Vyvolávaný porod-porodnice Pardubice, jak to probíhalo?

lady_ell
31. led 2014

Ahoj,nejspíš mě čeká vyvolávaný porod v pardubické porodnici a chtěla bych se zeptat těch,co rodily také tady a vyvolávaně,jak to probíhalo.Jestli u toho mohl být manžel,jak dlouho to trvalo a jestli vás přijímali třeba o den dřív než probíhalo vyvolávání atd,prostě zkušenosti 😉 .Moc děkuju 🙂

riakuk
1. únor 2014

Já jsem sice nerodila v Pardubicích (nýbrž v Jablonci nad Nisou), ale mám tu zkušenost. Měla jsem 7 dní po termínu, tak jsem "nastoupila" do porodnice (měla jsem 1 z 10bodů). Manžel odjel domů, protože vyvolávání porodu může trvat i několik dní. Převlékla jsem se, byla mi zavedena tabletka a začaly lehké stahy. Rovnou mě natáčely. Nechci Tě vůbec, myslím to vážně, děsit, ale moje stahy trvaly půl hodiny a pak pár minut klid. Bylo to šílený, ale snažila jsem se být statečná. Po nějakých 6ti hodinách nález pořád žádný. Dostala jsem injekci, abych se trochu vyspala. V noci jsem si trochu odpočinula a ráno znovu tabletka a další nesnesitelné boleti. Po 9ti hodinách se objevila hlenová zátka, po 16ti hodinách nález 4cm. Přesunula jsem se z pokoje na porodní sál, byla propíchnuta placenta a nastal odtok plodové vody. Manžel přijel asi za dvě hodiny - bylo 21hodin. V noci už to probíhalo jako klasický porod, jenže jsem se za 12 hodin otevřela na pouhých 8cm. Musela jsem tlačit v různých polohách, aby mi dcera pomohla - marná sláva. Totálně vyčerpaná jsem doťapala na operační sál, kde mi byl proveden akutní císařský řez. Toť můj příběh, přežili jsme všichni tři 🙂 . Jinak obecně - bolesti jsou chemické, takže jsou bolestivější. Bylo mi řečeno, že se tři dny dávají tablety, když se nic neděje, tak je den bez tabletky a pak se to zkouší naposledy, následuje cís. řez. Zatím jsem neslyšela od známých, že by někdo došel do toho pátého dne. Většinou se porod rozjede a zdárně ukončí nebo skončí stejně jako ten můj 😒 Kyždopádně přeji lepší a méně bolestivý porod 🙂

makina6666
22. únor 2014

Ja jsem rodila tady v Pardubicich pred 7 mesici. Termin jsem mela 4.7. ale prenasela jsem az do 10 coz jsem mela nastoupit na vyvolani porodu ale do nemocnice jsem prijela uz v utery 9 s kontrakcema po 5 minutach...kdyz jsme prijela tak jsem sepsali vsechny papiry udelali monitor,ultrazvuk jenze jsem nebyla otevrena ani na prst tak me presunuli na cekaci pokoj a cely den kontrolovali na monitoru na noc mi dali injekci ktera mi mela pomoci abych se otevrela a nebo aby mi ulevila od bolesti jenze ja mela porad stejnou intenzitu kontrakci. V 11 hodin 10.7. mi zavedli tabletku protoze jsem porad nebyla otevrena to mi zvysilo bolesti v 13:00 mi pichli vodu to jsem se taky neotevrela ve 14:33 mi pichli epidural abych si odpocinula od kontrakci a ve 14:40 nas vezli na sal protoze maly se nechytal na monitor a ani na sondu (dochazel mu kyslik) a rezali me jen pod epidural aby mi ho zachranili, ale nastesti vse dopadlo dobre maly je dzravi a ani ho nemuseli ozivovat akorat ja jsem ho nevidela protoze me pak dali do plne narkozi protoze jsem moc krvacela a kdyz me sili tak jsem se im roztrhla takze jsem sita od pulky jizvy na dvakrat jinak doufam ze vy jste dopadla nebo dopadnete lip nez ja a preju hodne zdravicka vam i miminku 🙂

makina6666
22. únor 2014

Jo jinak pritel u me byl po celou dobu (36 hodin) akorat ho vzdycky poslali aby se najdel nebo neco ale behem 15 minut byl zpatky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru