Vyvolávaný porod kvůli váze miminka. Máte zkušenost?

vanesahudgens
5. zář 2019

Ahoj, dnes na kontrole 39+2 odhad váhy miminka 4200g. Naplánovali mi vyvolání porodu na 10.9, což je i termín porodu. Měla jste některá taky kvůli váhy miminka vyvolávány porod? Popřípadě za jak dlouho jste porodily od podání tablety? Ze mám strach nemusím zminovat😂🤭

sobist
6. zář 2019

Ano. Odhad 4100g čtyři dny před terminem. Vyvolávat jsem šla den před termínem a porodila asi do 12hodin od podání (ještě v den příjmu). Syn měl porodní váhu 4780g.
Druhé se zdá opět "větší" a ráda bych klidně porodila i dřív.. ale já měla komplikace s nepovedeným epiduralem, tak to celé vnímám trochu víc zkresleně asi.

teckadvojtecka
6. zář 2019

@martaskaaa Já bych neřekla, že vyvolávaný bolí víc.

hanulkaha
6. zář 2019

@lucka662006 proc zbytecne strasit?? Vyvolavany porod muze trvat par hodin, ale i par dnu, stejne jako porod prirozeny... Kazda jsme jina a kazda mame jiny prubeh porodu. Nechápu, proc se z indukce dela takovy strasak! Ano, je to "neprirozeny" zasah do porodu, ale nikde neni psano, ze bude zena trpet jako pes nekolik hodin az dnu, viz muj příspěvek výše 😉 porodila jsem za 2,5 hoďky od podani prvni tablety a nálezu na cipku 1cm... Bylo to rychlejší nez prvni, spontanni porod

lnk84
7. zář 2019

@vanesahudgens byt vami poprosila bych ještě v porodnici, jestli by vam den před vyvolanim neudělali hamiltonuv hmat..po něm je porod přece jen příjemnější než po vyvolávání.. jinak u me byly vyvolavane porody dost rychlé, jeden úplně v pohodě a druhý trochu bolestivejsi.. ale nejak mi neudělaly dobře psychicky, měla jsem strašný pocit selhání..

teckadvojtecka
8. zář 2019

@lnk84 Jak si to člověk v hlavě nastaví, takové to má...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru