Vyvolávaný porod kvůli váze miminka. Máte zkušenost?

vanesahudgens
5. zář 2019

Ahoj, dnes na kontrole 39+2 odhad váhy miminka 4200g. Naplánovali mi vyvolání porodu na 10.9, což je i termín porodu. Měla jste některá taky kvůli váhy miminka vyvolávány porod? Popřípadě za jak dlouho jste porodily od podání tablety? Ze mám strach nemusím zminovat😂🤭

kajka31
5. zář 2019

Ahoj, já měla vyvolávaný porod o deset dní dříve kvůli velikosti miminka. Den před vyvoláním odhad 4,3 kg. Ve skutečnosti pak měl 4,36 kg, takže se trefili přesně. Začali vyvolávat v sedm ráno, malý se narodil v 15:20. Nicméně u nás to hladký průběh nemělo: malý se sekl ramínky v porodních cestách, měl parezu brachiálního plexu (ochrnutou ruku a rameno), tři měsíce jsme pak cvičili vojtovku a byl zázrak, že se mu ručička a ramínko spravili. Já se hojila ještě sedm měsíců po porodu. Nyní má syn necelé čtyři roky a má potvrzenou vývojovou dysfázii, lehkou poruchu autistického spektra a hyperaktivitu. Císař v mém případě zamítli kvůli poruše srážlivosti krve. Tolik má negativní zkušenost s vyvoláním porodu velkého dítěte, když jsem ještě neměla připravené porodní cesty. Držím pěsti, ať u vás vše dobře dopadne.

konidana
5. zář 2019

@lery92 a krom hmotnosti závisí podle mne také hodně na velikosti hlavičky... já měla průměrné 3kg děti s podprůměrným obvodem hlavy, nedokážu si moc představit rodit děti s větší hlavoui když by váhově byly průměrné 😅 . Jak moc roste obvod hlavy kolem termínu porodu? Po porodu se myslím hlava začíná zvětšovat rychleji?

monika76301
5. zář 2019

Ja teda nemela vyvoláváni kvůli váze miminka a rodila jsem 39+0... Mam srovnání s prvním porodem který byl přirozeně... Tabletu mi dali v 8:20 v 9 hodin začaly bolesti a 10:16 byla malá na světě... Bez nastrihu bez šití... Bolí to ale je to o rychlejší.... Přirozený porod je přirozený porod o tom žádná ale Kdyz to jinak nejde buď ráda za tuto možnost.

vanesahudgens
autor
5. zář 2019

Děkuji všem mám i streptokoka, tak jsem radši za to vyvolání, ale budu doufat, ze do úterý se to spustí samo.😀

martaskaaa
5. zář 2019

Můj měl odhad 3900 a měl 3650, ale mě ho vyvolávali kvůli přenášení. Po zavedení vyvolávací tablety byl venku za 5 hodin 🙂

martaskaaa
5. zář 2019

Moje spolužačka porodila syna skoro 5ti kilovyho přirozeně. Já se taky narodila přirozeně 4,4kg.. to tělo je na to prostě připravený. Tak tě přinejhorším nastřihnou,no😊

cital
5. zář 2019

S prvním deckem jsem měla porod dlouhý. Nikdo nevěděl, že rodím obra... 4,5 kg. Druhého jsem porodila 4,78 a takovy porod bych přála kazde. Odhad byl menší. Ale nechali mě přenášet. Maly se narodil pár hodin před vyvolánim... Největší strach jsem měla z vyvolání.

20190418
5. zář 2019

Zkus akupunkturu, z mé zkušenosti i zkušenosti kamarádky zabírá na nastartování porodu skvěle.

lery92
5. zář 2019

@konidana závisí na tom , to máš pravdu .Je to v podstatě ten kefalo pelvicky nepoměr .Malá rodička , úzká pánev a dítě s hlavou po tatínkovi t.j jako starosta . Bezne se nepomer odhadne na doplerometrii , občas se ale stane , že právě velká hlava mimina je důvod k sekci .A to kolikrát i akutní . Ono s tou pánvi je to takový , no ... Zastaralé měření pánve už se moc nedělá , důvod je to že stejně získala jen orientační hodnota o pánevních rozměrech, stejně jako z USG získas jen orientační váhu plodu a jeho zhruba orientační obvod hlavy .Nejdůležitějším parametrem je - řeknu to asi hodně blbě - prostor v břišní dutině rodičky a to se moc objektivně měřit nedá .Dále schopnost miminka rotovat . Schopnost roztahnuti se pánve u rodičky , celkova anatomie jejich reprodukčních orgánů etc. Věřím tomu , co tu někdo píše , že se dá porodit macek se 4,5 kily a HC (head circumference ; obvodový průměr hlavičky v milimetrech) 364 .

Nevím jak se zvětšuje hlavička po porodu , to je otázka spíš na pediatra či lékaře z novorozeneckyho , ale vím že v ukončeném 41tt je to 344 mm , s tím že odchylka měření může být cca 30 mm ...takže norma hlavičky je zhruba v tomto týdnu 374 mm , no a to je radost tlačit .Ale tak jako je orientační váhový odhad , je orientační i toto 😉🙂

Někteří lékaři tvrdí , že velka miminka s velkými hlavičkami si maminky vypěstovávaji sami . Z části je to o genetice , ale momentalne se spekuluje o ,,nadužívání " těhotenských vitamínů .

michy123
5. zář 2019

U me byl odhad v den porodu 5500g "nastesti mel maly jen 4500g :D. U doktorky na posledni kontrole byl odhad 3500g takze se to neresilo vic..ale ze by za 14 dni pribral tolik se mi nezda..mela jsem moc plodove vody tak se to tezko urcovalo

michy123
5. zář 2019

@michy123 ale na to jak byl velky, tak samotny porod byl rychli..

lery92
5. zář 2019

@michy123 a ve finále , jestli se můžu zeptat byla jaká porodní váha?

michy123
5. zář 2019

@lery92presne 4480g, jako prdvorodicka jsem brecela kdyz mi rekli ze bude mit pres 5kilo...sice me nastrihli ale maly byl na dve zatlaceni venku.

keety2
5. zář 2019

@vanesahudgens já měla porod vyvolaný protože malý hubnul. Váhový odhad byl přesný. První tabletu mi dali v pátek ve 14:00 a porodila jsem v pondělí ve 12:30

martaskaaa
5. zář 2019

@lery92 tak podle toho co píšeš, tak můj syn měl hlavu ukázkovou, rodila jsem 41+0 a měl 34,5cm 😀 a to mě tak na utz strašili, že bude mít velkou hlavu a bude mít 4kila, ale Dr na mě koukala, že mám přes 170cm a široký boky, tak to dám. A měl 53cm a 3650g no. Ale známou, ta má ani ne 160cm fikli kvůli velkemu odhadu přes 4kila a kluk měl ani ne 3,5 😀

luckylee
5. zář 2019

@lery92 💗 diky za osvicene zdravotniky jako jsi ty.☺

lery92
5. zář 2019

@michy123 no ty blaho , to bych brečela i já 😀😀😀, to ses dobrá

@martaskaaa to měl ukázkovou hlavičku 🙂 160 cm je málo no .Urostlejsim rodičkám se obecně líp tlačí .Ale těžko říct , co u známé byl důvod nastrihu...já jen doufám že ne jen na základě odhadů ...

iulia
5. zář 2019

Pokud nemá prcek jinou indikaci k porodu, tak bych do toho nešla. Já měla naplánovaný vyvolávaný porod v 38+3 (byla tam zdravotní komplikace) a nakonec mi setřička na monitoru poradila červené víno a sex. A ze strachu z vyvolání jsem do toho šla a malý se narodil v den naplánovaného vyvolání v 8:35. Držím palce!

muhehehe
5. zář 2019

Nečetla jsem předchozí. Nechci to nějak zlehčovat, ale jestli je jinak miminko v pořádku, není už to i trochu fuk, není to zbytečný zásah, zbytečné riziko komplikací? Neřeknu kdybys byla tři týdny před termínem. Ale řešit teď ty poslední dny? To by mi přišlo rozumnější počkat, až se porod normálně rozběhne a tělo bude samo od sebe připraveno.. nebo tomu případně trochu pomoci takovýma těma lidovýma metodama (sex apod.). Ale hrotit s vyvoláváním porodu, když je pravděpodobné, že se to mimčo beztak teď někdy narodí... nechtělo by se mi do toho. Ale jak jsem psala - pouze a jenom v případě, že je všechno tip top v pořádku a řešíte jen váhu. To ale asi je, jinak už by bylo mimčo venku teď.

hanulkaha
5. zář 2019

Ja měla druhy porod vyvolavany, ne kvuli vaze, ale prenaseni 10 dnu... Jinak malý mel 5 dnu pred narozenim odhad 3200 a narodil se s 3800 😁
Ale k vyvolávání...mela jsem strach, velky starch! predstavovala jsem si nekolikahodinove velmi silne bolesti... Nastal den D. Nalez na cipku byl neco malinko pres 1 cm. V 7:20 rano mi zavedli tabletu, po ni nastup pravidelnych kontrakci po 5 minutach. Za 2 hodiny, tedy v 9:20 si me sel lekar zkontrolovat, jak to postupuje, otevrela jsem se na slabe 4cm. Pri kontrakci si doktor "sahl" jak moc naleha hlavicka, ze by eventuelne pichl vodu, aby se to urychlilo...nalehala pekne takze v 9:30 pichl vodu... Nastoupily okamzite silne kontrakce po 2 minutach, 9:35 lekar odchazi z boxu, v 9:40 manzel leti pro PA, ze mam silne nutkani tlacit... PA me vysetri, vytresti oci, leti zpet za doktorem, za kterym nestihly jeste ani zaklapnout dvere, bleskurychle se dobyva do porodniho baliku... 9:50 malý je na světě! 😁 Doktor jen kroutil hlavou, ze toto jeste nezazil 😂 Taková je moje zkusenost s obavanym vyvolavanym porodem 😊 a bolest pri kontrakcich mi prisla stejna, mozna snad i trochu slabsi nez pri prvnim, prirozenem porodu.

martaskaaa
6. zář 2019

@lery92 no oni ji fikli jakože císař 😆

verunka_korunka
6. zář 2019

@vanesahudgens nevim jestli to pomuze, ale prvni dceru mi vyvolavali porod ve 26tt, praskli vodu, nic. Dali tabletu, nic. Vyspala jsem se pres noc, pak zacali davat oxytocin v infuzi od rana, asi vyssi davky, dopoledne udelal lekar hamiltna myslim, pak jeste pridali na kapackach a v pul treti se dcera narodila. Na druhou stranu pani s dvojcaty co lezela se mnou na rizikovem mela termin porodu, nic se nechystalo, dostala 2 tablety ty nic neudelaly a tak sla na cisare. A ty vahy... druhe dceri odhadovali 2,7kg. Chtela jsem rodit prirozene KP, lekari to nedoporucili kvuli nizsi odhadove vaze. Dcera se narodila 3,080kg. Ten odhad i kdyz je lepsi utz je stejne +- 0,5 kg. Takze chapu, ze se u tebe boji i toho jeste vetsiho ditete.

lery92
6. zář 2019

@martaskaaa nee ... To ne .Nemám tu smajlíka co kroutí hlavou ...

astyna88
6. zář 2019

Moje mama prvni dite o vaze 4,6kg a 56 cm, druhe 4,3kg a pak ja 2,5kg 😀 vzdy hned po porodu fit. Ale taky rodila v 20, 23 a 38 letech, pohyb az do porodu. Zadna materska. A to mela mamka 50 kg na 180 cm...

martaskaaa
6. zář 2019

@lery92 No vážně... Jen kvůli velkýmu odhadu a její malé výšce. A nakonec měl o 600g míň! 😬

lucka662006
6. zář 2019

@klpoiu Dobrý k vyvolání porodu je i udělat si doma pár klystýrů 🙂 Pardon, jestli to někomu vadí, ale lepš než jí na vyvolání porodu. Mimochodem mně to pomohlo, rodila jsem ve 41 tt. za 3 dny jsem měla jít na vyvolání, ale nekonalo se 🙂

lucka662006
6. zář 2019

@vanesahudgens Ahoj, vyvolávaný porod není přirozený porod a obvykle je těžší a trvá déle, než porod přirozený. Snad se neurazíš za tuhle radu: k rozjetí samovolného porodu pomáhá dát si doma pár klystýrů 🙂 Já to udělala, chtěla jsem rodit přirozeně, a opravdu pomohlo, a porod chlapečka skoro 4 kg trval 6 hodin, paráda. Vyvolávané porody trvají i několik dní. Snaž se udělat hodně proto, abys na vyvolání nešla. Tlačit musíš stejně i při vyvolávaném porodu, to neznamená, že se dítě narodí samo 🙂

teckadvojtecka
6. zář 2019

Proč se všichni obávají vyvolávaného porodu? Já jsem měla 2 ze 3 vyvolávané... no to byla paráda. Mimina do 6 hodin venku od podání tablety. Lepší než rodit x hodin.

vladienka
6. zář 2019

@martaskaaa to ale nie je pravda, ze kazde telo zvladne porod daneho miminka.. bez cisaskeho rezu umierali rodicky aj deti ked sa nieco take stalo

martaskaaa
6. zář 2019

@teckadvojtecka mě strašili, že na prvorodičku to bude trvat dlouho. Dokonce jsem musela nastoupit už den předem na preindukci, protože jsem nebyla skoro ani otevřená, aby mě mohli vůbec začít vyvolávat. Už jsem měla po termínu a ani náznak, že by chtěl ven. A po vyvolávací tabletce byl venku za 5hodin přesně. Každý teda jen říká, že vyvolávaný bolí víc, tak nevim 😂 i tahle to pro mě bylo nekonečný 😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru