Vyvolávaný porod. Jak dlouho vám trval?

veendula
17. říj 2007

ahojík všichni.nejspíše mě čeká vyvolávaný porod,tak se chci zeptat,slyšela jsem že tabletky na vyvolání vám dávají první dva dny,to jako dva dny máte bolesti?já si naivně myslela že třeba začnou vyvolávat,prostě vám něco dají a už se to rozjede! 😕 ale že tam budu v bolestech ležet dva dny jsem teda netušila! ☹

erikak
26. led 2009

mne vyvolavali porod od pondelka do nedele rana(takze 7 dni),kazdy den tabletka a nic jest ani pit,lebo uz porodim.Otvorila som sa na 1 cm a cely tyzden ani o mm viac a ani naznak kontrakcii.Takze v nedelu sekcia.Maly sa narodil 12 dni po termine.A ja som po nechcenej diete zhodila 12 kg

labell
26. led 2009

Ahojky mě trval všeho všudy 7 hodin....

eviska83
26. led 2009

Ahojky.Prepichnutie pl.vody o 10.00,nic sa nedialo ,o 12.00 infuzka a zaciatok bolesti,14.50 bol synator na svete 😀 😀

matap
2. únor 2009

Prvá vyvolávačka mi nezabrala vôbec. A to bolo týždeň po termíne! O dva dni neskôr mi vyvolali ráno, večer o 19.00 prvé kontrakcie a pred polnocou to už bolo na svete

lenocka6
3. únor 2009

Ahojte, aj ja pridam svoje skusenosti. Dceru som prenasala, kvoli prietokom som musela do nemocnice, tam mi davali asi tri dni vyvolavacku a nic, az na stvrty sa narodila. Pri synovi som tiez dostala rano o osmej a maly sa narodil nieco pred desiatou. Neviem, ci ta rychlost nebola tym, ze ked som prisla do nemocnice, tak uz som bola otvorena a len sa to urychlilo. Ale podla mna to bolo super, aspon to netrvalo velmi dlho 🙂

lucinda251
3. únor 2009

Ahojte. Mne dali rano o 6.00 tabletku, o pol siedmej mi zacali kontrakcie kazde 2 minuty.. Ale som sa strasne pomaly otvarala, takze vecer okolo piatej ideme na to.. Necitila som vsak ziadne tlaky, mala som len kontrakcie.. Skusali to potom kliestami, takze hlavicka bola vonku, ale viac neslo.. Nakoniec som si to teda este v bolestiach odkracala na salu, a cisarskym sa o 19.50 sa narodil Jakubko.. Bola som uz taka vycerpana, ze som sa 3 dni zviechala.. A to nie som ziadna cintlavka.. A to mi gynekolog povedal, ze ja budem mat lahky porod, a max za dve hodky bude maly na svete.. 😠

bebinka
5. únor 2009

Tabletka v 9 hodin ráno, v 11 dirupce, pak kontrakce jak prase, ale zaplaťpánbůh, šlo to super rychle, cca v 1 (po klystýru, skvělým hopsání ve sprše a monitorech) na sál, tam oxytocin a to už jsem vůbec nevnímala čas, každopádně jsem najednou měla hrozný nutkání tlačit a překvapená PA volala, že tady už se rodí...ve 14.55 byl Honzík na 2 zatlační na světě 🙂 Takže cca 6 hodin, brutál kontrakce jen tak poslední půlhodinu - na prvorodičku myslím dobrý 🙂

yuyka28
5. únor 2009

Ahojky mna vzali do nemocnice necakane 15 dni pred terminom kvoli prietokom uplne nepripravenu 😕 na druhy den rano 6.30 dali pol tabletky na vyvolanie a uz 6.35 som mala kontrakcie kazde 2 minuty...to som si hovorila ze bude v pohode dufala ze do 9.00 budem mat zavedenu EDU 😅 ale uz po 8.00 by som skriabala steny a tej pomalej sestricke som chcela rozbit hlavu 😠 o pol 9.30 som sla do sprchy a to ma super uvolnilo az som sa zlakla ci sa nahodou nezastavili kontrakcie...no a 10.15 mi pichli EDU prisiel manzel a to uz bola PARADA 😀 kopec srandy super personal...a 12.45 bol maly Maťko na svete...takze cely porod trval asi 6 hodin a bol to uzasny zazitok 🙂

zuzana17
5. únor 2009

Ahojte, mne zaviedli prvú tabletku ráno okolo 7.30h, malý sa narodil CS o 17.20h

bukos
6. únor 2009

Ahoj, tak mě zavedli tabletu v 8,45 a Honzík se narodil v 11,55...takže super rychlovka. Ale byl to druhej porod....zato kontrkce hned po 2minutach... 😝

luckamis
6. únor 2009

mam na žienky , ktorým vyvolávali porod otázku:
mali ste ešte predtým než vam začali s vyvolavanim porodu bolesti a či ste boli už otvorené..?

lucasaerik
6. únor 2009

je také důležité rozeznat preindukci a indukci...preindukce znamená že Vám chystají porodní cesty a to se také dělá za pomocí tablety..jsou cítit slabé kontrakce,ale mají vliv jen na porodníé cesty aby změkly a byly připravené na zavedení indukční - vyvolávací tablety (dělá se to v případě že nemáte ještě dostatečně zpotřebován čípek, nebo nejsou por. cesty dostatečně změklé pak by indukční tabletka byla na prd a zbytečně by Vás trápily) preindukce může být klidně i 3 dny. Po té se zavede vyvolávací tabletka a ta zebere jak u koho, mě u posledního dítka první nijak moc nezabrala, tak mi za 2 hodiny daly další a tam byl okamžitý nástup kontrakcí po 2 minutách a malásse narodila do 2 hodin po zavedneí tabletky.

andyalukasek2008
8. únor 2009

1. tabletu prostaglandinu jsem dostala v úterý 24.6. ve 14:30 a malý se narodil ve ČTVRTEK 26.6. v 19:30 🙄 🙄 🙄 ...

sipcek
8. únor 2009

ahojte,prenasala som presne 2 tyzdne,rano okolo 8.00 mi dali tabletku,mala sa narodila o 22.35.

wsmoulinkaa
8. únor 2009

aha tak to je nové že dávají tabletky?? já dostala tenkrát injekci........asi v8h a narodila se v 17h

wsmoulinkaa
8. únor 2009

děvčata je pravda že druhý porod je bolestivější?? myslím si, že se spíš na ty bolesti zapomíná. Ale to se asi jen uklidnuju 😀

lucinda251
8. únor 2009

luckamis:
ja som isla do nemocky, lebo som bola v termine, a maly sa neponahlal, takze mne to zacalo, az ked som dostala vyvolavacku.

kika76
8. únor 2009

ahojte, ja som porodila velmi rychlo, na to, ze som bola prvorodicka.....injekciu mi dali okolo 9.00hod. rano a zacali mi kontrakcie, ale bolestive boli asi az od 11.00hod. a Ninka sa narodila 13.38hod., narodila sa presne na termin, injekciu mi dali vraj preto, ze uz som bola aj tak otvorena na 4cm dva dni predtym a nemala som ziadne bolesti....

nikollette
10. únor 2009

No baby ak do utorka nezacnem sama spontanne rodit, tak idem na vyvolavacku...
Ake to je, ako to prebieha, kolko to cca trva, ake su bolesti???
budem rada za nazory a tipy.. aby som nieco otom vedela 😉

nikollette
10. únor 2009

a ci ste jedli predtym nieco??? no proste cely priebeh, ak by sa niektorej chcelo, budem vdacna a rada..
budem rodit v ruzinove, tak ak su nejae skusenosti aj odtial ,aj od konkretnych lekarov, moooc poteší.. vdaka 😉

roasha
10. únor 2009

nikolette,najvyssi cas,aby si sla... 😀

nikollette
10. únor 2009

roasha, ty si mala vyvolavcku???

elise
10. únor 2009

mne trval 8 hodín ale tlačenie mi trvalo 25 minút. mala som veľmi ťaažký pôrod

trace
10. únor 2009

Já jsem měla po příjezdu do porodnice ( v 5 ráno) zavedeny 2 čípky,po 3hod injekce-nic, vana -nic, pak ještě jedna vana a nakonec asi v 7 večer kapačka...to zabralo už mooooc rychle ve 22:14 byl malej na světě... 🙂 Docela těžký porod....

aja9
11. únor 2009

Ahoj tak já měla rodit 10.7 nakonec porod 22.7 vyvolávání tabletkou. Ráno kolem 7 tabletka,kolem 10 mírné bolesti,ve 12 kontrakce jak blázen a v 14:32 malá na světě. 😉

zveron
20. únor 2009

vyvolavacka o 1O rano, bolesti zacali o 15, syn bol na svete o 17:45 - prir. porod na termin

tonica
23. únor 2009

V sobotu v 11 rano vyvolavacka - tableta. V nedeli v 9 bez kontrakci, ale otevrena, takze hned klistyr. V 10 pichnuti plod.vody a v 11:08 byla mala na svete. 🙂 . Takze SUPER!

matilko
24. únor 2009

Ja som mala super nález, tak mi dali prvú tabletu a do 5min prišli bolesti 🙂

mamidani
24. únor 2009

ahoj mě dávali tabletu v10:30h jeli jsme domů a ve 12:30h mi začali bolesti po 10min. a malá se narodila v 18:45h
Takže to celé trvalo krásných 6:15h.Rychlý a super bolest nic moc,měla jsem z toho strach ale byla to pohodička 😉 😀

singid
21. říj 2009

ahojky všem,
mě vyvolávali porod kvůli mým ledvinám, jež mi prcek začal dost utlačovat (pánvičku jsem měla rozšířenou až na 6cm☹. Proběhlo to v termínu 37+2, ráno v 7 jsem měla nástup do nemocnice/porodnice, vypsali se mnou nějaké papíry, natočili CTG, v 8:30 přiběhl doktor a zavedl první tabletku. už předtím mi dost tvrdlo bříško a teď byly kontrakce častější ale dalo se to 😀 v 11:00 další tabletka plus čípek na uvolnění svalstva (prý jsem se otevírala, ale hrdlo bylo stále tuhé...) ve 12 už do docela nabralo grády, to jsem dostala i nějakou kapačku (ale oxytocin to nebyl), tak mi prdli vodu s tím, že mi udělají klystýr, ale po té vodě se to tak rozjelo, že jsem se během půl hodiny otevřela o 4 cm na celkových 7, chtělo se mi už hrozně moc tlačit, tak mě hned lupli na sál a ve 14:15 byl mrňousek na světě 🙂
jinak šlo o první těhotenství a už před tímto zákrokem jsem byla otevřená na 1cm a hrdlo pro prst (jestli si to pamatuju dobře🙂)
tak přeji všem stejnou rychlovku

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru