Vyvolávaný porod. Jak dlouho vám trval?

veendula
17. říj 2007

ahojík všichni.nejspíše mě čeká vyvolávaný porod,tak se chci zeptat,slyšela jsem že tabletky na vyvolání vám dávají první dva dny,to jako dva dny máte bolesti?já si naivně myslela že třeba začnou vyvolávat,prostě vám něco dají a už se to rozjede! 😕 ale že tam budu v bolestech ležet dva dny jsem teda netušila! ☹

mataaaaa
21. říj 2009

ahojky, ja som bola na kramaroch, prisla som v stvrtok pretoze som prenasala, v piatok mi rano dal doktor tabletku na vyvolanie, a v piatok v noci mi odtiekla voda .. i ked som porodila az v nedelu vecer 😖

sayast
21. říj 2009

ahoj 🙂
me porod vyvolavali o tyden driv (39+0) pro podezreni na preeklampsii.
rano v cca 8 zavedli tabletku,asi za hodinu zacali nepravidelne bolesti,prujem,zimnice. trvalo to asi 2 hodiny a preslo to. otevrena na 1 cm. nikdo se mnou nic nedelal a z niceho nic mi pak sama ve 21:15 praskla voda a v 1:45 byla mala na svete 😵
takze muj porod trval presne 4,5 hodiny 🙂

vladuska101
23. říj 2009

Ahoj mě zavedli tebletku,o půl deváté, a v 16:43 se narodila Verunka, takže 8 apůl hodiny 🙂

filipka21
23. říj 2009

Ahoj mne vyvolali pôrod ráno o 7hod za 10min. som dostala prvú kontrakciu a malý sa narodil 19.30hod. 😀

bibulienka
23. říj 2009

ahoj mne dali 1/4 tbl o 8,45 hod a Lucka sa narodila o 17,18 hod...

sakura77
23. říj 2009

ahojte,mojej segre dali vyvolavacku v pondelok o 11-tej a maly sa narodil na druhy den o 13-tej 😒

mami78
23. říj 2009

ahoj, záleží na tom, koľké dieťa v poradí to je. prvé sa mi narodilo 12 hod. po injekcii, druhé na 2. deň po kvapkách (tie sú najslabšie) a tretie 2,5 hod po tabletke 😉

jenn44
23. říj 2009

ahojte, v pondelok mam termin, a ak cez vikend neporodim, mozno daco poriesime... s lekarkou... Len som pocula, ze vyvolavanie porodu nema dobry vplyv na babatko, mate s tym skusenosti? ze malo spi a je stresovane... a neviem co... je to tak? vsimli ste si na svojich drobcekoch nieco? dakujem

sayast
23. říj 2009

jenn, nase dcerka je vyvolavane a rozhodne to nani zadny vliv nemelo. krasne mi spinka od porodnice,temer neplace. a ani jsem o tom nikdy neslysela ze by to melo mit na dite nejaky vliv 😕 😉

alee
23. říj 2009

ahojky, ja sem dostala prvni tabletu kolem pul 8, druhou kolem pul 10, v pul 2 mi pichli Epi a v pul 3 byla mala venku 😵.
jenn: pripad od pripadu to asi bude jine, protoze nase mala spi celkem dost, prvni dny v porodce prospala skoro cele a stresovana mi take neprijde 😉

bibulienka
23. říj 2009

nasa mala place len ked je hladna a inak je super, usmieva sa a nemyslim si ze by ju to nejako negat.ovplyvnilo...skor by asi mala problemy keby sa porod nevyvolal...

mami78
23. říj 2009

jenn44, to som ešte nepočula. Práve naopak, ak tam ostane viac ako treba môže mať problémy, to ale neznamená, že v deň termínu treba vyvolávať. Ale hospitalizáciu asi doporučia. Monitor a prietoky to istia. Mne vyvolávali všetkých troch, dvoch po termíne a jedno dokonca deň vopred(po dohode, bez zdr. indikácie)a rozhodne sa nedá určiť či ich správanie v prvých dňoch závisí od toho. Každé je iné a ináč prežíva ten stres z prvých dní na tomto svete. Hlavne pokoj 😉

mami.sk
23. říj 2009

ahojte 😉
ja som dostala 1/2 vyvolavacej tabletky o 9 rano, o 11.10 mi pichli plodovu vodu a 12:26 uz bola dcerka na svete 😉
super rychle 😉
dcerka prve 3 mesiace stale plakala, cez den mi doma spala max 20 min. a ked som chcela aby spinkala musela som kruzit 3-4 hodiny s kocikom a vtedy spala krasne, len som nemohla zastavit 😀
potom sa to radikalne zlepsilo, spi mi cez den perfektne a je to kludne babo 😉

vallis
24. říj 2009

Ahoj,
mě praskla voda 17.-tého po obědě, příjem do porodky skrz antibiotika
18.-tého ráno vyvolávací tableta před obědem druhá, odpoledne oxytocin
19.-tého ráno v 8.00 tableda v 9.00 první kontrakce a ve 12.00 byl malý na světě
Přenášela jsem 10 dní

atrami
25. říj 2009

Ahoj,
po vyvolávačke 20 hodín, nakoniec cisársky.

smoulinka.ciko
25. říj 2009

ahoj, ja šla o 3 týdny dřív kvůli hodně vysokému tlaku. Ráno nástup, kontrola, vypis papíru, hlídáni tlaku a to bylo ve středu vše. Ve čtvrtek v 8 rano tabletka, otevírala jsem se, ale bez bolesti 🙂 V 12:50 monitor, příprava, 13:00 píchnuti plodovky, a to už bylo ouvej 😢 a naše sluníčko bylo nasvětě 15:00 😀

zuzik24
25. říj 2009

Ahoj,
mě porod vyvolávali dva dny po termínu - měla jsem málo pl. vody. V neděli ráno půl tabletky k hrdlu, nic se nedělo, odpoledne další půlka tablety k hrdlu, večer v devět jsem byla otevřená na čtyři prsty. Ale žádné kontra jsem neměla, tak mi dali něco, že se to buď rozjede nebo ne a já se pořádně vyspím. Spala jsem jako miminko do rána a v osm už mi do hrdla zavedli celou tabletku. V jedenáct mi píchli plodovku a v 15.04 se nám narodilo naše štěstíčko 😵 Nejhorší kontra cca hodinu, takže já jsem za vyvolávaný porod ráda 😀

mrka2
25. říj 2009

Ahojte, mne vyvolavali porod koli vysokemu tlaku. rano o osmej tabletka, o polnoci mi praskla voda a mala sa narodila o pol jednej poobede!!! straaasne dlho to trvalo. 😒 ale malinka je velmi zlate a kludne babatko 😵

janinapec
26. říj 2009

Ahoj všem, já osobně mám na vyvoválavaný porod dost špatné vzpomínky. Téměř každý mi tvrdil, že to je po injekci během chvilky 😒 Po několika injekcích, nespočtu tabletek jsem se dočkala téměř po dvou dnech (začalo se v pátek ráno, Terezka se narodila až ze soboty na neděli před půlnocí - 41+6 tt).
Asi je to dost individuální.
Od začátku nynějšího těhotenství doufám, že tenhle porod začne sám, to bych si vážně přála.

janinapec
26. říj 2009

promiňte ty překlepy 😀

helena001
26. říj 2009

Mne vyvlavali porod rano o osmej. Od jedenasej ukrutne bolesti a a o jednej sa maly narodil. Bolo to rychle a velmi bolestive a nestihli ani epi

daisy1
26. říj 2009

8,5 hodiny, jak sichta v praci 🙂 jenom mnohem horsi 🙄
ale ten den odrodily jeste dalsi dve vyvolavacky, ktere uz to mely jeste z predchoziho dne

iba
26. říj 2009

mne zacali davat prostaglandinove cipky v utorok rano, najprv len slabunke kontry, neskor silnejsie, stale som sa vsak neotvarala viac ako na 1,5, v stredu detto, kontry uz ale caste a celkom bolestive, ale dalo sa, o 19:00 mi praskli vodu a poslali ma rodit, porodna cinnost vsak stale slaba, uz som bola vazne unavena aj urevana, o 01:00 vo stvrtok mi dali oxytocin, rychlo nastupili silne kontry a najhorsie bolesti, maly sa narodil o 03:45 a ja som mala vazne dost.
no hlavne ze sme zdravi 🙂

tomasek06
31. říj 2009

Do mě ládovali prášky na vyvolání 3 dny a neměla jsem nejmenší příznaky porodu. Zabrali až kapáky a i tak jsem rodila 17 hodin od první kontrakce a píchnutí vody.

veronika60188
1. lis 2009

tomasek a prečo Ti porod vyvolávali?

tomasek06
1. lis 2009

Dva týdny jsem už přenášela. Měla jsem to už na hraně.

mauska
2. lis 2009

Mě zavedli tabletu ve 22:00, v 7 ráno mi píchli vodu a malá se narodla 9:15 ráno 🙂

pucik
2. lis 2009

ahojky, mě vyvolávali porod od pátku a porodila jsem v neděli v 17 hodi, vyzkoušeli a mě všechno co měli, malýmu se holt nechtělo ven, asi čekal, až mu otevřou novou porodnici 🙂 😉 ale měsíc jsme fakt už čekat nemohli. Tabletky, čípky, klystýr, sprcha, píchnutí plodovky, až oxytocinová infuze, to je teda síla, tu jsem dostala ve 14 hodin a porodila v 17 hodin, jo a ještě jsem byla v teplé vaně,asi záleží na každé ženě a je to individuální, nejhorší je, že člvoěk nemůže pít, skro 3 dny jsem nejedla a nepila a pak tlačte jako o život 🙂 😉 ,al pak to fakt stojí za to, Daník měl 4 kg a velikou hlavičku, takže to byl macíček - kránsej chlapeček, brzo se na to zapomene, když se člvoěk těší ze svého prťouska, dneska jsou mu 2 a je to divoch, v bříšku máme sestřičku,t ak doufám, že ta půjde o trochu lépe 😉 🙂

jedlicka99
2. lis 2009

Ahojte baby tento stvrtok 5teho mam termin, s doktorkou sme sa dohodli na pondelku 9teho ze pichneme vyvolavacku a potom epi...Bojim sa ze nestihne zaucinkovat ta epi. Myslite ze mam pockat na prirodzeny? Povedala ze sa mam rozhodnut do piatku a neviem co mam spravit. Ako to tu citam moze to trvat ukrutne dlho ☹
A vraj po vyvolavacke su vacsie bolesti ako prirodzenym sposobom... Teda co baby vraveli. Co je na tom pravdy?

f.miracle
8. lis 2009

Já jsem měla termín 4. února, ale nic se nedělo, takže ve čtvrtek 12. jsem nastoupila do porodnice na vyvolání porodu; v 8 ráno jsem dostala první tabletku, nic se nedělo, takže v deset následovala druhá, opět bez výsledku, v poledne tedy doktor řekl, že pro dnešek končíme, protože se za den můžou zavést pouze dvě tabletky a pokračovat budeme druhý den ráno. V půl jedenácté v noci mi ale praskla voda a do půl hodiny se dostavily kontrakce po pěti minutách, kolem páté ráno už byly po dvou - třech minutách; síla kontrakcí byla 148 (porod začíná přibližně na 80); v jedenáct hodin dopoledne jsem souhlasila se zavedením epiduralu, který mi ale účinkoval jenom hodinu, poté mi zvýšli dávku, ale už nezabrala a malému se začaly ztrácet ozvy, navíc jsem se otevřela pouze na 3 centimetry, proto mi provedli císařský řez a malý se narodil v pátek 13. února ve 13.54 hodin; bolesti jsem tedy měla 15 hodin.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru