Vyvolávaný porod. Jak dlouho vám trval?

veendula
17. říj 2007

ahojík všichni.nejspíše mě čeká vyvolávaný porod,tak se chci zeptat,slyšela jsem že tabletky na vyvolání vám dávají první dva dny,to jako dva dny máte bolesti?já si naivně myslela že třeba začnou vyvolávat,prostě vám něco dají a už se to rozjede! 😕 ale že tam budu v bolestech ležet dva dny jsem teda netušila! ☹

mirabelca
16. zář 2010

o 9 30 infúzka, malá o 10 45 na svete 🙂 takže hodina 15

terezt
20. zář 2010

Mne vyvolavali v 34 tt kvuli tomu, ze mi odtekla plodovka. Plodovka odtekla v 10 vecer (ve spanku), do porodnice jsme dorazili v 11 h. S vyvolavanim zacali rano - v 8 mi pichli oxytocin a pak to teda trvalo az do 16:45, protoze jsem se vubec neotvirala. Kontrakce pravidelny po 5 minutach hned od tech osmi. Nekdy kolem 2, 3. h me vycevkovali a pak uz to slo rychleji. Podotykam, ze jsem musela celou dobu lezet - jednak napichla na oxytocin, jednak sledovana monitorem. Potrebu na moceni jsem vubec nemela, ale pak se ukazalo, ze jsem se se neotevirala kvuli tomu mocaku....

petka55555
26. zář 2010

mne od utorka 9:30 do stredy 15:37 😀

veruska007
26. zář 2010

7:45 tabletka, kontrakce nepravidelne
8:30 druha tabletka, kontrakce nepravidelne
9:15 oxytocin, kontrakce co 1 - 2 min., trvaly 50 sekund, nestihala jsem ani dychat
11:20 se maly narodil
celou dobu byl monitorovany, sonda na hlavicce, monitor, nesmela jsem se ani hnout
ani holeni ani klystyr, nastrih ano

raci
9. říj 2010

v 7 ráno jedna tabletka - bolesti nepravidelne, tvrdili že se nic neděje a že to nejspíš nechají na další den, nicméně přišel primář ve 13 hod zavedl 2 tabletu v zápětí bolesti po 3 minutách, v 17:30 mi odtekla voda, a PA tvrdila že se stále nic neděje a že porodím nejdřív další den dopoledne.... když sem bolestí málem servala kachlíky ve sprše přišla jiná PA řekla že to bude v poho a v tu chvíli to šlo ráz na ráz a v 00:10 byl malej venku 😉

spevacka
9. říj 2010

ráno o siedmej tableta, nič...o dvanástej ďalšia, troška bolesti (ako silnejší menzes) inak nič, tak o pol štvrtej pustila dr.vodu a potom sa to rozbehlo-štyri hodiny dosť husté kontrakcie a o pol ôsmej bola malá vonku...letela ako delová guľa, nevládala som to ani ovládnuť, keby chceli, že netlečte alebo zadržte, tak nemám šancu 😀

mamina7
11. říj 2010

Ahojky, ako prvorodicka o 16.30 prva infuzia - oni tie infuzky velmi pomaly tecu, 18.05 prepichnuta voda a nova infuzia. O 19.00 kontrola na koze, pred 20.00 slabe bolesti, 20.11 telefonat manzelovi, nech na deviatu pride, ze tak do dvoch hodin porodime, presne o 21.00 sa narodil nas syn. Silnejsie bolesti plus tlacenie trvalo okolo 30 minut. Maly bol vonku na tri kontrakcie, manzel dobehol na poslednu chvilu, ale narodenie svojho syna nastastie stihol 😉

rainee
11. říj 2010

mne tiez odtiekla plodovka okolo obeda, isla som do nemocky, stravila noc na cakacke v neskutocnych bolesiach ale porod stale nepostupoval tak ma rano napichali vsetkym moznym a konecne sa horko-tazko mala narodila na druhy den poobede tj nieco po 24 od odtecenia vody. po tejto skusenosti u mna druhe babo urcite nehrozi ☹

kitchima
11. říj 2010

ahojte. mne odtiekla voda o 13 30 a nic sa dalej nedialo. (lezala som na rizikovom v nemocnici). tak na druhy den o 8 rano na vizite mi dali vyvolavacku, tu tabletku do posvy. a o 9 som uz bola s manzelom na vzdycharni. syncek sa narodil o 13 25, takze tiez 24 hodin po odteceni vody. ale vdaka vyvolavacke som nemala vobec kontrakcie, ale porodne tlaky. doteraz nechapem ako som vydrzala tolke hodiny netlacit 🙂

kokakola
13. říj 2010

Tak mně v 10:00 zavedli tabletu, v 11:00 začaly bolesti, ve 12:00 pichli vodu a ve 14:30 byl malý na světě. Takže tři a půl hodiny, ale vydatných 😉

monika555
24. říj 2010

@kaceenka81 zdravim ja jdu taky zitra do porodnice mam zitra termin ale vypada to že male se vubec nechce ven doktor řikal že mi ji budou muset vyvolavat šileně se toho bojim mam 3 kluky ale nikdy nebyl problem z porodem

kristipa
27. říj 2010

porod mi vyvolávali celkem 4 dny, čtvrtý den se zadařilo, v sedm ráno tableta, v devět začala pravá show, ve dvanáct mi píchli plodovou vodu a nějakej oblbovák a v 16:10 se malej narodil.

lencaj
22. pro 2010

Ahoj maminy.Tak já měla šílený vyvolávaní.V pondělí v 7:00 nástup na sál,kde mi zavedli tabletu-žádný účinek.Ve 14:00 další a kontra minimální a nález žádný.Na noc oblbovák abych se vyspala na úterý kdy to rčitě prý bude.V úterý ráno zase tableta a v devět opět-účinek stejný jako v pondělí,jen bolesti větší a nález stále 2cm.Na noc opět injekce na spaní s tím že se to v noci třeba rozjede.Po noci plné spánku opět tableta a v 11:00 další.To už byly bolesti horší,ale dalo se to.Už jsem nevěřila tomu že vůbec někdy porodím,protože i přes všechny možnosti jsem se nemohla otevřít (a to jsem v těhu popíjela maliníkový čaj a pila lněné semínko-at mi nikdo neříká že to funguje).V 13:00 to konečně doktor vyřešil,že bud dneska porodím normálně nebo císařem.Tak aspon už jsme vyhlídky že možná porodím 🙂 . Píchl mi vodu a pak to začalo.Od pondělí 7:00 do středy 22:30 jsem "rodila".Ale je to za mnou a cácorka je zdravá.

akcijy
25. pro 2010

Zdravím maminy, já byla taky na vyvolání při dceři. Brali mě týden po termínu.v noci v jedenáct mi dávali jednu tabletku, ráno v devět další. Pak mě nechali odpočinout a na druhý den ráno znovu další s tím, že mi v deset hodin píchnou vodu a začneme. Jenže sme je předběhli....Epidural mi píchali při stazích po minutě, takže nic moc...spíš mi ty stahy vyvolávala ta jehla, když mi píchali ten epidural. Akorát, že mi vůbec nezabral, praskla mi po tom akorát voda.Do dvou hodin sem byla otevřená a do 45 minut byla dcera na světě....

zitaje
26. pro 2010

Ja som akoze podla lekarov prenasala 9. den, dali mi rano 1/4 tabletky, dve hodiny sa nic nedialo a potom to nabralo sialene obratky, od prvych bolesti po narodenie to trvalo cca. 3 a pol hodiny, to bola druhorodena. Na mna az moc rychle to bolo a ovela silnejsie bolesti, ako pri prvom porode. 😖

radka35
28. pro 2010

já měla smůlu na oba porody,první neděli o půlnoci odtekla voda,tak jsme jeli,cestou kontrakce po 3 minutách.Do středy se nic nedělo,tedy kromě kontrakcí,které se ještě dayl rozdýchat.ve středu v8ráno infuze a ta mi tekla do večera do půl osmé,kdy se malá narodila.sice jsem nesměla celou dobu vstát,po infuzi jsem zvracela a nakonec už nemohla ani mluvit,ale stálo to za to,pořád čekali na primaře jestli nakonec budu rodit normáně nebo císařem.Pak už jsem přestala poslouchat to jejich netlačte a jen dýchejte a pořádně zatlačila.Malá byla hned venku,ani mě nestihli nastřihnout.Druhá holka plánovaný příjem v pondělí a rovnou tableta a jen slabá odezva,úterý znovu a ve středu opet.Když ve středu ráno dali infuzi a začaly kontrakce,prý do 14hodin porodím.Houby,otevřená,vodu mi píchli a holka nic.nakonec už jsem lezla v křečích pořád do sprchy i s kapačkou a nic.Až večer se vyměnili doktoři i asistentky,tak mě ryche vezli na sál,takže malá je císařem večer před devátou,ale ty hodiny bych nikomu nepřála.nakonec za to mohla malá,byla velká a to v den přijetí na ultrazvuku neviděli.prý maximáně 3,5kg.Nakonec měla 4,65 a to opravdu nemohla projít klasicky.No a v neděli jsme šli domů.... 🙂

miika
8. led 2011

Ahojte, rodila niektora z vas vyvolavanym porodom - tabletkou - pred terminom kvoli tehotenskej cukrovke? Lekar mi na poslednej poradni naznacil, ze ak neporodim tyzden pred terminom sama, pojdem na vyvolavany porod. Ako tak citam, tak s tym dobre skusenosti nemate, preto som proti tomu, chcem to nechat na prirodu, pretoze ziadne komplikacie nemam, dietatko ma normalnu hmotnost (v 37tt mal 2,9kg), ja proste nevidim dovod do toho zasahovat. Dva predosle porody vyvolavane neboli, resp. druhorodeny siel von za hodinu po oxitocinovej kapacke a pusteni plodovej vody, ale to bolo 10dni pred terminom, bez cukrovky, lebo som bola otvorena, ale bez kontrakcii. Teraz som na zaciatku 38tt, otvorena na 2cm, vraj tym vyvolavanim len pomozeme prirode...

ivett
8. led 2011

od zavedení první tablety do porodu přesně 4 hodiny, kontrakce začly půl hodiny po zavedení tablety hned po 5 minutách, za hodinu byly po 3 minutách a za další už po minutě, tak se šlo na sál a malá byla za chvíli na světě...

petrakm
17. led 2011

Ahoj,prosím o radu,mám jít na vyvolání (zdrav duvody v 39tt)a lekar mluvil o zavedení gelu,všechny me kamarádky dostali prášek.nevíte jaky je mezi tím Rozdíl a měl ho někdo?prislo mi z informaci,ze je to slabsi,ale vzhledem
K tomu,ze v diskuzi nekomu davali 2dny prasky,tak
To nechapu..kontrakce na monitoru jsem uz mela znatelny(do hranice 85,ten madakr jd hodne pres 100,pokud si pamatuju..Díky petra

ada001
17. led 2011

Ahojte maminy 🙂 Ja som prenasala 6 dni.Tabletku som dostala vecer o 19.00 hod,uz o pol hodinu zacali slabsie kontrakcie,postupne prechadzali do paradnych stahov a o osmej som dostala klystyr.Potom to uz nabralo sialene obratky,kontrakcie sa stupnovali a ja medzi zachodom a sprchou asi hodinu som pochodovala.Ked sa na mna sestra konecne prisla pozriet a ja som jej povedala,ze mam tlaky na konecnik,tak sa len zasmiala,ze to si len ja myslim,ze rodim.Nejako mi pomohla prejst na porodny box,ta cesta asi 20 metrov mi trvala neskutocne dlho,ale ked som vyliezla na stol,tak som asi 5 krat zatlacila,ona jacala ze tlacit nesmiem,dobehla doktorka a mala bola na svete o 21:27 🙂 Takze od zavedenia tabletky po narodenie malej dve a pol hodiny.Porovnat to nemam s cim,lebo to bolo moje prve babo 🙂

ffiinnkkaa
17. led 2011

první tableta ve středu v 21.00h a malý byl na světě v pátek ve 22.42h..hrůza a děs ☹ a to i po píchnutí plodovky a navíc stejně císařským řezem

many
17. led 2011

ahojky 🙂
tak já dostala první tabletku v 6 ráno, druho kolem 9, že mně pan doktor furt nemohl píchnout vodu a pak už o půl 12 když mi chtěl dávat třetí, tak že to ještě zkusí a podařilo se a vodu píchl 🙂 pak už jsem dostávala kapačky a do nich zrychlovače a v 16.45 byl malej na světě 🙂
dal teda zabrat ☹ pak mě ještě hodinu šili ☹ a můžu říct, že ještě rok po porodě mi při sexu tekly slzy, jak mě to dole furt bolelo ☹ myslela jsem , že už tak snad budu trpět furt, naštěstí to přešlo už

many
17. led 2011

@ffiinnkkaa oni ty maminy nechají tak trápit, že ☹ tak to sis taky musela fest užít ☹ no to vyvolání je hnus ☹

kaara1980
17. led 2011

Do porodnice som šla o 1.30 po tom,čo mi začala odtekať plpdová voda.Prvú tabletku mi dali okolo 8 ráno,začali sa mi slabé kontrakcie,ale otvorená na 4.tak okolo obeda mi dali druhú,bolesti sa stupňovali ale otvárať som sa nezačala.okolo 21.00 mi teda dali ,kapačku,....to som sa otvorila do pol hodiny,čo mi neverili,lebo vraj sa tak rýchlo otvoriť nemožem.Ale už som mala riadne tlaky.Porodila som o 21.45.A to som mala celý čas krátke kontrakcie,tak sa mi doktor zvalil na brucho.

dibelka7
17. led 2011

Ahoj mě vyvolávali obě moje holčičky,první v 8hod.ráno,bolesti nastoupili v 11hod a 13,20byla malá na světě,dalo jse to vydržet.Druhou holčičku jsem měla také vyvolávanou tableta zavedena v půl semý ráno,bolesti nastoupili ihned po min.V půl deváté druhá tableta neotvírala jsem se to už byli boleti po minutě,sotva jsem prodíchávala pak mi píchli vodu a v 11hod.byla malá na světě. Neboj zvládneš to

terkao
17. led 2011

ahoj!
tak já nastoupila na vyvolávačku ráno v 9 hodin mi zavedli tabletu, nastoupili silnější menstruační bolesti, další mi dali v 17 hodin, to mi do půl hodiny nastoupili bolesti cca po 2 minutách, před 20 hodinou mi praskla voda, bolesti snad co minutu, bylo to šílený, kolem půlnoci epidurál abych se začala konečně otevírat, epidurál mi doplňovali 4krát až nakonec po 6 hodině ranní druhý den usoudili, že jinak než císařem malý ven nepůjde. Šla jsem do vyvolávačky dobrovolně, prootže jsem přenášela, ale po zkušenostech už bych do toho nešla.

elina313
17. led 2011

ja som tiež išla dobrovoľne, mala som rizikové tehu v 28 týždni som začala krvácať, staral sa o mňa špičkový lekár, ale v mojom termín, ktorý nikto neveril, že dosiahnem mal ísť na dovolenku.... nakoľko som nikomu inému nechcela zveriť život môjho zlatíčka a svoj,
tak 10 dní pred termínom som prišla do nemocnice o 19:00 a malý bol o 21:43 na svete... čo do mňa napchali, neviem, viem že na začiatku tabletka a potom niečo do žili injekciou a niečo mi ešte tam dole porobil doktor... nie som zástanca EPIDURALU, takže všetko prebiehalo bez .... ale nikdy, nikdy, nikdy viac, ak by to nebolo v záujme bábätka by som to nepodstúpila. Prvý pôrod som mala prirodzený a tiež bez epidurálu ale porovnať sa to naozaj nedá...jednoducho nedá... a snažím sa zabudnúť na to čo som prežila pri druhom pôrode....

vysocanka
19. led 2011

@many ahojky mela jsem to hodne podobne jako ty... jak s casem, i kdyz jsem porodila o trosku drive, ale bylo to po vyvolavani sileny a sita jsem byla taky hodne :/ a sex... o tom ani nemluvim....

many
19. led 2011

@vysocanka ☹ tak držím pěsti ať se zahojíš brzo a netrápí tě to tak dlouho jako mě 😖 je to fakt hnus 😖 ještěže teď už to nebolí , ale někdy se mi stane, že to bolí až po sexu a je to nepříjemný třeba celý den 😖 ale to není často naštěstí

many
19. led 2011

@vysocanka jukla jsem ti do albíčka 😉 Lukášek je nááádherňoučkej 🙂 tak hlavně to zdravíčko přejeme 🙂 a ať se ve všem daří 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru