Vyvolávaný porod - podařilo se vyvolat?

nicolletta30
12. črc 2012

Ahoj všem maminkám. Chtěla jsem Vás poprosit o Vaše zkušenosti, případně rady...Dnes jsem 37+3, celé těhotenství se potýkám s vyšším tlakem, poslední měsíc jsem brala Dopegyt, dnes tlak opět vyšší, paní doktorka si mě tam dokonce chtěla nechat, nakonec si tlak mám měřit doma a ztrojnásobila mi dávku Dopegytu. Co mi ale řekla je to, že mě nenechají přenášet, pokud neporodím do 14ti dnu, přijmou mě na vyvolání porodu. Moji kamarádce tablety na vyvolání porodu nezabraly, takže musela na císaře, tomu se chci vyhnout, jak čert kříži, to už bych raději zkusila ten ricinový koktejl...Chtěla jsem se zeptat, která jste byla na vyvolání porodu, zda se Vám porod opravdu podařilo vyvolat nebo jste musely na císaře, protože tabletky nezabraly? Děkuji.

lucifereeek
12. črc 2012

@nicolletta30 dali mi tabletu a do 10minut jsem začla mít slabé bolesti, které se pak začaly stupňovat, ale byly komplikace, takže po 3hodinách nakonec byl akutní císař. Každému to zabere jinak, někomu hned, někomu musí zavést více tablet a trvá to třeba dva dny, tak těžko říct, jak to bude působit na tebe.

petka28
12. črc 2012

@nicolletta30 já obě děti přenášela 10 dní a s oběma jsem musela na vyvolání u obou tablety zabraly první porod 3,5 h druhý 5,5 h🙂

stazina
12. črc 2012

Ahoj , mě dali tabletu, kterámá teprve připravit porodní cesty a měla následovat tzableta na vyvolání. Po první mě ale praskla voda, začaly stahy a po šesti hodinách jsem stále nebyla otevřená natolik, aby to šlo, hrozilo udušení dítěte, takže akutní císař. Jak píše
@lucifereeek , záleží, jak to na Tebe bude působit. držím palce, at seš Ty i mimi v pořádku🙂

gumidek
12. črc 2012

@nicolletta30 oba porody jsem měla vyvolávaný (39+6 a 40+3, kvůli vyššímu tlaku), první mi doktorka zavedla půl tablety a za 4,5 hodiny byl prcek venku, podruhý to trvalo 9 hodin, dvakrát mi dali půl tablety, ale celkově byl ten porod víc v pohodě.

nicolletta30
autor
12. črc 2012

Holky takže myslíte, že se tabletek na vyvolání nemusím bát? Já si totiž celý život představuju, jak bude muj porod přirozený, že až bude malý připravený, tak vyjde na svět, četla jsem i, že vyvolávaný porod je prý bolestivější a delší, ale co koukám, tak to tak vůbec nemusí být...

danielita7
12. črc 2012

Já měla taky vyvolanej porod ( kvůli vysokému tlaku ) zavedením půlkou tablety (40+3 ) byl to fičák 🙂 bolesti jsem začala mít hned po 2 hod od zavedení tablety, nejdřív jenom křížové, další hodinu nato jsem měla bolesti po 3 minutách, po půl hodine ani ne po minutě...malá byla venku ani ne za 5 hodin. Btw: taky jsem se hrozně bála

danielita7
12. črc 2012

@nicolletta30 bolestivější a delší to posoudit nemůžu u mne to bylo spíše naopak 🙂 já si představovala šílenou bolest, jak to každý popisuje a pod...ale u mne to vůbec tak nebylo. Co jsem rodila s ostatními maminkami a měli taky porod vyvolaný tak to byla taky v podstatě rychlovka...ale není to vždy pravidlem samozřejme, každý porod je jiný, jinak dlouhý a jinak bolestivý, já píšu jen osobní zkušenost 🙂

petrajavor
12. črc 2012

já měla vyvolaný porod,dostala jsem 1tabletku a ta do 30min zabrala...porod nakonec skončil cs ale jen díky tomu,že syn měl velkou hlavičku a nemohl projít...

mmiirrkkaa
12. črc 2012

Já dostala tabletu, ale nic se nedělo, pak mi píchli injekci a za 2 hod mi začaly kontrakce a za 5 hod.byl prcek venku 🙂

evulka25
12. črc 2012

vyvolávaný, v 7:00 začali tabletou, v poledne praskli vodu a ve 14:30 se malý narodil

hypo
12. črc 2012

taky jsem mela vyvolavany porod, tableta zavedena v 11 hod dopo a cely den se nic nedelo az v osm vecer zacaly slabe kontrakce..... ve 3.30 hod v noci mi praskla voda a mala se narodila v 10.46hod dopo takze skoro 24 hodin po tablete( s tim ze pul dne se nic nedelo)..... prenasela jsem 10 dnu

verbalinka
12. črc 2012

@nicolletta30 moje vyvolávání trvalo 3 dny. První den docela velké bolesti, ale nikam to nevedlo. Druhý den po tabletě skoro žádná reakce a třetí den po první tabletě slabé, po druhé tabletě šílené bolesti, ale do pěti hodin byla malá venku 🙂 Na porod vzpomínám opravdu ráda 🙂 Nechci strašit jen upozornit, že při vyvolávaném porodu jsou bolesti mnohem větší, umělé. Doporučuju epidurál, ale já jsem ho nestihla a jsem ráda. A celou dobu jsem malé domlouvala, že mám pro ni domluvený hezký porod a poporodní ňuňání a že když nevyleze, tak při císaři se uvidíme až mnohem později a zabralo to 🙂

imzadi
12. črc 2012

No u me nic moc...prvni tableta v patek 8 rano, odpolednr se zacalo neco dit...dalsi tablety v sobotu rano a v poledne, v sobotu v pet vecer mi praskla voda, ale kvuli nepostupujicimu porodu v nedeli rano ve 3 cisar...proste jak to bude fakt nevi nikdo 😝

ivaanka
12. črc 2012

Mě dali tabletku v 8 ráno, nezabrala. Pak ve 3 odpoledne, zase nezabrala. Pak přišel primář a vysvětlil mi, že další může dát až druhý den. Takže třetí jsem dostala v 8 ráno další den a malý byl na světě 14.25. Nemám srovnání s nevyvolávaným porodem, bolet to bolelo hodně, ale to určitě i bez vyvolání 😀 Nechala jsem si pak dát epidural, který vřele doporučuju každému 🙂

simour1
13. črc 2012

Já mám vyvolávané všechny 3 porody zhruba 10 dnů po přenášení.Tablety vždy zabraly hned,ale postupně spíš ubývaly bolesti na intenzitě,tak se muselo přikročit k ráznějším pomocím.Délka porodů 6-23 hod. 😉

anetadr
13. črc 2012

já měla vyvolávaný porod právě kvůli vysokému tlaku a bylo to celkem v pohodě - od prvních bolestí do porodu jsem měla 2,5 hodiny. Celý popis mám ve fotoblogu - i když není moc povzbudivý, protože končil kleštěmi - ale to úplně z jiného důvodu, než je vyvolávání 😉

petrusew
13. črc 2012

V 9h se zacalo tabletou a v 14:35 byla mala venku.A jak uz tu nekdo psal,um. Kontrakce vic boli.Epudural je tu dobra volba!

olusenka
13. črc 2012

Koukám, že jsem ti už včera psala na WZ. No, jen doplním podrobnosti.
Porod mi taky vyvolávali, malému se nechtělo. Po prohlídce ráno při nástupu dr. usoudila, že mi dají 2 tbl. Prostinu na dozrání porodních cest, ale že po nich prý ještě rodit nebudu a že se pak uvidí.
Jednu jsem dostala hned ráno v půl desáté, první bolesti (malé jako poslíčci) přišly asi před půl třetí, druhou odpoledne po čtvrté hodině, a pak že se uvidí.
To stačilo na to, že jsem se začala otevírat (asi 2cm) a šla navečer na sál, kde mi píchli vodu, úplně jsem se otevřela asi za hodinu a v osm večer porodila. Bylo to 10 dní po termínu (41+3 dle UTZ). Takže to byla velká rychlovka. Chtěli mi dát epidurál, ale nestihlo se to, pač jsem se otevírala strašně rychle.
Někde jsem četla, že porodní bolesti nejsou k nevydržení, tak s tím bych asi nesouhlasila. Nevím, jestli normální porod by bolel míň, ale tohle byla síla.

alt
13. črc 2012

@nicolletta30 jsem 39+1 beru dopegit 1-0-1/2 , zatím to na porod nevypadá, první jsem rodila vyvoláním 38+5 též k vůli vyššímu tlaku, během těhu jsem byla 2x na srovnání tlaku v nemocnici,tentokrát se léčím na interně jen ambulantně,ráno v 7h tabletka, celý den se nic nedělo, večer sama v 19h praskla voda, do hodiny začly slabé kontra,málo jsem se otvírala, ve 24h mi dali klystýr, to vše nakoplo a já byla otevřená raz dva, malý se narodil ve 2.48h v noci a má super datum 10.10. Tentokrát se ve stejném termínu vyvolání nekonalo, prý ten tlak nemám tak strašný, po těch práškách se mi to drží v normálu, beru je ale od 12tt, takže se mi to srovnalo.. a teď v pondělí mám KO tak se uvidí co mi řeknou, možná to co tobě, že mě přenášet k vůli tlaku nenechají.. upřímně si ale přeji takovou tu klasiku, že mi v noci praskne voda.. nebo začnou kontra a pojedem..

jasekd
13. črc 2012

@nicolletta30 Ja ti muzu napsat srovnani obou porodu:
1.syn 40+0 porod zacal spontanne kontrakcemi po 5 min. (bolesti v noci predtim nepocitam, dalo se i trochu spat). Trval 9 hodin. Mela jsem od zacatku silne krizove bolesti, zhruba v pulce mi prdli vodu a pak uz fakt sila. Bolely jen zada, kycle i niz, na konci jsem vubec necitila , kdy mam tlacit, jen stala, silena bolest zad. Dite se ztracelo, 2 PA na brise, nastrih. Dite OK, siti ruptury cipku i nastrihu snesitelne.
2.dcera 41+2, nastoupila jsem na preindukci, 1 Prostin na pripraveni cest. Do pul hodiny kontrakce po 5 min, rekla bych stejne jako u prirozeneho porodu. Velmi rychle 3-2minutove, intenzita vetsi nez prvni porod, ale sly i do bricha, takze byly snesitelnejsi 🙂 Po prasknuti vody (zakrok PA) uz skoro nonstop, porodila jsem pak do dvou hodin. Bez nastrihu, sama, jen s PA, mala na bricho, v poradku, ja mala ruptura, trochu siti.
U obou porodu jsem zacla rodit z nuloveho nalezu, cipek dlouhy, zavreny, deti vysoko. Prubeh to melo podobny, druhy porod mnohem lepsi zaver, nejspis proto, ze byl druhy, s odstupem 1 roku. Prvni doba porodni objektivne asi narocnejsi u vyvolavaneho, ale ja uz byla daleko sikovnejsi 🙂 Vyvolavany trval 12 hodin (cca 12,5 od podani 1 tablety) a hodnotim ho lip.
Znam holky, co po indukci porodily do 4-5 hodin, znam jine, co sly nakonec na sekci.

latte007
24. zář 2012

Ahoj, jak holky říkají, každá má jiné zkušenosti. Já jsem měla po vyvolávání akutnímCS. Jak to probíhalo... Špatné srdeční ozvy v termínu, tj. žádné přenášení, necháme si vás tady. Pak zátěžový test, preindukce - něco na dozrání porodních cest, mechanické podráždění čípku - prý pomůže dozrávání🙂 Ráno tabletky na vyvolání, nálev, čípek mi opět roztahovali prstem. Asi se hodně spěchalo, hned na začátku mi píchli vodu. Malá od začátku monitor přez hlavičku, kapačka oxitocinu v ruce, takže jsem se nemohla ani hnout a celou dobu jsem tam proležela. Bolesti úžasné, porod ale vůbec nezačal - malá se rozhodla že nikam nejde a vůbec jsem se neotvírala. Po x hodinách, bez vize jakéhokoliv postupu, jsme skončily jak jsem začaly. CS. Teď čekáme druhé. I když první porod nebyl nijak tragický, aspoň jsem si to myslela, skončila jsem paradoxně na psychoterapii a bojuju s panickými ataky. Po předchozí CS v druhém těhotenství je v termínu automaticky indukce. Mne by tam ale nikdo nedostal ani párem volů🙂 Vůbec nevím, jak budu schopná vzhledem ke svému stavu normálně porodit, alternativou je pro mne plánovaná sekce:(
Ale bylo by scestné vycházet ze zkušenosti někoho jiného - každá jsme jiná a každý porod je jiný. Když se tak dívám na různé studie, indukce se zdá být ok pokud je tělo připravené k porodu - pak je to opravdu fičák a zkrátí první dobu porodní. Pokud bys měla ještě dlouho přenášet, procento úspěšnosti je nižší. Asi bych se ptala, zda je indukce opravdu nutná, přirozený porod nic přez koleno neláme.

schnek
24. zář 2012

u mě ano, s první jsem přijela do porodnice s prasklou vodou, bez bolestí, nález nulovej, postupně jsem dostala dvě tablety a kapačku oxytocinu, narodil se 7h po zavedení první tabletky 😉

verosek
16. říj 2012

tak u nás, jelikož jsem byla 14 dní hospitalizovaná s tlakem, tak byl plánován porod na 38 tt. Porodní cesty nebyly připraveny, čípek se nezkracoval. Jenom dcera byla sestouplá, což bylo pozitivní. Večer v 19 mi zavedli tabletku na přípravu, ráno zjistii, že se nic moc nedělo, jen že se o kousek zkrátil čípek. Zavedli v 7 druhou tabletku, v 8 kapačku, v 9 mi píchli vodu, v 10 jsem myslela, že je po mně a malá se narodila 10:40. Celou dobu jsem byla bez bolestí až do 10 kdy mi skokově kontrakce vyletěly.cca 30 minut šílených kontrakcích snad po půl minutě. A navíc kuriozita, všichni jak viděli náš porod, tak říkali, když porodíte do večera, tak to bude dobrý. Takže v deset odešli všichni na svačinu a na porodním sále ani noha. A já začala rodit a co myslíte, že můj muž, když jsem mu říkala, že rodím : To není možný, to si jenom myslíš. Kdyby jste pak viděli jak se tvářili, když přišli ze svačiny. To tam ještě asi neměli 🙂 Můj první porod naprosto super, až na to šití 45 minut, ale dalo se to přežít.

brigule
4. kvě 2013

Já nastoupila 10. den po termínu do porodnice na vyvolání, protože nic nenanznačovalo, že by se malýmu chtělo ven. V pátek dopoledne mi zavedli gel na otevření čípku - celej den nic. Protože měli dost lidí a taky abych se vyspala před porodem, druhej gel mi zavedly v sobotu ráno - opět nic. Třetí gel mi zavedly v sobotu odpoledne. Asi dvě hodiny po třetím pokusu mi praskla voda a pak jsem teprve začala cítit mírné bolesti. V pondělí ráno jsem byla otevřená na 1cm, tak mě odvezli na porodní sál a dali kapačky (oxytocin) a teprve pak začaly pořádné kontrakce. Za 8 hodin po zavedení oxytocinu byl malej na světě. Oxytocin stále zvyšovali, začali na 12ml/h, prej je maximum 120ml/h. Vypuzovací kontrakce jsem měla pravidelný, vždy tři po sobě, ale krátký a malej putoval vždy dva kroky ven a jeden nazpátek, oxytocin mi dále zvyšovali, aby se vůbec dočkali. Když jsem po porodu koukla na kapačku, byla tam hodnota 192ml/h 😝 Takže můj porod trval 3 dny 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru