Vyvolávaný porod. Jak dlouho vám trval?

veendula
17. říj 2007

ahojík všichni.nejspíše mě čeká vyvolávaný porod,tak se chci zeptat,slyšela jsem že tabletky na vyvolání vám dávají první dva dny,to jako dva dny máte bolesti?já si naivně myslela že třeba začnou vyvolávat,prostě vám něco dají a už se to rozjede! 😕 ale že tam budu v bolestech ležet dva dny jsem teda netušila! ☹

aja123
17. říj 2008

natali.m začala mi v 37tt odkapkávat plodovka, udělala se někde v placentě malinká dírka. Ale porod se sám samozřejmě nerozjel.

natali.m
17. říj 2008

tak to jo a na to jsi přišla sama, že ti uniká plodovka, nebo Dr.?já jsem slyšela, že jsou na to nějaké testy.asi nevím, jestli bych to poznala.

aja123
17. říj 2008

natali.m: Myslela jsem, že mi malá tlačí na močák a že po kapkách učurávám, trvalo to asi týden a pak mě kamarádka donutila si zajet do porodky na Tenešvaryho test ( píšu to určo špatně, ale čte se to tak) no a už si mě tam nechali, dostala jsem čočku od dr. co mě příjmala, že už jsem tam měla být dávno, jenomže vysvětli jí že jsi nemohla tušit že by plodovka mohla pomalu odkapkávat, když všude píšou, že když ti rupne plodovka, tak je pod tebou rybník a že to určo poznáž, tak nepoznáš.

natali.m
17. říj 2008

tak to jo teda, to bych opravdu taky nepoznala.Dr. jsou někdy příliš nároční, to já jsem byla ráda, když jsem se v porodce vůbec dokázala zorientovat.naposledy, když jsem tam byla na kontrole, tak mi říkala, že při jakýchkoliv potížích mám přijet.jenže já tyky každý den poslíčkuju jak divá.večer mě to pokaždé chytne, hekám tady jak stařena a čekám, jestli teda pojedeme nebo ne, každopádně se bojím, že kdybych tam dorazila a ještě to na porod nebylo, tak si taky vyslechnu svoje...

aja123
17. říj 2008

natali.m já myslí že byti určo nic neřekli, jsou tam na to zvyklí. Mám dobrou kamarádku porodní asistenku a ta mě o tom taky přesvědčila. Říkala, že jsou tam i maminy které se tam ukážou třeba i 10 krát s planým poplachem, říkala, že to tam je pořád. Tak žádnou obavu. Říká že radši několikrát planý poplach než jednou pozdě 😉

natali.m
17. říj 2008

no to máš vlastně taky pravdu.tak uvidíme, jak se malému bude nebo nebude chtít...ale mohlo by to přijít samo... 🙂

erikasadek
20. říj 2008

aja tak iste u mna, len u mna to trvalo 12 hodin, proste mi to nedalo , a isla som do porodnice , s myslienkou , ze sa pocuravam, , no nie, bola to plodova voda v kavpkach samozrejme ze som dostala, akoze od vcera vecera a vy ste prisli az teraz, ako som to mala vediet, nikdy som o tom nepocula, hned na antibiotika a vyvolavany porod..... 😉

majsan
21. říj 2008

mne vyvolavali pôro o osmej rano o desiatej som dostala bolesti a o druhej poobede sa mi narodil syn.bol to prvy porod ale bol super ale druhy nebol vyvolavany ale bol katastrofa nod 8 rano do pol piatej poobede 😝

jahodka11
22. říj 2008

mne rano o 7-mej pichli vyvolavacku a presne o 15-tej sa maly narodil....cely porod bol v pohode, ani mi to nepripadalo, ze to trva tak dlho 😉

suki
23. říj 2008

holky a zažila jste některá zkušební vyvolání porodu? na to má jít v sobotu má kamarádka. Nevíte některá proč se to dělá?

lukin
23. říj 2008

suki: Já to zažila a myslím, že to bylo kvůli tomu, aby se poznalo, jak bude na vyvolávací tabletku mimčo reagovat.

suki
23. říj 2008

lukin děkuju a jaké to bylo?

lukin
23. říj 2008

suki: Dalo se to 🙂 Na chvíli mi zavedli asi oxytocin do žíly a pak začaly slaboulinké kontrakce a mimčo monitorovali. Jak zjistili, co a jak, tak oxytocin vypnuli.

suki
23. říj 2008

Dekuju 😉 🙂

anickaajanko
23. říj 2008

o 9tej rano mi dali vyvolávacku
o 11 tej som dostala bolesti ktoré po 2 hodkách prešli
porodila som 00.40 potom ako mi tahali krcok maternice

ejusa
23. říj 2008

Ako tahali? 😲

lienka79
23. říj 2008

tabletku mi dali 7 30 a maly sa narodil 17 30...takze so vsetkym 10 hodin...

criterska
23. říj 2008

Ahojky, byla to docela pohoda, tabletku mi dávali v 6:30, okolo 11 mě poslali na oběd, protože se nic nedělo, s tím, že se jim pak mám ještě přijít ukázat a potom že mě pošlou na pokoj a druhý pokus bude další den..Když jsem se vrátila za oběda, už jsem byla kousíček otevřená, tak mi dali další tbl, to bylo okolo jedné, půl druhé..Zhruba ve tři mi píchli vodu a začaly mi pořádný kontrakce a bolesti a po půl osmé byl malý na světě.. 🙂

miskinadamko
23. říj 2008

mne dali o 9.00 vyvolavaciu tabletku, potom neviem key presne mi prepichol doktor plodovu vodu a odvte to trvalo cca tak pol hodinu a porodila som, cely porod trval tak 5 minut, maly sa narodil 13.10, ja so aj rada ze mi porod vyvolali, neviem si predstavit tie dlhotrvajuce bolesti a neviem este co vsetko

gabuliik
23. říj 2008

Vyvolávačku mi dali o 11.45 a o 13.40 bol malý na svete. Ale už by som tak rodiť nešla. Predtým som rodila bez vyvolávačky a bolo to lepšie ako teraz.

miskinadamko
23. říj 2008

gabuliik a v com to bolo lepsie, preco si nebola spokojnaq z vyvolavackou, ja som bola spokojna maximalne

dankadina
24. říj 2008

Mne vyvolávali porod lebo som prenasala s tabletkou a prepichnutim plodovky to trvalo 7,5 hod, takze som bola expresná xixi

draky
24. říj 2008

tak já jsem na tom jako gabuliik.. vyvolávaně bych už radši rodit nešla.
Dostala jsem tabletku v 8:15, v 8:20 jsem už měla bolesti, hned po 2 minutách, po hodince a kousek po minutě (nebo pořád?), v 11:15 byl malej na světě. Takže rychlý. Tabletku jsem dostala, protože mi den přetím odtékala (odkapávala, taky jsem nevěděla, jestli jsem inkontinentní nebo se něco děje...🙂) plodovka a nic se nedělo.
První jsem rodila normálně, bolesti od 6h ráno, byla v 16:40, ale bylo to víc v pohodě, mín intenzivní, žádný po komplikace...

sykorova.p
24. říj 2008

Já jsem tabletu dostala ve 23hod. ve 3.20 mě vzbudili slabé kontrakce,ale byli po 3minutách pravidelně. Do 8 hod. než mi píchli vodu se to dalo vydržet, ikdyž byli kontrakce po 3 min. Otevírala jsem se 1cm za hodinu, kontrakce sílili. Porodila jsem až ve 14.45hod. Museli mi 1x píchnout epidural protože bych to asi neustálla. Takže vyvolaná porod už nikdy, ale otázka je jestli si můžu vybírat. Mějte se.

petka28
24. říj 2008

ahoj, chtěla bych se zeptat v pondělí nastupuju na vyvolání, bolí to zavedení té tablety??

miskinadamko
24. říj 2008

petka mna to zavedenie bolelo,az som sa spotila 😀 , to ani pri porode mi tak nebolo 😅 , ako som uz pisala ja som bola s vyvolanim maximalne spokojna

oskarka
24. říj 2008

Hezký večer všem, také mne čeká vyvolání, pokud neporodím o víkendu, tak v pondělí jdeme na příjem. Tak jsem plná obav a nejistoty do čeho, co to vyvolání obnáší, jak budu reagovat atd...

pipisek
24. říj 2008

mě dávali gel a bolelo to, ale co při porodu nebolí....tak se držte, čeká vás všechny sladká odměna 😀 😉

nenela
24. říj 2008

ahojte, mne vyvolávali pôrod 3dni injekčne (1 injekcia za deň), a potom na štvrtý deň ráno mi dali infúziu, z ktorej som chytila bolesti. No a na druhý deň ráno o 7:15 som konečne porodila tak, že mi Dr. poriadne ponaťahovala krčok a dcéra o chvíľu bola na svete. Krásny pocit bez bolestí po takmer 23 hodinách bodol... 🙂

dudinka21
25. říj 2008

ahoj mne dali tabletku rano o 8 a o 4 poobede som mala za tym...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru