Vyvolávaný porod. Jak dlouho vám trval?

veendula
17. říj 2007

ahojík všichni.nejspíše mě čeká vyvolávaný porod,tak se chci zeptat,slyšela jsem že tabletky na vyvolání vám dávají první dva dny,to jako dva dny máte bolesti?já si naivně myslela že třeba začnou vyvolávat,prostě vám něco dají a už se to rozjede! 😕 ale že tam budu v bolestech ležet dva dny jsem teda netušila! ☹

barbora87
19. led 2011

Ahojte babule
Tak ja som presne pred 3tyzdnami nastupila do nemocky lebo som bola 10.den po termine...na ctg do toho dna ziadne kontrakcie...o8rano mi dali cipok na vyvolanie o 9som zacala mat bolesti ako pri ms a krize zacali taaak boliet...no a o 10.30som isla na dalsie ctg a to uz stylom ze somurobila 2-3kroky a rozdychavala som...no tlacila som maleho 2hodky a 15:02vyliezol s mierami 58cm a 4554gr...bola to nechutnaaaa bolest a este aj bez epi ale tak vdaka bohu porod trval 6hodin...

vysocanka
20. led 2011

@many Dekuji moc, dneska nam sou tri mesice velky jsme tak na sest :D ale pani dr rikala ze vaha /mira odpovida tak snad je to ok.🙂

vysocanka
20. led 2011

@many ja se budu asi hrozne bat druhyho porodu, tobe se to blizi, jak se citis????

ejuska79
20. led 2011

mne dali vyvolavacku o 7 rano, bolesti mi zacali okolo pol 11, ale som sa neotvarala, tak mi dali oxytocin, ale malinkej zacal hrozne klesat tep (neviem ci z toho) tak mi to hned vypli - tieklo mi to do infuzky...takze som sa potom trosku potrapila...doktor sice vravel, ze to bude dlho trvat, a odporucil mi epi, mala bola potom do hodinky a pol vonku, tlacenie mi trvalo asi 45 min..

many
20. led 2011

@vysocanka Lukáškovi vše nej nej.... k jeho čtvrt ročku 🙂 a hlavně to zdraví 🙂 jinak u druhýho už to utíká rychleji to těhotenství 🙂 no a těším se až to budu mít zasebou 🙂 nebo budeme 🙂 teď kterýsi večer jsme otom mluvili s tatinem, vzpomínali jsme na porod Ladíka a že nás to čeká ještě jednou a kéž by neee takový 😖 no ale počítám stím, že to může být i stejný, ale doufám, že bude lepší a kéž by přirozenou cestou a ne na vyvolání 😉 a kéž by to byla rychlovka 🙂 a taky doufám, že pak budu ok, v pohodě chodit, sedět a nebudu trpět u sexu rok po porodě ☹ to byl fakt hnus , doufám, že tady pak napíšu, že druhý porod super,.... 😀

luckaa
20. led 2011

Pro mě to byl druhý porod,první přirozený,tento vyvolávaný kvůli těhu cukrovce...ráno kolem osmé zavedená tableta...nějakou dobu bolesti po pěti minutách,pak to ustalo...pravidelné bolesti nastoupily ve dvě hodiny odpoledne,těsně před zavedením další tablety a malá se narodila ve 23:40 takže se dá říct skoro 10 hodin 😒 ,čekala jsem to rychlejší,když to byl druhý porod

minix
20. led 2011

u mna vyvolavany od 10,00, kedy mi praskli vodu a nasadili infuzky, a oxytocin a skoncili sme o 14,21, takze necele 4,5 hodinky.

vysocanka
20. led 2011

@many dekujeme za pranicko. Taktez ti preji aby to probihalo co nejrychleji a pokud mozno ne vyvolávaně... my jsme k ctvrt rocku dostali dve injekce ockovani tak mame veselo...

ynag
26. dub 2011

Ahoj,
nastoupila jsem na vyvolání 41+4, ráno v 8 tableta prostinu, do půl hodiny natočeny kontrakce po 3 minutách, snesitelná bolest, dalo se v klidu prodýchat, poté příprava - klystýr, v 10 píchnutí plodovky (otevřená na 2 prsty), od té doby kontrakce po 2 minutách, ale hodně bolestivé, dýchání už nepomáhalo. Na žádost nějaká infuze proti bolesti, nezabrala vůbec, epidurál, přestože jsem o něj žádala, nedali. Celou dobu ve sprše, na míči, snaha o prodýchání, pohupování, manžel sprchoval horkou vodou, střídavě záda a bříško. To trochu ulevovalo. Ale jinak jsem tam bolestí skoro kousala obkladačky 🙂 Silné kontrakce do 16:30 h, kdy už si toho moc nepamatuju, oxytocin na posílení kontrakcí vyčerpané dělohy, potom na 3 zatlačení a zalehnutí PA na břicho byla malá venku (3630 g, 51 cm). Porod nebyl na prvorodičku dlouhý, ale ta bolest, to jsem si ani ve snu neuměla představit :(

jasekd
26. dub 2011

Ja mam cerstvou zkusenost ted. Prenasela jsem a byla asi 40+6 nebo 41+1. Byl to druhy porod, prvni se rozjel spontanne a trval 9 hodin silych bolesti, tak jsem si rikala, tohle bude rychlejsi, navic jsem rodila po roce. 9 rano Prostin, v 9,30 kontra po 5 min, daly se prodychat, cipek zavreny a dlouhy. Ve 14 hodin nalez na cipku stejny, kontrakce silne , po 2-3 minutach, jeste to celkem slo, az na krece do kycli. Porad jsem chodila do schodu, skakala na balonu, abych to urychlila, v 16 cca na 2 prsty a bolestiuz sila, v 18 uz temer nonstop a na 4. Kapacka ATB, ve 20 hodin na sal, stale na 4, uz jsem byla docela zoufala, jak se to nehejbe. Pichli mi vodu a fakt peklo, z monitoru jsem se malem utrhla a kdyz me pustila do sprchy, na chvili uleva a pak zas hruza, zavolala jsem PA, ze snad mozna rodim a taky ze jo. Behem cca 1,5 hodiny jsem se otevrela ze 4 na 10. Vlastni porod jsem zmakla jen s PA, doktor jen prihlizel, bez nastrihu, s rupturou, ktera se ale pekne hoji, lepe nez lonsky nastrih.
Trvalo to 12 hodin, z toho cca 4 fakt sila, jinak prubeh nekomplikovany, miminku se darilo, dali mi ji na bricho, tohle bylo proti prvnimu lepsi. Jen jsem cekala, ze druhorodicka rodici po roce bude rychlejsi, ale ja tomela u obou porodu, silne bolesti a neotvirala jsem se.
@ynag Teda takovou dobu po prasknuti plodovky, to musel bejt masakr 😖 Ja u prvniho porodila 4 hodiny po prasknuti, ted cca po hodine a pul a byly to fakt nejhorsi chvile porodu. Joa taky me to prasknuti strasne bolelo, pritom vetsina holek rika, ze je ne 😅 Ale ja mela obe deti hodne vysoko a nemohli se tam dostat.
Zase ale mam kamaradky, co prijely na vyvolani, dostaly tabletu v 8, zabrala v 10 a ve 12 mely deti u sebe 🙂 Zalezi, s jakym nalezem kdo prijede, ja mela cipek zavrenej a dlouhej a ony uz byly otevreny pred porodem treba na 3-4 prsty, to se pak jinak rodi 😉

babulinkab
26. dub 2011

u druhého porodu - tableta v 7.00 - 9.40 porod, bolesti začaly v cca těch 7.30 - sice trvaly jen 2 hodiny, ale teda docela síla

denya26
26. dub 2011

Ahojky... pri mojom fešákový som mala termín na 18. 3. 2008 a chodila som tam s kufrom ako do obchodu... 🙂)) stále sa mu nechcelo na svet, tak 20. 3. ma poslal ešte dr. domov, vraj sa mám milovať a pôjdem rodiť... vraj to pomáha pri otváraní krčka maternice... 🙂)) kázal , aby som došla 22.3. Došla som s malou dušičkou, že ma opäť pošle domkov, ale po vyšetrení som sa vraj otvorila na 3 cm, takže milovanie skutočne pomohlo... 🙂)) O 10:00 mi pichli vyvolávačku a spísali sme papiere, po vyšetreni sa prišlo na to, že sa veľmi rýchlo otváram , ale bolesti neprichádzali... tak mi o 11:00 pichli znova a to ma otvorilo na 6,5 cm - čiže rovno na pôrod, no ja žiadne bolesti, iba ako keď máte menzes dostať, tak slabučko... tak vraj k bolestiam pomôže prepichnutie plodovej vody... no mne stále nič... už bol pri mne aj priateľ... tak okolo 13:00 sa rozhodli, že mi vyvolajú aj bolesti infúziou... a to robiť nemali.... hehe... z minútu na minútu mi prišli také strašné bolesti, že som chcela radšej cisársky... malinký prišiel na svet o 14:25 hod. a bol to ten najkrajší pocit vidieť svoje dieťatko... hneď by som tú nádhernú chvíľku vrátila... Môj synček je úžasný a milujem ho najviac na svete 🙂))

myreason
5. kvě 2011

@denya26 a prečo ti museli vyvolať aj bolesti??? 😅

denya26
5. kvě 2011

@myreason Ahoj... Mne museli vyvolať aj bolesti, pretože po vyvolávačke som sa len otvorila veľmi rýchlo, ale bolesti vôbec neprichádzali ani tlaky... tak preto... inak by mi museli cisársky... :((( tak ale infúziou mi ich vyvolali veľmi rýchlo a malinky prišiel na svet po 90 minútových bolestiach na svet... už to šlo potom veľmi rýchlo 🙂))

salilinka
5. kvě 2011

můj vyvolávaný porod trval 16hodin ☹ bolesti sem měla asi do půl hoďky po zavedení tabletky a byly pořád silné.. 😠

zajo79
5. kvě 2011

bolesti hadam nevyvolavaju... 😅 6,5cm otvorena nieje rovno na porod.

piacere
5. kvě 2011

veru, veru... myslím, že žiadny lekár nechce žene vyvolať bolesti 😅 , skôr kontrakcie 😉 , či?

6,5cm fakt nie je na pôrod, ale na "učebnicovú" ruptúru.... 9cm... to už je eňo ňuňo na pôrod 😝 😀

ffiinnkkaa
5. kvě 2011

Mě zajímá jedno..proč se tak do módy dostali tabletky na vyvolání, u nás v nemocnici mě to tak připadá, jeden den po termínu a hod dáme tabletu ☹

johi77
5. kvě 2011

mala som obidva porody vyvolane, prvy po spusteni plodovej vody zacal ako z knihy- kontrakcie po 5,4,3, min.atd- porod trval 6 hodin na prvorodicku akurat, druhy vyvolany kvoli cukrovke, po pichnuti oxytocinu trval asi 2 hodiny max., ani som neverila ze uz idem rodit tak to bolo rychle, odporucam caj z malinovych listov, ale tesne pred terminom kvoli lepsiemu otvaraniu, a vyvolneho porodu sa netreba bat, aj ked kazdy je individualny

sarkachmelova
5. kvě 2011

tak mně 24 hodin odtékala plodová voda, jelikož se porod nerozjel, zavedli mi gel jako vyvolávačku, to zabralo okamžitě. Pak 9 hodin v docela silných bolestech no a najednou Anežka na bříšku a všechna bolest zapomenuta 🙂

bubelko
5. kvě 2011

ja som mala oba porody vyvolavane. prvy 11 dni po termine a druhy 7 dni po termine - ale to uz bolo na vlastnu ziadost, pretoze ultrazvuk a aj "hebamme" odhadli relativne tazke dieta. a kedze prve bolo velke, tak som po dalsom medviedati netuzila.
pri prvom som okolo pol tretej dostala tabletku, o pol deviatej ma napichli na infuzku, o pol tretej v noci mi odtiekla plodova voda a nastali neskutocne bolesti. niekedy nad ranom som to nevydrzala a poziadala o epidural. lukas sa narodil nakoniec o tristvrte na jeden. takze to netrvalo ani 24 hodin, a od tych silnych bolesti nieco vyse 10 hodin 😉
pri druhom sme dosli do nemocky rano na osmu, dostala som tabletu, o pol siedmej vecer mi zacali neskutocne kontrakcie a hned som ziadala epidural (po dobrej skusenosti z prveho porodu, som uz bez neho nechcela), ten som dostala a o pol desiatej bol jonas uz na svete. u neho to bolo teda 13,5 hodiny, ale ja som to brala vzdy az od tych silnych kontrakcii, co u neho robilo 3 hodiny. keby som to bola tusila, tak sa na ten epidural mozno aj vykaslem 🙂

tannia
5. kvě 2011

moj prvy porod bol vyvolavany a trval od prvych kontrakcii cca 4hod ☹ .druhy som mala tiez naplanovany ale epiduralnu sekciu a to bolo super 😅 ,keby som mala ist tretikrat co dufam ze nie tak idem urcite na sekciu 😉

gabuci
5. kvě 2011

Do pôrodnice som išla o 16.45.o 17.30 mi prepichli plod.vodu.Potom o 18.00 mi nasadili infúziu oxitocín a 19.10 prišla dcéra na svet.Podotýkam ked som išla do pôrodnice bola som otvorená podľa doktorky na 5 cm.Prvé dieťa som mala bez infúzie,na druhýkrát som nemala väčšie bolesti ako po prvé,len v tom bol rozdiel,že pri prvom som sa poprechádzala na chodbe,robila som čo mi bolo príjemné,ked ma dali na sálu tak o 15 minút už bola malá na svete.Kvôli tej infuzii som musela skôr ležať.Ináč pôrody skoro rovnaké,mala som iného lekára ale spokojnosť rovnaká.

andreasek82
16. črc 2011

mne rano napichli oxytocin pred osmou zhruba a v 13:33 h presne se mala narodila 😵

ladybugie
16. črc 2011

v úterý ráno v sedm tableta, asi o hodinu později injekce, od dvanácti kontra, od čtyř hnusný kontra a ve středu ve 2,43 se malá narodila. Opravdový porod na sále byl od devíti večer do těch 2,43 ráno.

meri
19. črc 2011

v půl 11 tableta, asi v 11:15 začaly kontrakce, v 12:14 se malá narodila, takže super, ale byl to druhý porod, možná proto rýchly

nikiii
19. črc 2011

Já jsem měla vyvolávaný 1. porod, tableta v 7:30 ráno, "úžasný" kontrakce do půl hodiny, vydržely po celou dobu, malá se narodila v pět odpoledne. Ale nelituju ničeho.

inna12
19. črc 2011

utery rano prvni tableta, kontrakce, ale k nicemu, zadny otevirani, az v noci mi praskla voda, streda rano dalsi tableta,opet kontrakce, i kdyz stale k nicemu, vecer protrhly "druhou" vodu a zase nic, ve ctvrtek v osm rano kapacky s oxytocinem,uz proste musel ven 😒 ihned sileny křížovy kontrakce po 30 vterinach a ja byla po 5 hodinach porad na dva prsty 😒 tak epidural , po tom se telo uvolnilo a konecne sem se zacala otevirat, bez epi bych se proste neotevrela, ani po oxytocinu, takze ho jen blahořečim 😝 lmalej se narodil v pul 3, hrozim se druhyho porodu 😝 ale moje kamaradky mely vsechny vyvolavanej porod rychlej 😉

martiska
19. črc 2011

Ahoj!

Vyvolávali mi i 1. porod, to ale bylo ve 43 TT a za 8,5 hod ho "vyrvali" ven po ručním otevírání, protože se začaly ztrácet ozvy (malej byl úplně fialovej a rozdýchali ho až po nějaké době (neodhadnu, za jak dlouho).

2. porod - 42. TT - střižená voda a po 3,5 hod bez komplikací...

3. porod - vyvolání v 38. TT pro těhotenský diabetes (tj. cca o měsíc dřív, než u bráchů):

7.12.2009 - nástup do porodnice na vyvolání porodu - váhový přírůstek 3 kg
9.12.2009 - oxytocinový test a 1. preindukce - gel
11.12.2009 - 2. preindukce - tableta
12.12.2009 - 3. preindukce - tableta
13.12.2009 - 4. preindukce - tableta
15.12.2009 - 1. indukce: 8:00 - tableta; 10:00 - tableta; po 7,5 hod prohlášená za neúspěšnou, injekce na zastavení kontrakcí a následoval "nejbrutálnější Hamilton, co umím" - celkem třetí v pořadí
17.12.2009 - 2. indukce: 8:00 - tableta; 10:00 - tableta; 12:00 - puštění plodové vody; 14:00 - kapačka oxytocinu; 16:40 - HURÁÁÁ - Vítek se narodil !!!!!

sjuzocka
19. črc 2011

1. porod - prostin - tableta - 22:00 vecer, 23:00 kontrakcie zacali, druhy den o 11:00 maly na svete
2. porod - gel, hamilton - 9:00 rano, 9:05 kontrakcie zacali :D, 14: 20 druhy poklad na svete

keby som si mohla vybrat, vyvolavany porod uz fakt nie....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru