Vyvolávaný porod. Jak dlouho vám trval?

veendula
17. říj 2007

ahojík všichni.nejspíše mě čeká vyvolávaný porod,tak se chci zeptat,slyšela jsem že tabletky na vyvolání vám dávají první dva dny,to jako dva dny máte bolesti?já si naivně myslela že třeba začnou vyvolávat,prostě vám něco dají a už se to rozjede! 😕 ale že tam budu v bolestech ležet dva dny jsem teda netušila! ☹

gabca1
18. říj 2007

Siss - je to divný tady ta péče, že si nemůžeme říct o toho císaře. Myslím, že by to měla být naše volba. Ale holt jsme ještě moc malá země a dost zaostalá a doktoři si myslí, že jsou na náma páni. A ne že jsou tu pro nás. Taky je mi jasný, že mě tam nikdo nebude poslouchat a budu tam ležet jak socka sama a čekat co si na mě vymyslí... Když se pokus nezdaří tak mě milostivě poctí císařem. No uvidíme, třeba to nebude tak hrozný. Já vždcky, když se něčeho hodně bojim tak to pak neni tak hrozný tak to třeba zvládnem v pohodě a budeme tu taky machrovat na maminy jaká to byla hrůza a k nevydržení atd. a budeme vědět své 🙂
Horty- to by bylo skvělé 🙂

sisstin
18. říj 2007

gabca: tak teda s tebou stoprocentně ve všem souhlasim...přesně můj názor 😉

gabca1
18. říj 2007

Siss - tak to jsem ráda 🙂

januskaababoo
18. říj 2007

Zavedli mi tabletu...ruzovou...nic, pak druhou...nic, probehly nejaky Hamiltony a pak mi pichli vodu, nasadili kapacky (celkem 3) a potom jsem za 20 hodin na balone stejne sla cisarem...se divim, ze jsem je neudala za prodluzovani...je to fakt vzdycky hodne individualni a myslim, ze to je i o tvem pristupu, ja chtela strasne rodit klasicky...prirozene. Ale i tak to bylo nadherny 🙂

gabca1
18. říj 2007

januskaababoo - to fakt nechápu, že tě nechají trápit a pak císař...

qerki
19. říj 2007

Mě vyvolávali: v pondělí oxitocinový test - nezabral, v úterý ráno v 7 tableta, okamžitě bolesti po 3 minutách, porodila jsem ve 2. Ty bolesti byly strašný, myslela jsem, že to nepřežiju a to nejsem žádná padavka! Někde jsem četla, že bolesti při vyvolávání jsou vnímány rodičkama jako silnější proto, že nastanou okamžitě a tělo se na ně nestačí adaptovat. Když rodíš normálně, začne to pomalu, bolesti jsou silnější a silnější, všechno jde postupně, tělo se stačí přizpůsobit. Ale když nic - a najednou šílený bolesti, je to pro tělo šok...můžu potvrdit.

kaceenka81
19. říj 2007

tak já v pondělí nastupuju...já tam nechci! ☹ ☹ ☹

sisstin
19. říj 2007

já nechci hlavně žádný Hamiltony 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

karotky
19. říj 2007

Siss..........proti porodu Hamilton nic není. 😉
Vždyť Ti ho už dělali nebo ne? 😕

sisstin
19. říj 2007

karot: neudělala..já řekla, že ho nechci 😉 😎 😅

karotky
19. říj 2007

Tak mě doktor pouze řekl:"Trochu tomu pomůžeme."...........a bylo to.To,že je to Hamilton,mi taky neřekl. 😅
Je to prostě trochu drastičtější vyšetření,které je víc cítit. 🙂

dagmik
19. říj 2007

kaceenka, tak já taky nakonec nastupuju až v pondělí....to jsem myslela, že tou dobou už to budu mít za sebou... ☹

kar.la
19. říj 2007

Taky se přidám. Vyvolávali nám porod v 37.tt, v 8:00 mi zavedli tabletu, 9:40 mi praskli vodu a 15:03 byla malá na světě 🙂

sisstin
19. říj 2007

karotky: mně taky neřekla, že Hamiltona..jen, že tomu pomůže..ale mně to bylo jasný víš 😉 😅

kaceenka81
20. říj 2007

dagmik-taky se tak bojíš?já už v noci nespím.panebože jestli já to přežiju tak to bude oslava 😀

nlenka
20. říj 2007

Ahojky. Já jsem nastupovala do porodnice v sobotu (kůli vysokému tlaku). Hned po vyšetření mi zavedli tabletu. Ta bohužel nepomohla. V sobotu jsem opět po vyšetření dostala další, s tím, že ta první vůbec nepomohla, takže mi dali nějakou silnější. Ta už zabrala na 100%, celý den a celou noc jsem protrpěla v bolestech, vůbec jsem se nevyspala. Ráno už jsem to nemohla vydržet a úplně se těšila až mě doktorka vyšetří a řekne mi co se děje. Naštěstí mi řekla, že už se mimčo dere na svět. Takže mi hned napíchla plodovou vodu a Jurášek se narodil za necelé 2 hodiny. Ale vypadalo to, že mi budou už dělat císaře, protože já jsem byla tak vysílená, že sem nemohla. Ale taky jsem to zvládla,takže držím palce a určitě to zvládnete.
Holky určitě to vydržíte, vím v jaké situaci se nacházíte, zažila jsem to na vlastní kůži. Člověk se modlí, aby to přišlo samovolně, ale ono nic. Taky jsem zažila bezesné noci, někdy naopak ty nejhorší sny.Hodně štěstí

dagmik
20. říj 2007

kaceenka, to víš, že se bojím....já spím, ale když se probudím ráno a musím na záchod, tak pak už neusnu....nejde na to nemyslet....budu ti držet palce a myslet, že v pondělí nejsem sama, komu se bude porod vyvolávat

nlenka, díky za slova pochopení, fakt je to šílený...já už teda nevěřím, že by se to spustilo samo....myslím, že už to není možné, ale fakt se bojím....jak to zvládnu, jestli to bude všechno v pohodě....prostě už potřebuju, aby to bylo za mnou.... ale fakt mám strach...moc moc

kyri
20. říj 2007

siss, dobře jsi udělala, žes odmítla hamiltona - prý to může být nebezpečný, protože se může nechtíc odloupnout dolní pól placenty a může to blbě skončit. já ho nejdřív chtěla, protože jsem přenášela 14 dní, ale mudra mi na to řekla tohle.

nakonec to trochu začlo den před vyvolávačkou, v noci to přestalo a druhý den mě jen tou tabletkou trošku pošťouchli (teda dvěma tabletkama - ta první byla špatně zavedená, pan primář nějak nedošáhl 😅 )

no, ale po tý druhý už to bylo natošup, ani jsem nestihla mámě dopsat smsku (o tom, jak to je hrozný a jak to bolí 😀) a malá byla venku. byly to 3 hoďky kontrakcí, který šlo skvěle zvládat ve sprše, a když jsem pak měla jednu, ze který jsem byla pološílená bolestí, tak ta byla poslední 😀

... pak už jen dootvíračka a šlo se tlačit, to trvalo přesně 19 minut a bylo hotovo - takže my to měli dobrý, byla jsem sice dost vykrvená páč mě blbě nastřihli 😠 😠 😠 ), ale ani ne moc vyčerpaná, dítě taky bylo krásně bdělý a akční, jak bylo venku rychle, takže my tak - i vyvolávačka může být celkem v poho 😉

jo, a to mě ten den chtěli jenom otvírat a druhý den mi píchnout oxík, nikdo by neřek, že do večera porodim 🙂

dagmik
21. říj 2007

kyri, to zní docela pěkně, až na to ....vykrvená 😝 , jinak jsi to měla moc hezky rychlý...to by si asi přál každej....já rozhodně

vladunka
21. říj 2007

v 9hodin zavedena tableta na vyvolání...ve 12hodin odtekla plodová voda...v 15.15 se Klárka narodila 🙂

dagmik
21. říj 2007

vladunka, no holky, já vám zavidím....vy trháte rekordy, co??? já to chci taky tak rychle, ale obávám se, že to tak hladce nepůjde...já jsem zavřená už přes měsíc a nic se stále nemění

vladunka
21. říj 2007

dagmik chápu jak se cítíš..já nastupovala do nemocnice a vůbec jsem netušila,že druhý den mi budou vyvolávat porod,ráno když mi to řekli mi bylo fakt špatně 😝 😝 ale měla jsem vysoký tlak a špatnou moč,tak se šlo na to 😉

zittka
21. říj 2007

oba porody jsem měla vyvolávané, oba byli po kapačce do 2 hodin. silné bolesti, ale jinak v pohodě. tolik moje zkušenost.

kuliskaa
21. říj 2007

Ahoj holky-vladi to jsi měla super já měla těch tablet 7 =3dny 😖 ☹ + 3x denně oxitocin do žíly!Stahy byly i co minutu a stejně nic nepomohlo!Bojím se mít druhé . qerki-máš pravdu když to jde přírodní cestou bolesti se pomalu stupnují a je to lepší,ale oni zavedli tabletu a hned šup bolesti k zešílení,ale to by se tady nemělo psát a strašit budoucí maminky 😉 každá to má jiné-a čeká jí něco jiného-já cvičením nemám ten dar se otevřít!

sisstin
21. říj 2007

dagmik: už jdeš zítra co 😉 budu na tebe myslet, já zas budu čekat v poradně sto hodin 😅 😅 😅

vladunka
21. říj 2007

holky je teda fakt,že při vyvolávaném porodu jsou asi ty bolesti hned od začátku dost šílený,ale prý je ten porod kratší..takže nevím 😖 ale je to asi dost individuální 😉

smoulinda
21. říj 2007

Ahojda...
Tak mě prdla v sobotu ve 4 ráno plodovka, sle kontrakce žádný, takže mi porod museli vyvolávat. Tabletku jsem dostala v 8 večer, ta ale nezabrala, tak jsem dostala asi 3x koňskou dávku do kapaček... Bolesti příšerný, ale stejně to nezabralo, takže jsem šla v neděli v 16h na císaře a v 16.17 byla malá na světě...Takže od první tabletky zhruba 20h 😝

dagmik
21. říj 2007

smoulinda, no přesně toho se bojím....vyvolání tableta...bolesti...a nakonec to k ničemu nevede, tak tě vezou na císaře ☹

je mi jasný, že každej to má jinak, už jsem si toho hodně přečetla a přesně tak to je, někdo to má rychlý na někoho to nezabírá, ale většina se shoduje na tom, že je to rychlý nástup bolestí...což mě samozřejmě děsí....protože ty bolesti budou mít už rovnou v porodnici, ale já je chtěla zažít ještě doma a co nejdýl...abych se mohla válet ve svý vaně, ve svý posteli....no co nadělám...nic ☹

kuliskaa
21. říj 2007

Dagmik:-a ještě když to nejde po jedné tabletě ale po 7 a pak ještě císař...to je něco!Vedle mamince chodily návštěvy a já tam měla stahy a řvala jak nepříčetná... ☹

dagmik
21. říj 2007

kuliskaa, jj, to se moc těším....tuhle představu v sobě totiž nosím, již od té doby, co mi řekli, že mi to budou vyvolávat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru