Vyvolávaný porod. Jak dlouho vám trval?

veendula
17. říj 2007

ahojík všichni.nejspíše mě čeká vyvolávaný porod,tak se chci zeptat,slyšela jsem že tabletky na vyvolání vám dávají první dva dny,to jako dva dny máte bolesti?já si naivně myslela že třeba začnou vyvolávat,prostě vám něco dají a už se to rozjede! 😕 ale že tam budu v bolestech ležet dva dny jsem teda netušila! ☹

snajka
28. pro 2008

Mne to trvalo 6 hod.

simour1
30. pro 2008

ahojte,
tak já rodila všechny 3 děti s pomocí pánů doktorů 🙂 -jinak chodím s břichem asi doteď 😀
1. porod od vyvolávačky trval 6 hod.,2. porod 22 hod. a 3. porod 11,5 hod.U nejstarší dcery mi dali kapačku a začaly bolesti po 2 min. až do samotného porodu.U syna po tabletě a ukrouceném čípku se porod rozběhl bez problémů,ovšem postupně začaly bolesti ustupovat,takže injekce,násilné rozevírání porodních cest atd.Třetí porod 2 tabletky ihned po sobě zavedené,opět postupem dne bolesti ustupovaly,takže v 19 hod. večer poslední kontrola,kdy mi dr. řekl,že ten den rozhodně už neporodím-a v 19.15 hod. byla malá na světě-přesně za 15 min. od posl. kontroly.Dodnes to nechápu a byl to šok pro všechny na sále 😀

lienka1
4. led 2009

Mne 3 dni davali inekcie na oddeleni a nic. Na stvrty den ma zobrali na porodnu salu, o deviatej rano mi zacali davat infuzie anic, ziadne kontrakcie.... poobede mi dali cipky a dalsiu infuziu. O piatej poobede som zacala konecne mat kontrakcie a pred siedmou sa maly narodil.

brinzulka
4. led 2009

Mne dali vyvolavacku o 8.30hod a maly sa narodil 12.45hod...mali sme sice este dva dni do terminu, ale chodila som tyzden otvorena na 3cm a kazdy den 50km do nemocky...muz v praci, keby zacal porod...tak volam asi taxik...tak sme to nejak takto dohodli.
Dala som si pichnut Pedu...ked som bola na 6cm , dali mi davku...na jednu hodinu som si oddychla. Neviem porovnat bolesti pri sponntanom a vyvolavanom...zatial som zazila iba tento...v lete ma caka dalsi.

samantha86
5. led 2009

Ahojky,
porod mi vyvolávali 10dní po termínu. V sedm hodin ráno mi dali první čípek, který nezabral, tak mi pak dali v 8:30 hodin další a pak se to rozjelo ale šlo to hrozně pomalu. Ve 12:30 mi přišli píchnout plodovou vodu. V 16:00 hodin jsem byla otevřená teprve na tři prsty. Pak mi přišli dát nějakou kapačku a malej se narodil v 19:17 hod.

stankatt
7. led 2009

mne vyvolavali 7 dni po termine, dali mi cipok- nezabral, na druhy den mi 8,00 dali druhy, 9,30 zacali bolesti, 11,40 pustili vodu a 12,05 uz bola mala na svete 🙂

adulikka
10. led 2009

ahoj mne vyvolali pôrod dva dni po termíne ,lebo som už bola vyše dvoch týždňov otvorená .Ráno dali injekciu a o 11 hodine a páť minút som porodila po dvoch potlačeniach a skoro bez bolestí. A to som rodila bábätko ...no prvá šla ritulka .Mne do hodiny šli bolesti ,ale slabé .Ani mi nespravili klistír ,kedže som nemala bolesti .

macka7
11. led 2009

ahojte mne dali vyvolavacku o 6:30 a hned zacali bolesti a o 9:50 uz bola Jessica na svete islo to velmi rychlo.Vyvolal mi to tri dni pred terminom bola som otvorena na 2 prsty.

myskapipiska
12. led 2009

mne presne na termin zacala oddtekat voda, tak som sla do nemocnice, cely den a noc ma sledovali, no strasne pomaly som sa otvarala, tak na druhy den rano o 9,00 mi dali vyvolavacku a o 11,50 bola mala na svete, dalo sa to celkom zvladnut, ani epidural som nemala

marcelapetrikova
12. led 2009

ahoj mě tekla voda tak ji píchli dali tabletu v 9 v 11 další a malej se narodil až v 18:53 císařem 😉

mima22
12. led 2009

v kolkom tyzdni ste sa tak zacali otvarat?mne povedal dnes doktor ze sa este neotvaram

sisa29
13. led 2009

ahoj mima22 ja som 34 tyzden bola otvorena na pol centi to bolo minuli tyzden v piatok teraz idem az buduci tyzden na poradnu tak som zvedava

kacabik
13. led 2009

Ahoj Holky, tak nas Vyvolavacky cekaji zitra - cetla jsem hodne prispevku tady na Koniku a nevim, jestli se bat nebo ne...Treba Vam za tyden budu moc napsat svuj nazor 🙂 Katka

kikica
13. led 2009

ahojky no ja som prenasala 16dni,a porod my zacali vyvolavat o 14tej nic sa nedialo az o 17.40 mi zacalo tvrnut brusko v aj trosku boliet v intervaloch po 2 minuty isla som za sestrickou aby som jej to oznamila,ona ma poslala naspat na izbu ze to este nieje ono... ☹ o polnoci my odysla hlienova zatka takto to trvalo celu noc až o 6.00ma dali na salu o 8.30 mi pichli plodovu vodu a to len zacali bolesti nevladala som dychat v bolestiach ma nechali cakat hodinu kym zohnali anesteziologicku medzitym mi oximetrom zistili ze maly ma velmi malo kysliku aj to az po polhodine dr.co mala sledovat kolko toho kysliku mali ma sa hrala na pc sem-tam pozrela a potom oxim,eter vytiahla prisiel primar pozrel sa na mna pohadal sa s tou dr a dal mi oximeter spat mali mal už len 26%kyslika a kedze som bola otvorena na 6 prstov a mali bol omotany pupocnou isla som cisarskym takze tolko a narodil sa az 10.45

kacabik
13. led 2009

Kiki, to je docela desive vypraveni. Brrrr.... Jsem rada, ze jste to zvladli a ze jste v poradku! K.

jajinka27
13. led 2009

tak me vyvolavaji porod paty den a stale nic

schelinta
13. led 2009

Ahoj holky, po přečtení některých příspěvků se mi pěkně rozklepou kolena a to mám jít v pátek na vyvolávačku 😢
týden už mám šílené bolesti, ale nepravidelné a jsem otevřená na 2 prsty, tak si vůbec nedokážu představit co mě bude čekat, jen vím, že mám hrozný strach, prototže jsem posera 😖

kingstonka
14. led 2009

...tak ja som som 7 dni prenasala... prvi den zacali vyvolvat -asi o 6h.ale cely den sa nedialo nic... druhy den rano som dostala dalsiu tabletu (prostin sa to tusim vola) asi o 10 sa to zacalo a podla mna to islo velmi rychlo.... celkova dlzka porodu bola tusim 3h.45 min....

schelinta... nic sa neboj... drzim prsty... a mozno sa to rozbehne aj samo dovtedy...

ivana82
14. led 2009

Ahojte, tak ja som mala viacero terminov (kvoli nepravidelnej menstruacii), prvy som mala stanoveny na 23.10.2008 (podla poslednej menstruacii) avsak podla ultrazvuku to bol termin 7.11.2008.Lekar, ktory ma vysetroval, tak ma nechal hospitalizovat uz pondelok 3.11.08 kvoli zlemu ctg maleho. Pichli mi hned klystir a vyzivu, do ktorej mi dali vyvolavacku. Naordinoval mi aj kvapky na vyvolanie porodu a nic... tri dni som bola trikrat denne na ctg, dostavala som vyvolavacky, kvapky avsak stale nic. Nakoniec sa lekar po rozhovore so mnou a s manzelom rozhodol pre cisarsky rez, po porode mi povedal, ze keby pockali este dva-tri dni, tak by tomohlo skoncit inak a ovela horsie... avsak to skoncilo fantasticky, kedze mame zdraveho synceka, preto dakujem svojmu lekarovi za promptne rozhodnutie... pre jeho obranu, preco cakal az do stvrtka bolo, ze v pondelok sa ma opytal, ako chcem rodit, povedala som, ze prirodzenym sposobom, tak preto cakal do stvrtka, potom sa vsak vxyjadril, ze by to bolo riskantne dalej cakat a koncili sme to 😀

zabula
14. led 2009

ahojky,zdravim vsechny,malou sem prenasela a den pred vyvolanim zacali bolesti,ale nechtelo si ji a tak to trvalo 17hodin,nez se narodila,uf
u malyho mi praskla plodova voda v 39t,ale taky se mu nechtelo,byla zrovna streda,cekali a nic,druhej den mi zavedli tabletku a opet nic,pichali mi leky kvuli malymu aby vydrzel,treti den v patek opet tabl.ta pak zabrala,malej se narodil po 7hodinach,porod byl tezsi a komplikovany

eliem
14. led 2009

ahojte,prosim vas ak mate neaka skusenost tak mi poradte,dnes mi moj lekar dal kvapky SECATOXIN FORTE ,ale na internete som si chcela onich precitat ale nebolo tam nic preco sa maju brat v tehotenstve.ja podla lekarov prenasam,termin som mala 6 podla pm,ale tu mavam nepravydelnu a podla ultrazvuku mam termin dnes.ak ste niektora ti kvapky pouzila tak mi prosim napiste naco su dobre.lebo na nete este bolo ze niesu vhodne v tretom tr.tehotenstva.dakujem

monika77
15. led 2009

vyvolávali vám pôrod len zo zdravotných dôvodov?

jaja257
16. led 2009

Joj, baby mna caka asi tiez vyvolavanie, teda ak si to mala nerozmysli do pondelka. Potom vraj pojdem do nemocnice a na vyvolavcku. hrozne sa bojim, ja mam totiz z nemocnic fobiu a to nehovorim a kope doktorov a sestriciek na jednej kope. Ake su vase skusenosti s tym, ze ste sa neotvarali?

dokca
18. led 2009

Ahojky, my byli taky na vyvolávání.
Přijali nás v úterý večer a dali tabletu. T nezabirala, ve středu totéž,stále nic.A ve čtvrtek ráno, mi píchli vodu,nasadili kapačky a do půl hodiny jsem měla kontrakce co 2 minuty,ale neotvirala jsem se.
A to ještě před porodem jsem se těšila,že si porod užiju i s bolestí.Jenže jsem také ten průběh měla naplánovaný trochu jinak / praskne mi doma voda, dorazíme do nemocnice a do pár hodin porodím/🙂
Vytoužené kontrakce tu byly,ale neotvírala jsem se a to mi tvrdili, že dopoledne porodím, pak odpoledne..
Ty bolesti byly teda drsný, už zvažovali i císaře, protože jsem byla už vysílená, a já blbec jsem na začátku nechtěla epidurál.Bez něj bych už nerodila.
Byl tam se mnou naštěstí manžel,ale nepomáhala ani sprcha ani balon.
Porodili jsme až ve 23.30. ve čtvrtek v noci.A tak od 20h si nic nepamatuju, protože jsem skutečně byla zcela mimo, protože mi píchli něco proti bolesti.
začala jsem vnímat až při porodu, stačí se řídit PA, který říkají jak dýchat a do 5 min je hotovo.

sisa31
20. led 2009

ahoj,dnes je to týden,co se maličký narodil.Udělali mi oxytocinový test a potom dali prášek na čípek-přenášela jsem týden.Byl to strašný fofr,do 3 hodin od zavedení jsem porodila.Byl to nejrychlejší porod,jaký jsem kdy měla(třetí dítko).Kontrakce jsou daleko silnější a v kratším intervalu,takže věřím všem maminkám, které rodí tímto způsobem,že jsou naprosto vyčerpané.Kdybych si mohla vybrat volila bych přirozený porod,raději o pár hodin delší,ale s bolestma, které se dají "rozdýchat".No někdy holt musíme té přírodě pomoci.Nedovedu si představit, že bych čekala ještě další týden-maličký měl už 4225g a 55cm.

majsan
20. led 2009

mne trval 6 hodin ale ked pocitam cely porod tak 12 hodin.

vercka
22. led 2009

mne vyvolávali druhý pôrod, vo štvrtok ma prijali do nemocnice, pichli injekciu a v piatok ráno o 8 mi dali tabletku a poslali na pôrodnicu. Sedela som na posteli a čakala. okolo 10 mi začali kontrakcie o 11 prepichli vodu. No a potom prišli také kontrakcie, že som nevládala ani dýchať, nie ešte predýchavať každú kontrakciu. Boli strašne silné a neboli medzi nimi ani pauzy. Malý sa narodil o 13.45, aj to som bola málo otvorená, ale mala som strašne silné tlaky, takže musel ísť von, mal 4170g a 54 cm. Bola to fakt sila a ľutujem, že som si nadala epidurál. Prvý pôrod som mala prirodzený, trval síce 12 hodín, malý mal 4000g a 55cm, ale to bolo niečo úplne iné, bolo to skoro bez bolesti. Držím všetkým mamičkám palce, ten malý človiečik stojí za všetku tú bolesť 🙂

anaja36
22. led 2009

mne prvy trval 8 hodin a druhy len 4 hodinky 😀

katrin21
22. led 2009

mne 24 hod.... skoncil sa cisarskym.. nemäkli mi porodne cesty a neotvarala som sa... pichli mi vodu, mala som infuzie( oxytocin..) nic...

y79
26. led 2009

Zavedení první tabletky 6.45 a malá vykukla na svět přesně 13.45, takže rovných 7 hodin 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru