porodila sama na izbe v nemocnici 😀

mia114
25. říj 2008

ahojte
mne dali cipok o 22druhej hodine a okolo 01som zacala mat mensie bolesti a o druhej mi zacala odtekat voda, no a o 3:44 sa narodil moj drobec, takze ja mozem povedat ze som mala super porod, maly bol vonku za 10min 🙂
inac som sa tiez bala ze to bude horsie, kazdy ma strasil ze vyvolavacka je horsia ale nebola 🙂
teraz cakame druhe za mesiac tak som zvedava aky bude druhy porod, ci bude vyvolavackou alebo normalne 🙂 potom porovnam.

nenela
26. říj 2008

pri druhom pôrode ma nechali od 7. hod rána do takmer 14. hod na sále..Bolesti bolesti, ale tuhý krčok. Stále čakali, keďže prvý pôrod po 23 hod nakoniec dopadol "dobre", čiže som dcéru vytlačila von... Potom mi skúsili prepichnúť vodu, takou dlhou ihlou alebo čo to bolo..(od bolesti a vyčerpania sa mi už marilo).Potom sa rozhodli pre cisarský rez, lebo tlkot srdiečka pri kontrakciách spomaľoval až prestával.Nastali fofry. Viezli ma z druhého poshodia na tretie, po ceste ma vyzliekali. Priviazali o postel, či kozu, či čo som to tam mala pod sebou a tlačili rukami brucho smerom hore, lebo som mala už tlaky. Dopichali mi pri tom zhone žili, lebo mi praskali,ale nakoniec som na dve hod zaspala....
Takže aj ja som bola prekvapená, prečo mi pri treťom pôrode Dr. vŕta rukou..Možno chcel roztiahnúť aj krčok.Bála som sa, že sa s malým niečo stane, keď aj ten druhý pôrod bol na poslednú chvíľu.Prosila som dr. nech ma už začnú rezať, lebo mám strach.Možno to zabralo, možno si uvedomili, že treba niečo robiť, tak ma po chvíli previezli do vedľajšej miestnosti kde mi jedna žienk s rúkou na tvári povedala:"Toto je vaša posledná kontrakcia.."a priložila mi kyslík na tvár. Stočilo sa mi pred očami a bola som v sne 🙂
V ten deň bolo 6 pôrodov, z toho 5 cisarských....

misa84
29. říj 2008

tak ja dneska prenasim presne tyden, zitra rano nastupuju do nemocnice, vyvolavali vam porod hned ten den, kdy jste nastupovali, nebo jeste cekali, jestli se to nerozbehne samo a az ten dalsi den davali tabletku? nechci tam byt ani o den dele nez musim, nejvetsi depku mam z lezeni v nemocnici, ne z porodu ☹

lukin
29. říj 2008

misa: Obvykle to vyvolávají hned ten den 🙂

annika
29. říj 2008

Ahoj! Mňa pondelok hospitalizovali a utorok mi dávali infúzku. No ale z tej infúzky sa nič neudialo, tak som ešte musela čakať do stredy, keď mi dali tabletku, a veru pred rokom v takomto čase som už rodila vo velkom...
Celý pôrod trval 5 hodín a posledná hodina bola najťažšia.... ale človek to vydrží, veď počas tých mesiacov čakal len na tento okamih...Držím ti palčeky, Misa, bude všetko v poridku, neboj sa!
Nenela, gratulujem k detičkám!!!! To štvrté ste plánovali????? Aj ja mám tri detičky, preto sa pýtam... 😀 😀 😀

daduda
29. říj 2008

ahoj miso84, tak já jsem s prvním přenášela 2 týdny, pak mě zavřeli do nemocky, měli mi ještě ten den vyvolávat, ale nechali mě tam ještě 4 dny ležet jestli něco nebude, nebylo, tak mi 5 den dali v 8:30 tabletku, do hodiny jsem¨se otevřela na 3cm, no a pak už to bylo zlé, nebudu tě strašit, protože nechci a určitě to byl jen můj případ, hlavní je, že jsem se probudila ten den v 5 hodin a na světě byl chlapaček po císaři a úplně zdravoučký- tak jak má být...

petule.h
29. říj 2008

vyvolávačku jserm po nástupu do porodnice dostala ve čt a rodila jsem až v sobotu císařem, pač jsem se neotvírala..
2 porod jsem rodila normálně, po vyvolávačce jsem porodila do 3h..
oba jsem přenášela 14 dní

kamilka12
29. říj 2008

ahojte,
mne sa malý síce narodil o 18 dní skôr, ale aj tak mi pôrod museli vyvolať, lebo mi predčasne odtiekla plodová voda. Potom ešte 2 dni čakali, nasadili mi antibiotiká a keď sa to ani po 2 dnoch nepohlo, tak mi dali ráno o 8 tabletku a malý bol 12.30 na svete. Kontrakcie som mala asi 2 hod.

caruzo19
29. říj 2008

misa,mne najprv robili vysetrenia-ekg a monitor a krvny obraz a vyvolavali az "na druhy den" rozumej v pondelok.prijali ma v piatok,tak som si tam zuriva pobudla 3 dni uplne zbytocne

elly111
30. říj 2008

prenasala som, vyolavacku -infuzku som dostala rano o 6.00 o 12hod. mi zacali kontrakcie, vecer o 18.00 som bola otvorena na 3-4cm a drobec sa narodil o 21 🙂

nenela
30. říj 2008

Annika, štvrté sme mali v pláne, ale až keď sa náhodou pritrafí. Nebrala som antikoncepciu, dávali sme si pozor. 25.9. som mala poslednú menštr. No a tento mesiac sme skúsili naplno v čase, keď som NEMALA plodné dni. No a teraz si myslím, že som v tom. Zatiaľ som si test nerobila, ale cítim to tak na 99.9 %, že som v tom.
21.-22.10. som mala slabé špinennie, taký ružovkastý hlien a dosť.Keď si pritlačím na maternicu, tak cítim jemnú bolesť.
A k tomu plánovaniu: Som jedináčik a dosť som tým ako dieťa trpela, no a nechcem, aby malý vyrastal sám. Keď bude mať 5 rokov,dcéra bude mať 20 a syn 15, tak si ich asi moc neužije 🙂 Snáď to bolo správne rozhodnutie. Vždy sa mi páčila veľká rodina. No ale potom už dosť, lebo to bude tretí cisársky, z ktorého mám už teraz veľké obavy po mojich skúsennostiach.. ☹

slavica2
30. říj 2008

no mne dali infuzku o 8 a o 17:30 sa mi narodila malinka, ale kontrakcie to boli riadne 🙂

verapa
31. říj 2008

ahoj, já měla poměrně fofr poror, v 9 první tabletka, bez odezvy, tak sem si na hodinku dáchla 😀 , v půl 11 druhá to sem si taky schrupla, v půl 1 se asistentka naprdla, píchla mi oxytoc a v půl5 byla Juli venku, čekala sem že to bude horší, ale mamča má pravdu že zuby sou horší..

kopcik
1. lis 2008

ahoj. mi to zase tak rychle nešlo a to hlavně proto, že malý byl teprve v 36 týdnu a nechtělo se mu ven. musel kvůli nedostatku plodové vody a kvůli nefunkční placentě. v 8 večer první tabletka, kolem 1 ráno mírné bolesti a ve 2 praskla voda. v 9 ráno druhá tabletka a od té doby nenormální bolesti a malý se narodil v 5 odpoledne. švagrová přenášela, dostala jednu tabletu a za 3 hodiny malá byla na světě

pkrivka
1. lis 2008

ahoj, tak já naspoupila do nemocnicev 7:30, dali mi tabletu do půl hodiny mírné bolesti. Kontrola v poledne, nic se nedělo, ten den ještě pár kontrol, bez výsledku. Od 17 hod bolesti už velký cca po 10 min. Večer mi dali prášek na spaní - spát se nedalo, bolesti po 3 min. Ráno kontrola, otevřená na 5 a pak až do 17 hod se nic nedělo, jen bolesti pořád tak po 2-3 minutách a v 18:15 císař. příště to snad bude rychlejší 🙂 přenášela jsem 7 dní

monika22.2
2. lis 2008

ahojte...no ked to tu tak citam...to som mala veeeelmi jednoduchy porod.....dceru som prenasala, tak ma objednali na vyvolavacku...v ten den mi dali injekciu a nic, na druhy den rano prisiel dr., ktory mi mal byt pri porode, vysetril ma, potom bez bolesti ma uviazali na "kozu"- az mi to bolo smiesne, ze mi nic nie je a ja uz cakam na babo 🙂 ...potom infuzia, no a to uz bolo nieco..som myslela, ze posledna sekunda mojho zivota sa blizi...ale bolesti trvali len 20 minut, a mala bola na svete za 10 minut, takze dokopy 30 minut..preto sa teraz tak velmi bojim..o mesiac mam termin...kazdy hovori, ze druhy porod je uz lahsi, ale ja viem, ze som mala lahsi ten prvy.....prajem nam vsetkym aby sme to vsetko perfektne zvladli a tesili sa z nasich deticiek 😉

martina2008
12. lis 2008

dievcata, ja som toto radsej nemala ani citat, mam obrovsky strach z nemocnic, a ked si predstavim, ze by som mala travit cas v nemocnici este aj pred porodom, tak mi je otrasne.....kedy vlastne mozete zavolat manzela, ked vam vyvolavaju porod...predstava, ze budem viac dni pred prodom sama cakat v nemocnici je pre mna uplne hrozna...snad ten nas drobcek pojde na svet aj sam, velmi si to zelam

majkes
12. lis 2008

Ach jaj,dievčatá.Dakujem za pozoruhodné príbehy.Ja zajtra nastupujem na hospitalizáciu,prenášam od piatku,vraj to vyzerá na vyvolávaný porod,takže vaše príbehy ma naozaj zaujali.Nech to bude,jak to bude,len nech sa ten moj najdrahší miláčik narodí zdravučký. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

majula009
13. lis 2008

Vo štvrtok večer v nemocnici kedze som bola zatvorena stale a zacala som 42 tt tehotnosti som dostala prostalgín 1,5mg ku krcku a kontrakcie take slabe, v pohode som sa vyspala do rana, aj ked som citila malu ako si tam kope, ráno okolo 6 tej som dostala prostalgin 3 mg, a to sa behom 10 minut zacalo hotove peklo, kontrakcie som mala v jednom kuse, myslela som že zomriem. Strašne to bolelo, steny som škrabala od bolesti. Preto ze som mala kontrakcie v kuse bez prestavky--vobec medzi nimi nebola pauza, bol to des. Dali ma asi o 8mej na porodnicu lebo som sa za tu chvilu otvorila na 6 cm.... o 13 tej sa rozhodli pre cisarsky rez lebo sa porodna cinnost zastavovala, mala som sice kontrakcie ale uz nepravidelne, hlavicka netlacila dolu vobec, bola vysoko takze skoncila som cisarskym s dopichnutym epiduralom. Mala sa narodila tucnucka ako take male prasiatko 4 kg.Dni po cisarskom ani nebudem opisovat, bolo to hrozne, strasne ma to vsetko bolelo. Ale som tu...

simi.w
13. lis 2008

Zajímalo by mne,proč při vyvolávaném porodu někomu dají tabletu a někomu infúzi s oxytocinem.

simona55
14. lis 2008

simi.w podla mna ta majula to mala uz blisie k rodeniu ajej stacila tabletka .ale vermi ze z infuskov je velmi tasko rodit tam sa nevies ani prejs ked to ide na teba to je hroyne ja som mala take dva porodi tri dni mi trvalo kim som porodila 😝 😨

simi.w
14. lis 2008

Ahoj simona55,já jsem právě měla taky vyvolávaný porod a první den mi dělali zátěžový test s kapačkou a teprve druhý den jsem dostala vyvolávačku s oxytocinem,to byl děs,bolesti jak kráva,infuzi jsem dostala kolem osmé a malá byla v 14.45 na světě,takže to netrvalo nějak dlouho jak u tebe,ale bolesti hrozné,myslela jsem,že normálně neporodím 😝 .

zuzik_p
14. lis 2008

Ahoj, ja jsem nastoupila do nemocnice v pondeli, dopoledne mi dali tabletku nebo pul, to uz si nepamatuji. ten den se nic nedelo. V utery rano opet, v 11 mi zacaly kotrakce co 5 minut, v 13 pichli plodovou vodu a mala se narodila 15:51. Kapacku s oxytocinem mi dali na sale, rekla bych tak mezi 14 a 15, ale to si fakt nejsem jista.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru